Wii U

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Wii U

Post autor: Axi0maT » 2014-08-20, 13:47

darksavant pisze: He, he, to się po 22 latach grania na PC dowiedziałem :P
Coz moge powiedziec... przykro mi ze tak bolesnie sie rozczarowales. Ale kiedys musialo to nadejsc - nie da sie zyc wiecznie w blogiej nieswiadomosci :lol:

Kurt
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 902
Rejestracja: 2007-04-14, 09:09

Re: Wii U

Post autor: Kurt » 2014-08-20, 14:14

Dark Souls ograłem jedynkę i takie sobie, w 2 grać nie chciałem, thief mnie nie zainteresował, infamous, the last of us nie są multiplatformami, a exami na konsole sony. 2 tytuł ograłem.

A za to na wiiu mamy:

mario kart 8, mario 3d world, lego undercover, pikmin3, sonic boom i inne.

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: Wii U

Post autor: Bodzio » 2014-08-20, 14:59

WiiU według mnie doskonale opisał Axi0maT w którymś z postów pisząc, że "Wii U jako sprzet podstawowy do grania to nietrafiony wybor" co nie oznacza, że nie można jej przecież kupić jako uzupełnienia innych konsol PS4, XONE czy PCta, żeby pograć w gry w które nie zagramy na żadnej innej platformie. Według mnie w takiej roli się doskonale sprawdza. Jak mniemam każdy z Was, jak i ja ma inne konsole do grania w multiplatformowe gierki. Niestety przeciętny Kowalski czy Smith zwykle pozwala sobie na jeden sprzęt w domu i zapewne w ogromnej większości nie będzie to WiiU. Po raz pierwszy chyba w historii konsola Nintendo straciła miano podstawowego systemu do grania i ciężko z tym dyskutować według mnie. Owszem Gacek czy Wii też były dość specyficzne, ale nie aż tak by zaczęły się od nich odwracać liczące się na rynku firmy.

matzll
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 34
Rejestracja: 2014-07-15, 15:10

Re: Wii U

Post autor: matzll » 2014-08-20, 19:15

Axi0maT pisze:
matzll pisze:Mój czas na granie to maks 2-3 godziny... tygodniowo.
Przy takiej ilosci grania ciezko chyba probowac nazywac samego siebie graczem. To sie ledwie na casuala lapie. Nic dziwnego ze wybierasz taki a nie inny sprzet.
A jakie to ma znaczenie czy się nazywam graczem czy też nie? Czasem pogram więcej (zaliczę jakiś tytuł) a potem tygodniami nei gram wcale, więc średnia mi wychodzi taka a nie inna. Ale pieniądze wydaję, więc jestem jak najbardziej w targecie. Takich jak ja jest jednak znacznie więcej niż Ci się moze wydawać. Większość moich znajomych to właśnie tacy "eks-gracze", którzy zęby pozjadali na grach sprzed dekady czy dwóch, którzy czują klimat, ale nie mają za bardzo czasu na to wszystko. Ale cały czas jest gdzieś z tyłu głowy nadzieja, ze może to się odmieni, więc kupują i sprzęt i gry, które potem kurz zbierają. Proza życia ;)
Bodzio pisze:Owszem Gacek czy Wii też były dość specyficzne, ale nie aż tak by zaczęły się od nich odwracać liczące się na rynku firmy.
Moim zdaniem Wii było o wiele bardziej oderwane od swojej generacji niż teraz WiiU
NES, Sega Master System, Mega Drive, Super Nintendo, Sega Saturn, Playstation, Nintendo 64, Dreamcast, Playstation 2, Gamecube, Xbox, Xbox 360, Playstation 3, Wii, Wii U, Playstation 4, Gameboy Micro, PSP, Nintendo DS Lite, Nintendo 3DS, New 3DS XL

