Kolekcjonowanie gier na SNESa

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Kolekcjonowanie gier na SNESa

Post autor: cissic » 2016-11-02, 01:17

Na szczęście mam już prawie wszystko co mnie interesowało na SNESa. Brakuje mi dosłownie kilku kartów aby moja kolekcja była pełna. Z racji sentymentu zawsze byłem skupiony na NESie. Super Nintendo jakoś tak przy okazji wpadło. Ktoś sprzedawał wersję konsolkę w pudle razem z grą F-Zero w fajnym stanie za grosze. Dzisiaj na Allegro widziałem SNESa wystawionego prawie za 600 zł w stanie MZ gorszym niż mój. Jak pomyślę po ile kupowałem gry takie jak Teenage Mutant Hero Turtles IV, Pocky Rocky, Knights of the Round czy King of Dragons to aż nie chce mi się wierzyć. Dziś rynek jest opanowany przez handlarzy, którzy wiedzą co sprzedają i windują ceny gier do granic absurdu. Gdy zaczynałem zbierać gry, hity chodziły na Alledrogo po jakieś 30 zł. Nie mogłem nie kupować. Gry takie jak Blackhawk czy F-Zero niektórzy dawali w gratisie do udanych transakcji.

Ukukuki jasne, że gry które zapisały się w historii zawsze będą coś tam kosztować, ale czy za 50 lat będzie taki sam popyt na te starocie to śmiem wątpić, choć nie raz w życiu się pomyliłem ;)

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Kolekcjonowanie gier na SNESa

Post autor: Ukukuki » 2016-11-02, 16:15

Zbierasz boxy czy nie przywiązujesz do tego wagi? Wystawiać sobie mogą pytanie po ile takie rzeczy schodzą. Niektórzy próbują manipulować cenami i to widać jak poluje się na konkretny tytuł. Wydawało mi się ,że ebay jest wolny od tych praktyk jednak ten temat na forum neo geo przewija się cały czas. Chociaż nie wiem czy występuje to na innych popularniejszych platformach.

Wiele osób przy cenie tytułów zapomina o inflacji a ona też swoje robi, dzisiejsza stówa jest dużo mniej warta niż 100 zł w 2005 roku. 50 lat to jest tak odległy temat ,że ciężko wyrokować. Jednak klasyka pozostanie cały czas klasyką. Popularne gierki w tym okresie też nie skoczą specjalnie w górę, szczególnie jak uwzględni się inflację. Jednak rarytasy mogą niestety iść tylko w górę, jednak nie jest to jakiś szczególny zysk więc pod tym względem kompletnie nie warto sugerować się tym przy zakupie. Zupełnie inna para kaloszy to okazje, je można już traktować jako lokatę. Jednak takie podejście niszczy to hobby które w główniej mierze polega na radości z grania.


Dziwią mnie tylko wygórowane ceny za naprawdę popularne tytuły które sprzedały się w milionach. Czy naprawdę aż tyle sztuk poszło do śmietnika lub uległo zniszczeniu?
Famicom!

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Kolekcjonowanie gier na SNESa

Post autor: cissic » 2016-11-02, 18:13

Ukukuki pisze:Zbierasz boxy czy nie przywiązujesz do tego wagi?
Nie zbieram kartonowych boxów. Mam do nich stosunek obojętny. Jak się trafi to jest a jak nie to chyba nawet lepiej. Tylko gry na Segę Mega Drive kupuję w opakowaniach.
Ukukuki pisze:Wiele osób przy cenie tytułów zapomina o inflacji a ona też swoje robi, dzisiejsza stówa jest dużo mniej warta niż 100 zł w 2005 roku. 50 lat to jest tak odległy temat ,że ciężko wyrokować. Jednak klasyka pozostanie cały czas klasyką. Popularne gierki w tym okresie też nie skoczą specjalnie w górę, szczególnie jak uwzględni się inflację. Jednak rarytasy mogą niestety iść tylko w górę, jednak nie jest to jakiś szczególny zysk więc pod tym względem kompletnie nie warto sugerować się tym przy zakupie. Zupełnie inna para kaloszy to okazje, je można już traktować jako lokatę. Jednak takie podejście niszczy to hobby które w główniej mierze polega na radości z grania.


Jasne, że o inflacji mało kto pamięta, ale ja swoje żółwie wylicytowałem 4 lata na Allegro po ciężkim boju za 45 zł a dzisiaj bez 150 zł nie ma co do tej gry podchodzić. Jakiś czas temu widziałem tego karta na aukcji za 200 zł i poszedł w kilka godzin. Fakt, że to był stan idealny. Mój miał lekko pożółkły tylni panel, ale taki problem to nie jest problem ;).
Ukukuki pisze:Dziwią mnie tylko wygórowane ceny za naprawdę popularne tytuły które sprzedały się w milionach. Czy naprawdę aż tyle sztuk poszło do śmietnika lub uległo zniszczeniu?
Też mnie to dziwi, ale tak jak wspominałem rynek jest opanowany przez handlarzy, którym pomyliły się polskie ceny z tymi ebayowymi. Co ciekawe czasem taniej jest kupić grę na zachodzie niż w Polsce. Niektórzy sprzedawcy ewidentnie polują na jelenia lub zbieraczy z forsą.

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Kolekcjonowanie gier na SNESa

Post autor: Ukukuki » 2016-11-02, 21:46

Z tym zakupem na ebay to faktycznie racja. Chciałem kupić Tetrisa czy Mario Land na allegro to taniej mnie wyjdzie zamówić z ebay w opcji kup teraz z wysyłką niż czasem ceny wywoławcze na allegro. Niektórzy odpływają strasznie. Działa to też w drugą stronę, sam jak pozbywam się jakiejś rzadszej gry to leci na ebay bo wiem ,że długo tam nie będzie wisieć.

