[kolo] i jego mały harem

Regulamin forum
Rozdział III
Kolekcje retrogersów
1. Dopuszczalne jest ukazywanie kolekcji w zdjęciach i filmach.
2. Zdjęcia powinny być zawarte w funkcji mimg.
3. Tytuł kolekcji powinien zaczynać się tagiem z własnym nickiem.
4. Jeżeli coś z prezentowych rzeczy chcesz sprzedać, umieść to w pchlim targu. Wszelkie oferty sprzedaży będą usuwane wraz z całą kolekcją użytkownika.
Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

[kolo] i jego mały harem

Post autor: kolo » 2012-09-07, 21:25

Sega
Mega Drive
Obrazek

ciekawszy osprzęt:
Obrazek
Arcade Stick jest całkiem wygodny w użytkowaniu poza Street Fighterem gdzie do zmiany ciosów pięść / but używa się przycisku start, przycski górne to przyciski "turbo".

Gry:
Obrazek
spis i opisPokaż
Burning Force - taki sobie shooterek, ale tyłeczek fajny
Mega Games I - a w środku jedna gra która mnie interesuje - Super Hang On, poza tym Columns też fajne, ale nie aż tak :3
Dragon's Fury - bardzo fajny udawany pinball (w sumie nie lubię symulatorów prawdziwych), recenzja na głównej
Thunder Force IV - ponoć jeden z najlepszych shmupów jakie wyszły na Mega Drive, nie mam zbyt dużego porównania
Golden Axe 2 - nie tak dobry soundtrack jak w Streets of Rage 2, ale cała reszta jest moim zdaniem równie dobra
Street Fighter II: Special Champion Edition - gra jako gra fajna, ale boli brak przycisków
Sonic the Hedgehog 2 - każdy zna więc co tu będę pisał
Streets of Rage 2 - co tu dużo mówić, muzyczne arcydzieło, a i gameplay miodny jak diabli, no i te animacje... Jedna z najlepszych gier na Mega Drive.
Saturn
Obrazek
Mój drugi Saturn i jedyny jaki ze mną został, japoński "Model 2", ceny jakichkolwiek sensowniejszych gier wydanych w europie są od dawna zwariowane więc nawet nie próbuję się w nie bawić a kretyńska polityka wydawnicza Segi sprawiła że prawie nic z interesujących mnie gier nie opuściło Japonii więc...

ciekawszy osprzęt:
Obrazek
Karta pamięci do tworzenia kopii zapasowych - przydatny, ale nie niezbędny sprzęt ze względu na stosunkowo niewielką ilość pamięci podtrzymywanej baterią wbudowanej w konsolę. Więcej informacji na głównej.
Obrazek
3D controller - ciekawy, ale również nieszczególnie użyteczny sprzęt - oryginalny pad jest wygodniejszy do większości gier które nie wspierają trybu analogowego, a gier które go wspierają jest stosunkowo niewiele.

