Premiera nowej konsoli Microsoftu

ODPOWIEDZ
Snake
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 387
Rejestracja: 2008-01-22, 22:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Premiera nowej konsoli Microsoftu

Post autor: Snake » 2013-06-23, 11:52

kolo pisze:Ja wiem że oni bardzo by tego chcieli, pytanie czy byś się na to zgodził i jeśli tak to ile ci zapłacili że ich tak publicznie wspierasz.
Jestem istotą myślącą i jak każda istota myśląca mam swoje poglądy; poglądy, których nikt nie musi podzielać. Jedyne co robię to je tu wygłaszam - bo po to chyba jest forum. Chcesz kupować używane gry? Nic mi do tego - kupuj. Chcesz sprzedawać? Sprzedawaj. Ja nikogo nie wytykam palcem i nie szykanuję - jedyne co robię to stwierdzam fakty. A faktem jest, że rynek gier używanych godzi w interesy developerów. I tyle. Nikt mi nie musi płacić za myślenie, bo wbrew temu co niektórzy sądzą, ono nie boli.
A man chooses, a slave obeys.

ThisIsHardcore

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Premiera nowej konsoli Microsoftu

Post autor: Ukukuki » 2013-06-23, 13:47

Każdy drugi obieg jest problematyczny dla każdej branży, motoryzacja, ciuchy, gry, filmy, muzyka itd. ale co mnie to obchodzi jako konsumenta? Coś kupiłem to i chce to sprzedać później. Gracze którzy kupują grę na premięrę i ją później sprzedają i im ta możliwość zostanie odebrana to zwyczajnie będą zakładać konto na jedną grę albo będą piracić bo zdecydowanie niewielki odsetek będzie gromadził te tytuły na jedym koncie. Kolejny wariant to ,że gracze będą zdecydowanie bardziej zastanawiać się nad zakupem i nie będą kupować gier które są tylko na raz tylko gry na miesiące jak CoD, Battlefied. Wbrew pozorom w USA obrót używkami jest największy i zamożność nic do tego nie ma bo po co coś trzymać jeśli tego nie używamy lub jest nam już niepotrzebne stąd tak popularne wyprzedaże garażowe u nich. Zwyczajne logiczne podejście do życia.


Pół biedy jeśli będzie to wyglądać jak na steamie gdzie za 50 euro jestem w stanie kupić masę hitów na cały rok w czasie promocji. Większość graczy ma na steamie takie gry które kupili bo była super promocja a nawet w nie nie zagrali;) W takim wypadku jestem w stanie zrezygnować z obrotu używanymi grami. Abonament opłacany na rok też nie jest zły jeśli dostajemy kupe gier jak na PSN. Jednak wiadomo jak część graczy do tego podchodzi chcą mieć w pudełkach, mi już to chyba powoli przechodzi. Ważna jest tylko gra nie jej opakowanie i kawałek świstka papieru. Ale nie w sensie ,że nie kupuję gier w pudełku zawsze ona jest priorytetem, jednak przekonałem się do kupowania gier które są dostępne tylko w dystrybucji cyfrowej.
Famicom!

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Premiera nowej konsoli Microsoftu