Sprzedawałem kiedyś na allegro Golden Axe Warrior (nie podeszła mi), naprawdę po taniości do cen rynkowych co prawda bez instrukcji ale pudełko i kartridż bardzo dobry stan. Wystawiłem 150 kup teraz i nic, później chyba 120. Wystawiłem w końcu licytację z ceną minimalną ustawioną na 85 zł i licytacja skończyła się na 60 paru. Wkurzyłem się założyłem konto na ebay, jako zielony bez żadnego komentarza wystawiłem na licytacji i gra poszła za 200 zł do Włoch. I tak od około 2 lat używam głównie ebay. Nawet gry na X360 czasem idzie kupić dużo taniej z wliczoną wysyłką niż na allegro. Gry na GB też są przystępne cenowo w porównaniu do allegro, natomiast 8 i 16 bit już tak sobie i lepiej bawić się na allegro. Swego czasu bardzo tanio można było kupić gry na platformy Segi jednak powoli ceny wyrównują się do ebaya.
Famicom!

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Kolekcjonowanie gier na SNESa

Post autor: cissic » 2016-11-02, 21:53

Zwróć też proszę uwagę, że sporo z tych rarytasów wystawionych na Alledrogo wygląda jakby sprzedający wygrzebał je na śmietniku. Jasne, że nie wszystkie, ale sporo kartów jest w fatalnym stanie.

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Kolekcjonowanie gier na SNESa

Post autor: Ukukuki » 2016-11-02, 22:33

Tutaj nie ma reguły bo na ebay też takie są. Jednak stan też określa cenę. Najlepsze są zestawy konsol gdzie w tytule masz pudełko a jak wchodzisz w aukcje to pudło wygląda tak ,że aukcja by skorzystała na jego braku. Porwane, osyfione w jakiś plamach, 20 procent pudełka nie ma itp. no po co komuś takie pudło;P z pokoju z grami nikt chyba śmietniska nie chce robić i coś takiego eksponować. A cena wywalona bo pudło.
Famicom!

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Kolekcjonowanie gier na SNESa

Post autor: cissic » 2016-11-02, 22:46

Jasne, że reguły nie ma, ale kupując na ebayu odnoszę wrażenie, że ktoś przynajmniej wyczyścił karta. U nas różnie to bywa. Czasem dostaję taki syf, że ręce opadają. Jak widzę aukcję z rozmazanym zdjęciem to na 100% wiem, że wacik będzie grany ;)

szczupi26
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 588
Rejestracja: 2014-04-27, 11:32

Re: Kolekcjonowanie gier na SNESa

Post autor: szczupi26 » 2016-11-03, 05:10

Ukukuki napisał(a):
Dziwią mnie tylko wygórowane ceny za naprawdę popularne tytuły które sprzedały się w milionach. Czy naprawdę aż tyle sztuk poszło do śmietnika lub uległo zniszczeniu?

Też mnie to dziwi, ale tak jak wspominałem rynek jest opanowany przez handlarzy, którym pomyliły się polskie ceny z tymi ebayowymi. Co ciekawe czasem taniej jest kupić grę na zachodzie niż w Polsce. Niektórzy sprzedawcy ewidentnie polują na jelenia lub zbieraczy z forsą.
Należy pamiętać jeszcze o jednym istotnym czynniku a mianowicie materiale z którego zrobione zostały "peryferia" kartów na SNES-a (papier/tektura) gołe karty to pikuś i w tym wypadku nie rozumiem absurdalnie wysokich cen niektórych gier ale wystarczy porównać ilość (niektórych) tytułów do ich wersji cib i okazuje się że jest tego rzeczywiście niewiele lub nie ma wcale (sprawdźcie Casper PAL cib SNES na ebay-u) wtedy wysoka cena jest całkowicie uzasadniona i sprawą drugorzędną jest ilość sprzedanych egzemplarzy danej gry.
Druga sprawa że drobne cwaniactwo i chęć szybkiego zarobku od zawsze pleniły się na portalach aukcyjnych, obecnie jest tego coraz więcej bo coraz więcej osób ("moda" sic !) postanowiło "zbierać sobie" retro soft/hard.
i5 4690K@4400 MHz + NOCTUA NH-U12P|ASRock Fatal1ty Z97|2x4GB G.SKILL TRIDENT X 2400MHz CL10
Gigabyte G1 GTX 1070|Kingston SM2280 M.2 120GB + TOSHIBA 1TB|CORSAIR 520HXEU-520W|CM DOMINATOR 690|BENQ GW2750HM|MICROLAB SOLO 5C

Tomek Walancik
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 643
Rejestracja: 2021-01-20, 11:00
Lokalizacja: Polska (Zachodniopomorskie)
Kontakt:

Re: Kolekcjonowanie gier na SNESa

Post autor: Tomek Walancik » 2021-04-28, 11:50

Tytuły które każdy raczej powinien posiadać na SNES'a to

- The Legend of Zelda: A Link to the Past
- Super Metroid
- Donkey Kong Country
- Yoshi's Island
- Super Mario Kart
- F-Zero
- Street Fighter II
- Donkey Kong Country 2: Diddy's Kong Quest
- Donkey Kong Country 3
- Star Fox
- Super Mario World
- Super Mario All-Stars
- Kirby's Dream Course
- Demon's Crest
Obrazek

Obrazek

ODPOWIEDZ