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Wii U

Post autor: Axi0maT » 2014-08-21, 06:49

matzll pisze: A jakie to ma znaczenie czy się nazywam graczem czy też nie?
Zmierzam do tego ze jesli nie jest sie graczem ktory gra jednak wiecej niz ty to jednak niewiele ograsz wiec tobie powinno byc akurat totalnie bez roznicy jaki sprzet wybierzesz, bo nawet jakbys wybral sprzet na ktory wychodzi doslownie jedna gra na kwartal to i tak mialbys w co grac. Wybor Wii U w twoim przypadku uwarunkowany jest zasadniczo tym ze grasz na PC (przyjmij tym samym moje glebokie wyrazy wspolczucia), a ktorym masz niemal to samo co na next genach z wylaczeniem exow i powiedzmy 20% innych gier. Co by nie mowic - Wii U nawet w twoim przypadku nie jest sprzetem podstawowym a dodatkowym, ktory uzupelnia inna platforme.
matzll pisze: Moim zdaniem Wii było o wiele bardziej oderwane od swojej generacji niż teraz WiiU
[/quote]
Wii mialo unikalne kontrolery i odstawalo graficznie od konkurencji ale nie zmienia to faktu ze mialo porty wiekszosci najwazniejszych gier (wylaczajac GTA i Battlefielda), ktore ustepowaly HD genom tylko oprawa wizualna. Wii U natomiast ma garsc przeportowanych gierek ktore pojawily sie w pierwszym roku a pozniej to juz tylko popierdolki i gry od Niny. Sorry, ale taka jest brutalna prawda.

Awatar użytkownika
Affciu
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 182
Rejestracja: 2012-05-03, 15:50

Re: Wii U

Post autor: Affciu » 2014-08-21, 08:17

Tylko, że sprawa WiiU jest nieco inna od tej w przypadku Wii. O ile w poprzedniej konsoli Nintendo główną barierą była moc obliczeniowa, o tyle teraz jest to jedynie polityka Nintendo - firma nie zgadza się na Origin i Uplay oraz na DLC, dlatego koncerny się od nich odwracają.

szczupi26
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 588
Rejestracja: 2014-04-27, 11:32

Re: Wii U

Post autor: szczupi26 » 2014-08-21, 08:38

Axi0maT nie wiem dlaczego tak nie lubisz PieCa jako maszynki do grania (mogę tylko podejrzewać głęboki uraz psychiczny z okresu dzieciństwa/młodości) ale chyba dawno temu wypadłeś z tematu.
Co do WiiU to sam od dłuższego czasu zastanawiam się nad jej kupnem właśnie ze względu na exy i inne oryginalne tytuły które oferuje (nie bawią mnie "rozdmuchane i sztucznie silące się na dorosłość" tytuły AAA z dużych konsol mające za cel tak naprawdę, w 95% przypadków, zerżnięcie portfelów naiwniaków łapiących się na przekolorowane trailery i gameplaye w wersji alpha które z finalnym produktem mają niewiele wspólnego.
Niny z kolei od lat sukcesywnie podąża swoja drogą którą wielu ,wąsko myślących pseudo graczy, nazywa głupią a która jednak w jakiś magiczny sposób wychowała i wychowuje całe pokolenia)
Sent from Lumia 625
i5 4690K@4400 MHz + NOCTUA NH-U12P|ASRock Fatal1ty Z97|2x4GB G.SKILL TRIDENT X 2400MHz CL10
Gigabyte G1 GTX 1070|Kingston SM2280 M.2 120GB + TOSHIBA 1TB|CORSAIR 520HXEU-520W|CM DOMINATOR 690|BENQ GW2750HM|MICROLAB SOLO 5C

matzll
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 34
Rejestracja: 2014-07-15, 15:10

Re: Wii U

Post autor: matzll » 2014-08-21, 08:43

Axi0maT pisze:
matzll pisze: A jakie to ma znaczenie czy się nazywam graczem czy też nie?
Zmierzam do tego ze jesli nie jest sie graczem ktory gra jednak wiecej niz ty to jednak niewiele ograsz wiec tobie powinno byc akurat totalnie bez roznicy jaki sprzet wybierzesz, bo nawet jakbys wybral sprzet na ktory wychodzi doslownie jedna gra na kwartal to i tak mialbys w co grac. Wybor Wii U w twoim przypadku uwarunkowany jest zasadniczo tym ze grasz na PC (przyjmij tym samym moje glebokie wyrazy wspolczucia)
ty (świadomie rezygnuję z dużej litery...) masz chyba jakieś problemy z czytaniem... Nie grałem na PC od czasów Diablo II.
Pomijam już kwestię tego, jak żałosne są te osądy nt. PC. Jakiekolwiek przejawy fanboystwa to mentalne gimnazjum. Dodaj do tego hejt i wychodzi piętro niżej.
NES, Sega Master System, Mega Drive, Super Nintendo, Sega Saturn, Playstation, Nintendo 64, Dreamcast, Playstation 2, Gamecube, Xbox, Xbox 360, Playstation 3, Wii, Wii U, Playstation 4, Gameboy Micro, PSP, Nintendo DS Lite, Nintendo 3DS, New 3DS XL

