Wii U

ODPOWIEDZ
Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Wii U

Post autor: Ukukuki » 2016-11-01, 19:54

http://www.ppe.pl/news/47274/nintendo-w ... owana.html
Nie taka porażka jak Virtual Boy, jednak szału to ta konsola nie zrobiła mimo kilku dobrych tytułów. Zobaczcie sobie ten trailer z E3 2012 roku, chcieli powtórzyć sukces Wii jednak im nie wyszło.
Famicom!

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Wii U

Post autor: Storms » 2016-11-02, 16:14

Decyzja dobra, ja mimo całej moje sympatii od ponad pół roku nie znajduje żadnej motywacji na zakupienie czegokolwiek na Wii U.

Moja obecna biblioteka to:
- Super Smash Bros Wii U
- Mario Kart 8
- Resident Evil Revelation
- Nintendo Land
- Project Zero V
- Lego City Undercover

I niestety finisz. W planach co najwyżej jeszcze Splatoon (ale może być to również starter do Switcha), Yoshi Wooly World, i może WarioWare a także ewentualnie Rayman Legends. Odnośnie tej ostatniej pamiętam jak wersja demo tej gry robiła szał gdy prezentowałem to znajomym. Nadal uważam że wykorzystanie padletu czyni tą wersje gry najatrakcyjniejszą.

Olej, trailer. Wystarczy przejrzeć ten wątek od początku, to jest dopiero time machine. Przypomniało mi się że miały kiedyś powstawać na Wii U gry obsługujące dwa padlety jednocześnie.

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Wii U

Post autor: Ukukuki » 2016-11-02, 16:20

EDIT: Jednak plota http://www.ppe.pl/news/47292/a-jednak-n ... wii-u.html


Dla mnie ten ekran w padzie to był średni pomysł, jedynie fajne zastosowanie tego to mapka + statystyki na nim lub faktycznie granie gdy TV jest zajęty. Jednak czy dla czegoś takiego warto dawać w zestawie pada za kilkaset złotych?

A Mario Maker czy New Super Mario Bros. U? Bo szczerze mnie głównie te tytuły kusiły do zakupu ale mi już przeszło.

Teraz gry na WiiU będą okazami kolekcjonerskimi za jakiś czas, nie sprzedało się tego dużo.
Famicom!

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Wii U

Post autor: Storms » 2016-11-02, 16:43

Szkoda że plotka. Moim zdaniem Wii U mogło by jeszcze trochę zarobić przerzucając kilka tytułów z Japonii. Mnie by bardzo pasowała Yakuza 1&2 HD z której na Wii U mogą się cieszyć tylko Japończycy.
A Mario Maker czy New Super Mario Bros. U? Bo szczerze mnie głównie te tytuły kusiły do zakupu ale mi już przeszło.
Dla mnie pod względem rozgrywki te dwa tytuły są za bardzo zbliżone, i tego rodzaju grą platformową jestem lekko struty. Mario Maker to co prawda w dużej mierze edytor plansz, które kiedyś pewnie bym kupił (bo np. w Simsach wolałem budować, dekorować, urządzać niż symulować życie) ale już mnie do tego nie ciągnie. Poza edytorem to wciąż platformówka a na Wii U oprócz tego w podobnej tonacji wyszedł Capitan Toad i Mario 3D World, nie wspominając o wersji Super Mario Luigi.

Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Re: Wii U

Post autor: M-Chan » 2016-11-03, 08:48

Moja biblioteka WiiU też nie bije rekordów:

- Project Zero V
- Zelda Wind Waker i Twilight Princess HD
- New Super Mario Bros. U \ New Super Luigi U

W planach mam Paper Mario: Color Splash, Captain Toad Treasure Tracker i Mario Party 10 i jak sporo stanieją to Mario Kart 8 i Hyrule Warriors (oba tytuły były jak dla mnie pewniakami ale DLC wiele zmieniły ;)) i może Super Smash Bros Wii U i Nintendo Land czy ZombiU, ale to jak będą mega okazje. I to niestety zamknie moją bibliotekę na tą konsolę :/

