Telewizor CRT - nieodłączny element naszych retrogralni

ODPOWIEDZ
ping
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1551
Rejestracja: 2009-08-29, 12:00

Kineskopowiec dla retrogracza

Post autor: ping » 2013-01-26, 22:17

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad kupnem telewizora kineskopowego. Wprawdzie moja 14" bańka wystarcza mi do retro, a jakość obrazu jest świetna (telewizorek od nowości używany był tylko do grania), sprzęt ma olbrzymią wadę - sygnał NTSC wyświetla w czerni i bieli. W związku z tym szukam czegoś o podobnych rozmiarach, ewentualnie większych (z 16:9) jednak TV musi spełniać dwa wymogi:

- Płaski ekran (ale wciąż kineskopowiec)
- Kolory w sygnale NTSC-U

Jakieś sugestie?
Obrazek

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Kineskopowiec dla retrogracza

Post autor: kanarekkk » 2013-01-26, 22:46

sony trinitron byly plaskie z tego co kojarze ;)
http://m.trojmiasto.pl/ogloszenia/rtv/s ... 20594.html
oo takie :)
Obrazek

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Kineskopowiec dla retrogracza

Post autor: frodo666 » 2013-01-26, 23:08

Ja z kolei nie polecam ostatnich serii kineskopowców od Sony. Rodzicom mojej dziewczyny, swego czasu, taki podziałał zaledwie 5 lat i kineskop wysiadł. Mogę polecić Thomsony z płaskim kineskopem. U mnie w domu taki jest i działa świetnie już od jakichś 13 lat.
Obrazek

Awatar użytkownika
tbxx
Administrator serwisu
Administrator serwisu
Posty: 731
Rejestracja: 2007-10-09, 17:16
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Kineskopowiec dla retrogracza

Post autor: tbxx » 2013-01-26, 23:12

Philips 9551 ostatnie najlepsze płaskie crt philipsa do tego z obsługą HD.

deniro24
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 109
Rejestracja: 2008-09-23, 19:11

Telewizor CRT - nieodłączny element naszych retrogralni

Post autor: deniro24 » 2013-12-18, 10:52

W wyniku dyskusji na shoucie postanowiłem założyć temat o jakże ważnym elemencie naszego retro grania... Poczciwy telewizor CRT - kto ma, a kto nie? Niektórzy gracze nie mają na niego już miejsca, niektórym w ogóle jest niepotrzebny... Jak jest u Was?

Zacznę od siebie: oczywiście CRT'ka się nie pozbyłem, stoi dumnie na zasłużonym miejscu - w rogu pokoju:) Sony WEGA 20", z "płaskim ekranem" - to był kiedyś wypas:)

Na pewno wielu z Was się ze mną nie zgodzi, ale dla mnie crt to sprzęt niezbędny u retro gracza...
Shenmue 2 - best game ever

fixxxer1
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1242
Rejestracja: 2011-01-03, 14:14
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Telewizor CRT - nieodłączny element naszych retrogralni

Post autor: fixxxer1 » 2013-12-18, 11:01

Niestety w obecnym mieszkaniu nie mam miejsca na TV CRT, ale może już w przyszłym roku takie miejsce się znajdzie :)
Chętnie poczytam informacje o tych telewizorach, może coś ciekawego upoluję, jakiś polecany przez Was sprzęt.

Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Re: Telewizor CRT - nieodłączny element naszych retrogralni

Post autor: M-Chan » 2013-12-18, 11:13

fixxxer1 pisze:Niestety w obecnym mieszkaniu nie mam miejsca na TV CRT, ale może już w przyszłym roku takie miejsce się znajdzie :)
Ja mam podobną sytuację jak fixxxer1 - mam jakiś CRT w planach bo na razie brak miejsca :wink:

Manifesto
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 417
Rejestracja: 2013-06-18, 11:22
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Telewizor CRT - nieodłączny element naszych retrogralni

Post autor: Manifesto » 2013-12-18, 11:14

Nie wyobrażam sobie grać na PSX na innym TV niż CRT, posiadam obecnie dwa TV - Sony 21 cali (50 hz z kineskopem Trinitron zakupiony w 2003 roku) i Philipsa 29 (100 hz z możliwością przełączenia na 50), obydwa z płaskim ekranem. Dbam o nie, od czasu do czasu (raz na rok) rozkręcam i czyszczę. Obecnie używam 29 cali jednak większość czasu grałem na Soniaku - nie zawiódł mnie ani razu (Philips niestety już był raz naprawiany). Nie są to poręczne sprzęty, zajmują ogrom miejsca, ale czego się nie robi dla swojego hobby ;)

fixxxer1
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1242
Rejestracja: 2011-01-03, 14:14
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Telewizor CRT - nieodłączny element naszych retrogralni

Post autor: fixxxer1 » 2013-12-18, 12:03

Właśnie odnośnie odświeżania - jeśli chcemy używać pistoletów to TV powinien mieć 50Hz, bo przy 100Hz pistolety już nie działają. Zgadza się?

