SNES mini

Awatar użytkownika
Kaplitov
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 456
Rejestracja: 2013-11-02, 13:52
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: SNES mini

Post autor: Kaplitov » 2017-10-13, 00:47

Podsumowując kłótnię wyżej stworzyłem mema okolicznościowego.

Kupiłem SNESa Mini dla jego gier i dla upiększenia kolekcji. Po co mi EverDrive, który poza możliwością wgrywania romów nie ma nic innego do zaoferowania?

Obrazek
Pegasus IQ502/MT777DX | SNES | Playstation [Fat] | Playstation 2 [Slim] i [FAT] | Playstation Portable [Street] | Xbox Classic x2 | Wii | DS Lite | Nintendo 3DS | Nintendo 64 | Gameboy Color |

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: SNES mini

Post autor: Axi0maT » 2017-10-13, 05:15

Kiriki-kun pisze:Od kiedy to tworzenie kopii zapasowej gry jest nielegalne O.o
Tak, tak, idz sobie tym SD2Snes wykonaj backup romu z carta :D Inna sprawa, jakim trzeba byc oszolomem zeby posiadajac oryginalnego carta korzystac na codzien z romu na SD2Snes? :D :D :D Ja rozumiem jakies specyficzne sytuacje - wyjazd do znajomych - ciezko zabrac 50 cartow ze soba ktore bedziemy ogrywac, albo inne wyjatkowe sytuacje... ale na codzien? Na tym przeciez polega to retro - zeby bawic sie tym starym sprzetem i grami na niego - na oryginalnych nosnikach. Bez tego traci sie spora czesc tej magii. Pewnie ze mozna wrzucic caly romset na tego SD2Snes i sie bawic. Mozna byc tez filatelista i zamiast kupowac znaczki i ukladac je w klaserach, to sobie je wydrukowac z neta, powycinac i tez miec taki "romset" :)
Aris pisze:Mnie ciekawi co zrobią Ci świętojebliwi jak za parenaście lat nośniki zaczną kwiczeć..
Otoz ci swietojebliwi jak ich pieknie nazywasz, w przeciwienstwie do tych niezbyt rozgarnietych i sporadycznie myslacych, wiedza ze mozna podmienic kosc i wgrac w nia gre na nowo zeby trzymal kolejne 50 lat. Dla ciemnego i niekumatego plebsu zostaje plucie jadem na forum :D

Melvin.FoX
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 406
Rejestracja: 2012-04-20, 10:43
Lokalizacja: P-ń

SNES mini

Post autor: Melvin.FoX » 2017-10-13, 09:01

Axi0mat i Kaplitov sprawdźcie sobie 1 pkt regulaminu tego forum bo chyba się trochę zagalopowaiście z tym swoim ideologicznym purytanizmem.
xo - that was for the players

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: SNES mini

Post autor: Axi0maT » 2017-10-13, 10:52

A ty sprawdz sobie kolego punkt 5 pierwszego rozdzialu owego regulaminu. Nie zamierzam tu tolerowac ani zlodziejstwa, ani nawet sugerowania kradziezy. A jak masz jakies z tym problemy to zaraz moze nam te kwestie rozstrzygnac moderacja. Rezultat latwy jest do przewidzenia - posty poczynajac od twojego o SD2Snes wlacznie, poleca do kosza a jak ktos sie bedzie stawial to wszyscy wypowiadajacy sie na ten temat dostaja po warnie.

Awatar użytkownika
Kaplitov
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 456
Rejestracja: 2013-11-02, 13:52
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: SNES mini

Post autor: Kaplitov » 2017-10-13, 11:14

Jeśli ktoś chce, mam do oddania SNESa Mini. Zostałem dzisiaj nagle, bez żadnych wcześniejszych akcji poinformowanych jakobym miał dostać swoją konsolkę z wcześniejszego preordera. Mogą ją wziąć komuś, tylko:
a) potrzebuje przelewu aby ją opłacić
b) dodatkowej dopłaty za zamówienie i wysłanie kuriera.
Więc cena 404 zł plus kolejne z 10 - 15 za kuriera.

