Ochrona przed nieuniknionym?

ODPOWIEDZ
Tomek Walancik
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 643
Rejestracja: 2021-01-20, 11:00
Lokalizacja: Polska (Zachodniopomorskie)
Kontakt:

Ochrona przed nieuniknionym?

Post autor: Tomek Walancik » 2022-08-28, 14:47

Zbierając te wszystkie retro konsole i gry zniesmacza mnie jedna rzecz do tego hobby a wręcz czasami kwestionuje jego sens - że wszystko to kiedyś może się samo z siebie zepsuć ze starości.

I teraz mam takie pytanie:

Jest jakiś sposób aby opóźnić zepsucie się retro konsol I gier? (Mówię o kartridżach jak i o dyskach). A może jest jakimś cudem sposób aby całkowicie zapobiec temu procesowi? (W sensie żeby to działało jeszcze przez 200 lat).

Jeśli chodzi o konsole to sposoby typu wymień oryginalną starą płyte główną na nowy nieoryginalny zamiennik mnie nie interesują, chce się dowiedzieć jak wydłużyć żywotność bez używania zamienników i tego typu sposobów.
Obrazek

Obrazek

Keitaro
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 785
Rejestracja: 2007-11-13, 20:22

Re: Ochrona przed nieuniknionym?

Post autor: Keitaro » 2022-08-28, 20:01

Trzymaj konsole w suchym pomieszczeniu oraz z umiarkowaną temperaturą (bez zbyt niskich czy zbyt wysokich temperatur).

Jak konsole i gry padną to będziemy grali w kopie zapasowe na MiSTer itp. sprzętach. A pudełka z grami oraz same konsole zostaną i będą obiektami muzealnymi.

Nie przejmowałbym się tym. Wszystko kiedyś padnie i my również kiedyś padniemy. Nic nie jest wieczne.

ODPOWIEDZ