Zakończenie aukcji chwilę przed końcem.

Kaspar84
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 619
Rejestracja: 2013-10-28, 11:52

Re: Zakończenie aukcji chwilę przed końcem.

Post autor: Kaspar84 » 2016-06-02, 15:17

Papa / zgadza się, ale chłopakom chyba chodzi o to, że są sprzedający którzy "walczą" ze snajperami i kończą licytację 5 minut przed kończem czy coś w ten deseń.
Obrazek

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Zakończenie aukcji chwilę przed końcem.

Post autor: Ukukuki » 2016-06-02, 15:26

Kiriki-kun pisze:Według mnie ten system z Yahoo trochę odbiera frajdę z licytacji, bo po to próbuje zalicytować na ostatnią chwilę, żeby zapłacić jak najmniej :P No i fajnie tak przebić na ostatnią chwilę :)

Kaspar, za to ja to całkowicie rozumiem :) Nie używam snajperów i uważam że jest to wyjątkowe paskudztwo. Co prawda nie chce mi się odwoływać aukcji tuż przed końcem, ale rozumiem jeżeli ktoś coś takiego robi.

Jaka frajda jak na allegro większość ogarniętych użytkowników używa snajpera:P Czasem jak sprzedaj powtórki z kolekcji to najwięcej ofert jest już poniżej minuty do końca aukcji.
Famicom!

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Zakończenie aukcji chwilę przed końcem.

Post autor: kolo » 2016-06-02, 16:53

Raz czy dwa widziałem sprzedającego który ostrzegał że może, albo zwykle kończy aukcje przed czasem bez odwoływania ofert bo go wnerwiają snajperzy, ale nie widziałem czy faktycznie tak robił bo nie byłem wygrywającym w licytacji.
Sega, Sega über alles
Obrazek

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Zakończenie aukcji chwilę przed końcem.

Post autor: Kiriki-kun » 2016-06-02, 18:14

Ale nie wszyscy używają snajperów, i czasami się uda coś ustrzelić przed końcem :)

Kaspar, wiesz że automatyczne licytowanie ma Allegro i nie musisz siedzieć przed kompem żeby licytować? Snajper daje Ci tylko nieuczciwą przewagę na ludźmi którzy go nie używają, bo podbija ofertę na sekundę przed końcem.
Mówisz że snajper pozwala nie licytować z gorącą głową. A po co Ci snajper do tego. Ustawiasz tyle ile chcesz zapłacić, choćby i tydzień wcześniej, i automatycznie Ci licytuje do tej kwoty.
Twoje podejście trochę przypomina mi "piractwo to nic złego, bo i tak nie kupiłbym tej gry, więc sprzedawca i tak nic nie traci".

Co do ofert poniżej minuty, jeżeli jest ich dużo, to prawdopodobnie to właśnie nie są snajperzy. Snajper automatycznie licytuje na sekundę przed końcem, i czy tam nawet później, i nie wiem czy to jest dość czasu żeby kilka snajperów zalicytowało.
Ja wrzucam swoje oferty jakieś 5 sekund przed końcem licytacji, więc bez używania snajpera może wejść spokojnie kilkanaście ofert poniżej minuty.

Kaspar84
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 619
Rejestracja: 2013-10-28, 11:52

Re: Zakończenie aukcji chwilę przed końcem.

Post autor: Kaspar84 » 2016-06-02, 18:52

Różnica jest taka, że ostatecznie płacę mniej bo cena nie rośnie z czasem i inne gorące głowy nie podbijają ostatecznej kwoty. Jak licytuję grę wartą 1,5 k to często jest to różnica kilku stów, więc sorry, ale nie będę się bawił w don kichotyzm w imię jakichś wyższych zasad. Dlaczego nazywasz to nieuczciwą przewagą?
Z tego co się orientuję to Snajper nie jest czymś nielegalnym, więc także porównanie do piractwa jak kulą w płot.