Jak ktoś chętny, zapraszam na PW.
Pegasus IQ502/MT777DX | SNES | Playstation [Fat] | Playstation 2 [Slim] i [FAT] | Playstation Portable [Street] | Xbox Classic x2 | Wii | DS Lite | Nintendo 3DS | Nintendo 64 | Gameboy Color |

Melvin.FoX
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 406
Rejestracja: 2012-04-20, 10:43
Lokalizacja: P-ń

Re: SNES mini

Post autor: Melvin.FoX » 2017-10-13, 11:59

Grasz na piratach, lub nielegalnie używasz ROMów? W porządku, ale zachowaj to dla siebie. Podobnie, jeśli chcesz umieścić linki do stron zawierających nielegalne treści lub materiały (ROMy, oprogramowanie, muzyka, filmy).
Panie moderator chyba nalezy sie najpierw czytania ze zrozumieniem nauczyc. Prosze o wskazanie gdzie wspomnialem, ze gram na piratach lub sciagam romy?
Jak czujesz sie tutaj takim panem to wal smialo banem bo chyba tylko poslugiwanie sie takimi argumentami najlepiej Ci wychodzi.
Melvin.FoX pisze: W kazdym razie Axi0 kazdego wybor na co chce wydac 400 czy 800 zl wiec pozwol ze urwe te dalsza dyspute dotyczaca kradziezy, legalnosci itp.
Zauwaz ze sam nie potrafisz odpuscic i jak to czesto bywalo musisz wywolac gowno-burze i wlac troche jadu do rozmowy. Jak na moj gust jestes po prostu egocentrykiem.
xo - that was for the players

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: SNES mini

Post autor: Axi0maT » 2017-10-13, 12:45

Melvin.FoX pisze: Panie moderator chyba nalezy sie najpierw czytania ze zrozumieniem nauczyc. Prosze o wskazanie gdzie wspomnialem, ze gram na piratach lub sciagam romy?
Jak czujesz sie tutaj takim panem to wal smialo banem bo chyba tylko poslugiwanie sie takimi argumentami najlepiej Ci wychodzi.
To chyba nie do mnie bylo, bo przeciez nie jestem ani adminem ani moderatorem. Nigdzie nie wspomniales ze grasz na piratach czy ze sciagasz romy, ale w kontekscie calej dyskusji przekaz z SD2Snes byl az nadto jasny. Jesli nie to wyjasnij prosze co miales na mysli kiedys zaczynales dyskusje o tym gadzecie, bo innego zwiazku nie widze. No chyba ze chciales po prostu napomknac co innego mozna kupic za te 400pln... ale wowczas rownie dobrze mogles wspomniec o pralce lub gumowej lali wiec kwalifikuje sie na offtop.
Melvin.FoX pisze:Zauwaz ze sam nie potrafisz odpuscic i jak to czesto bywalo musisz wywolac gowno-burze i wlac troche jadu do rozmowy.
Bledne kolo. Trzymaj sie regulaminu, nie wrzucaj pirackich przecinko do rozmow to i gowno-burzy nie bedzie - bo i o co?

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: SNES mini

Post autor: Kiriki-kun » 2017-10-13, 14:45

Samo wspomnienie sd2snes ma taki sam związek z piractwem, jak mówienie o NesMini. Tez możesz tam wgrać romy sciągnięte z Internetu.
Ludzie dumpują romy, używają homebrew, więc jak najbardziej można go używać legalnie.
Poza tym, według mnie kartridż z nieoryginalną kością jest podróbą, i podpada pod pirata.
I też sobie możemy prowadzić bezsensowną dyskusję o tym kto ma rację.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: SNES mini

Post autor: Axi0maT » 2017-10-13, 16:46

No wlasnie widze ze to bezsensowna dyskusja bo dorabiasz filozofie na wlasna modle. Zeby wgrac na miniNESa cokolwiek to trzeba go przerobic najpierw. Domyslnie ten sprzet nie odtwarza piratow, czego nie mozna powiedziec o sd2Snes.
Co do podmienionej kosci - trzeba wstawic taka sama, wiec gdzie tu nieoryginalnosc? Idac twoim tokiem rozumowania to wymiana padnietego laseru w konsoli sprawia ze jest ona nieoryginalna. Odrobina zdrowego rozsadku nie zaszkodzi...

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: SNES mini

Post autor: Kiriki-kun » 2017-10-13, 18:25

Myślałem że chcesz kupić nową kość, wgrać na nią roma i wlutować do kartridża. Wlutowywanie kości z innego kartridża jest trochę bez sensu, ale jak wolisz.
Jeżeli wymienisz laser na nieoryginalny, to wypadałoby o tym wspomnieć. Konsola jakby nie patrzeć nie jest wtedy całkowicie oryginalna, więc nie możesz zagwarantować że laser będzie tak samo sprawny jak markowy. Przynajmniej ja chciałbym wiedzieć takie rzeczy, a nie ,że kupuje GB który okazuje się mieć nową chińską obudowę czy szybkę.

