Twój nowy nabytek w kolekcji v2

alf
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 281
Rejestracja: 2017-07-14, 21:29

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: alf » 2021-05-11, 10:23

Też myślałem nad zakupem ale ostatnimi czasy tyle tych nostalgicznych urządzeń że tym razem sobie darowałem.
Resident spoko zakup, musisz być maniakiem bo kupiłeś na premierę w pełnej cenie, ja poczekam kilka miesięcy aż stanieje.

Tomek Walancik
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 643
Rejestracja: 2021-01-20, 11:00
Lokalizacja: Polska (Zachodniopomorskie)
Kontakt:

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: Tomek Walancik » 2021-05-11, 10:59

@alf, Tego Game & Watch'a Super Mario Bros kupiłem głównie w celach kolekcjonerskich i nie wiem czy mam w planach go w ogóle otwierać, a jeśli już mam otwierać to może kupie drugą sztukę. Co do Residentów to nie jest to jakaś moja ulubiona seria ale lubię sobie pograć wieczorem :wink:
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: cissic » 2021-05-11, 12:55

Tomek Walancik pisze:
2021-05-11, 10:59
@alf, Tego Game & Watch'a Super Mario Bros kupiłem głównie w celach kolekcjonerskich i nie wiem czy mam w planach go w ogóle otwierać, a jeśli już mam otwierać to może kupie drugą sztukę. Co do Residentów to nie jest to jakaś moja ulubiona seria ale lubię sobie pograć wieczorem :wink:
Obawiam się, że większość kolekcjonerów przejedzie się na tym nie otwieraniu tej konsolki. Bateria w końcu spuchnie

Tomek Walancik
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 643
Rejestracja: 2021-01-20, 11:00
Lokalizacja: Polska (Zachodniopomorskie)
Kontakt:

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: Tomek Walancik » 2021-05-11, 13:00

@cissic, W pewnym sensie co to za różnica czy bateria spuchnie czy nie skoro sprzęt będzie NIE otwierany :)
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: kolo » 2021-08-01, 13:46

Ostatnie małe co nieco nr 2, 3 i 4. Numer 1 już raczej nie dojedzie, nr 5 powinien być jutro.

Obrazek
Overlord z dodatkiem mam już z GOG, ale generalnie w grę dużo lepiej gra się na padzie
Oblivion mam na PC, ale dopełniam półkę z PS3
Star Ocean kiedyś miałem i nie da się w niego grać, ale był tani
Agarest, bo jak ma się 2 to i tak wypada zacząć od 1
Lair - chcę zobaczyć jak wygląda, miał być jednym z pierwszych system sellerów, wyszło jak zwykle
The Bureau - pomimo licznych wad na PC nawet mi się spodobało, to znaczy jak miałem amunicję która zwykle kończyła się w połowie strzelaniny i trzeba było opierać się na ślepych towarzyszach
Kane & Lynch - jedna z ulubionych gier mojego kolegi, chcę zobaczyć o co cały ten kwik
Saint's Row 2 - uzupełnienie serii, brakuje mi jeszcze 1 której nie miałbym na czym odpalić i Gat out of Hell, którego nie wiem czy chcę odpalić

Obrazek
Starsky & Hutch to mom zdaniem ciekawy pomysł i mam ochotę zobaczyć jak to wygląda w rzeczywistości
Just Cause 3 bo podobała mi się 2 (1 jest niestety trochę zbyt przestarzała, 2 w sumie już też)
Sega, Sega über alles
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: Axi0maT » 2021-08-03, 09:12

Overlord swietny, moim zdaniem bardzo niedoceniana gierka... Zarowno jedynka jak i dwojka. A najlepszy moim zdaniem jest spin off na Wii - Dark Legend.
Oblivion - ciezki temat, trzeba miec duzo czasu. Pamietam ze nagralem 84 godziny i swiat mnie tak wciagnal ze po tym czasie nie mialem zrobione z glownej fabuly nic procz poczatkowego wyjscia z wiezenia :) Kiedys wroce i ponownie przycisne. Nie wiem jednak czy w porownaniu do wersji z PC bez modow da sie czerpac w pelni przyjemnosc bez wylaczenia skalowania poziomu przeciwnikow. Irytujace ze nawet po wielu godzinach grania problem z zabiciem szkieleta jest taki sam jak na poczatku gry.
Kane & Lynch - skonczylem, ale jestem mega ostrozny w ocenach. Gra ma fajna fabule ale takie bledy w niej bija po oczach ze momentami jest wrecz niegrywalna. W ogolnym rozrachunku sredniak ktorego raczej niemilo wspominam, ale nadrabia coopoem ktorego oczywiscie polecam
Saint Row = biedny kuzyn GTA ;)
Just Cause 3 - ogralem 1, 2 oraz 4. Do trojki dopiero zamierzam usiasc, ale kazda mi sie podobala co najmniej bardzo wiec zakladam ze i trojka daje rade - czekam jednak na twoja opinie kolo :)

reszty tytulow albo nie znam albo nie chce sie wypowiadac przez wzglad na regulamin forum ;)