Snajper standardowo licytuje 5 s przed końcem aukcji.
Obrazek

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Zakończenie aukcji chwilę przed końcem.

Post autor: Kiriki-kun » 2016-06-02, 21:51

Pobieranie gier też w sumie nie jest nielegalne, jedynie ich rozpowszechnianie. A różnica między kupowaniem gier a ściąganiem to kilkaset złotych, więc sorry, ale nie warto bawić się w don kichotyzm i kupować gier.

A co z tego że standardowo snajper licytuje 5s przed końcem, jak możesz ustawić 1s?

Nie mówię tu o Don Kichotyzmie, ale o uczciwości. A dlaczego nazywam to nieuczciwą przewagą? Bo licytacje wykonuje komputer, na 2s przed końcem licytacji, robi to szybciej niż człowiek i nie masz szans być szybszym.
Jesus, to tak jakby zapytać dlaczego używanie komputera na turnieju szachowym jest nieuczciwe.

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Zakończenie aukcji chwilę przed końcem.

Post autor: kolo » 2016-06-02, 22:04

Widzę że przez przypadek wywołałem małą burzę. Allegro chyba już dawno odpuściło sobie walkę z botami snajperskimi, jeśli kiedykolwiek ją toczyło. Osobiście nie korzystam, nie uważam tego za potrzebne a jako sprzedającego irytuje mnie że często nie sposób nawet przewidzieć za ile coś zejdzie (a czasem się łudzę że jednak ktoś zalicytuje w ostatniej chwili), dlatego sam jak widzę coś co mnie interesuje to licytuję za tyle ile uważam że mogę zapłacić. Moim zdaniem to głównie kwestia osobistych preferencji. A podciąganie używania botów pod doping jest przesadą, ostateczny efekt jest w zasadzie taki sam - przepłacacie bo handlarz Mirek podbijał sobie cenę i przez przypadek zrobił zdjęcie tak że nie widać jak bardzo pogryziona jest okładka.
Sega, Sega über alles
Obrazek

Kaspar84
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 619
Rejestracja: 2013-10-28, 11:52

Re: Zakończenie aukcji chwilę przed końcem.

Post autor: Kaspar84 » 2016-06-02, 22:17

Kiriki-kun pisze:Pobieranie gier też w sumie nie jest nielegalne, jedynie ich rozpowszechnianie. A różnica między kupowaniem gier a ściąganiem to kilkaset złotych, więc sorry, ale nie warto bawić się w don kichotyzm i kupować gier.
Akurat to reguluje prawo a nie czyjeś widzimisię.
Kiriki-kun pisze:A co z tego że standardowo snajper licytuje 5s przed końcem, jak możesz ustawić 1s?
Ktoś gdzieś pytał więc odpowiedziałem
Kiriki-kun pisze:Nie mówię tu o Don Kichotyzmie, ale o uczciwości. A dlaczego nazywam to nieuczciwą przewagą? Bo licytacje wykonuje komputer,


Gdzie jest w regulaminie Allegro napisane, że licytować musisz osobiście?
Kiriki-kun pisze:na 2s przed końcem licytacji, robi to szybciej niż człowiek i nie masz szans być szybszym.


Przecież wg. Ciebie to nie problem bo przecież możesz w serwisie allegro ustawić maksymalną kwotę, prawda ;]?
Kiriki-kun pisze:esus, to tak jakby zapytać dlaczego używanie komputera na turnieju szachowym jest nieuczciwe.
To pewnie zależy od regulaminu turnieju.

Serio, masz jakiś swój światopogląd który szanuję, ale ma się on nijak do obowiązującego prawa i regulaminu Allegro.
Obrazek

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Zakończenie aukcji chwilę przed końcem.

