Playstation NEO potwierdzone (PS4 PRO)

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Playstation NEO potwierdzone (PS4 PRO)

Post autor: cissic » 2016-06-10, 18:01


Kaspar84
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 619
Rejestracja: 2013-10-28, 11:52

Re: Playstation NEO potwierdzone

Post autor: Kaspar84 » 2016-06-10, 18:03

Teraz to penis im w oko. Mam naszieje, że to ps 4,5 sprzeda się fatalnie.
Obrazek

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Playstation NEO potwierdzone

Post autor: Ukukuki » 2016-06-10, 18:21

Zamiast każdy z producentów wypuścić next gena z krwi i kości to teraz będą co 3 lata robić nową generację. I tak będziemy mieć następce WiiU, PS4 i One w śmiesznie krótkim czasie jak na konsole. To ja już wolę chyba karty graficzne kupować. Mam nadzieje ,że to tylko kaprys tej generacji spowodowany VR.


Chociaż osobiście podoba mi się rozwiązanie jakie kiedyś było przy Amigach jednak dzisiaj dąży się do upraszczania i szary użytkownik nie wie jak się wkłada podzespoły:P
Famicom!

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Playstation NEO potwierdzone

Post autor: mentor93 » 2016-06-10, 18:26

Rany, wyluzujcie! Gdzie nie spojrzeć, to same negatywy lecą w stronę tego Neo, a jeszcze nie wiadomo nic konkretnego :P Zobaczymy, jak będzie z tą wersją konsoli, bo podejrzewam, że całość będzie można skwitować powiedzeniem: "z dużej chmury mały deszcz" i obydwie wersje PS4 będą spokojnie ze sobą współżyć, a większości graczy bez powodu puszczają nerwy... Czego w ogóle nie rozumiem, bo z dotychczasowych plotek dla mnie wyłania się obraz zwyczajnej slimki, tyle że mającej dodatkowo oferować wsparcie dla 60 fps-ów i może grę w 4K (na którą i tak mało kto sobie pozwoli, bo mało kto ma telewizor 4K), czyli nic, o co by warto drzeć koty.
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Playstation NEO potwierdzone

Post autor: cissic » 2016-06-10, 19:01

Mam taką refleksję - najpierw PSP, potem Vita a teraz PS4. Mam dziwne wrażenie, że wyrzuciłem trochę chajsu w błoto. Nie lubię marudzić, ale chyba czas się teleportować na inny system bo NEO raczej nie kupię...

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Playstation NEO potwierdzone

Post autor: Kiriki-kun » 2016-06-10, 19:47

Zawsze wychodziło kilka wersji jednej konsoli, a o NEO wiadomo na razie tyle że równie dobrze może być niewiele więcej niż PS4 Slim.

Obstawiam że najgorszy scenariusz będzie taki jak przy 3DS i New 3DS. Czyli wszystkie gry są kompatybilne, oprócz jednej (sztuk jeden) :P

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Playstation NEO potwierdzone

Post autor: kolo » 2016-06-10, 21:36

Żydzili na dobre bebechy swoich konsol to teraz zdziwko bo wymagania do VR (rozdzielczość / odświeżanie) spełnią tylko indyki. Myślę że nowe wersje nie będą się aż tak różnić możliwościami w "zwykłych" grach. Jako osoba która PS4 jeszcze nie ma mam nadzieję że cena używanego zwykłego znacznie spadnie a wciąż będzie się do czegoś poza indykami nadawać.
Zresztą chyba wszyscy teraz coś takiego odstawią, Microsoft już wcześniej coś przebąkiwał o bardziej otwartej architekturze Xone, też są ploty że kombinują z podkręconą wersją, co tam, nawet mówi się że Nintendo opóźni trochę NX żeby wydać go mocniejszego i trochę się załapać na VRowy hype.
Sega, Sega über alles
Obrazek

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Playstation NEO potwierdzone

Post autor: Kiriki-kun » 2016-06-10, 22:03

Mnie tak zastanowi jak to będzie wyglądać z ceną :) Bebechy potrafiące uciągnąć VR (w grach AAA) trochę kosztują, a nie wierzę, żeby PS NEO kosztowało 3000 :)
Swoją drogą nie dziwie się że wydają mocniejsze wersje konsol, bo przecież PS4 i XOne ledwo nadgoniły PC. Jak one niby mają obsłużyć najnowsze technologie :)

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Playstation NEO potwierdzone

Post autor: mentor93 » 2016-06-10, 22:18

Andrew House mówił, że Neo ma kosztować więcej niż 350 dolarów (ponoć nawet tak znacznie więcej). Możliwe więc, że ostatecznie Neo okaże się zabawką głównie dla wielbicieli VR - chcesz PSVR, to kup Neo (no i jeszcze gogle), a jak nie chcesz PSVR, to kup zwykłe PS4.

