Knack

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Knack

Post autor: Axi0maT » 2018-08-17, 18:12

Ostatnio wpadl mi w rece Knack i... Chcialbym poznac wasza opinie na temat tego tytulu. Osobiscie nie chcialo mi sie wierzyc w te wszystkie opinie na jego temat ze to taki sredniak z dobra grafika. Niestety rozczarowanie bylo spore. Wiem ze to tytul raczej do mlodszej czesci graczy ale... System walki wymusza sporo kombinowania co mlodzi chyba moga slabo ogarniac. Szkoda tylko ze przy tym skupiac sie nalezy glownie na unikach, bo samo zadawanke ciosow to smashowanie buttonow. Combosy bida, ciosy specjalne 3 na krzyz i bujaj sie tak cala gre. Cale plansze zamkniete, ograniczone do jednego korytka... I taki schemat - pomieszczenie z wrogami, korytarzyk i kolejne pomieszczenie z wrogami.. I tak przez cala gre. Fabula mialka. Muza slaba. Grafika troche ratuje tytul bo mila dla oka. Niestety to wszystko co gra moze zaoferowac. Tytul pekl w dwa wieczory (standardowo gralem na najwyzszym dostepnym poziomie trud osci czyli na hard) i jakos niespecjalnie czuje potrzebe zeby wiecej czasu mu poswiecic. Dobrze ze gre tylko pozyczylem do sprawdzenia bo jakbym kupil to mialbym syndrom bolacego portfela ;) podsumowujac - spore rozczarowanie i do najlepszych platformerow bardzo duzo brakuje... Klasyczny przyklad gracza nie tyle z drugiej co nawet chyba z trzeciej ligi.

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Knack

Post autor: mentor93 » 2018-10-05, 11:48

W Knacka chcę zagrać odkąd tylko ten tytuł się pojawił, jednak kupno tej gry zawsze mi jakoś umyka. Wiem, że to nie tytuł, do którego będę wracać myślami jeszcze miesiące po jego ukończeniu, ale z chęcią bym go sprawdził, zwłaszcza że demo dwójki nastawiło mnie trochę bardziej pozytywnie do całej serii. Jedynie nieco zbyt dziecinny klimat dema psuje obraz całości. Wiem, że adresatami obydwu części są młodsi gracze, jednak w platformówkach łatwo powinno dać się zachować "grzeczność", która przy tym nie odstraszałaby starszaków. Nadmierna prostota rozgrywki w demie nie przytłaczała mnie zbytnio, więc jeśli kiedyś w końcu nie przejdę lekkim krokiem obok Knacka, to dam mu szansę ("dwójce" także!).
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

Awatar użytkownika
/dev/null
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 56
Rejestracja: 2018-12-07, 13:42
Lokalizacja: wlkp

Re: Knack

Post autor: /dev/null » 2018-12-07, 14:08

Knack 1 był w Plusie jakiś czas temu, gra może dla dzieci - ale dorosły będzie przeklinać jak będzie próbować platynować ten tytuł. RNG totalny random (zdobywanie diamentów w celu odblokowania diamentowego Knacka). Modele postaci i scenki fabularne są tak słabe, ale pamiętajmy kiedy wyszła ta gra. Prawie na samym początku - jeżeli pamięc mnie nie myli - żywotu PS4. Jak na tamte lata, spoko gra dla młodszych i starszych. Fabuła bez wow. Za 20zł kupiłbym żeby stała na półce.

Dla wszystkich, którym wydaje się, że to gra dla dzieci polecam najwyższy poziom trudności.

2 jeszcze nie grałem, ma co-op więc nadaje się na popykanie z kimś na kanapie.

ODPOWIEDZ