Gry na Xbox One z ARABSKIMI okładkami

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Gry na Xbox One z ARABSKIMI okładkami

Post autor: M-Chan » 2018-12-19, 11:53

Ostrzeżenie dla kolekcjonerów - na naszym rynku pojawiają się gry przeznaczone na rynek arabski, z okładkami w języku arabsko-angielskim, co oczywiście nieuczciwych sprzedawców jak grajlandia_com czy gamesaver, "upoważnia" do celowego wprowadzania w błąd opisem, iż sprzedawany tytuł jest z okładką w języku angielskim (o tym więcej w temacie "Czarna lista sprzedawców"). Sytuacja ta jest dla mnie sporym zaskoczeniem, bo próba wciskania niemieckich, włoskich lub francuskich okładek z opisem "gra na rynek europejski" nie jest niczym nowym, tak i "uszczęśliwianie" przez wydawców polskimi okładkami, nawet w przypadku gdy w grze języka polskiego nie ma (np. "Quantum break") jest mi już znaną zmorą, tak z okładka arabskimi "falami", sprzedawana jako gra z okładką w języku angielskim do tej pory się nie spotkałem.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Gry na Xbox One z ARABSKIMI okładkami

Post autor: Axi0maT » 2018-12-20, 06:22

Niezle zaskoczenie. Podales dwoch sprzedawcow -az sie prosi o link do aukcji... No i fajnie jakbys wrzucil fotke jak wyglada to co dostales. Czy same gry w tych wersjach sa w jakis sposob "cenzurowane"? Mniej cyckow itp?

Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Re: Gry na Xbox One z ARABSKIMI okładkami

Post autor: M-Chan » 2018-12-20, 10:49

Axi0maT linki do tych aukcji podałem w temacie "Czarna lista sprzedawców".
Wydaje mi się, iż same gry nie różnią się od europejskich wydań zawartością, żadnej cenzury nie zauważyłem, a ograłem już conkera z rare replay ;) - chodzi tu raczej o sam aspekt kolekcjonerski , gdzie w moim przypadku jest to wydanie 3xA,(w obecnych generacjach 2xA).
Jeżeli zaś chodzi o wygląd takiego dziwadła, to udało mi się znaleźć aukcję z takim wydaniem, gdzie sprzedawca "miał czas na zrobienie zdjęcia" i uczciwie opisał też widoczny już na zdjęciu język okładki wydania:

https://archiwum.allegro.pl/oferta/ryse ... 12539.html

Awatar użytkownika
/dev/null
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 56
Rejestracja: 2018-12-07, 13:42
Lokalizacja: wlkp

Re: Gry na Xbox One z ARABSKIMI okładkami

Post autor: /dev/null » 2018-12-20, 12:27

"Ano Panie, angielski na płycie jest, na okładce też widać... o co panu chodzi, jak się nie podoba kup pan w sklepie. Co pan, przecież to o gre chodzi, jak pan chce wydrukuje panu inną okładkę" - Powiedział, każdy cwaniaczkowany nie mający czasu na zdjęcia chytry sprzedawca na Alledrogo.

Zwrot + Negatyw + Dyskusja na Allegro, zawsze ich ustawia na chwilę do pionu.

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Gry na Xbox One z ARABSKIMI okładkami

Post autor: cissic » 2018-12-21, 14:47

Zawsze tak jest jak się chce kupić grę w dobrej cenie. Ostatnio w sklepie MAD GAMES w Warszawie kupowałem Spider-Mana + RDR2. Spidey był w rewelacyjnej cenie i podobno wszytko po Angielsku. Tak się zagadałem, że głupi nie zwróciłem uwagi na tył okładki, a była po Fińsku... W Świecie Gier na Chmielnej podobnie. Zasadniczo już olewam te dobre ceny. Zawsze musi być jakaś muka. Może w 4console jest jeszcze ok, ale trzeba dmuchać na Stare Włochy

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: Gry na Xbox One z ARABSKIMI okładkami

Post autor: Forte » 2019-02-03, 21:54

Przypomnieliście mi jak za dzieciaka kupiłem Pokemon Silver w sklepie po... niemiecku. Z tymi językami to się idzie zawsze nieźle nadziać - aczkolwiek osobiście nie przeszkadza mi pudełko po niemiecku itp. grunt aby sama gra była w zrozumiałym języku :D
Sega!

Adonolam
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 114
Rejestracja: 2017-01-05, 13:49
Lokalizacja: Bemowo

Re: Gry na Xbox One z ARABSKIMI okładkami

Post autor: Adonolam » 2019-02-04, 15:19

Cissic trzeba sie Nam zgadać i od czasu do czasu autem na Wlochy z Bemowa ruszyć.

ODPOWIEDZ