Wspólny zakup z Ebay

Dział stworzony dla osób zajmujących się importem gier i konsol z zagranicy.
Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Wspólny zakup z Ebay

Post autor: Kiriki-kun » 2016-01-30, 17:39

Hej, ostatnio ktoś na FB rzucił pomysł zakupu na Ebayu z Japonii.
http://stores.ebay.com/Used-Video-Game- ... 513&_pgn=2

Wygląda na to że można jak na nasze ceny sporo rzeczy tanio wyrwać, więc mam pytanie czy nie byłoby chętnych na wspólne zamówienie?
Wysłałem już maila z zapytaniem o dokładniejszy cennik wysyłki.
Mogę się też zająć rozsyłaniem tego po Polsce.
Jacyś chętni? Jakieś rady?

Btw. Jak wygląda kwestia języka w Japońskich grach na PSP i Dreamcasta?

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Wspólny zakup z Ebay

Post autor: kolo » 2016-01-30, 19:55

Gry są oczywiście po japońsku, w niektórych tytułach (głównie arcade) da się rozeznać co jest co, ale zawsze jest trochę krzaków.
Sega, Sega über alles
Obrazek

Awatar użytkownika
Verteks
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 162
Rejestracja: 2013-11-12, 16:47

Re: Wspólny zakup z Ebay

Post autor: Verteks » 2016-01-30, 21:57

Kupowałem już od Yamatoku, bardzo dobrze zabezpieczają przedmioty. Swego czasu ten sprzedawca to była "mała tajemnica", jeszcze łatwiej było wyrwać coś po taniości, do tego wystawiali wszystko od 0,01$ i często aukcje kończyły się na tych kwotach - teraz wystawiają od 1$ i do tego dużą część profitu mają z kosztów przesyłki - porównaj z innymi sprzedawcami z Japonii. Uważaj na limit 2 kilogramy w przypadku tańszych metod przesyłek - ja miałem taką sytuację, że wylicytowane przedmioty ważyły łącznie 1,7 kg, a chcieli mi wlepić drogiego EMS'a - po dwóch tygodniach wynegocjowałem podział przedmiotów na dwie paczki nadane poprzez SAL (a mogło być w jednej, 1,7 kg to przecież mniej niż 2 kg..., byłoby kilka $ mniej, ale chyba bariera językowa z pracownikiem). Dodam również, że niedawno zrezygnowali z wysyłania przedmiotów jako niezarejestrowane w przypadku SAL i Airmail (straty na cwaniakach, chcących refundu, bo niby paczka zaginęła i nie dotarła), musowa rejestracja paczki podwyższa ceny wysyłki o 7$, do tego trzeba pamiętać o drogim dolarze.

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Wspólny zakup z Ebay

Post autor: Kiriki-kun » 2016-01-30, 23:15

Jeżeli dałoby się grupowo zamówić sporo tanich rzeczy, to przesyłka może być trochę droższa :) Generalnie mam nadzieje że 5 osób się znajdzie.

mcfly12
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 781
Rejestracja: 2011-01-02, 22:19

Re: Wspólny zakup z Ebay

Post autor: mcfly12 » 2016-01-31, 14:07

Ja może byłbym chętny na kilka tytułów z PS :)
Cycki i Heavy metal to dwie najlepsze rzeczy jakie przytrafiły się ludzkości.

zagul
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 201
Rejestracja: 2011-01-07, 20:35
Lokalizacja: Bełchatów/Wrocław

Re: Wspólny zakup z Ebay

Post autor: zagul » 2016-02-01, 00:50

Też może coś bym wziął :)

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Wspólny zakup z Ebay

Post autor: Ukukuki » 2016-02-01, 10:26

Do 2kg paczka wychodzi taniutko bo maksymalnie do 3000 yenów. Jeśli przekroczycie choćby o 100 gram to wysyłka wchodzi w próg 5400 yenów a później jest coraz gorzej. Należy pamiętać również o pudełku i wypełniaczu który też zwiększa wagę. Maksymalna paczka jaka może być do was wysłana to 50kg. Chyba ,że morska tam nie wiem jaki jest limit jednak tam gdzie ja kupuje nie uznają morskich co mnie strasznie irytuje.

Ja w poprzednim roku zamówiłem około 30 paczek z Japonii i tylko jedna trafiła do urzędu celnego ta która ważyła 4 kg. Wszystkie pozostałe były do 2kg i przeszły bez problemów. Nie wliczam w to jednej bardzo dużej paczki ale ona szła kurierem a tam wszystkie muszę przejść przez urząd celny.
Famicom!