Tomek Walancik
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 643
Rejestracja: 2021-01-20, 11:00
Lokalizacja: Polska (Zachodniopomorskie)
Kontakt:

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: Tomek Walancik » 2021-08-06, 13:56

Nabytek już nie taki nowy bo z 16 Lipca ale myślę że warty uwagii.

Zelda Skyward Sword HD + plakat + SteelBook + Joy-Con'y

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: Axi0maT » 2021-08-13, 07:58

W oczekiwaniu na listopad i moj preoder Evercade VS skusilem sie na zakupy po okazyjnych cenach...
Obrazek
Konsola - handheld Evercade z outletu MediMarkt za 229 zyka (wada produktu bylo delikatne zagiecie na tylniej sciance pudelka, ktore jest niemal niewidoczne i dodatkowo mozna je zelazkiem potraktowac zeby je wyprostowac ;) ). Zwazajac na to ze w zestawie jest jeden kartridz o wartosci ok 80 zyka to cena za konsole jest doprawdy smieszna - grzech bylo nie brac. Dwie gry dobrane sa z MediaMarktu w standardowej cenie. Pozostale gry kupilem na przecenie w RTV Euro AGD po 64 zyki za sztuke. Ogolnie chwile juz pogralem i jestem bardzo zadowolony ze sprzetu - pewnie z czasem napisze jakis artykul o niej na retroage, ale w skrocie tylko nadmienie ze przeszla moje najsmielsze oczekiwania i nie przypominam sobie zebym kiedykolwiek byl az tak zadowolony z zakupu. Szczerze polecam te maszynke.

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: cissic » 2021-08-13, 13:43

Axi0maT pisze:
2021-08-13, 07:58
W oczekiwaniu na listopad i moj preoder Evercade VS skusilem sie na zakupy po okazyjnych cenach...
Obrazek
Konsola - handheld Evercade z outletu MediMarkt za 229 zyka (wada produktu bylo delikatne zagiecie na tylniej sciance pudelka, ktore jest niemal niewidoczne i dodatkowo mozna je zelazkiem potraktowac zeby je wyprostowac ;) ). Zwazajac na to ze w zestawie jest jeden kartridz o wartosci ok 80 zyka to cena za konsole jest doprawdy smieszna - grzech bylo nie brac. Dwie gry dobrane sa z MediaMarktu w standardowej cenie. Pozostale gry kupilem na przecenie w RTV Euro AGD po 64 zyki za sztuke. Ogolnie chwile juz pogralem i jestem bardzo zadowolony ze sprzetu - pewnie z czasem napisze jakis artykul o niej na retroage, ale w skrocie tylko nadmienie ze przeszla moje najsmielsze oczekiwania i nie przypominam sobie zebym kiedykolwiek byl az tak zadowolony z zakupu. Szczerze polecam te maszynke.
Gratuluję zakupu handhelda w dobrej cenie. Mam nadzieję, że duże Evercade w kolorze czarnym trafi do sprzedaży bo strasznie się na nie napaliłem

Awatar użytkownika
fakk3
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 205
Rejestracja: 2013-02-02, 16:34

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: fakk3 » 2021-08-16, 09:08

cissic pisze:
2021-08-13, 13:43
Axi0maT pisze:
2021-08-13, 07:58
W oczekiwaniu na listopad i moj preoder Evercade VS skusilem sie na zakupy po okazyjnych cenach...
Obrazek
Konsola - handheld Evercade z outletu MediMarkt za 229 zyka (wada produktu bylo delikatne zagiecie na tylniej sciance pudelka, ktore jest niemal niewidoczne i dodatkowo mozna je zelazkiem potraktowac zeby je wyprostowac ;) ). Zwazajac na to ze w zestawie jest jeden kartridz o wartosci ok 80 zyka to cena za konsole jest doprawdy smieszna - grzech bylo nie brac. Dwie gry dobrane sa z MediaMarktu w standardowej cenie. Pozostale gry kupilem na przecenie w RTV Euro AGD po 64 zyki za sztuke. Ogolnie chwile juz pogralem i jestem bardzo zadowolony ze sprzetu - pewnie z czasem napisze jakis artykul o niej na retroage, ale w skrocie tylko nadmienie ze przeszla moje najsmielsze oczekiwania i nie przypominam sobie zebym kiedykolwiek byl az tak zadowolony z zakupu. Szczerze polecam te maszynke.
Gratuluję zakupu handhelda w dobrej cenie. Mam nadzieję, że duże Evercade w kolorze czarnym trafi do sprzedaży bo strasznie się na nie napaliłem
Ja się przymierzam do zakupu. Zwłaszcza, że wyszła na tą konsolę kompilacja Dizziego i gier od Codemasters. Ciekawe ile maszynka pociągnie na rynku i jakie gry na nią jeszcze wypuszczą.
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: Axi0maT » 2021-08-16, 10:44