Nie dorabiam żadnej filozofii. To że coś pozwala na między innymi na piractwo, nie znaczy że musi służyć tylko do piracenia. A to czy musisz włożyć w to więcej czy mniej pracy nie ma znaczenia.
Są gry które nie mają żadnych zabezpieczeń, więc możesz je wrzucić do sieci po skopiowaniu z płyty. Jest to jednak to samo, jakbyś wrzucił je do sieci po złamaniu zabezpieczeń. To czy było to prostsze nie ma żadnego znaczenia.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: SNES mini

Post autor: Axi0maT » 2017-10-14, 13:14

Tak, mowie o kupieniu identycznej kosci (o identycznych parametrach, czyli jako czesci zamiennej) i wgraniu na nia roma. Tak to jakos w naszym swiecie dziala ze zepsute czesci wymienia sie w kazdym urzadzeniu mechanicznym, czy elektronicznym. Dla mnie jest to logiczne.

Reszty nie skomentuje bo rece opadaja.

Aris
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 95
Rejestracja: 2017-02-23, 08:48

Re: SNES mini

Post autor: Aris » 2017-10-23, 12:52

Axi0maT pisze:Idac twoim tokiem rozumowania to wymiana padnietego laseru w konsoli sprawia ze jest ona nieoryginalna. Odrobina zdrowego rozsadku nie zaszkodzi...
Myślę, że dla niejednego kupującego jest to istotna rzecz i wolałby fabryczny laser w konsoli.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: SNES mini

Post autor: Axi0maT » 2017-10-24, 06:54

Aris pisze:Myślę, że dla niejednego kupującego jest to istotna rzecz i wolałby fabryczny laser w konsoli.
Oczywiscie ze istotna. Ja nie mowie zeby nie informowac kupujacych o tym fakcie, tylko o tym ze to nie zmienia faktu ze sama konsola nadal jest oryginalna - po prostu ma wymieniony laser. Laser jest tylko przykladem, ale rownie dobrze niech bedzie to kondensator ktory trzeba bylo wymienic. Oryginalna konsola jest nadal czy nie? Gdzie wg was jest ten prog utraty oryginalnosci? Wymiana czesci jest wg mnie zupelnie naturalna, bo przez lata sie zuzywaja. Czy to tak trudno zrozumiec?

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: SNES mini

Post autor: ramzes64 » 2018-01-05, 22:12

Wy tu gadu gady o laserach i blasterach ... a ja mam SNESa mini i jestem zadowolony... bo jest ślicznusi ;)

Ze mną już naprawdę jest Nintendowo... w 2017 dwie konsole Nintendo... Nintendo SNES mini i Switch... troszeńke dołożyć i miałbym pewnie XOne/PS4... ale te kobyły... a SNESik mini ładnie się prezentuje na półce... JA CHCE Nintendo 64 mini.

Widzieliście to? Coś w tym jest https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5AB970D2
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
mrSin
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 723
Rejestracja: 2007-07-01, 11:54
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: SNES mini

Post autor: mrSin » 2019-01-14, 13:44

Lata mnie tu nie było ;) więc część chłopaki :)
Zajrzałem przez snesa mini. Idąc sobie leniwie po gdańskim MM znalazłem to małe pierdziadełko i hmmmmmm kupiłem, motywowany nostalgią. Nie tylko kupiłem, nawet odpaliłem i muszę przyznać, że Niny jak to Niny, zrobiło fajny sprzęcik. Dobrze wykonany, przemyślany ( hdmi, pixel perfect, 720p ), emulacja wzorowa ( 60 fps! Wreszcie ). Cena niewygórowana. Boli trochę zamkniecie się 21 tytułach ale to naprawdę dobre strzały no i ta radość zobaczenia oficjalnie wydanego Star Foxa 2. Post kieruję do nieprzekonanych, bierzcie a będziecie szczęśliwi, poważnie.
Korzystając z okazji lekko ponarzekam. Przeczytałem temat i chyba trochę z przykrością muszę stwierdzić, że część użytkowników trafiła tu chyba przez przypadek. W czasach kiedy byłem aktywnym użytkownikiem chodziło tu nieco o co innego. O zbieranie starych zakurzonych sprzętów, granie w archaiczne tytuły na sprzęcie doń dedykowanym, kultywowanie tego co już nie wróci. Tymczasem czytam o drukowaniu obudów, raspberry pi, ściąganiu romów i łapie się za głowę. Nie chodzi o to czy jest to dobre czy złe, chodzi o to, iż to jest takie samo retro jak pisanie na forum zbieraczy winyli / cd o kolekcji na spotify, niby chodzi o te same utwory ale różnica jest kolosalna. Zapewne przeczytam że nes / snes mini to tylko emulatory, owszem ale wydane przez macierzystą firmę jako ciekawostka, co robi sporą różnicę.

ODPOWIEDZ