Konsola sama się restartuje

mikoREAL
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 446
Rejestracja: 2012-02-21, 13:41
Lokalizacja: Września

Konsola sama się restartuje

Post autor: mikoREAL » 2012-04-13, 17:13

Witam. Zauważyłem, że moje N64 zaczęło jakoś wariować od jakiegoś czasu. A więc, gdy miałem Mario Party z konsolą było wszystko ok, jednak gdy nabyłem Quaka 64 konsola sama zaczęła się resetować. Myślałem, że to jest problem tylko z Quakiem, że kartridż jest uszkodzony. Zamówiłem parę dni temu Goldeneye'a i dzisiaj do mnie zawitał. Więc wkładam gierkę, odpalam i jest niby wszystko w porządku, a tu nagle po paru minutach gry konsola się zrestartowała. Czytałem, że jest to niby problem guzika od Resetu/Powera. Może ktoś z was miał podobny problem i sobie z nim poradził ? Mam tylko nadzieję, że nie będę musiał kupować nowej konsoli -_-

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: Konsola sama się restartuje

Post autor: Baieros » 2012-04-13, 22:08

Ale resetuje się czy może obraz znika na chwilę tylko?
Kurde miałem ponad 20 N64 i nigdy czegoś takiego nie doświadczyłem. Jedyne z czym przybywały to wciśnięty przycisk reset, ale to wtedy on w ogóle nie działał. Możesz rozebrać obudowę i zerknąć czy czasem coś się nie zablokowało.
Druga sprawa to może masz Expansion paca który przegrzewa konsolę, ale żeby aż tak co by się resetowała to wątpię. Może grasz na kaloryferze? ;)
Cartridge dobrze siedzi w konsoli? Nie wpadło Ci coś do slotu i sprawia, że wchodzi tylko na tyle, żeby odczytać grę, ale się chwieję? Na razie brak więcej pomysłów.
Goła konsola to koszt z 15/20zł, bez jumper packa to i za dyszkę Ci mogę puścić jakby nic nie pomogło.

mikoREAL
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 446
Rejestracja: 2012-02-21, 13:41
Lokalizacja: Września

Re: Konsola sama się restartuje

Post autor: mikoREAL » 2012-04-13, 22:28

Konsola ma w sobie Expansion Paka, ale dziwne, by on grzał tą konsole. Resetuje się (gram spokojnie, nagle ekran znika na moment i niby od nowa Goldeneye się odpala). Kartridż na 100% dobrze jest włożony (przedmuchiwałem nawet slot i same kartridże). Leży na PS2, a to raczej kaloryfer nie jest :D. Póki co dzisiaj siedzieliśmy u znajomego grając w Bonda i przez dobre 2h nic się nie działo.
Atari 2600 Jr, Sega Megadrive II, Super Nintendo, Nintendo 64, Nintendo Gamecube, Sony Playstation, Sony Playstation 2, Sony Playstation 3, Sony Playstation 4, Sony Playstation Portable

DizzyX
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1233
Rejestracja: 2009-09-15, 15:25
Kontakt:

Re: Konsola sama się restartuje

Post autor: DizzyX » 2012-04-14, 00:30

mikoREAL, zdejmij klapkę od Expa, a jeśli nie pomoże to włóż Jumpera i zobacz czy nie będzie lepiej :) wtedy jedynym podejrzanym będzie Exp ;)

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Konsola sama się restartuje

Post autor: kanarekkk » 2012-04-14, 05:48

Sam mam wcisniety przycisk reset, ale takich objawow nie mialem nigdy. Za to zdarzalo sie, ze z expem krzaczyla mi sie animacja strasznie, i to w grach typu mario kart, ktore expa nie obsluguja :)
Obrazek

mikoREAL
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 446
Rejestracja: 2012-02-21, 13:41
Lokalizacja: Września

Re: Konsola sama się restartuje

Post autor: mikoREAL » 2012-04-14, 07:17

DizzyX pisze:mikoREAL, zdejmij klapkę od Expa, a jeśli nie pomoże to włóż Jumpera i zobacz czy nie będzie lepiej :) wtedy jedynym podejrzanym będzie Exp ;)
Problem jest właśnie taki, że mam tylko Expa. Jumper Pak jest drogi ? Spróbuje bez klapki zagrać

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: Konsola sama się restartuje