Poza tym, Sony chyba bardzo zależy na tym, aby gry na ich PSVR chodziły w stałych 60 klatkach, więc zapewne muszą zrobić coś mocniejszego od normalnego PS4. Nie wiem tylko, jak i czy w ogóle im się to Neo opłaci, jeśli faktycznie będzie to konsola do VR. Hype na VR i Oculusy-szmusy był, i to nadzwyczajny, ale cała ta wirtualna rzeczywistość to na razie niewypał, który wymaga zbyt dużo forsy i mocy, a zbyt mało daje w zamian. Nie wydaje mi się zresztą, żeby ta technologia zabawiła u graczy na dłużej, bo ile w końcu można się bawić z dwoma ekranikami bliżej oczu (tak, wiem, że niby VR to podobno coś więcej, ale na razie niczego więcej w nim nie widzę)... PSVR, dzięki swojej cenie i wsparciu Sony, które tworzy obecnie dosyć dużo tytułów na VR, miało szansę odmienić ten niewypał w coś bardziej "dla ludzi", ale jeśli PSVR będzie wymagać Neo do działania... To kiszka i kolejny niewypał. Szkoda, że o Neo usłyszymy najprędzej zapewne dopiero na targach TGS, bo House już zapowiedział, że Neo E3 ominie (i gamescom prawdopodobnie też).
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Playstation NEO potwierdzone

Post autor: cissic » 2016-06-11, 00:24

Nie będę owijał w bawełnę - trochę mnie to wkurza, że kupiłem kolejnego kastrata. Nie wierzę w to co mówię, ale raczej PS4 to moje ostatnia konsola Sony. Na razie jestem zły i tyle

Melvin.FoX
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 406
Rejestracja: 2012-04-20, 10:43
Lokalizacja: P-ń

Re: Playstation NEO potwierdzone

Post autor: Melvin.FoX » 2016-06-11, 06:58

@cissic - z czego ta złość? Konsole kupuje się, żeby pograć w aktualne tytuły a nie po to, żeby kolekcjonować najnowsze technologie. I co z tego, że będzie Neo? Nie kupię go tak samo jak nie kupiłem ps2 slim, ps3 sslim, psp 3000 itd. Dla mnie to nadal fajna konsola, która dała mi wiele godzin rozrywki przy tytułach jak Wiedźmin 3, GTA Online czy MGS V. Jeszcze wyjdzie sporo tytułów na tę wersję i o ile Sony nie wpadnie na pomysł aby podzielić użytkowników na gorszych i lepszych i jedyną różnicą będą FPSy to nie wiem o co ten szum. Do tej pory wszyscy grali na PS4 i zachwycali się jakością rozrywki a jak tylko padło hasło Neo to nagle dla wszystkich obecny sprzęt to za mało i czują ból uupy, że nie będą mieli najnowszego sprzętu. Obawa przed tym, że jakiś kumpel przy piwki pochwali się, że ma Neo a ja nie i przestanę być pro albo cool?
xo - that was for the players

Kaspar84
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 619
Rejestracja: 2013-10-28, 11:52

Re: Playstation NEO potwierdzone

Post autor: Kaspar84 » 2016-06-11, 08:44

Melvin.FoX pisze:Do tej pory wszyscy grali na PS4 i zachwycali się jakością rozrywki a jak tylko padło hasło Neo to nagle dla wszystkich obecny sprzęt to za mało i czują ból uupy, że nie będą mieli najnowszego sprzętu. Obawa przed tym, że jakiś kumpel przy piwki pochwali się, że ma Neo a ja nie i przestanę być pro albo cool?

