DLC, a kilka kont PS4 na jednej kosoli

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

DLC, a kilka kont PS4 na jednej kosoli

Post autor: M-Chan » 2019-06-04, 10:00

W skrócie - postanowiłem sprawdzić kolejnego "soulslikea", a mianowicie The Surge, jako, że lubię mieć w kolekcji gry w "jak najpełniejszych wydaniach", co nie jest łatwe w dzisiejszych "czasach DLC", ale często się udaje (choć trzeba się nagimnastykować kupując np. w Chinach [Nioh ;)]). Gdy nie da się jednak kupić takiej wymarzonej wersji szukam "edycji pocieszenia" czyli wydania "GOTY po taniości - płyta z edycji podstawowej + vouchery" jak w przypadku np. Lords of the Fallen czy właśnie The Surge (oczywiście chodzi mi tu też o cenę w porównaniu do zakupu DLC w PSN).
I tak w przypadku The Surge, musiałem się zadowolić "edycją pocieszenia - The Surge Agmented Edition" na dodatek zgermanizowaną na okładce bo inna nie wyszła. Zakupiłem grę w polskiego sprzedawcy na allego (exgames_pl) na aukcji na której dokładnie opisana jest edycja o którą mi chodziło i co wchodzi w jej skład:

https://allegro.pl/oferta/ps4-folia-the ... 8125608464

Jak się jednak okazało, sprzedawca celowo bądź przez niedopatrzenie (ciężko stwierdzić bo kontakt się urwał ;)) sprzedał mi grę do której DLC dostępne są tylko w przypadku niemieckiego konta PSN, kod błędu WC-40376-0.

https://www.playstation.com/pl-pl/get-h ... c-40376-0/

I tu pytanie co można z tym fantem zrobić, aby odpalić grę na swoim profilu? Miałem podobny przypadek z Batmanem na PS3, ale kupowałem u uczciwego sprzedawcy (games4you), który przy zakupie powiadomił mnie, iż aby skorzystać z DLC trzeba złożyć konto PSN zarejestrowane bodajże w Chinach i po ściągnięciu dodatków będzie można z nich skorzystać tak że na innych kontach, a co za tym idzie moim koncie głównym i tak też było. W przypadku The Surge ten zabieg nie działa, dodam też, iż oba konta mają ustawioną tą PS4 konsolę jako "główną" i resetowałem licencję na obu kontach - cała masa zabiegów okazała się jednak bezskuteczna. Czy ma ktoś z Was jakiś pomysł?

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: DLC, a kilka kont PS4 na jednej kosoli

Post autor: mentor93 » 2019-06-05, 09:54

Rozumiem, że próbujesz "udostępnić" DLC innym kontom i właśnie to stanowi problem. Samo DLC działa bez przeszkód na niemieckim koncie, zgadza się? Jeśli tak, to myślę, że nie da się grać na innym koncie w DLC z obcego regionu. Sam założyłem drugie konto (brytyjskie lub amerykańskie, nie pamiętam dokładnie), bo okazało się, że zakupiony Prey to wersja na jakiś zagraniczny rynek i DLC na moim polskim koncie także nie działały. Aby cieszyć się tymi DLC musiałem grać na drugim koncie. W wolnej chwili jeszcze raz sprawdzę Preya i spróbuję udostępnić DLC z drugiego konta głównemu.
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Re: DLC, a kilka kont PS4 na jednej kosoli

Post autor: M-Chan » 2019-07-03, 10:36

mentor93 nie udało mi się żadnym sposobem odpalić DLC dla konta głównego więc podejrzewam, że w przypadku PS4 jest to niestety niemożliwe. Sprzedawca zgodził się na zaproponowaną formę reklamacji i zwrócił część należności, a ja ogram tytuł na koncie niemieckim.

ODPOWIEDZ