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Telewizor CRT - nieodłączny element naszych retrogralni

Post autor: mentor93 » 2013-12-18, 12:28

Na małym CRT w stare gry gra się lepiej, bo na dużym ekranie jest pikseloza. No i klimat podczas ogrywania Super Mario Bros albo innej gry musi być :) Zachowałem kilka telewizorów CRT i jeden służy mi do grania. Nie wyobrażam sobie używania innego TV do grania w gry tak do piątej generacji włącznie. Szósta generacja na większych telewizorach nie wygląda najgorzej, ale gry z piątej i starszych generacji działają w zbyt małej rozdzielczości, żeby granie w nie na dużym TV było komfortowe.
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: Telewizor CRT - nieodłączny element naszych retrogralni

Post autor: Bodzio » 2013-12-18, 14:19

A u mnie miejsca brak na CRT niestety. W sumie do zeszłego roku korzystałem z mojej wysłużonej Aiwa 14', którą kupiłem wieki temu, żeby mieć "monitorek" do swojego PlayStation. Pewnie bym z niej korzystał jeszcze do tej pory, ale wzrok niestety nie ten, a w pewnym momencie kanały TV zaczęły mi się wyświetlać z paskami czarnymi od góry i dołu więc zdecydowałem się na zakup LCD.

W przyszłym roku chciałbym się wreszcie wynieść na swoje jak warunki pozwolą i wtedy kupić jakiegoś CRT powyżej 20' żeby było na czym grać, póki co ratuje się różnymi grami RGB itp. W sumie we wszystko się da znośnie grać, poza N64, które na LCD wygląda tragicznie.

stoodio
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 895
Rejestracja: 2010-05-18, 13:04
Lokalizacja: Radom | P(r)oland
Kontakt:

Re: Telewizor CRT - nieodłączny element naszych retrogralni

Post autor: stoodio » 2013-12-18, 15:11

Ja akurat na początku roku nabyłem za śmieszne pieniądze Philipsa 32" Flat Screen pod PS2. Pogiercowałem trochę - odświeżyłem masę świetnych tytułów (DQVII/Metal Slug Antholgy/seria SH/GoW/Sly/BG Dark Alliance etc.), wróciłem do comba NES + PS3 i teraz po prostu zbiera kurz. Nie powiem, telewizor świetny, ale do grania na PS3/NESie mam Sharpa LCD 32". Jakbym miał miejsce na pokój gracza, to z pewnością bym go w nim umieścił :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Doolo
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 180
Rejestracja: 2012-07-28, 16:31
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Telewizor CRT - nieodłączny element naszych retrogralni

Post autor: Doolo » 2013-12-18, 15:51

Ja obecnie nie mam miejsca na CRTka, ale mam w piwnicy Soniaka 15" i jeszcze jakiegoś 21" które czekają na lepsze czasy. W sumie to dla mnie nawet jak gram na Pegasusie na LCD nie jest źle ale wiadomo, że CRT to jest ta niepowtarzalna magia.
Obrazek
Obrazek

Murzin
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 91
Rejestracja: 2013-07-22, 10:07
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Telewizor CRT - nieodłączny element naszych retrogralni

Post autor: Murzin » 2013-12-18, 17:48

Bardzo chciałbym mieć CRT, ale niestety mieszkam aktualnie w kawalerce z dziewczyną i po prostu nie ma dla niego miejsca :/ Ale mam plany kupić w najbliższym czasie jakiegoś i schować do piwnicy, bo boję się, że jak już zarobię na lepsze lokum to takie telewizory mogą być trudno dostępne ;)

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Telewizor CRT - nieodłączny element naszych retrogralni

Post autor: kanarekkk » 2013-12-18, 22:40

Panowie, a jakieś fotki czy coś? jest nawet temat gdzieś "pochwal się swoim tv", można go reaktywować ;)


Nawet poszukałem ;) http://www.retroage.net/forum/viewtopic.php?f=41&t=1422
Obrazek

ODPOWIEDZ