Czy da sie przeniesc save z Bloodborne do Bloodborne GOTY?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Czy da sie przeniesc save z Bloodborne do Bloodborne GOTY?

Post autor: Axi0maT » 2017-12-21, 11:04

Mam pudelkowa wersje Bloodborne, pogralem sobie sporo i jestem juz przy samym koncu gry. Malo mi jednak wiec zainteresowal mnie dodatek Old Hunters. Z racji tego ze uznaje tylko wersje pudelkowe to od razu pomyslalem o zmianie wersji na Bloodborne GOTY. Pytanie jednak czy da sie przeniesc save z podstawowej wersji do tej z GOTY? Czytalem na necie ze niektorzy mieli z tym spore problemy. Posty jednak sa stare sprzet 2 lat mniej wiecej dlatego nie wiem na ile aktualne. Zakladam ze tworcy o problemie wiedzieli i go rozwiazali. Czy ktos juz probowal takiej operacji? Nie chcialbym zaczynac gry od nowa bo jest dosc dluga a taka utrata save'a by mnie z pewnoscia zniechecila do gry... a tego bym nie chcial :)

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Czy da sie przeniesc save z Bloodborne do Bloodborne GOT

Post autor: kolo » 2017-12-21, 12:18

Jeśli twórcy nie przygotowali jakiegoś mechanizmu do importowania poprzedniego zapisu to niemal na pewno zapis ze zwykłej edycji nie będzie współpracował z GOTY z powodu innego kodu. Podstawka: CUSA-00208, GOTY: CUSA-03173
Sega, Sega über alles
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Czy da sie przeniesc save z Bloodborne do Bloodborne GOT

Post autor: Axi0maT » 2017-12-21, 13:17

kolo, wiem jaka jest logika i teoria. Pytanie czy ktos moze to jednoznacznie potwierdzic ze save dziala lub ze nie dziala? Co ciekawe przy zakupie samego DLC najprawdopodobniej savy by poszly bez problemu.

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Czy da sie przeniesc save z Bloodborne do Bloodborne GOT

Post autor: kolo » 2017-12-21, 17:50

Tutaj masz oficjalne info: ma działać, ale lubi sprawiać problemy: https://twitter.com/liljuny/status/654228620156780545
Jeśli sprawia - skopiować save z podstawki, zacząć nową grę w GOTY, zapisać, wyłączyć GOTY, podmienić zapis z GOTY na zapis z podstawki i powinno działać.
Sega, Sega über alles
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Czy da sie przeniesc save z Bloodborne do Bloodborne GOT

Post autor: Axi0maT » 2017-12-21, 22:38

Super, wielkie dzieki. Zaryzykuje, mam nadzieje ze to rozwiazanie zadziala.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Czy da sie przeniesc save z Bloodborne do Bloodborne GOT

Post autor: Axi0maT » 2018-02-15, 22:24

W koncu udalo mi sie wyrwac Bloodborne GOTY w dobrej cenie. Potwierdzam ze wszystko dziala bezblednie, save jest normalnie odczytywany. Jesli byly jakies problemy to moze na starych wersjach a nowe patche to zalatwily. Jedyna niedogodnosc jest taka ze gra zainstalowala sie po raz drugi i mam dwa Bloodborne na dysku. Myslalem ze doinstaluje sie tylko dodatek.

Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Re: Czy da sie przeniesc save z Bloodborne do Bloodborne GOTY?

Post autor: M-Chan » 2018-04-25, 07:36

Co do wersji GOTY soulsowych produkcji, czy SotFS w przypadku DS2 to uważam, że jak ktoś planuje zakup w czasie gdy są dostępne to warto zainwestować od razu w te edycje bo kontent dodatkowy jest tego zdecydowanie wart i cała inwestycja wychodzi sporo taniej niż kupowanie dodatków osobno. Niemniej jednak fajnie, że twórcy dodali opcję z przeniesieniem save-a dla osób posiadających już podstawki, warto jednak przy tym pamiętać, że o ile w DS2 i DS3 sami decydujemy kiedy chcemy wejść do New Game+, to w Bloodborne po ubiciu ostatniego bossa gra automatycznie przerzuca nas w tryb NG+, co w przypadku gdy np. nie ograliśmy tylko DLC, niestety wiąże się z koniecznością przejścia gry po raz kolejny, aby podfarmić poziomy bo DLC do najłatwiejszych nie należy...

Trochę offtopując w moim odczuciu gry z serii souls wciągają jak bagno ;) Ja stroniłem od soulsowych gier, ale ostatnio dorwałem Blodborne GOTY w promocji i jak już się wciągnąłem to zaraz po ubiciu wszystkich bossów (poza jednym...), ograłem Drak Souls 3 GOTY, Dark Souls 2 SotFS i czekam z niecierpliwością na remake Dark Souls na PS4 - w moim odczuciu gry te są wymagające, ale satysfakcja jaką daje ubicie bossa po kilkunastu podejściach jest uzależniająca i ciężko potem wkręcić się w produkcje nie dające tej satysfakcji... ;)

ODPOWIEDZ