Ale ostatnio przeprosiłem się z WiiU i zakupiłem Super Mario 3D World i szczerze polecam bo dawno nie grałem w tak przyjemną platformówkę 3D i do tego możliwość przechodzenia w dwie osoby urozmaica rozgrywkę.

soberpl
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1984
Rejestracja: 2005-12-20, 23:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Wii U

Post autor: soberpl » 2016-11-03, 22:14

A ja właśnie 3 dni temu stałem się posiadaczem Wii U :) Fajna konsola, gamepad genialna sprawa. Obecnie posiadam: Mario Kart 8, Splatoon (nie wiem czy się nie pożegnam), 2x Zelda, Batman no i Mario/Luigi U. Myślę jeszcze w niedalekiej przyszłości nad Assassinem 3, Mario 3D Land, Hyrule może coś tam jeszcze no i oczywiście masę gier z eshopu (GBA, SNES, Wii).

Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Re: Wii U

Post autor: M-Chan » 2016-11-04, 07:34

Co do genialności pada to rzecz gustu - jak dla mnie genialnie wykorzystany tylko w przypadku Project Zero V gdzie jest jako "domowa camera obscura" w innych grach w które do tej pory grałem jak dla mnie, potencjał niewykorzystany lub wykorzystany nieco na siłę przy czym przy dłuższych sesjach drażni jego krótka żywotność, a zasilanie podpina się od góry więc można zapomnieć o wygodzie i do tego nie wiem czemu ktoś nie wpadł na pomysł zatrzymania się softu w momencie rozładowania się pada i zamiast ekranu w którym jesteśmy informowani o konieczności podładowania jak w przypadku np. Wii, Mario biegnie przed siebie prosto w przepaść po serii kilku ciężkich platformowych momentów...

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Wii U

Post autor: ramzes64 » 2016-11-12, 08:15

W czym jest problem, że pad ładowany jest od góry? To rozwiązanie właśnie jest jak w każdym padzie, można grać dalej na kablu.

Moja lista:
Captain Toad Treasure Tracker
Devil's Third
Donkey Kong Country Tropical Freeze
LEGO City: Undercover
Mario Kart 8
New Super Luigi U
New Super Mario Bros. U
Nintendo Land
Rayman Legends
Splatoon
Super Mario 3D World
Super Mario Maker + Artbook
Wii Party U
Yoshi's Woolly World
Zelda: The Wind Waker
ZombiU

Zamówiona: Zelda: Breath of the Wild

i jeszcze wymienione tytuły, w które można zagrać również na X360/O/PS3/4 - a jednak wolałęm je mieć na Nintendo Wii U
Batman Arkham City Armoured Edition
Call of Duty Black Ops II
Darksiders II
Need for Speed: Most Wanted U
Splinter Cell Blacklist
Watch Dogs

cyfrowe z eShop / + kilka tanich popierdółek
Abyss
Affordable Space Adventures
Another World - 20th Anniversary Edition
Blok Drop U
Dreamals: Dream Quest
FAST Racing NEO
Mighty Switch Force: Hyper Drive Edition
Mighty Switch Force! 2
Oddworld: New 'n' Tasty
Pikmin 3
Shantae and the Pirate's Curse
Stealth Inc 2: A Game of Clones
Toki Tori 2+
Toon Tanks
Trine 2

Czy macie więcej gier na Xbox One i PS4 w swojej kolekcji aktualnie? Ta konsola traci przez brak gier od trzecich wydawców. Sam zagrałbym w takie tytuły jak Need for Speedy, GTA, ktoś inny zagrałby jeszcze w jakąś FIFE lub PESa i w kolejne Call of Duty - specjalnie nie wymieniam ytułów Exclisive - bo to już na jednej platformie, ale posiadajac te ogólne gry, ukazujące się na wszystkim, tylko na Nintendo już powiększyłoby biblioteke gier i może sprzedałoby się więcej tytułów.

W Hyrule Warriors zagrałem, Kirby Paintbrush też, Bayonetta mnie nie interesuje, Wonderfull 101 musze poszukać. Jest jeszcze kilka tytułów, w które chętnie zagram lub położę na półeczce obok kolekcji. Inne jak DEUS EX dostałem w Games with Gold i już zakup na WiiU odpusciłem - stram sie nie kupować gier, które już mam. W takim samym położeniu jest Zelda TP (mam na Wii), więc na Wii U odpuszczam.