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Wii U

Post autor: Axi0maT » 2014-08-21, 10:19

matzll pisze:Nie grałem na PC od czasów Diablo II.
Pomijam już kwestię tego, jak żałosne są te osądy nt. PC.
faktycznie o tym PC to pisal darksavant, wiec nie tyczy sie to ciebie. W kazdym badz razie reszta jest jak najbardziej adekwatna do twojej wypowiedzi - jak grasz po 2-3 godziny tygodniowo to bez roznicy co kupisz... Na brak gier cierpiec nie bedziesz nawet jakbys sobie sprawil chinska podrobke tamagochi. A w kwestii zalosnego PC, skoro ciebie nie dotyczy to sie nie udzielaj - zapewniam ze bol dupy zniknie natychmiast :)

darksavant
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 45
Rejestracja: 2014-05-15, 21:17

Re: Wii U

Post autor: darksavant » 2014-08-21, 12:00

Tak, to ja jestem heretykiem grającym na PC i to ja o tym pisałem :) W kwestii tego, że nie traktuję Wii U jako swojego jedynego systemu to masz rację. Dla mnie numerem 1 zawsze był i pewnie będzie PC (chociaż kto wie, jak to będzie za lat np. 15). Konsola to tylko wsparcie, żeby mieć przy czym ugościć znajomych i zagrać od czasu do czasu w coś czego na PC nie dostanę (Zelda, Star Fox) czy nie chcę dostać (platformówki). A wybrałem Nintendo (a nie Sony czy MS) tylko dlatego, że gry na Wii U (i przy okazji Wii w które jak mnie najdzie chęć też mogę sobie zagrać) zdecydowanie bardziej niż u konkurencji odróżniają się od tych na PC.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Wii U

Post autor: Axi0maT » 2014-08-21, 14:09

darksavant pisze:Tak, to ja jestem heretykiem grającym na PC i to ja o tym pisałem :) W kwestii tego, że nie traktuję Wii U jako swojego jedynego systemu to masz rację. Dla mnie numerem 1 zawsze był i pewnie będzie PC (chociaż kto wie, jak to będzie za lat np. 15). Konsola to tylko wsparcie, żeby mieć przy czym ugościć znajomych i zagrać od czasu do czasu w coś czego na PC nie dostanę (Zelda, Star Fox) czy nie chcę dostać (platformówki). A wybrałem Nintendo (a nie Sony czy MS) tylko dlatego, że gry na Wii U (i przy okazji Wii w które jak mnie najdzie chęć też mogę sobie zagrać) zdecydowanie bardziej niż u konkurencji odróżniają się od tych na PC.
Doprawdy fascynujace

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

matzll
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 34
Rejestracja: 2014-07-15, 15:10

Re: Wii U

Post autor: matzll » 2014-08-21, 16:17

Axi0maT pisze:Na brak gier cierpiec nie bedziesz nawet jakbys sobie sprawil chinska podrobke tamagochi. A w kwestii zalosnego PC, skoro ciebie nie dotyczy to sie nie udzielaj - zapewniam ze bol dupy zniknie natychmiast :)
Naprawdę tak to odbierasz? Ty chyba po prostu nie dorosłeś do udzielania się publicznie. Nie mając nic do odpowiedzenia/powiedzenia to , to zawsze bólem dupy można rzucić, chwytliwe ostatnio. Mam nadzieje, że przynajmniej dumny z siebie jesteś. Wygrałeś dwuzdaniową sprzeczkę w internecie. Gratuluję.


darksavant pisze:Tak, to ja jestem heretykiem grającym na PC i to ja o tym pisałem :) W kwestii tego, że nie traktuję Wii U jako swojego jedynego systemu to masz rację. Dla mnie numerem 1 zawsze był i pewnie będzie PC (chociaż kto wie, jak to będzie za lat np. 15). Konsola to tylko wsparcie, żeby mieć przy czym ugościć znajomych i zagrać od czasu do czasu w coś czego na PC nie dostanę (Zelda, Star Fox) czy nie chcę dostać (platformówki). A wybrałem Nintendo (a nie Sony czy MS) tylko dlatego, że gry na Wii U (i przy okazji Wii w które jak mnie najdzie chęć też mogę sobie zagrać) zdecydowanie bardziej niż u konkurencji odróżniają się od tych na PC.
Ale nie jesteś glorious PC gaming master race? ;)
NES, Sega Master System, Mega Drive, Super Nintendo, Sega Saturn, Playstation, Nintendo 64, Dreamcast, Playstation 2, Gamecube, Xbox, Xbox 360, Playstation 3, Wii, Wii U, Playstation 4, Gameboy Micro, PSP, Nintendo DS Lite, Nintendo 3DS, New 3DS XL

