Zmiana pośrednika PayPal w przelewach błyskawicznych

Dział stworzony dla osób zajmujących się importem gier i konsol z zagranicy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Verteks
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 162
Rejestracja: 2013-11-12, 16:47

Zmiana pośrednika PayPal w przelewach błyskawicznych

Post autor: Verteks » 2016-05-11, 07:22

Parę dni temu PayPal zerwał umowę z Blue Media SA na przelewy błyskawiczne z kont bankowych na konto PP. Nowym pośrednikiem jest Trustly.com (o ironio, cóż za nazwa firmy). Wszystko byłoby OK, gdyby ta firma nie wymagała podania loginu i hasła do konta bankowego oraz nie miała dostępu do jednorazowych haseł używanych przy przelewach. Jeśli ktoś nie miał do czynienia z systemem BlueMedia, to działał on za "naszą zgodą" - po zleceniu doładowania PP przechodziliśmy na stronę naszego banku i sami się logowaliśmy. Następnie generowano automatycznie formularz przelewu, który wystarczyło potwierdzić. Co o tym sądzicie?

Dzisiaj chcąc przelać PLN na PayPal trafiłem na te nowe "paypal doładowania" od Trustly i od razu zauważyłem zmianę strony - wzbudziło to moją ciekawość, od razu zacząłem wyszukiwać informacje na temat tej zmiany. Dopiero na stronach informujących o tym przeczytałem o wymaganiu podania hasła i loginu tej firmie. Ktoś napiszę - czemu nie powiążesz karty z PayPalem? Trochę naczytałem się o wyparowywaniu środków z banku tą metodą, nie chcę tego próbować na swojej skórze. Takie systemy sprawdzają się o dziwo na zachodzie i takie postępowanie jest tam akceptowalne...

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Zmiana pośrednika PayPal w przelewach błyskawicznych

Post autor: Ukukuki » 2016-05-11, 14:29

Ja doładowuję tylko kartą, wtedy najłatwiej odzyskać pieniądze dzięki chargeback. Była niezła afera ostatnio z tym, ogólnie udostępnianie naszych danych do konta bankowego innym podmiotom jest nielegalne. Z tego co wiem niektóre banki blokują trustly.
Famicom!

Kaspar84
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 619
Rejestracja: 2013-10-28, 11:52

Re: Zmiana pośrednika PayPal w przelewach błyskawicznych

Post autor: Kaspar84 » 2016-05-11, 14:43

Pół biedy z zaufaniem do tej firmy. Gorzej z zaufaniem do jej zabezpieczeń. Wystarczy wyobrazić sobie sytuację, że nasze dane do logowania zostają wykradzione.
Obrazek

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Zmiana pośrednika PayPal w przelewach błyskawicznych

Post autor: Ukukuki » 2016-05-11, 15:47

Weźcie też pod uwagę ,że ta firma dysponująca waszym loginem do konta bankowego ma całą waszą historię finansową.
Famicom!

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: Zmiana pośrednika PayPal w przelewach błyskawicznych

Post autor: Bodzio » 2016-05-11, 16:42

A ten pośrednik jest tylko przy przelewach błyskawicznych czy zwykłych też? Pytam bo nie mam karty, a kiedyś doładowywałem jedynie bezpośrednio.

Awatar użytkownika
Verteks
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 162
Rejestracja: 2013-11-12, 16:47

Re: Zmiana pośrednika PayPal w przelewach błyskawicznych

Post autor: Verteks » 2016-05-12, 06:02

Tylko błyskawicznych, zwykły przelew wysyłasz jak każdy inny - logujesz się na swoje konto i klikasz w link "dodaj środki". Wtedy PayPal podaje dane do przelewu specyficzne dla twojego konta. Minus jest taki, że ten przelew nie idzie jak każdy inny jedną sesję Elixir (w ciągu dnia parę godzin), tylko około dnia.

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: Zmiana pośrednika PayPal w przelewach błyskawicznych

Post autor: Bodzio » 2016-05-13, 19:06

Ok, to tyle dobrze. Dzięki za odpowiedź.

phowiec
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 102
Rejestracja: 2013-10-29, 11:43

Re: Zmiana pośrednika PayPal w przelewach błyskawicznych

Post autor: phowiec » 2016-06-10, 10:54

Odświeżę temat. Trustly.com nie działa przypadkiem jak PayU? Podaje imię, nazwisko, e-mail, później łączy mnie z moim bankiem (w tym przypadku Inteligo), tam na stronie logowania banku (a nie PayU, ani Trustly) podaję login i hasło. Po zalogowaniu się, mam gotowy formularz z banku, gdzie podaję opis przelewu, a później zatwierdzam kodem (w przypadku Inteligo zdrapka).
Jeśli Trustly działa tak samo jak PayU, to znaczy, że PayU też jest trefne.
C64, NES, SNES, SMS I, SMD, Saturn, Bajt, Pegasus klon, PSX, PS2, N64, Amiga 500, 500+

Awatar użytkownika
Verteks
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 162
Rejestracja: 2013-11-12, 16:47

Re: Zmiana pośrednika PayPal w przelewach błyskawicznych

Post autor: Verteks » 2016-06-10, 14:34

Nie, twój opis jest identyczny z tym, jak działał poprzednik - Blue Cash od Blue Media.
Za pomocą Trustly nie logujesz się samemu wpisując dane na stronie banku, tylko przekazujesz login, hasło i jednorazowe kody do automatu Trustly. Ten automat używa metody zwanej screen scrapingiem do wykonania przelewu bez twojej kontroli.

Kaspar84
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 619
Rejestracja: 2013-10-28, 11:52

Re: Zmiana pośrednika PayPal w przelewach błyskawicznych

Post autor: Kaspar84 » 2016-06-10, 14:47

Chyba już się pozmieniało i jest opcja po staremu.
Obrazek

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Zmiana pośrednika PayPal w przelewach błyskawicznych

Post autor: Ukukuki » 2016-06-10, 18:13

Z tego co słyszałem to wygląda to chyba teraz jak przez payU, czyli logujemy się na stronę banku a oni nam wypełniają automatycznie przelew? Szczerze mnie ta afera ominęła, ja i tak korzystam z doładowań przez kartę.
Famicom!

phowiec
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 102
Rejestracja: 2013-10-29, 11:43

Re: Zmiana pośrednika PayPal w przelewach błyskawicznych

Post autor: phowiec » 2016-06-10, 20:49

Z ciekawości sprawdziłem jak to wygląda. I faktycznie przypomina to PayU. Finalnie jest, że robimy przelew do dot.pay a oni dalej. I w ciągu paru minut konto doładowane. Czyli nie taki chyba diabeł straszny.

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka
C64, NES, SNES, SMS I, SMD, Saturn, Bajt, Pegasus klon, PSX, PS2, N64, Amiga 500, 500+

Awatar użytkownika
Verteks
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 162
Rejestracja: 2013-11-12, 16:47

Re: Zmiana pośrednika PayPal w przelewach błyskawicznych

Post autor: Verteks » 2016-06-11, 05:33

Ja też sprawdziłem - faktycznie zmienili zasady, wcześniej musiałeś podać identyfikator i hasło do konta bankowego, co było niezgodne z polityką banków. Teraz trzeba podać imię, nazwisko i adres e - mail, następnie przekierowuje nas w stylu PayU - logujemy się na stronie banku samodzielnie. Podsumowując - wszystko jest po staremu, wątek uważam za zamknięty.

ODPOWIEDZ