Ogólnie konsola jest fajna, można na niej pograć - ale nie ma tu czegoś takiego jak było w Wi iSPorts - pokazujesz znajomym Wii SPorts i już kupowali konsole. Tu jest zwykła konsola dla graczy (jak X360/PS3), co nie zainteresuje zwykłych zjadaczy chleba - bo to dla nerdów, a oni przecież niebedą siedziec i grac/marnować swojego czasu na jakies gierki dla dzieci. Wii Ports było zabawą w którą casuale weszli, a na Wii nie ma czegoś aż tak zachęcającego. Jest to po prostu konsola i tu zaczynają się wady... nazwa, brak gier od 3party, slabsza w stosunku do konkurencji.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Re: Wii U

Post autor: M-Chan » 2016-11-15, 07:36

ramzes64 pisze:W czym jest problem, że pad ładowany jest od góry?
Wnioskuję, iż nadal nie skusiłeś się by zagrać w Project Zero V? ;)


Ja ostatnio postanowiłem sprawdzić w końcu Hyrule Warriors i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony czego się nie spodziewałem bo seria Dynasty Warriors jakoś mnie nie porwała.

Co do ilości gier to jestem zawiedziony bo spodziewałem się podobnej sytuacji jak w przypadku Wii - konsoli z którą bardzo długo zwlekałem, na dziś dzień mam kilka naprawdę dobrych perełek, kilka ciągle w planach bo ciężko dostać, a i tak co jakiś czas trafiam na nieplanowany tytuł który potrafi przyjemnie zaskoczyć jak np. Mushroom Men: The Spore Wars. Wii stało się dla mnie konsolą do ogrywania gier oferujących coś innego niż ówczesna generacja i to nie tylko z uwagi na model sterowania. Takich exclusivów w moim odczuciu na tą konsolę jest dość sporo i tego samego spodziewałem się po WiiU.
A tak na marginesie to ciekawe czy zobaczymy jeszcze jakieś ciekawe tytuły skoro zakończono produkcję WiiU.

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: Wii U

Post autor: Forte » 2016-11-16, 14:19

zobaczymy pewnie Zeldę już tylko.

Imo, WiiU jest fajne jeżeli chce się zagrać w te kilka tytułów od Nintendo. Kilka, bo nie ma tego jakoś nadzwyczaj dużo (Jedna Zelda i zero Metroida? Shame.), ale zapewniają ileś godzin dobrej zabawy.

Podsumowując konsolkę, jest dla mnie Saturnem, a Switch Dreamcastem. Wiadomo, że N nie upadnie bo ma silniejszą pozycję rynkową niż miała Sega, ale sytuacja dosyć podobna.

Kibicuję jednak Switchowi aby mu się udało, bo konkurencja dobra rzecz, a Xbox troche nieudolny jakiś taki w tej gence.
Sega!

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Wii U

Post autor: cissic » 2016-11-16, 16:19

Forte pisze:Kibicuję jednak Switchowi aby mu się udało, bo konkurencja dobra rzecz, a Xbox troche nieudolny jakiś taki w tej gence.
Marketing jednak na FB szaleje jak by koło na nowo wymyślili. PS4 pomimo niezłych wyników to jakoś też mnie nie zachwyca. Dedyków ciągle mało a to dla dedyków zawsze kupowałem soniaka. Dupa zbita i tyle. Na szczęście nadchodzi The Last Guardian i Rime :)

Switchowi kibicuję z całych bo znowu ostro poszli i mogą się przeliczyć. Najwyżej będę grał w nowe Mario na PS5 ;)

soberpl
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1984
Rejestracja: 2005-12-20, 23:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Wii U

Post autor: soberpl » 2016-11-17, 19:44

Dzisiaj do kolekcji nabyłem CoD: Black Ops 2 nówka w folii za całe 19,99 zł :) - musiałem się pochwalić. Ramzes64: dopuszczasz w ogóle myśl sprzedaży WiiU po premierze Switcha po ograniu gier na płytach? Chodzi mi głównie o wydane pieniądze na gry w eshopie? Będziesz trzymał konsolę dla nich? Tak przy okazji wyłączenie WiiU polega na przytrzymaniu przycisku power na padzie czy jest jakieś menu jak w PS4? Wiem, że głupie, ale denerwują mnie te świecące diody na konsoli.

