Nintendo 64 - Brak obrazu oraz dźwięku

ODPOWIEDZ
mac433
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 3
Rejestracja: 2018-01-03, 08:22

Nintendo 64 - Brak obrazu oraz dźwięku

Post autor: mac433 » 2018-01-24, 11:49

Witajcie

Posiadam konsolę Nintendo 64, która niestety nie daje obrazu / dźwięku na tv. Egzemplarz ten znalazłem na giełdzie, nie znam więc jego przeszłości.

Konsola po podpięciu kabla AV / zasilacza / Jumper Packa / Gry - nie pokazuje żadnego obrazu. Nie ma charakterystycznego "cyknięcia" na tv w momencie włączenia. Paląca się dioda jest jedyną oznaką pracy konsoli.

Kable oraz Jumper Pack są dobre, ponieważ użyłem ich ze swojej drugiej sprawnej konsoli.
Próbowałem czyścić sloty na grę / jumper packa, ale nie przyniosło to rezultatów.

Czy jest osoba na forum, która posiada N64, czuje temat elektroniki i która podjęłaby się diagnozy / naprawy tej konsoli?

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Nintendo 64 - Brak obrazu oraz dźwięku

Post autor: Axi0maT » 2018-01-24, 13:35

Jesli kupiona z gieldy, to jesli mozesz to zajrzyj do srodka czy czasem wilgoc sie nie wdarla (bedzie widac rdze jesli lezala w zlych warunkach dluzszy czas). Ogolnie jesli sprawdziles wszystko to co powyzej napisales i do tego nie ma charakterystecznego mrugniecia ekranu przy wlaczaniu to raczej cos powaznego sie z nia stalo - podejrzewam ze naprawa bedzie najwzyczajniej w swiecie nieoplacalna. Sama konsole spokojnie kupisz do 50 pln - przy naprawie to tyle co najmniej bedzie kosztowala robocizna, a gdzie czesci i ewentualne koszty wysylki do elektronika? Proponuje sprzedac sama obudowe za grosze - niektorzy maja peknieta lub porysowana to moga sie skusic. Jesli cos tam jeszcze masz do tej konsoli - np. zasilacz czy jumper pak, to moze nawet wyjdziesz na zero jesli na gieldzie za wiele za nia nie zaplaciles.

mac433
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 3
Rejestracja: 2018-01-03, 08:22

Re: Nintendo 64 - Brak obrazu oraz dźwięku

Post autor: mac433 » 2018-01-24, 13:52

Rozkręcałem już ją, ale poza paprochami nie zauważyłem nic niepokojącego - żadnych przepaleń, rdzy itd.

Też tak myślałem - zakup kolejnej konsoli byłby najlepszy. Najwyżej zakupię jakiegoś dawcę i przełożę wnętrzności. Konsola, którą zakupiłem na giełdzie to wersja Clear Blue (biały dół, niebieska góra) i dlatego najpierw próba ewentualnej naprawy.

Strata żadna, bo całe 20 zł.

Dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Nintendo 64 - Brak obrazu oraz dźwięku

Post autor: Kiriki-kun » 2018-01-24, 19:07

Najchętniej to bym odkupił ją od Ciebie za te 20 zł :)
Generalnie powinieneś miernikiem sprawdzić czy pojawia się napięcie tam gdzie powinno (sprawdzać ze schematem) albo czy nie ma zwarć.

ODPOWIEDZ