Istnieje spore ryzyko, że programiści zaczną olewać optymilizację na gołą ps4 i z czasem FPSy zaczną spadać srogo poniżej 30tu bo dla wszystkich targetem będzie PS4 NEO.
Zobaczcie np Hyrule Warriors Legends które ledwo chodzi na New 3DS a na starszych konsolach jest ponoć niegrywalne.
Obrazek

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Playstation NEO potwierdzone

Post autor: mentor93 » 2016-06-11, 09:03

@Kaspar84: Ale na czym opierasz to stwierdzenie? Bo wydaje się to tylko gdybaniem z pupy, które nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. PS4 sprzedało się już w 40 milionach egzemplarzy, a zanim wyjdzie Neo sprzeda się pewnie jeszcze z 10 milionów. Nawet po wyjściu Neo zwykłe PS4 będzie nadal produkowane, możliwe, że jego cena spadnie, więc na zakup też skusi się jeszcze trochę osób. Nie wydaje mi się, żeby deweloperzy olali porządne kilkadziesiąt milionów potencjalnych klientów. Poza tym, Neo to kolejna wersja PS4 - wersja gry na zwykłe PS4 ma działać i na Neo, więc za jednym zamachem tworzy się wersję gry na obydwie wersje konsoli...

Wiesz, dla mnie to wymyślanie czarnych scenariuszy jest bezzasadne.
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Playstation NEO potwierdzone

Post autor: Ukukuki » 2016-06-11, 09:39

Faktycznie niektórzy za czarno to widzą (w tym i ja:D). Co do zwykłych gier różnica pewnie będzie w rozdzielczości i klatkach na sekundę. Masz tańszy sprzęt grasz np. w 720p/1080p i 30 klatkach masz droższy grasz w 1080P i wyżej i masz 60 klatek. W sumie uczciwa rzecz, zwłaszcza ,że już kilka lat po premierze.

Jeśli tak by wyglądała sytuacja kompletnie nie miałbym bólu tyłka zwłaszcza ,że pewnie zanim się ta nowa wersja ukaże to będzie 3-4 lata od premiery. Za to miałbym ogromny ból pupy gdyby różnica była jeszcze w detalach, teksturach, efektach i fizyce.

Zresztą Cissic na co się przesiądziesz, M$ który zrobi to samo czy Nintendo wydające nowe ulepszone wersje swoich konsol jak z karabinu plus skracanie cykl życia konsol stacjonarnych? Ja bym ich przenośnej konsoli nigdy w życiu na premierę nie kupił bo później i tak bym musiał zmienić na dużo lepszy model:P
Famicom!

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Playstation NEO potwierdzone

Post autor: cissic » 2016-06-11, 10:18

Melvin.FoX pisze:@cissic - z czego ta złość? Konsole kupuje się, żeby pograć w aktualne tytuły a nie po to, żeby kolekcjonować najnowsze technologie. I co z tego, że będzie Neo? Nie kupię go tak samo jak nie kupiłem ps2 slim, ps3 sslim, psp 3000 itd. Dla mnie to nadal fajna konsola, która dała mi wiele godzin rozrywki przy tytułach jak Wiedźmin 3, GTA Online czy MGS V. Jeszcze wyjdzie sporo tytułów na tę wersję i o ile Sony nie wpadnie na pomysł aby podzielić użytkowników na gorszych i lepszych i jedyną różnicą będą FPSy to nie wiem o co ten szum. Do tej pory wszyscy grali na PS4 i zachwycali się jakością rozrywki a jak tylko padło hasło Neo to nagle dla wszystkich obecny sprzęt to za mało i czują ból uupy, że nie będą mieli najnowszego sprzętu. Obawa przed tym, że jakiś kumpel przy piwki pochwali się, że ma Neo a ja nie i przestanę być pro albo cool?
Nie będę kupował konsoli co dwa lata bo jakoś mi się to nie kalkuluje a podział będzie - przecież to naturalne. Tylko głupek by teraz nie chciał wykorzystać możliwości NEO. Nie mam bólu dupy, że nie będę miał najnowszego sprzętu. Zbyt dużo starej padliny mam, żeby zachowywać się teraz jak płaczek. Mam też zbyt wiele lat by się przejmować tym co mają bądź nie mają moi koledzy. Na dzisiaj to na 100% mają kaca po wczorajszym meczu.

BTW na nową konsolę też mnie stać. Nie lubię po prostu nie lubię gdy się mnie dmucha za groszy parę. A tu właśnie odbywa się właśnie takie dmuchanko
Ostatnio zmieniony 2016-06-11, 10:50 przez cissic, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