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Wii U

Post autor: ramzes64 » 2016-11-18, 19:16

W Hyrule Warriors mogłem zagrać, bo kolega mi pożyczył i była to dosyć ciekawa gierka. Ogólnie katowałem jeden przycisk, ale była tam większa głębia i potrafiła ta gra wciągnąć. Także podobało mi się też.

soberpl: nie planuje sprzedaży WiiU i gier. Staram się cyfrowo nie kupować tytułów, tych kilka to tanie promocje, po 5zł-20zł. Droższy to chyba tylko ten Oddworld za 40zł, no i FAST 70zł. Reszta to do 20zł.

Abyss - 6zl - gra jest czesto w promocji, spodobala mi sie i nawet polecam
Affordable Space Adventures - HumbleBundle promocja - 0zl
Another World - 20th Anniversary Edition
Blok Drop U - 1,5zl - niepolecam, gra na raz, klikacz, po wyklikaniu koniec
Dreamals: Dream Quest
FAST Racing NEO
Mighty Switch Force: Hyper Drive Edition 12zl
Mighty Switch Force! 2 / 12zl
Oddworld: New 'n' Tasty 40zl
Pikmin 3 / dana do MK8
Shantae and the Pirate's Curse / - HumbleBundle promocja - 0zl
Stealth Inc 2: A Game of Clones / nie pamietam, ale droga nie byla :)
Toki Tori 2+ 12zl
Toon Tanks - 6zl?
Trine 2 / 27zl

Nie kupuje gier pudelkowych cyfrowo bo wlasnie boje sie ze je strace kiedys. A to sa tytuly ktore dodatkowo chce ograc.

Ostatnio Kupiłem SteamWorld Collection na WiiU (ukazały się w pudełku - to wziąłem, opcja bezpieczniejsza). Nawet strzeliłem UNBOXING https://www.youtube.com/watch?v=5aPGm_QSlco i zaczne się bawić w otwieranie pudełek do kamery ;)

Na PS3i4/Xboxach też gry cyfrowe to kiepska sprawa, bo pozniej nie masz gry. Niby tam jest lepsze rozwiązanie, bo gry masz przypisane do konta a nie do konsoli... ale ogolnie gry cyfrowe mnie nie przekonują. Wyłączą serwery, albo skasują gre i już jej nie będzie. A na nośniku jak sie popsuje konsola, to mozna kupic drugą. Traci się tylko save, ewentualnie DLC. Gry na Xboxa360 ktore mialem w Games with Gold są nie ogrywane, brałem, gromadziłęm dla samej chęci posiadania tytulow. Ale nie gram w nie. Fajne mam tam tytuly, duże produkcje / ale to kiedyś może się skończyć gdy wyłączą serwery, skasują gre ... lub coś innego.

Konsole wyłączasz przyciskiem na GamePadzie, wtedy dioda zapala się na czerwono (stan czuwania), czasami po wyłączeniu przez chwilę jest pomarańczowa (pobiera pewnie jeszcze jakieś dane/aktualizacje małe). Czerwona dioda = konsola wyłączona (tak jak w TV). Dodatkowo jak masz włożoną płytkę pali się białą dioda - mnie też ona drażniła. Ja ogólnie mam listwe z osobnymi włącznikami i wyłączam jeszcze zasilanie w konsoli przyciskiem na listwie - kiedyś drażnił mnie zasilacz od X360 który palił się mocnym pomarańczowym światłem, do tego stało Wii i Wii U + TV - wszystko z czerwonymi diodami i wtedy już odłączałem wtyczki od nieużywanych konsol. Mam wystawione kilka, ale zasilam ta na której planuje grać. Oszczędnośc energii i takie tam
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

ODPOWIEDZ