Post autor: Axi0maT » 2013-06-23, 14:58

Snake pisze:Powiem tak - Zachód ma Polskę głęboko w d****; zwłaszcza Amerykanie. Co ich obchodzi, że pan Kowalski nie ma 500$ na XOne, hm? Oni nawet nie wiedzą, gdzie nasz kraj znajduje się na mapie. A ceny ustalają mając na uwadze przychody obywateli państw cywilizowanego świata: Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii i oczywiście swojej ojczyzny. My nie znaczymy nic.
Ale ja dokladnie o tym mowie wlasnie. Polska to granica bledu statystycznego. Nic nie znaczacy kraj na growej mapie swiata. To ze ktos u nas inwestuje to tylko dlatego zeby robic podwaliny i przyzwyczajac nas do marki - zarabiac to oni beda na nas tak na prawde dopiero za 10 lat. Przy czym nie mowie ze dokladaja, po prostu nie sa to zyski godne zainteresowania na chwile obecna.
Snake pisze: A Kinect? Kinect mnie nie jest potrzebny, ALE jak jest w zestawie to do śmieci przecież nie wyrzucę;
Super, czyli jestes z tych co moga lekka reka wywalic ok 350 pln na cos z czego nie beda korzystac (pomijam obsluge menu)
Snake pisze: Jeśli się nie mylę, istnieje też możliwość włączenia konsoli padem; a to tłumaczyłoby wszystko
A co ma pad do tego? Bo nie rozumiem co to niby tlumaczy... Jesli moge wlaczyc konsole za pomoca PONOC WYLACZONEGO Kinecta, to wiadomo ze musi nasluchiwac i przetwarzac w tym czasie informacje. Gdyby tak nie bylo to by nie przeanalizowal informacji i nie wlaczyl konsoli. Pad to calkiem cos innego - nastepuje fizyczne wlaczenie pada, a nastepnie uruchomienie konsoli.



Snake pisze: Faktyczni twórcy softu zarabiają na nim najmniej, jednakże popierając handel grami używanymi sprawiamy, że ich płace są jeszcze niższe
...
...
...
faktem jest, że rynek gier używanych godzi w interesy developerów.
Absolutnie nie moge sie z tym zgodzic. Bez wzgledu na piractwo, rynek gier uzywanych i cala reszte - developer dostaje zawsze dokladnie tyle samo. Czy ci sie to podoba czy nie. Tak jest w 95% przypadkach. Wyjatki to sytuacje kiedy producent sam wydaje gre via EA, Activision, UbiSoft, Square Enix itd - chociaz to co oni wydaja pod swoim logo to tez w zdecydowanej wiekszosci nie ich gry. Drugi przypadek to taki kiedy producent wytargowal sie o procent ze sprzedazy nie biorac nic na starcie - ale to juz prawo rynku - trzeba miec swiadomosc ze gra moze sie lepiej lub gorzej sprzedac.

frabi
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 561
Rejestracja: 2012-03-10, 11:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: Premiera nowej konsoli Microsoftu

Post autor: frabi » 2013-06-23, 20:20

Moim zdaniem wcześniejsze zapowiedzi ograniczeń w xbox one nie wpłyną istotnie na sprzedaż, skoro się z nich wycofali. O pomyśle pamiętać będzie może z 10-20% najbardziej zaangażowanych graczy a dla reszty konsola to taki sam sprzęt rozrywkowy jak TV czy DVD. Oni nie będą bojkotować sprzętu ze względu na niezrealizowane zapowiedzi, tylko będą oceniać jako finalny kształt. A nie miejmy złudzeń - gdyby Sony uznało, że się to im opłaci to zastosowałoby taką samą politykę jak MS.

Swoją drogą, jeśli bez kinecta nie da się włączyć konsoli to rzeczywiście kiszka - i upierdliwe i niepokojące. Chociaż jakby zobaczyć ile mamy w domu sprzętu, w którym nie da się wyłączyć kamery to i bez xboxa trochę tego będzie :angry:

Sam i tak nie kupię nowej generacji, póki nie będzie czegoś jak PS+ albo używki nie będą po 50 zł (czyli pewnie z 2 lata od premiery). Jak mam dać 250 zł za grę, to wolę kupić kolejną retro konsolę z workiem gier.
C64C&G, A500, A2600, A7800, Videopac, Saba Channel F, SMS, SMD, NES, SNES, N64, PSX, Vectrex, PS3, 3DO, GB Classic, Color, Pocket, Advance & SP, NDS Lite, Sega GG, 3DO
wish list: Entex Adventure Vision, Magnavox Oddysey, A2600 Heavy Sixer, Metal Slug Arcade