Post autor: Kiriki-kun » 2016-06-02, 23:38

No cóż, ze snajperami jest jak piractwem gier. Jedni uważają że jest ok, inni że nie.
Co do regulaminów, to po prostu uważam że nie wszystko musi być spisane na papierze, warto uwzględniać też zwyczajną uczciwość i uprzejmość. Tak samo jak wkurza mnie kiedy ktoś wystawia coś na Allegro czy OLX, po czym podnosi cenę bo okazało się że jest zainteresowanie/sprawdził w końcu cenę w internecie. Można to zrobić i regulaminy to dopuszczają, ale na litość boską, jesteśmy dorosłymi ludźmi i wypadałoby wcześniej sprawdzić cenę albo trzymać się tej którą się podało.

Co do ustawiania maksymalnej kwoty, to raczej odnosi się do Ciebie. Ty pisałeś że jeżeli nie ustawisz kwoty na snajperze to potem kupujesz z "gorącą głową", a przecież możesz zrobić to samo na Allegro. I nie kupować z "gorącą głową". Chcesz kupić za 120 zł, wpisujesz 120 zł i gotowe.

A ta poza tematem. Czy jest jakaś opcja żeby cytować tylko fragment posta? Mi zawsze cytuje całość i muszę potem kasować niepotrzebny tekst, i zrobienie posta takiego jak Kaspar zajęło by mi miesiąc, a znacznie podnosi to czytelność.

Kaspar84
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 619
Rejestracja: 2013-10-28, 11:52

Re: Zakończenie aukcji chwilę przed końcem.

Post autor: Kaspar84 » 2016-06-03, 02:16

Mam warżenie, że pomimo czytelności moich postów ich nie czytasz bo nawet nie potrafisz się do nich odnieść i w tym momencie nie chce mi się dalej dyskutować. Posuwasz na 100 piętro schodami i masz pretensje do tych którzy używają windy.
Obrazek

chrno
Redaktor
Redaktor
Posty: 277
Rejestracja: 2011-07-02, 16:52
Lokalizacja: Bolków
Kontakt:

Re: Zakończenie aukcji chwilę przed końcem.

Post autor: chrno » 2016-06-04, 08:34

A co ma piernik do wiatraka? Powyżej kolegom chodzi że istnieje jednak niepisane prawo tzw. fair play "skoro 99% osób licytuje osobiście logując się i czekając do ostatniej sekundy aukcji to bądź fair i też licytuj w ten sposób a nie wykorzystujesz program który zrobi to w 1s. przed końcem aukcji".

Allegro ma to gdzieś bo w ten sposób mają większą kasę ale ciekawy jestem jakbyś dla przykładu poszedł do sklepu i sięgał już po coś do półki a ktoś nagle się wciął i powiedział że 1s. temu już nabył ten produkt u sprzedawcy ale dopiero teraz po niego przyszedł.

Masz oczywiście prawo używać programu ale kompletnie nie rozumiesz zasad kolegów którzy mają swoją rację.
Prawda jest też taka ze dłużej potrafi się aukcja na allegro zakańczać gdzie w tym momencie program nie uczciwie kogoś przebija. Osobiście myślę że program nie powinien mieć możliwości zalicytowania nie później niż 10s. przed końcem aukcji. Ale to jest moje zdanie i każdy i tak będzie robił po swojemu.

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Zakończenie aukcji chwilę przed końcem.

Post autor: Ukukuki » 2016-06-04, 16:03

O matko nie sądziłem ,że snajper aż tyle osób uwiera :D Na ebay też się to spotyka. Jak już wspominałem Japończycy to rozwiązali perfekcyjnie. Mi osobiście sam program nie przeszkadza i tak kwoty której jestem w stanie dać nie przeskoczę także mnie to kompletnie nie boli. Jednak porównywanie do piractwa czy wydzierania towaru w sklepie :D Spokojnie nie jest to aż taki problem to tylko gierki a dwa nikt nikomu krzywdy nie robi.

Kaspar84 ja już z Kiriki-kun dyskutowałem na podobnym poziomie nie pamiętam w którym temacie ale wrażenie odniosłem takie samo:P
Famicom!

