Wii U

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: Wii U

Post autor: Bodzio » 2014-08-19, 18:04

Ja bym z tym bogactwem nie przesadzał. Zwłaszcza, że konsola jest na rynku już prawie 2 lata. Kupiłem ją (przypadkiem, bo przypadkiem, ale jednak) i nie bardzo mogę znaleźć na nią jakąś grę wartą uwagi. Owszem potencjał jest, ciekawy kontroler no i sztandarowe produkty Nintendo, ale to chyba za mało. Zapowiedzi gier typu nowa Zelda czy inne cieszą, ale nie wiem czy na samych grach Nintendo daleko zajadą. Kupiłbym Mariana, ale mam na Wii, a ten nowy dużo się nie różni, kupiłbym Zeldę WW, ale mam na Gacka, wreszcie kupiłbym Mario Kart 8, ale to też trochę odgrzewany tytuł. Za dwa lata na konsoli jest może z 5-6 gier zasługujących na lepszą ocenę, a tak to trochę jak dla mnie za biednie, dlatego szkoda, że kolejna firma po EA zamierza olać WiiU z "poważnymi" grami bo takich trochę brakuje, zresztą każdych według mnie, z tego co patrzę.

Awatar użytkownika
Affciu
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 182
Rejestracja: 2012-05-03, 15:50

Re: Wii U

Post autor: Affciu » 2014-08-19, 18:32

Wiesz, jeśli mówisz, że nowy Marian niespecjalnie się różni od Galaxy, to zupełnie nie masz racji. To zupełnie inne spojrzenie na platformówki. Zelda nie jest atrakcyjna jak ma się GC, tutaj przyznam ci rację. A Mario Kart to mimo wszystko ten sam, ocierający się o geniusz tytuł, w który można grać latami. Brak wsparcia EA rozbija się o Origina, na którego nie zezwoliło Nintendo. Osobiście uważam, że WiiU będzie miało wynik podobny do GC czy Nintendo 64 - jakieś 15-20 milionów sprzedanych egzemplarzy (sam niedługo kupię swój ;) ). Poza tym Ubisoft mówił, że ma gotową grą ekskluzywną na konsolę Nintendo, tylko jej jeszcze nie ujawnił. Firma nie musi już dokładać do każdej sprzedanej konsoli a sprzedaż idzie coraz lepiej (patrz: Japonia, UK). Wróżę, że Ninny jeszcze zaskoczy nas niejednym tytułem i koniec końców konsola będzie miała naprawdę wiele gier. Swoją drogą - bardzo intryguje mnie Mario Maker. Tworzenie własnych poziomów do Mario będzie czymś świetnym.

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: Wii U

Post autor: Bodzio » 2014-08-19, 19:26

Sprzedaż idzie lepiej bo pojawiły się nareszcie jakieś gry, no i Nintendo wreszcie postanowiło choć trochę wyjść do graczy, patrz promocja z kodem na darmową grę przy zakupie MK8. Zresztą ostatnie nakręcenie sprzedaży to głównie zasługa Mario Kart 8, kolejny boom pewnie będzie przy okazji premiery nowej Zeldy, którą być może kupię, ale i tak to kropla w morzu potrzeb. Z Marianem miałem na myśli Super Mario Wii U i Super Mario Wii. Zapomniałem jeszcze, że jest Rayman Legends do tego w fajnej promocji teraz za bodaj 60zł, ale akurat grę już ograłem na PS3, więc nie opłaca mi się jej kupować. Póki co nawet w demo jakiejś fajnej gry nie mogę zagrać bo do ściągnięcia jest ich zaledwie 13 i do tego wśród nich nie ma żadnej gry od Nintendo. Trochę szkoda. Jeszcze pomyślę o tym Wind Waker HD, bo w sumie miałem się zabrać za tą grę na Gacku, a być może lepiej będzie ją pogonić, a kupić na WiiU żeby jakoś sprawdzić tę konsolę w akcji.

Awatar użytkownika
Affciu
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 182
Rejestracja: 2012-05-03, 15:50

Re: Wii U

Post autor: Affciu » 2014-08-19, 19:39

Mario Kart, a później w JP będzie schodzić jeszcze lepiej z powodu Monster Huntera. Gry napływają w miarę regularnie i już jest co wybierać, a konsola dopiero drugi rok na rynku.

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Wii U

Post autor: Storms » 2014-08-19, 19:42

Jeżeli nie grałeś na Gacku to kup tą na Wii U. Raczej lepiej na tym wyjdziesz.
Ja jeszcze czekam na fatal frame o ile gra kiedykolwiek opuści Japonię :)
Chyba za miesiąc kupie Hyrule Warriors ale nie jestem jeszcze przekonany.

matzll
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 34
Rejestracja: 2014-07-15, 15:10

Re: Wii U

Post autor: matzll » 2014-08-19, 19:47

Wątpie, żeby ktokolwiek kto jest w targecie hitów multiplaformowych od Ubi czy EA kupił Wii U jako swoją "główną" konsolę. Nawet Nintendo jest dość bezpośrednie w pozycjonowaniu swojej konsoli. Wii U nie jest konkurencją bezpośrednią dla XONE czy PS4. Przekaz dla gracza jest prosty "możesz mieć którąś z nich, ale rozważ jeszcze Wii U, jako uzupełnienie". I całkiem nieźle im to idzie. Ja sprzed kilku(nastu) lat, jakbym miał wybierać tylko jeden sprzęt to na pewno nie byłoby to Wii U. Teraz jakbym musiał wybrać tylko jeden to na bank byłoby to Wii U ;) Mój czas na granie to maks 2-3 godziny... tygodniowo. Nie lubię AAA, nie lubię multiplayera, nie lubię FPSów. Dla mnie Wii U mogłaby być jedyną moją konsolą.
NES, Sega Master System, Mega Drive, Super Nintendo, Sega Saturn, Playstation, Nintendo 64, Dreamcast, Playstation 2, Gamecube, Xbox, Xbox 360, Playstation 3, Wii, Wii U, Playstation 4, Gameboy Micro, PSP, Nintendo DS Lite, Nintendo 3DS, New 3DS XL

