Sensor Bar dla Wii U

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Sensor Bar dla Wii U

Post autor: PapaHerbal » 2015-06-20, 22:05

Mam kilka pytań odnośnie tego ustrojstwa.
Czy Sensor Bar zastosowany z Wii U służy jedynie do odpalania gier z Wii? Czy są gry na Wii U, które go wymagają? Zastanawiam się czy przykleić jeden sensor do drugiego (ten od Wii mam już przyklejony na dolnej krawędzi obudowy TV) czy też, jeśli nie jest on często używany, po prostu przepinać okazjonalnie ten od Wii...
Obrazek

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Sensor Bar dla Wii U

Post autor: ramzes64 » 2015-06-21, 02:23

W Wii U nie jest czesto uzywany, takze mozna przepinac. Wiekszosc gier na WiiU i tak odpalam GamePadem, takze jest to opcja i mozliwosc. Zalezy w jakie gry grasz i jak czesto - wtedy moze transfer do jednej konsoli wszytskiego z Wii upchac w Wii U i niemialbys problemu - sam sie nad takim rozwiazaniem zastanawialem. Ostatecznie narazie Wii stoi obok Wii U ale jest malo uzywane juz.

czasami, bardzo rzadko przepinam
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Sensor Bar dla Wii U

Post autor: Storms » 2015-06-21, 08:14

Zaraz, bo nie widzę pełnego obrazu sytuacji. Masz pod TV Wii i Wii U? Chcesz mieć dwie listwy?

Bez sensu, tak czy inaczej musisz willoty przy każdym przełączeniu synchronizować (chyba że będziesz używał jednego willota do Wii inne do Wii U), więc na moje oko lepiej mieć jedną i ją przełączać. Listwa od Wii i dodawana do premium pack Wii U to dokładnie ta sama listwa. Porównaj oznaczenia na nich. :)

Samo Wii U nie potrzebuje listwy do niczego (dlatego wersje podstawowe konsoli ich nie posiadają). Listwa jest tylko do wstecznej kompatybilności czyli do gier z Wii. Oraz do tych gier Wii U do których w multi podpinasz willoty jako dodatkowe kontrolery.

Ale:

Jak grasz w gry które nie wymagają odczytu ruchu kontrolera, to nadal nie musisz podpinać listwy do Wii U.

Przykład:
Udało mi się zorganizować na początku roku imprezę z pełnym obłożeniem Wii U, 8 osób na kanapie do Smasha. 1xPadlet, 1xpro controler, 2xWiiloty i nunchuck, 4xpad od GC. Po zakończonej imprezie zorientowałem się że nie podłączyłem sensorbara a mimo wszystko ludzie na wiilotach grali. :)

Z Wii U jest też inny myk ale komfort gry wątpliwy. Padlet od Wii U ma wbudowany własny sensorbar (diody po obu stronach kamery). Dlatego można czasem grę z TV przerzucić do Padleta i machać kontrolerem tak jak przed telewizorem. Tylko czy gra się fajnie na 7 calach? :)

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: Sensor Bar dla Wii U

Post autor: PapaHerbal » 2015-06-21, 16:06

Dzięki Panowie, sprawa jest teraz jasna. Nie ma sensu doklejać drugiego sensora, w razie potrzeby będę przepinał ten od Wii. :)
Obrazek

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Sensor Bar dla Wii U

Post autor: ramzes64 » 2015-06-21, 16:45

Sensor przyda sie w Wii U jesli bedziesz chciał grać np w Call of Duty Black Ops II sterujac WiiRemote+Nunchuk (zamiast grac na GamePad'zie). Możesz też uruchamiać Wii U i aplikacje WiiRemote jak w Wii, a poxniej ruchowo uruchamiac gry/aplikacje, bez ruszania GamePada.

w innym przypadku, np NEW Super Mario Bros. U mozna grac w 4osoby na WiiRemote, ale Sensor Bar nie musi byc wogole podlaczony. Tam nie uzywa sie ruchowego grania w menu/ wszystko wybierasz krzyzakiem, + podczas gry machnięcie kontrolerem aby podskoczyc. Ale nic dokladniejszego nie jest potrzebne. 1 Sensor Bar wystarcza... jesli nie grasz 15min na Wii, drugie 15minna WiiU a pozniej znow na Wii - to co dluzszy czas mozesz smialo odpiac wtyk sensor bara i przepiac do drugiej konsoli.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

ODPOWIEDZ