Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Awatar użytkownika
tbxx
Administrator serwisu
Administrator serwisu
Posty: 731
Rejestracja: 2007-10-09, 17:16
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: tbxx » 2023-01-25, 11:08

Inflacja zeżarła budżet - tak, że bez większych zakupów ostatnio :/

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Tomek Walancik
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 643
Rejestracja: 2021-01-20, 11:00
Lokalizacja: Polska (Zachodniopomorskie)
Kontakt:

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: Tomek Walancik » 2023-01-25, 13:55

I tak na bogato widzę :D
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: kanarekkk » 2023-01-25, 14:39

tbxx pisze:
2023-01-25, 11:08
Inflacja zeżarła budżet - tak, że bez większych zakupów ostatnio :/

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Przenośna konsolka akurat na posiedzenia na tronie :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
mrSin
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 723
Rejestracja: 2007-07-01, 11:54
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: mrSin » 2023-02-06, 09:43

Nie do końca nowy nabytek ale.....
Po wielu latach postanowiłem wrócić do retro, pewnie jak wielu odkrywając że nowe gry może i są extra ( bo w sumie wiele tytułów jest ) ale zupełnie nie sprawiają mi frajdy. Bywa, nie ma czym się przejmować. Odkopałem swoje skarby z najgłębszych czeluści strychu i kurcze, zapomniałem jak fajne rzeczy niegdyś zakupiłem na GC.
Cel na najbliższy czas, dokupić brakujące gry na Gamecube i rozbudować kolekcje gier na WiiU ( tak mam słabość do tej konsoli, ostatnia na której fajnie mi się grało z "nowoczesnych" sprzętów ).
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Pokaż Uwagi moderatora

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: Axi0maT » 2023-02-08, 07:09

Eeeee, no mrSin, piekny zestawik na GameCube. Zero srutu, same smaczki w kartoniku :) Nie wiem czy wiesz ale wlasnie stales sie bogaty ;) (tak, gry na GC poszly mocno w gore)... Oczywiscie zartuje, bo domyslam sie ze nie wyprzedajesz a raczej masz zamiar wylacznie poszerzac kolekcje.

Awatar użytkownika
mrSin
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 723
Rejestracja: 2007-07-01, 11:54
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: mrSin » 2023-02-08, 12:38

Jeszcze na zdjęciu nie załapał się Luigi Mansion i seria Mario Party bo znalazłem wczoraj w kartonie z grami z xboxa... Wiesz bracie jak to jest, fajnie że mam drogie tytuły ale to najwyżej pójdzie pod młotek po tym jak opuszczę ten padół łez ;) . Więc niby jestem bogaty ale w sumie całkiem biedny.
Jestem jak tłusta smoczyca na górze skarbów, nic nie oddam póki sił mi starczy :)
Gorzej, że musze zaopatrzyć się w GC w wersji NTSC, kiedyś to była całkiem prosta sprawa a dziś cóż, nie najlepiej z dostępnością - o może zapytam na forum, może ktoś chce oddać w me smocze łapska w dobrej cenie?

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: Axi0maT » 2023-02-08, 13:47

Hehehe, z ta smoczyca to swietne porownanie :)
Co do GC w wersji NTSC to jesli zalezy Ci na multiregionie to szczerze polecam zachipowac konsole po prostu. Za Xeno zaplacisz cos ok 20zyka od malego zoltego ludzika (w polsce ponad 2x drozej). Mozesz pojsc tez w mod z Raspberry Pi Nano (koszt ok 25 zyka i dostepny od reki z allegro). Ja mam od ponad 15 lat zamontowanego Vipera w swoim GC i w zyciu nie zostal skalany piratem - ale idealnie nadaje sie do omijania blokady regionalnej z czego skrzetnie korzystam kupujac tanie gry z USA (chociaz teraz przy obecnym kursie dolara nie jest juz tak rozowo). Jesli jednak nie akceptujesz przerobek no to faktycznie moze byc ciezko znalezc u nas w Polsce GC w wersji NTSC.

Awatar użytkownika
tbxx
Administrator serwisu
Administrator serwisu
Posty: 731
Rejestracja: 2007-10-09, 17:16
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: tbxx » 2023-02-08, 16:22

Do GC w NTSC najlepsze jest Wii z SoftMod - dużo najlepszych gier GC w NTSC obsługuje obraz 480p, przez co gry wyglądają lepiej na współczesnych TV. A kabel Component do GC jest bardzo drogi (w przeciwieństwie do kabla component do Wii)...