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: Wii U

Post autor: Bodzio » 2014-08-19, 20:15

Storms pisze:Jeżeli nie grałeś na Gacku to kup tą na Wii U. Raczej lepiej na tym wyjdziesz.
Ja jeszcze czekam na fatal frame o ile gra kiedykolwiek opuści Japonię :)
Chyba za miesiąc kupie Hyrule Warriors ale nie jestem jeszcze przekonany.
Tak też chyba zrobię. Już coś mam na oku. Najwyżej poczekam miesiąc na Hyrule Warriors i sie skuszę.

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Wii U

Post autor: ramzes64 » 2014-08-19, 22:33

Zelda WW HD jest lepsza na Wii U. Ładniejsza, usprawniona i lepiej prezentuje się na dużym TV. Jeśli nie grałeś w Zelde WW na GC, a masz Wii U, to opchnij w diabły drogiego WW z gacka i wez w podobnej cenie, albo i taniej tego na Wii U. Nic nie stracisz, a tylko zyskasz.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Wii U

Post autor: Axi0maT » 2014-08-20, 06:31

Kurt pisze: Na chwilę obecną konkurencja poza multiplatformami typu nfs, fifa i kolejnych strzelanek niczym się nie wyróżnia.
Affciu pisze:PS4 z dwoma wartymi uwagi ekskluzywnymi grami może się schować, podobnie Xbox One, z którego gry powoli są portowane na PC.
Panowie, ale co wy porownujecie? Pieprzycie o exclusivach ktorych macie na Wii U wiecej niz na platformach konkurencji, ale macie chyba klapki na oczach bo uciekaja wam najwazniejsze tytuly multiplatformowe ktorych na Wii U nie ma przeciez. To bez znaczenia ze gra jest na xone, ps4 i pc, skoro na Wii U jej nie macie. Zasugerowalem wyraznie ze Wii U jako sprzet podstawowy do grania to nietrafiony wybor, bo wlasnie mnostwo swietnych gier czlowieka ominie.
matzll pisze:Mój czas na granie to maks 2-3 godziny... tygodniowo.
Przy takiej ilosci grania ciezko chyba probowac nazywac samego siebie graczem. To sie ledwie na casuala lapie. Nic dziwnego ze wybierasz taki a nie inny sprzet.

Awatar użytkownika
Affciu
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 182
Rejestracja: 2012-05-03, 15:50

Re: Wii U

Post autor: Affciu » 2014-08-20, 09:30

Axiomat, jeśli mam się sugerować grami multiplatformowymi, to najlepszym wyborem jest mocny PC. Motorem napędowym konsol są gry ekskluzywne, a w tej materii WiiU deklasuje konkurencję.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Wii U

Post autor: Axi0maT » 2014-08-20, 10:33

Affciu, nie wiem czy wiesz ale nie istnieje cos takiego jak PC do grania. Slowa PC i granie wykluczaja sie wzajemnie.

Kurt
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 902
Rejestracja: 2007-04-14, 09:09

Re: Wii U

Post autor: Kurt » 2014-08-20, 12:09

Multiplatformy w tym roku bladziej wypadają od poprzedniego stąd ich brak tak bardzo mnie nie boli.
Ale jasne nowe dobre gry się pojawią i żal będzie dupę ściskał, że na wiiu się żadnej z nich nie zobaczy.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Wii U

Post autor: Axi0maT » 2014-08-20, 12:46

Kurt pisze:Multiplatformy w tym roku bladziej wypadają od poprzedniego stąd ich brak tak bardzo mnie nie boli
Titanfall, Thief, Dark Souls 2, Wolfenstein, inFAMOUS, The Last of Us Remastered, Destiny (lada moment bo juz testy byly)... nie, no spoko, co kto lubi...

Awatar użytkownika
tbxx
Administrator serwisu
Administrator serwisu
Posty: 731
Rejestracja: 2007-10-09, 17:16
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Wii U

Post autor: tbxx » 2014-08-20, 12:56

FPP, TPP, RPG, FPP, TPP, TPP, FPP... zależy co kto lubi ;)

darksavant
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 45
Rejestracja: 2014-05-15, 21:17

Re: Wii U

Post autor: darksavant » 2014-08-20, 13:41

Axi0maT pisze:Slowa PC i granie wykluczaja sie wzajemnie.
He, he, to się po 22 latach grania na PC dowiedziałem :P Jak dla mnie fps, rpg, strategie oraz staroszkolne przygodówki (no i GTA oczywiście) to tylko na PC. Cała reszta (czyli w moim przypadku głównie platformówki i jak czasem wpadnie jakiś znajomy to Mario Kart lub jakaś bijatyka) może być na konsole. A do tego Wii U jak najbardziej się nadaje :) Więc jak dla mnie Ubisoft może sobie "poważnych gier" (cokolwiek jest wyznacznikiem poważnej gry: krew, c(...)cki, dragi, przekleństwa, fotorealistyczna grafika, a może wszystko na raz, bo inaczej gra jest tylko półpoważna) dla Nintendo nie wydawać.

ps. oczywiście szkoda, że duże i znaczące na rynku firmy wycofują się z pełnego wspierania Wii U, bo pewnie wiele ciekawych tytułów ominie ten system (i opierających się na nim graczy), ale mnie osobiście to "ani ziębi ani grzeje".

ODPOWIEDZ