fakk3 pisze:
2021-08-16, 09:08
Ja się przymierzam do zakupu. Zwłaszcza, że wyszła na tą konsolę kompilacja Dizziego i gier od Codemasters. Ciekawe ile maszynka pociągnie na rynku i jakie gry na nią jeszcze wypuszczą.
Oj tak, kompilacja Dizzego od braci Oliver to doskonaly zestaw - moj drugi wybor (po Data East Compilation). To jest kartridz na ladnych kilka miesiecy ogrywania bo wiadomo ze gry z Dizzym do krotkich nie naleza. Smaczku dodaje fakt ze na kartridzu jest Mystery World of Dizzy, ktory wydany zostal co prawda na kartridzu w niewielkim nakladzie w 2017/2018 roku, ale jego ceny obecnie sa jakies chore. A tu piekna kolekcja na jednym kartridzu - i to teraz w promocji nawet lezy po 64 zyka.

Co do przyszlosci to juz wydano 18 kartridzow - to calkiem pokazna kolekcja. Kolejnych 8 zostalo zapowiedzianych (wiec licencje juz maja kupione a pozostaje jedynie kwestia opracowania ich wydania). Wychodzi 26 pozycji lacznie. To ze dobija do 30 wydaje sie niemal bardziej niz pewne, szczegolnie ze zaczyna sie nowa seria Arcade - a wiec salonowki. Zwazajac na to ze sa kartridze na ktorych pojawiaja sie NOWE gry, jak Tanglewood, Xeno Crisis, Foxy Land, Old Towers czy chocby wspomniany wlasnie Mystery World of Dizzy, to wyglada na to ze bedzie staly (mniejszy lub wiekszy) doplyw gier. Jesli niemal 300 wydanych gier to za malo zeby kogos przekonac, to raczej ciezko bedzie go przekonac czymkolwiek innym. Ponoc po tym jak ktos tam opracowal EverSD to konsola jeszcze lepiej zaczela sie sprzedawac... no ale to chyba niktogo nie powinno dziwic ze piractwo napedza sprzedaz samego sprzetu.

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: cissic » 2021-08-16, 12:45

Axi0maT pisze:
2021-08-16, 10:44
Oj tak, kompilacja Dizzego od braci Oliver to doskonaly zestaw - moj drugi wybor (po Data East Compilation). To jest kartridz na ladnych kilka miesiecy ogrywania bo wiadomo ze gry z Dizzym do krotkich nie naleza. Smaczku dodaje fakt ze na kartridzu jest Mystery World of Dizzy, ktory wydany zostal co prawda na kartridzu w niewielkim nakladzie w 2017/2018 roku, ale jego ceny obecnie sa jakies chore. A tu piekna kolekcja na jednym kartridzu - i to teraz w promocji nawet lezy po 64 zyka.

Co do przyszlosci to juz wydano 18 kartridzow - to calkiem pokazna kolekcja. Kolejnych 8 zostalo zapowiedzianych (wiec licencje juz maja kupione a pozostaje jedynie kwestia opracowania ich wydania). Wychodzi 26 pozycji lacznie. To ze dobija do 30 wydaje sie niemal bardziej niz pewne, szczegolnie ze zaczyna sie nowa seria Arcade - a wiec salonowki. Zwazajac na to ze sa kartridze na ktorych pojawiaja sie NOWE gry, jak Tanglewood, Xeno Crisis, Foxy Land, Old Towers czy chocby wspomniany wlasnie Mystery World of Dizzy, to wyglada na to ze bedzie staly (mniejszy lub wiekszy) doplyw gier. Jesli niemal 300 wydanych gier to za malo zeby kogos przekonac, to raczej ciezko bedzie go przekonac czymkolwiek innym. Ponoc po tym jak ktos tam opracowal EverSD to konsola jeszcze lepiej zaczela sie sprzedawac... no ale to chyba niktogo nie powinno dziwic ze piractwo napedza sprzedaz samego sprzetu.
To są świetne informacje. Będę miał fajny prezent na święta :)