gry:
Obrazek
spis i opisPokaż
King of Fighters '95, niestety bez płyty, ale o wiele cenniejszy ROM cart jest
Vampire Savior - jedna z moich ulubionych gier, recenzja na głównej
Vampire Hunter - czyli poprzedniczka Vampire Savior - też solidna bijatyka 2D, ale zdecydowanie wolę kontynuację
Street Fighter Zero - czyli po naszemu Alpha, nie grałem dużo w tą miniserię
Street Fighter Zero 2 - jak wyżej
Last Bronx - całkiem niezła bijatyka
Virtua Fighter - przedstawiać nie trzeba
Vuirtua Fighter 2 - również przedstawiać nie trzeba
Virtua Fighter Kids - jeden z dziwnych pomysłów Segi, wciąż lepszy niż Sonic Fighters czy jak mu tam było
Fighters Megamix - gra zbiera co bardziej lubianych bohaterów z bijatyk Segi i wrzuca ich do jednej gry
Fighting Vipers - jedna z lepszych bijatyk na Saturnie
King of Fighters '96 - niestety gra krzaczy się na moim RAM carcie 4mb, będę musiał kiedyś dorwać wersję 1mb
Outlaws of the Lost Dynasty - dość słaba bijatyka
Puyo Puyo 2 - urocza i zabawna, ale absolutnie bezlitosna gra logiczno zręcznościowa - obecnie marka należy do Segi
Shining Wisdom - z gatunku zeldowatych, jeszcze nie grałem
Obrazek
spis i opisPokaż
Riglord Saga - aka Mystaria: The Realms of Lore
Tengai Makyou Dai-yon no Mokushiroku - The Apocalypse IV
Grandia - jedna z moich ulubionych gier tamtej generacji, oczywiście na PS1 bo Sega miała wywalone
Atelier Marie V1.3 - z ciekawostek - na płycie z grą jest zawirusowany wygaszacz ekranu
Sakura Wars - mieszanka Dating Sim i Tacticsa, gra jakiś czas temu doczekała się fanowskiego tłumaczenia
Sakura Wars 2
Devil Summoner: Soul Hackers - część serii Shin Megami Tensei, gra doczekała się wydania po angielsku na 3DSie
Baroque - szalenie klimatyczny Roguelike
Lunar: Silver Star Story - bardzo fajny jRPG od Game Arts (późniejsi twórcy Grandii)
Slayers Royal - budżetowe jRPG w popularnym niegdyś uniwersum Slayers
Black/Matrix
Blue Breaker
Obrazek
spis i opisPokaż
Clockwork Knight - całkiem fajny platofmer
Cyber Doll - cyberpunkowy jRPG
Sega Touring Car - bardzo dobre wyścigi od Segi, nie tak słynne jak Sega Rally ale wciąż można grać z dużą przyjemnością
Sega Rally - chyba nie trzeba przedstawiać, poza Outrunem najsłynniejsza seria wyścigowa Segi
F-1 Live Information - moim zdaniem taka sobie, ale ma fajną funkcję ekskluzywną dla japońskiego wydania - komentarz na żywo od prawdziwych komentatorów z japońskiej telewizji
Dark Savior
Christmass Nights - rozbudowane demo Nights into Dreams
Baku Baku Animal - coś w stylu Puyo Puyo
Panzer Dragoon
Panzer Dragoon Zwei
Obrazek
spis i opisPokaż
Ogre Battle: The March of the Black Queen
Devil Summoner
Dreamcast
Obrazek
Jedna z pierwszych konsol które chciałem mieć jako dzieciak, było mi bardzo smutno kiedy przeczytałem w jednym z magazynów że Sega kończy produkcję i skupia się na grach
Jedna konsola europejska, druga to amerykaniec po swapie na europejski zasilacz a tzecia jest do eksperymentów.

ciekawszy osprzęt:
Obrazek
Klawiaturka do Dreamcasta i to nie byle jaka bo QWERTY. W czasach świetności była wykorzystywana raczej do przeglądania internetu i czatowania w Phantasy Star Online, dzisiaj co prawda PSO ma patcha przekierowującego na fanowski serwer, ale klawiatura przydaje się raczej tylko do The Typing of the Dead, tylko trzeba je jeszcze mieć...