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Premiera nowej konsoli Microsoftu

Post autor: Axi0maT » 2013-06-24, 05:00

frabi pisze: Swoją drogą, jeśli bez kinecta nie da się włączyć konsoli to rzeczywiście kiszka
No wlasnie chodzi o to ze DA SIE, nawet kiedy jest rzekomo wylaczony Kinect. Pytanie jak jest wylaczony skoro analizuje twoja mowe - oczekujac na wlaczenie konsoli - wiec chyba jednak dziala nawet jak nie dziala? (pytanie co robi, lub raczej co moze zrobic z reszta informacji - odpowiedz brzmi - w zasadzie wszystko)

frabi
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 561
Rejestracja: 2012-03-10, 11:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: Premiera nowej konsoli Microsoftu

Post autor: frabi » 2013-06-24, 05:39

Axi0maT pisze: No wlasnie chodzi o to ze DA SIE, nawet kiedy jest rzekomo wylaczony Kinect. Pytanie jak jest wylaczony skoro analizuje twoja mowe - oczekujac na wlaczenie konsoli - wiec chyba jednak dziala nawet jak nie dziala? (pytanie co robi, lub raczej co moze zrobic z reszta informacji - odpowiedz brzmi - w zasadzie wszystko)
Chodziło mi o to, że bez kinecta nie da się w ogóle używać konsoli. To niewygodne i tylko wzmaga podejrzenia, że kamerka robi coś więcej niż oficjalnie wiadomo. No i przecież nie każdy musi chcieć ozdabiać sobie TV kamerą jeśli nie gra w gry ruchowe. To ma trzymać kinecta ukrytego za szafą, tylko żeby konsola widziała go podpiętego ? Bez sensu.
To na pewno sprawdzona informacja, że bez kinecta konsola nie zadziała ?
C64C&G, A500, A2600, A7800, Videopac, Saba Channel F, SMS, SMD, NES, SNES, N64, PSX, Vectrex, PS3, 3DO, GB Classic, Color, Pocket, Advance & SP, NDS Lite, Sega GG, 3DO
wish list: Entex Adventure Vision, Magnavox Oddysey, A2600 Heavy Sixer, Metal Slug Arcade

Snake
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 387
Rejestracja: 2008-01-22, 22:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Premiera nowej konsoli Microsoftu

Post autor: Snake » 2013-06-24, 13:01

frabi pisze:To na pewno sprawdzona informacja, że bez kinecta konsola nie zadziała ?
Cóż... Tak twierdzą media. A informacje czerpią od przedstawicieli MS, którzy stale mówią o konieczności podpięcia Kinecta do konsoli celem jej uruchomienia. W prawdziwość tych doniesień nie ma zatem powodów wątpić.
A man chooses, a slave obeys.

ThisIsHardcore

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Premiera nowej konsoli Microsoftu

Post autor: frodo666 » 2013-07-05, 13:04

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć


:D kolekcja magnetowidów
Obrazek

bono
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1273
Rejestracja: 2011-01-23, 21:05

Re: Premiera nowej konsoli Microsoftu

Post autor: bono » 2013-07-28, 21:46

Cos m$ sie ugina pod presja jak widac jednak bedzie mozliwe wydanie tanszej wersji

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Premiera nowej konsoli Microsoftu

Post autor: mentor93 » 2013-07-28, 22:30

Przypomina mi się trochę sytuacja, kiedy Sony obniżyło ceny PSX-a, a Ninny i Sega musiały zrobić to samo ze swoimi konsolami :D

Chociaż M$ trochę zmienił politykę, to jednak nie mam już zaufania do firmy, która najpierw raczy mnie rozwiązaniami do d*py, trochę pyskuje, a potem zmienia zdanie. Mimo wszystko, na Sony nigdy się nie zawiodłem i nie mam już wątpliwości, że jeśli będę kupował next-genową konsolę, to mój wybór padnie na PS4.
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