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Wspólny zakup z Ebay

Post autor: Kiriki-kun » 2016-02-01, 11:00

O urzędzie celnym nie pomyślałem :/ Na razie około 10 osób się deklarowało że jest zainteresowana, więc paczka może wyjść naprawdę spora.

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Wspólny zakup z Ebay

Post autor: Storms » 2016-02-01, 11:27

Kiriki-kun pisze:Jeżeli dałoby się grupowo zamówić sporo tanich rzeczy, to przesyłka może być trochę droższa Generalnie mam nadzieje że 5 osób się znajdzie.
Tyle że sporo tanich rzeczy powoduje kulminacje kosztów przesyłki. Mam wrażenie że rozłożenie tego na więcej osób sprawia tylko wrażenie że kwota jest mniej miażdżąca. Bawię się z japońszczyzną już trochę czasu i wiem że to wszystko wygląda "wyśmienicie" tylko jak się patrzy na te aukcje.

Proponuje zatem rozwagę w zakupach z Japończykami. Nie brać szortu który jest do dostania w PL lub nawet całej EU, bo granice opłacalności łatwo przekroczyć. Ustalić sobie jakiś limit kosztów zakupu.
1000 jenów to z pozoru miedziaki, ale przeliczając na dolce to już prawie 10, a dolce na złotówki to już 40, a tu po drodze jest jeszcze kilka drobnych opłat, w tym japoński podatek i cło które może się pojawić ale nie koniecznie.
Mnie za grę którą wyrwałem za 3,800 jen wyszło 47$ a to kwota jeszcze bez wysyłki do PL.

Jak podają wyższe wpisy japończycy potrafią nieźle wariować z przesyłkami. Dzielą je, wysyłają je z wyższym priorytetem, jak coś ma baterie to jest dodatkowa opłata, no różne cyrki ogólnie.

Także Panowie (i ewentualnie Panie), nie wszystko złoto co się świeci. :)

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Wspólny zakup z Ebay

Post autor: Kiriki-kun » 2016-02-01, 12:04

Dlatego czekam co odpiszą w kwestii cen wysyłki :)
Poza tym nie bardzo łapie kulminację cen wysyłki. W sensie kupujesz 2 gry to płacisz za 2 wysyłki?

Co do mniej miażdżącej kwoty, to właśnie o to chodzi. Zamiast płacić 15 dolców za wysyłkę za grę, 3 osoby kupują po grze i każdy płaci 5 dolców za wysyłkę.

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: Wspólny zakup z Ebay

Post autor: Forte » 2016-02-01, 18:11

Ceny zachęcające, pytanie ile będą miały na końcowym etapie. Jak wpadnie troche kasy to i ja chętnie sie "dorzuce", kusi mnie GBA :)
Sega!

mcfly12
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 781
Rejestracja: 2011-01-02, 22:19

Re: Wspólny zakup z Ebay

Post autor: mcfly12 » 2016-02-01, 21:23

Mnie tak naprawdę interesują przedmioty stosunkowo małe. Idealnym combo dla mnie byłoby combo MGS i Soul Edge na PS - mam te tytuły w PALu i chciiałbym mieć odpowiedniki w NTSC-J.
Cycki i Heavy metal to dwie najlepsze rzeczy jakie przytrafiły się ludzkości.

kubawasko
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 52
Rejestracja: 2015-06-28, 10:08

Re: Wspólny zakup z Ebay

Post autor: kubawasko » 2016-02-14, 20:12

Jak sprawa się potoczyła? :)

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Wspólny zakup z Ebay

Post autor: Kiriki-kun » 2016-02-15, 13:25

Na razie dostałem odpowiedź że koszt wysyłki jest zależny od masy i nie mogą powiedzieć ile będzie ona kosztować nie wiedząc co jest w paczce.......

Za kilka dni wracam do domu i ich pomęczę o koszt wysyłki konkretnych wag, i jakiegoś przykładowego zamówienia. Przy ich czasie reakcji za 2 tygodnie może odpowiedzą

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Wspólny zakup z Ebay

Post autor: Ukukuki » 2016-02-15, 16:25

Ja wiem czy Ci dadzą znać trochę ich meczysz. Przecież na japanpost możesz sobie sprawdzić w cenniku ile to będzie kosztować. Zresztą wszystko do 2kg wychodzi wysyłkowo w miarę ok do 3000 yenów maks. Później robi się trochę drogo. Nikt nie będzie Ci ważył konkretnych konsol i pisał ile wysyłka nie wiedząc czy Ty to kupisz. Zresztą z tego co widzę to ceny wysyłek mają przybliżone do cen z cenników z niewielkim zapasem.
Famicom!

ODPOWIEDZ