Post autor: Baieros » 2012-04-14, 07:20

Jumper packa się nie opłaca kupować to wydatek rzędu 7zł no i wysyłka drugie tyle.... Jak nie masz to trudno. Wątpię żeby aż tak grzał konsole, że od razu restart bez objawów wolniejszej animacji itd. Jednak jak już wcześniej koledzy pisali ściągnij klapkę i zobacz czy będzie to się działo.

mikoREAL
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 446
Rejestracja: 2012-02-21, 13:41
Lokalizacja: Września

Re: Konsola sama się restartuje

Post autor: mikoREAL » 2012-04-14, 11:09

Póki co nic się nie dzieje. Już prawie pół kampanii przeszedłem bez restartu. Jak pojawi się znowu ten problem to z pewnością was znowu poinformuje i użyje tego co mu tu napisaliście.
Atari 2600 Jr, Sega Megadrive II, Super Nintendo, Nintendo 64, Nintendo Gamecube, Sony Playstation, Sony Playstation 2, Sony Playstation 3, Sony Playstation 4, Sony Playstation Portable

mikoREAL
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 446
Rejestracja: 2012-02-21, 13:41
Lokalizacja: Września

Re: Konsola sama się restartuje

Post autor: mikoREAL » 2020-08-13, 10:17

Cześć wszystkim. Aż mi cięzko uwierzyć, że to już 8 lat mineło od momentu jak założyłem ten temat, ale problem niestety nadal występuje. Uzbierało mi się od tamtego czasu tyle gier, że warto by było w końcu nadrobić zaległości. Zaopatrzyłem się w alkohol izopropylowy żeby przeczyścić styki od karta oraz slot w konsoli. Po pierwszym przeczyszczeniu faktycznie gry wszystkie zaczęły działać bez zarzutów, nie było ani jednego restartu. Niestety po kilku dniach nagle konsola znowu zaczęła się ona resetować. Kolejne próby czyszczenia konsoli kończą się już niestety fiaskiem. Pogram przykładowo 5-10 minut w takiego Dooma 64 i nagle konsola zaczyna się coraz szybciej resetować. Będę próbował tej sztuczki z Jumper Pak'iem, ale czekam najpierw aż kolega wróci z wakacji i wtedy wezmę go z jego konsoli. Jeżeli by to nie pomogło to czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysł co mogę zrobić? Ewentualnie zajmuje się ktoś tutaj na forum naprawą konsoli po wysyłce?
Atari 2600 Jr, Sega Megadrive II, Super Nintendo, Nintendo 64, Nintendo Gamecube, Sony Playstation, Sony Playstation 2, Sony Playstation 3, Sony Playstation 4, Sony Playstation Portable

alf
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 281
Rejestracja: 2017-07-14, 21:29

Re: Konsola sama się restartuje

Post autor: alf » 2020-08-13, 11:18

1. Przede wszystkim otwórz konsolę i wyczyść w środku. Sprawdź po otworzeniu czy przycisk RESET przypadkiem nie jest zapadnięty lub luźny (czy np. nie wciska się niemalże samemu lub przy powiewie wiatru :D ) Jeżeli to nie pomoże to przejdź do pkt. 2.

2. Kup jumper pack i załóż zamiast expansion pack. Expansion pack bywa kłopotliwy - tak jak koledzy wyżej pisali: zdarza mu się nagrzewać (ma przecież radiator który odprowadza ciepło) i powodować dziwne glitche w grach które nawet go nie obsługują. Zacząłbym właśnie od tego. Może Twój expansion pack już się zużył i robi figle. Szkoda, że nie zaopatrzyłeś się w jumper packa w 2012 roku - kosztował wtedy 7 PLN i był pewnie łatwiej dostępny. Teraz dostępność jest mniejsza więc szykuj 40 PLN: https://allegrolokalnie.pl/oferta/jumper-pack-do-n64
Wydaje mi się, że na ebayu można kupić nawet zamienniki jumper packa i expansion packa.

