Wykorzystanie amplitunera

ODPOWIEDZ
Aris
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 95
Rejestracja: 2017-02-23, 08:48

Wykorzystanie amplitunera

Post autor: Aris » 2017-08-10, 21:21

Mam taki sprzęt:
https://www.fein-hifi.de/images/product ... x_v800grof

Warto podłączyć do tego konsole?

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Wykorzystanie amplitunera

Post autor: Kiriki-kun » 2017-08-10, 21:31

Na pewno będziesz mógł podłączyć ich pięć, i nie przejmować się rozdzielaczami sygnału.
Czy warto podłączyć konsolę, to zależy jaką. Rock Band na Xboxie brzmi o wiele lepiej, niż z telewizora. NES prawdopodobnie nie będzie robił aż takiej różnicy.
Osobiście podłączam konsole do wzmacniacza lampowego, ale nie robiłem żadnego porównania.
Zagwarantować mogę za to, że będzie głośniej :) Więc jeżeli chcesz wkurzać sąsiadów muzyczką z Marią - masz jak znalazł :)

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Wykorzystanie amplitunera

Post autor: kolo » 2017-08-10, 21:53

Oczywiście że warto, głośniki w zwykle telewizorze bardziej pierdzą niż porządnie grają, choć przy wielu grach to wystarcza to przy niektórych zdecydowanie warto pomyśleć o porządnym audio. Poza tym widzę że masz złącza optyczne Toslink więc możesz wyciskać 5.1 z wspierających go gier na PS2 i innych konsolach z odpowiednim wyjściem. Porządne głośniki w grach wspierających tylko stereo z dobrą muzyką też oczywiście nie zaszkodzi. Idealne moim zdaniem rozwiązanie jest jednak kiedy masz możliwość puszczenia jednocześnie na telewizor i amplituner bez utraty jakości dźwięku, bo do niektórych gier po prostu nie ma sensu wyciągać armaty.
Sega, Sega über alles
Obrazek

ODPOWIEDZ