Don
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 285
Rejestracja: 2013-04-20, 11:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Premiera nowej konsoli Microsoftu

Post autor: Don » 2013-07-29, 07:14

mentor93 pisze:Mimo wszystko, na Sony nigdy się nie zawiodłem i nie mam już wątpliwości, że jeśli będę kupował next-genową konsolę, to mój wybór padnie na PS4.
Ja kupuję Xbox One jako pierwszą konsolę (później i tak dokupię PS4) właśnie dlatego, że nie mam zaufania do Sony. Nie wyobrażam sobie jak można było dopuścić do tego, że przez ponad miesiąc ich system online nie działał. Powiedzmy sobie szczerze, że konsola bez internetu traci obecnie jakieś 50% swoich funkcji. Przypuszczam, że z nową generacją będzie to jeszcze znaczniejszy ubytek.

I tak jak obserwowałem ze zdumieniem nieporadność MS podczas E3, tak szczerze dziwiłem się niektórym reakcjom na np. konieczność bycia online. Nie pamiętam kiedy ostatnio używałem konsoli offline i dlaczego miałbym to robić? :)

bono
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1273
Rejestracja: 2011-01-23, 21:05

Re: Premiera nowej konsoli Microsoftu

Post autor: bono » 2013-07-29, 09:06

Ja akurat gownie jestem offline bo nie mam czasu na granie online wiec zazwyczaj koncze gry na kampani.

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Premiera nowej konsoli Microsoftu

Post autor: mentor93 » 2013-07-29, 12:17

Co do tego ciągłego bycia online, to ja nieraz miałem problemy z netem - to się rozłączył nie wiadomo czemu, to prędkość jest ślimacza... Problemy sporadyczne, ale jednak występują, więc jeśli, żeby pograć w kampanię dla jednego gracza, muszę być cały czas podpięty do Internetu, to ja dziękuję. I wiem, że sporo osób ma większe problemy z netem ode mnie, więc nie dziwię się tym reakcjom. Poza tym, frustruje mnie sam fakt, że do grania w single'a muszę być online - dlaczego? To przecież nie jest multiplayer!
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

Don
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 285
Rejestracja: 2013-04-20, 11:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Premiera nowej konsoli Microsoftu

Post autor: Don » 2013-07-29, 13:09

mentor93 pisze:Co do tego ciągłego bycia online, to ja nieraz miałem problemy z netem - to się rozłączył nie wiadomo czemu, to prędkość jest ślimacza... Problemy sporadyczne, ale jednak występują, więc jeśli, żeby pograć w kampanię dla jednego gracza, muszę być cały czas podpięty do Internetu, to ja dziękuję. I wiem, że sporo osób ma większe problemy z netem ode mnie, więc nie dziwię się tym reakcjom. Poza tym, frustruje mnie sam fakt, że do grania w single'a muszę być online - dlaczego? To przecież nie jest multiplayer!
W tym rzecz, że nikt nigdy nie kazał być graczom non stop online. Po prostu konsola raz na 24h miałaby na krótką chwilę łączyć się z siecią by sprawdzić DRM. Dla mnie i podejrzewam, że dla 90% użytkowników nowych konsol to żaden problem (z punktu widzenia technicznego).

I w sumie z chęcią wypróbowałbym ten patent ze względu na przypisanie gry do konta - już nigdy nie musiałbym wkładać gry do tacki skoro miałbym ją na HDD (wiem jestem uber leniem). :lol:

Twilight
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 34
Rejestracja: 2013-01-08, 18:38

Re: Premiera nowej konsoli Microsoftu

Post autor: Twilight » 2013-07-29, 14:16

Podobno Xbox One ma dotrzeć do Polski dopiero w 2014 roku.
http://www.ppe.pl/news-23461-plotka__xb ... 2014_.html

ODPOWIEDZ