DKC 2 oskarża mnie o piractwo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Doolo
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 180
Rejestracja: 2012-07-28, 16:31
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

DKC 2 oskarża mnie o piractwo

Post autor: Doolo » 2013-12-08, 16:01

Wydaje mi się, że gdzieś o tym czytałem, ale przejrzałem wszystkie wątki i nie znalazłem, więc może tylko mi się zdawało, ale o co chodzi. Chciałem sobie dziś pograć w Donkey Kong Country 2, bo leży i kurzy się od dłuższego czasu, a wypadałoby w końcu takie dzieło doprowadzić do końca. No więc włączam i pokazuje mi się poniższy obraz:

Obrazek

I pytanie o co kurna chodzi? Wcześniej grałem już w tę grę i wszystko było w porządku. Mało tego miała w sobie jakieś save'y od poprzedniego właściciela więc... ktoś inny też w nią grał. Pozostałe Donkey'e chodzą bez zarzutu. Może być to spowodowane wygaśnięciem bateryjki podtrzymującej save'y? Czy najzwyczajniej Donkey dostał małpiego rozumu i trzeba nim walnąć o podłogę?
Obrazek
Obrazek

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: DKC 2 oskarża mnie o piractwo

Post autor: Baieros » 2013-12-10, 17:47

W tej grze jak i w kilku innych na SNES jest wbudowany test do jakiego urządzenia jest podłączona gra. Błąd występuje gdy cartridge lub SNES jest brudny (brak częściowej łączności) i przy podłączaniu przez niektóre przelotki do omijania regionów.

Wystarczy wyczyścić w styki w grze, a jeśli nie pomoże to w konsoli i będzie śmigać jak nowa.

Awatar użytkownika
Doolo
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 180
Rejestracja: 2012-07-28, 16:31
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: DKC 2 oskarża mnie o piractwo

Post autor: Doolo » 2013-12-10, 21:11

Dzięki, trochę poszukałem o tym w necie w międzyczasie i rzeczywiście czasem ten błąd po prostu występuje i sam znika, jest też tak jak mówisz z tym brakiem częściowej łączności z powodu brudu ale w moim przypadku to była jednak wina padniętej lub słabnącej bateryjki. Kartridż porządnie przeczyściłem i nie działało ani u mnie, ani u kolegi na jego SNESie. Wymieniliśmy bateryjkę i chodzi jak ta lala. Teraz spokój na 10-20 lat :D Mimo wszystko dzięki ;-)
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