Fabrycznie nowe rzeczy w kolekcji

ODPOWIEDZ
Tomek Walancik
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 643
Rejestracja: 2021-01-20, 11:00
Lokalizacja: Polska (Zachodniopomorskie)
Kontakt:

Fabrycznie nowe rzeczy w kolekcji

Post autor: Tomek Walancik » 2022-09-06, 18:45

Witam forumowiczów.
Chciałbym otworzyć dyskusje w której my kolekcjonerzy (czy jak kto się zwie) możemy pochwalić się swoimi retro nabytkami nabytymi na przestrzeni naszego życia które są fabryczne nowe. Nie musi być to tylko coś tylko RETRO, może macie też coś nowego na np XBOX 360 co ma ponad przeciętny wskaznik rzadkości?
Chciałbym się dowiedzieć czy się w ogóle bawicie w takie kupowanie-nie otwieranie.

Ja na razie w kolekcji z tego typu rzeczy mam m.in nowego pada do dreamcasta czy nowego Game & Watcha z Zeldy. Również mam parę nowych gier w folii ale nic retro.
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: Fabrycznie nowe rzeczy w kolekcji

Post autor: PapaHerbal » 2022-09-06, 21:19

Staram się unikać fabrycznie zafoliowanych gier i sprzętów retro. Bo choć potencjalnie wartość rynkowa takich przedmiotów jest wyższa, to niestety zabawa z obcowania z nimi niewielka. Owszem, mam w kolekcji fabrycznie zafoliowane gry na Intellivision, Jaguar CD, PS2, GC i pewnie jakieś inne, ale nie szukam takich egzemplarzy. Cała radość z kolekcjonowania gier i konsol jest wtedy, kiedy możesz z nich skorzystać. :wink:
Obrazek

Tomek Walancik
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 643
Rejestracja: 2021-01-20, 11:00
Lokalizacja: Polska (Zachodniopomorskie)
Kontakt:

Re: Fabrycznie nowe rzeczy w kolekcji

Post autor: Tomek Walancik » 2022-09-06, 21:21

I tu się zgadzam co do ostatniego zdania. Pochwalisz się co masz nowego na Gamecube'a? :)
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: Fabrycznie nowe rzeczy w kolekcji

Post autor: PapaHerbal » 2022-09-06, 21:28

Na GC w folii jedynie Geist.
Obrazek

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Fabrycznie nowe rzeczy w kolekcji

Post autor: kolo » 2022-09-06, 21:31

Również mam zablistrowanego pada do DC, bo w sumie dlaczego nie (wciąż nie są dużo droższe od DCkowych padów w dobrym stanie), poza tym wala mi się kilka gier z ostatnich ~10 lat w folii, ale to głównie duplikaty.
Generalnie traktuję kupowanie zafoliowanych gier jako dobry sposób upewnienia się że to co dostanę jest kompletne i w dobrym stanie, zazwyczaj rozfoliowuję gry niedługo po zakupie. Z tego powodu decyduję się na taki zakup w zasadzie tylko wtedy kiedy dana gra jest niewiele droższa w folli niż bez, więc siłą rzeczy są to głównie ostatnie dwie generacje.
Sega, Sega über alles
Obrazek

ODPOWIEDZ