Awatar użytkownika
fakk3
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 205
Rejestracja: 2013-02-02, 16:34

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: fakk3 » 2021-08-16, 13:08

Axi0maT pisze:
2021-08-16, 10:44
fakk3 pisze:
2021-08-16, 09:08
Ja się przymierzam do zakupu. Zwłaszcza, że wyszła na tą konsolę kompilacja Dizziego i gier od Codemasters. Ciekawe ile maszynka pociągnie na rynku i jakie gry na nią jeszcze wypuszczą.
Oj tak, kompilacja Dizzego od braci Oliver to doskonaly zestaw - moj drugi wybor (po Data East Compilation). To jest kartridz na ladnych kilka miesiecy ogrywania bo wiadomo ze gry z Dizzym do krotkich nie naleza. Smaczku dodaje fakt ze na kartridzu jest Mystery World of Dizzy, ktory wydany zostal co prawda na kartridzu w niewielkim nakladzie w 2017/2018 roku, ale jego ceny obecnie sa jakies chore. A tu piekna kolekcja na jednym kartridzu - i to teraz w promocji nawet lezy po 64 zyka.

Co do przyszlosci to juz wydano 18 kartridzow - to calkiem pokazna kolekcja. Kolejnych 8 zostalo zapowiedzianych (wiec licencje juz maja kupione a pozostaje jedynie kwestia opracowania ich wydania). Wychodzi 26 pozycji lacznie. To ze dobija do 30 wydaje sie niemal bardziej niz pewne, szczegolnie ze zaczyna sie nowa seria Arcade - a wiec salonowki. Zwazajac na to ze sa kartridze na ktorych pojawiaja sie NOWE gry, jak Tanglewood, Xeno Crisis, Foxy Land, Old Towers czy chocby wspomniany wlasnie Mystery World of Dizzy, to wyglada na to ze bedzie staly (mniejszy lub wiekszy) doplyw gier. Jesli niemal 300 wydanych gier to za malo zeby kogos przekonac, to raczej ciezko bedzie go przekonac czymkolwiek innym. Ponoc po tym jak ktos tam opracowal EverSD to konsola jeszcze lepiej zaczela sie sprzedawac... no ale to chyba niktogo nie powinno dziwic ze piractwo napedza sprzedaz samego sprzetu.
Ja bym z wielką radością zobaczył na kartridżu np. Shantae z GBC, albo jakąś kolekcję 8 bitowych Zeld, ale wątpię czy wielkie N by na to się zgodziło.
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: Axi0maT » 2021-08-16, 18:42

Pamietaj ze oni nie wydaja pojedynczych gier a skladanki - zwykle od jednego producenta. Shantae jeszcze jako tako by sie dalo sklecic z kilkoma innym tytulami wydanymi przez WayForward ale hitow zrywajacych beret z glowy to tam oni nie maja. Seria Zelda - Nintendo nie ma zadnego interesu w tym zeby dzielic sie swoimi markami. Szczrgolnie ze zarabiaja wciaz na swoich grach wydajac je w virtual Console czy jak to sie tam teraz nazywa.

Awatar użytkownika
adrek_zxc
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 170
Rejestracja: 2013-02-04, 22:53

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: adrek_zxc » 2021-08-20, 08:04

Obrazek
Cyfrodziewczyny... to nieznana i zapomniana historia kobiet, które programowały i projektowały komputery w głębokim PRL-u. Zaczynamy od komputera XYZ (lata 50), kończąc na komputerze Mazovia (lata 80). Trzeba przyznać że trochę tych kobiet i komputerów było. Należy się duży plus za dość pokaźną ilość czarnobiałych fotek bohaterek, jak i samych komputerów. Mi się podobało, czyta się szybko i sprawnie. Jak zwykle czułem niedosyt jeśli chodzi o szczegóły techniczne poszczególnych sprzętów, chociaż jest zdjęcie listy rozkazów Odry 1300, więc nie wiem czy nie przesadzam.

Gunman Chronicles to zapomniany FPS z 2000 roku, nie ma na steam ani na gog. Pierwotnie miał być modem do Half-Life, ostatecznie wyszedł jako pełnoprawny tytuł. Gdy czytałem recenzję i oglądałem screeny (w 2000 roku) z kosmicznymi kowbojami to raczej średnio to wyglądało. Jak mi się grało po 21 latach od wydania - bardzo dobrze.

Elite Force z uniwerusm Star Treka to również zapomniany FPS z 2001 roku, który warto ograć. Pierwszy raz ogrywałem na piracie podczas premiery i pamiętam że bałem się cyborgów:). Trzeba przyznać że graficznie nawet dzisiaj gra wygląda nieźle (silnik Quake3).

ODPOWIEDZ