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Wii U

Post autor: Axi0maT » 2014-08-21, 16:48

Skoro nikt z posiadaczy Wii U sie nie przejmuje kolejnymi firmami ktore uciekaja z Wii U to pewnie nikogo nie zasmuci wiadomosc o tym ze nie bedzie tez na te konsole Call of Duty - Activision wlasnie to oglosilo. No tak, tak, odgrzewane kotlety i ciagle to samo... a jednak najlepsza seria FPSow ostatniej dekady jakby nie bylo. Pragne tylko zauwazyc ze powoli koncza sie firmy ktore wspieraja Wii U. Jeszcze ze 2-3 tygodnie i nie bedzie co skreslac z listy - pozostanie to konsola wylacznie dla fanow Niny ktorzy beda sie jarac tym ze raz na kwartal rzuca im sie gierke ze stajni Nintendo. Jako ogromny fan Nintendo pojac tej waszej reakcji nie potrafie, ale spoko, nie bede juz kopal lezacego.
matzll pisze:
Axi0maT pisze: Naprawdę tak to odbierasz? Ty chyba po prostu nie dorosłeś do udzielania się publicznie. Nie mając nic do odpowiedzenia/powiedzenia to , to zawsze bólem dupy można rzucić, chwytliwe ostatnio. Mam nadzieje, że przynajmniej dumny z siebie jesteś. Wygrałeś dwuzdaniową sprzeczkę w internecie. Gratuluję.
YEAH!!! Pojecahlem po niejakim matzilu jak po mokrej szmacie. Swiat jest od razu piekniejszy, slonce swieci jasniej a ludzie sa szczesliwsi :) A tak na serio... No o czym tu mowic? Jak mam miec jakies sensowne argumenty wobec kogos kto mowi o sobie jak o graczu i pyka 2 godziny tygodniowo? Nie dziwie sie ze nie przeszkadza ci uboga biblioteka gier na Wii U bo i tak nie ograsz nawet 1/10 tego co wyjdzie na te konsole. Tobie to odpowiada... i spoko... i do takich wlasnie ludzi skierowany jest ten sprzet - do casualow.

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: Wii U

Post autor: Bodzio » 2014-08-21, 17:15

Panowie proponuję skupić się na meritum, a jakieś osobiste wycieczki, metafory i inne porównania wypisywać na forum dla polonistów, a nie tutaj.

Rano czytałem o tym CoD. Szkoda, że nie wyjdzie na WiiU, zwłaszcza że poprzednie części na Wii chyba sprzedawały się nie najgorzej z tego co się orientuję. Obawiam się, że to może być jak domino i kolejne multiplatformowe tytuły uciekną z listy wydawniczej na WiiU, oby nie. Z drugiej strony mi do grania w zupełności wystarczy to co oferuje Nintendo, mam nadzieję, że im też i jakiś ogromnych strat finansowych, zagrażających stabilności firmy w perspektywie czasu nie poniosą.

Póki co gier nie mam, ale dalej bawię się od czasu do czasu tym tabletopadem, którym pomimo ograniczeń bardzo wygodnie przegląda się neta. Ostatnio nawet odkryłem jak oglądać filmy na stronach, które do odtworzenia wymagają FlashPlayera. Jak wiadomo na WiiU nie da się go zainstalować, ale w ustawieniach przeglądarki wystarczy zmienić "Switch User Agent" z WiiU na iPad i już wszystko powinno hulać. Przynajmniej tak jest u mnie ;)

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Wii U

Post autor: Storms » 2014-08-21, 19:31

O co wy drzecie koty? Rynek gier jest za duży na takie kłótnie, jak nie będzie nic na Wii U/(lub dowolnej innej platformie) to się konsole sprzeda kupi inną. Proszę mi tu nie dymić.

ODPOWIEDZ