brak łączności z tv przez hdmi

ODPOWIEDZ
wojtek
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 80
Rejestracja: 2012-04-07, 12:49

brak łączności z tv przez hdmi

Post autor: wojtek » 2021-01-29, 08:35

witam mam problem z moim xone fat. od wczoraj konsola nie łączy sie z tv przez hdmi (no signal) ekran jest najpierw niebieski po jakimś czasie robi się czarny. Kabel sprawdziłem jest sprawny. możliwe ze to wejście hdmi padło? w gnieździe nie ma żadnych mechanicznych uszkodzeń . Telewizor z innymi urządzeniami działa. Jakieś sugestie?

pozdrawiam

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: brak łączności z tv przez hdmi

Post autor: kolo » 2021-01-29, 16:58

Najpierw zobacz konsolę z innym kablem HDMI, później spróbuj zresetować ustawienia wyświetlania do poziomu domyślnych, instrukcję znajdziesz tutaj, sekcja "ekran jest pusty po włączeniu konsoli": https://support.xbox.com/pl-PL/help/har ... -connected

W takiej sytuacji zazwyczaj nawala kabel HDMI.
Sega, Sega über alles
Obrazek

wojtek
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 80
Rejestracja: 2012-04-07, 12:49

Re: brak łączności z tv przez hdmi

Post autor: wojtek » 2021-01-31, 08:48

witam. Niestety konsola nie robi żadnego resetu nie ma "pipnięć" kabel jest ok bo działa z ps4. Ktoś zasugerował ze może dysk padł. co o tym sądzisz?dodam że mam czarnego xbox one fat.

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: brak łączności z tv przez hdmi

Post autor: kolo » 2021-01-31, 09:50

No to wygląda na poważniejszy problem a ja nie mam dość doświadczenia z Xboxami żeby wiedzieć co konkretnie mogło zdechnąć (bo mogło wiele), jest spora szansa że będziesz musiał skończyć na serwisie.
Sega, Sega über alles
Obrazek

wojtek
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 80
Rejestracja: 2012-04-07, 12:49

Re: brak łączności z tv przez hdmi

Post autor: wojtek » 2021-01-31, 11:32

tak wszystko wskazuje na dysk twardy mimo to dzieki za info i pozdrawiam.

wojtek
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 80
Rejestracja: 2012-04-07, 12:49

Re: brak łączności z tv przez hdmi

Post autor: wojtek » 2021-02-01, 19:28

witam . przypadkowo trafiłem na banalne rozwiązane tego problemu. Po włączeniu konsoli odczekałem jakieś 15 minut nie robiąc nic z włączonym tv. Od czasu do czasu monitor przełączał się w tryby. Po tym czasie pojawia się ekran ze coś poszło nie tak i opcje do wyboru resetu ustawień itd . (działamy krzyżakiem). po wybraniu odpowiednich opcji zgodnie z preferencjami konsola się aktualizuje i wszystko wraca do normy. Nie tracimy danych . Pozdrawiam. :lol:

ODPOWIEDZ