3. Jeżeli założenie jumper packa nie pomoże, to w dalszej kolejności obstawiałbym zasilacz lub tor zasilania w samej konsoli jako winowajce. Krótkie zaniki zasilania mogą świadczyć o zużytych kondensatorach. Jeżeli kolega będzie tak miły i pożyczy zasilacz to spróbuj na jego zasilaczu pograć. Możesz też wyczyścić styki na zasilaczu którymi podłącza się go do konsoli. Po stronie konsoli też je przeczyść.

mikoREAL
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 446
Rejestracja: 2012-02-21, 13:41
Lokalizacja: Września

Re: Konsola sama się restartuje

Post autor: mikoREAL » 2020-08-13, 12:53

1. Z przyciskiem Reset wydaje mi się, że będzie raczej wszystko w porządku. Ruszając nim podczas gdy konsola jest włączona to nie resetowała się ona. Dopiero przy wcisnięciu faktycznie pojawiał się restart. Zresztą konsola po restarcie zachowuje się inaczej niz po tych samoczynnych restartach. Naciskając przycisk po prostu gaśnie ekran i gra odpala się ponownie. Natomiast przy moim problemie konsola wydaje z każdym restartem taki charakterystyczny dźwięk jak przy pierwszym włączeniu konsoli. Oczywiście przeczyszczę go jak zdobędę śrubokręty do konsoli.

2. W sobotę ma wrócić kolega z wakacji co w swojej konsoli ma właśnie Jumper Pak'a i wtedy sprawdzę czy to jest jego wina. Jeżeli tak to będę musiał się w niego zaopatrzyć. No szkoda, że cena tak idzie w górę, ale mówi się trudno. Byleby wszystko było sprawne.

3. Też wezmę w sobotę zasilacz kolegi w razie czego gdyby sie okazało, że to jednak Expansion Pak nie był problemem. Postaram się jeszcze dzisiaj po pracy wyczyścić styki w konsoli od zasilania.
Atari 2600 Jr, Sega Megadrive II, Super Nintendo, Nintendo 64, Nintendo Gamecube, Sony Playstation, Sony Playstation 2, Sony Playstation 3, Sony Playstation 4, Sony Playstation Portable

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Konsola sama się restartuje

Post autor: Axi0maT » 2020-08-14, 06:20

Niezla nekromancje widze sie tu uprawia - odkopywanie tematu sprzed 8 lat :D ale w sumie to dobrze bo jakos ten temat mi umknal i go predzej nie zauwazylem.
mikoREAL pisze:
2020-08-13, 10:17
nagle konsola zaczyna się coraz szybciej resetować.
99% ze to jakis kondensator - objawy bardzo typowe dla takiej awarii. Pytanie gdzie? W zasilaczu lub konsoli... Inny zasilacz warto sprawdzic - to zawsze spoko ruch bo nic nie kosztuje (no chyba ze policzymy na browara dla kolegi ;) ). Jesli to nie pomoze to proponuje otworzyc konsole i poszukac napuchnietego kondensatora. Ta metoda jest srednia szczegolnie jak nie masz wprawy i kondensatory sa male (moze byc slabo widoczne napuchniecie). Warto przeczyscic konsole w srodku i poszukac czy ktorys kondensator juz sie czasem nie rozlal - charakterystyczne posniedziale miejsca jakby kondensator narobil pod siebie. Expansion Pak raczej bym odpuscil na obecnym etapie bo niewiele gier go wykorzystuje i grzeje sie tylko czasem. Zwykle wystarczy po prostu sciagnac klapke zeby mial dostep do powietrza.

Keitaro
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 785
Rejestracja: 2007-11-13, 20:22

Re: Konsola sama się restartuje

Post autor: Keitaro » 2020-08-17, 17:55

Te zasilacze od N64 grzeją się (lekko) nawet jak konsola jest wyłączona. Więc jak miałeś długo wpięty sprzęt pod prąd, to niewykluczone, że kondensatory dawno już umarły. Zasilacz to zawsze pierwsza rzecz, którą warto sprawdzić.

alf
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 281
Rejestracja: 2017-07-14, 21:29

Re: Konsola sama się restartuje

Post autor: alf » 2020-08-17, 20:38

Uff dobrze, że odłączam wszystko z zasilania gdy nie korzystam :)

Awatar użytkownika
fakk3
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 205
Rejestracja: 2013-02-02, 16:34

Re: Konsola sama się restartuje

Post autor: fakk3 » 2020-08-31, 09:35

Mam czasami ten sam problem głównie przy "większych grach" jak np. Resident Evil 2, ale np. taki Mario 64 chodzi bez problemu. Zauważyłem, że rzadziej się restartuje gdy konsolę przeczyściłem i postawiłem na powierzchni, która umożliwiała odpływ powietrza od spodu.
Obrazek

ODPOWIEDZ