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: kanarekkk » 2023-02-09, 09:14

tbxx pisze:
2023-02-08, 16:22
Do GC w NTSC najlepsze jest Wii z SoftMod - dużo najlepszych gier GC w NTSC obsługuje obraz 480p, przez co gry wyglądają lepiej na współczesnych TV. A kabel Component do GC jest bardzo drogi (w przeciwieństwie do kabla component do Wii)...
W pełni popieram, dodając do tego jeszcze zgranie na dysk, żebyś nie musiał żonglować płytami, powinno brzmieć zachęcająco :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
mrSin
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 723
Rejestracja: 2007-07-01, 11:54
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: mrSin » 2023-02-09, 10:47

Axi0maT pisze:
2023-02-08, 13:47
Hehehe, z ta smoczyca to swietne porownanie :)
Co do GC w wersji NTSC to jesli zalezy Ci na multiregionie to szczerze polecam zachipowac konsole po prostu. Za Xeno zaplacisz cos ok 20zyka od malego zoltego ludzika (w polsce ponad 2x drozej). Mozesz pojsc tez w mod z Raspberry Pi Nano (koszt ok 25 zyka i dostepny od reki z allegro). Ja mam od ponad 15 lat zamontowanego Vipera w swoim GC i w zyciu nie zostal skalany piratem - ale idealnie nadaje sie do omijania blokady regionalnej z czego skrzetnie korzystam kupujac tanie gry z USA (chociaz teraz przy obecnym kursie dolara nie jest juz tak rozowo). Jesli jednak nie akceptujesz przerobek no to faktycznie moze byc ciezko znalezc u nas w Polsce GC w wersji NTSC.
Również to rozważam, tylko musze znaleźć jakiegoś solidnego zawodnika co mi Xeno zamontuje do konsoli bo mam dwie lewe łapki do lutownicy. Nie zamierzam bawić się w piraty bo nie mam z tego funu. Myślałem jeszcze o freeloader ale po tym jak zobaczyłem ceny to już nie myślę.

Jeśli zaś chodzi o wii i softmod - to nie, zakupiłem ustrojstwo od Bitfunxa ( to lepsze ), który wypluwa z siebie piękny obraz po hdmi więc przynajmniej ten aspekt mam ogarnięty.

Tomek Walancik
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 643
Rejestracja: 2021-01-20, 11:00
Lokalizacja: Polska (Zachodniopomorskie)
Kontakt:

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: Tomek Walancik » 2023-02-12, 23:16

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: kolo » 2023-02-22, 12:10

Obrazek
Dla odmiany dojechało. Wyszło drogo, ale i tak lepiej niż gdybym miał kupować na Allegro.
Sega, Sega über alles
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: Axi0maT » 2023-02-23, 05:17

Szacun za House of the Dead 2&3, bardzo dobrze sie bawilem zarowno przy pierwszych wersjach jak i przy porcie na Wii. Nie wiedzialem nawet ze cena tej gry tak masakrycznie wystrzelila w gore! Ostatnim razem jak ja widzialem to chodzila po 20-30 zyka. Teraz 7-8xtyle. Widac ze nawet Wii staje sie juz drogim retro na wybranych tytulach .

Awatar użytkownika
mrSin
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 723
Rejestracja: 2007-07-01, 11:54
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: mrSin » 2023-02-23, 11:08

W sumie całe retro ( gry & konsole ) wystrzeliło w górę cenowo. ewidentnie wszystko zmierza do tego by scena pasjonatów tematu zmieniła się w kolejny biznes. Osobiście śpieszę się kupować gry na Wii U póki jeszcze ( w przypadku większości tytułów, bo już kilka gier jest drogich ) ceny nie wystrzeliły w stronę szalonych granic. Gorzej, że brakuje mi kilku gir na GC a tu jest bardzo niekolorowo.

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: kolo » 2023-02-23, 22:55

Akurat dla mnie ważniejszy był NFS bo to pierwsza gra w jaką grałem na moim własnym komputerze a nie u znajomego czy w kafejce - na Allegro ceny z tyłka i to takiego głębokiego (~200zł), ten zestaw kupiłem za ~280zł (z wysyłką i dodatkowym podatkiem), czyli drogo jak diabli, ale i tak dużo taniej niż u nas (zbierając do kupy każdą grę osobno pewnie wyszłoby około 400zł, albo i więcej).

@Axiomat normalny cykl życia retro niestety - na PS4 niektóre rzadsze tytuły już zaczęły rosnąć, a powszechniejsze przecież wcale nie skończyły jeszcze spadać. :roll:
Sega, Sega über alles
Obrazek

ODPOWIEDZ