Kaspar84
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 619
Rejestracja: 2013-10-28, 11:52

Re: Zakończenie aukcji chwilę przed końcem.

Post autor: Kaspar84 » 2016-06-04, 17:55

chrno pisze:
Allegro ma to gdzieś bo w ten sposób mają większą kasę

Gówno prawda. Snajpy to oferty na chłodno, 3 minuty przed końcem aukcji nie możesz zmienić kwoty. Allegro miałoby więcej kasy gdyby snajpu nie było i ludzie przebijaliby się ręcznie do jońca bo wtedy do gry wchodzą emocje i trudno odpuścić
chrno pisze:APowyżej kolegom chodzi że istnieje jednak niepisane prawo tzw. fair play
chrno pisze:Masz oczywiście prawo używać programu ale kompletnie nie rozumiesz zasad kolegów którzy mają swoją rację.
Prawda jest też taka ze dłużej potrafi się aukcja na allegro zakańczać gdzie w tym momencie program nie uczciwie kogoś przebija. Osobiście myślę że program nie powinien mieć możliwości zalicytowania nie później niż 10s. przed końcem aukcji. Ale to jest moje zdanie i każdy i tak będzie robił po swojemu.
Rozumiem, ale czy zasady "kolegów" mają być moimi zasadami? Kim wy za przeproszeniem jesteście, żeby mówić co jest fair play a co nie jest? To nie jest piaskownica gdzie pierwszy ustala zasady dla reszty.


Ukukuki pisze:O matko nie sądziłem ,że snajper aż tyle osób uwiera :D Na ebay też się to spotyka. Jak już wspominałem Japończycy to rozwiązali perfekcyjnie.

Ale kumasz, że oni tego nie robią dla userów tylko właśnie po to, żeby gorące głowy po snajpach jeszcze bardziej podbili dla Yahoo prowizję ze sprzedaży....
chrno pisze:skoro 99% osób licytuje osobiście logując się i czekając do ostatniej sekundy aukcji to bądź fair i też licytuj w ten sposób a nie wykorzystujesz program który zrobi to w 1s. przed końcem aukcji".
Kocham statystyki wyciągane z dupy. Wg. moich doświadczeń jest rochę inaczej. Przy aukcjach około 1/3 to snajpy. Można to przecież łatwo sprawdzić...
Obrazek

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Zakończenie aukcji chwilę przed końcem.

Post autor: Ukukuki » 2016-06-04, 21:23

Ja wiem ale dla mnie jest to wygodne bo na spokojnie mogę sobie przemyśleć czy to jest warte tyle. 5 minut to sporo czasu i wbrew pozorom w moim wypadku to się sprawdza i przeważnie rezygnuję :P ale wiadomo każdy jest inny. Tyle ,że w Japonii gier na portalach aukcyjnych jest od groma! Więc te licytacje są bardzo spokojnie a towaru nikomu nie braknie. Na samo Neo Geo jest kilkaset aukcji a na Famicoma to tysiące. Ostatnio widziałem jak gościu wystawił ponad 100 padów do Neo Geo CD i wszystko poszło w ciągu kilku dni. Czasem są aukcje ,że na jednej jest sprzedawane 100 niesprawdzonych famicomów i to idzie za śmieszne pieniądze. Inny świat dlatego pewnie to przedłużanie o 5 minut na allegro by się nie sprawdziło.
Famicom!

Kaspar84
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 619
Rejestracja: 2013-10-28, 11:52

Re: Zakończenie aukcji chwilę przed końcem.

Post autor: Kaspar84 » 2016-06-04, 22:17

Raz wylicytowałem bodaj Shining Force II na SMD za cenę około 5% niższą niż na Ebay.
Z powodu awarii allegro licytacje przedłużono o 24 godziny i gra poszła za 120% wartości Ebay.
Obrazek

ODPOWIEDZ