gry:
Obrazek
spis i opisPokaż
Time Stalkers - niezbyt udany jPRG, recenzja na głównej
Evolution - bardziej udany jRPG, ale jeszcze nie bardzo grałem
Dead or Alive 2 - po SoulCaliburze druga najlepsza bijatyka na tej konsoli
Maken X - dość nietypowy FPSlasher skupiający się na opowiadanej historii, niestety ma bardzo słabe tłumaczenie
SoulCalibur - absolutny hit i wciąż względnie przystępna cenowo gra - ta biajtyka to był system seller Dreamcastów
Sword of the Berserk: Gut's Rage - slasher ze scenariuszem napisanym przez autora mangi, niestety widać że nie ma zielonego pojęcia o robieniu gier bo ma całkowicie zwalony pacing, przy okazji drugie niestety, ale gra nie działa, sprawdzałem na 6 Dreamcastach ale żaden nie jest w stanie wczytać gry - cóż GD-ROMy niestety tak już mają że czasem zdychają bez żadnych zewnętrznych oznak że coś jest nie tak
Fur Fighters - całkiem nieżły shooter z pluszakami, warto zagrać
Legacy of Kain: Soul Reaver - nieco irytujący od strony rozgrywki, ale fenomenalny od strony fabuły miks slashera i Tomb Raidera, grafika jak na mocnym PC przyprawiała plebs z PlayStation o łzy ;)
MSR: Metropols Street Racer - świetne wyścigi, mieszanka symulacji i zręcznościówki - to nie jest kolejna gra o tym jak szybko jeździsz, to gra o tym jak jeździsz szybko
Skies of Arcadia - podobno najlepszy jRPG na DC i jeden z najlepszych tej generacji, jeszcze nie grałem
Record of Lodoss War - całkiem fajny klon Diablo
Phantasy Star Online - siedzi sobie w kąciku i nikomu nie przeszkadza bo nie chce mi się wyciągać jej z folii
Obrazek
spis i opisPokaż
Biohazard CODE: Veronica - nie za bardzo mi po drodze ze starymi Residentami więc siedzi w kącie i nikomu nie przeszkadza
ChuChu Rocket! - fenomenalna gra logidzno zręcznosciowa, dla maksymalnie czterech graczy jednocześnie!
Sonic Adventure - jest OK, ale nie powiedział bym żebym się przy niej jakoś świetnie bawił
Virtua Fighter 3tb - chyba najsłabszy Virtua Fighter
Marvel vs Capcom 2 - gra legenda, nie każdemu się spodoba ale dla mnie o niebo lepsza niż nowsze odsłony serii
Test Drive Le Mans: Le Mans 24 Hours - uwielbiam tą grę, ale świetnie pokazuje jak irytujące potrafią być teraz Dreamcasty kiedy śmigasz właśnie 5 godzinę wyścigu a konsola się resetuje
SoulCalibur - siedzi w kącie i nikomu nie przeszkadza bo gram na werjsi europejskiej
Guilty Gear X - jedna z najładniejszych gier 2D na Dreamcaście
Sturmwind - recanzja na głównej
Wind and Water Puzzle Battles - gra logiczno zręcznościowa, niezbyt mi podeszła
Grandia II - dobra, ale nie wkręciła mnie nawet w połowie tak mocno jak jedynka
Crazy Taxi 2 - świetna jak każde Crazy Taxi


Nintendo
Wii
Obrazek
Nieszczególnie lubię Nintendo, sprzęty i gry, jednak muszę przyznać że z całej swojej generacji to Wii zawsze wydawało mi się najciekawsze, niestety zawiodła trochę technologia i producencji gier którzy nie byli w stanie jej okiełznać lub traktowali kontrolery jak zwykłego pada z funkcją machania.

ciekawszy osprzęt:
Obrazek
Classic cotroller - dość niewygodny, ale w niektórych wypadkach wciąż lepszy niż pilot i grucha, załapałem się na wyprzedażach z okazji wprowadzenia modelu Pro.

gry:
Obrazek
spis i opisPokaż
Baroque - remake roguelikea z Saturna i PS1, nie jest nawet w połowie tak klimatyczny, ale przynajmniej jest po angielsku - wersja na Wii jest minimalnie ładniejsza niż na PS2 i wykorzystała parę gadżetów od Nintendo, jednak najlepiej się w nią gra na padzie a Classic Controller jest średnio wygodny
Death Jr. Root of Evil - całkiem przyjemna platformówka, w porównaniu z wersją na PSP oprócz poprawionej grafiki ma działającą poprawnie kamerę
MadWorld - WRYYY! i bandzior jest w dwóch kawałkach - bardzo stylowa rzeźnia ze świetnym soundtrackiem, jednak gra dość szybko robi się monotonna, jedna z niewielu gier od kogoś innego niż Nintendo gdzie sterowanie ruchowe świetnie się sprawdza
Metroid Prime 3 - jeszcze nie grałem
Muramasa The Demon Blade - śliczne i solidne action RPG, jak zresztą zawsze od Vanillaware
No More Heroes - jedna z tych gier Sudy-51 w które warto zagrać i jedna z tych gier na Wii gdzie dobrze zrobiono sterowanie
Onechanbara: Bikini Zombie Slayers - nazwa mówi większość informacji które potrzebujecie, po resztę zapraszam do recenzji
Super Paper Mario - jeszcze prawie nie grałem, ale zapowiada się ciekawie
Obrazek
spis i opisPokaż
The House of the Dead: Overkill - świetny rail shooter, ale chyba jednak zostanę przy Typing na PC
The Legend of Zelda: Twilight Princess - jeszcze nie opuściłem stajni
The Legend of Zelda: Skyward Sword - trochę pograłem i bardzo mi się spodobała, ale to było tak dawno że będę musiał zacząć od początku
Trauma Center: Second opinion - mieszanka Visual Novel i minigierki w hirurga, praktycznie niegrywalna na Wii i praktycznie bezwartościowa więc sobie siedzi w kąciku...
GBA
Zamiast na grajboju gram na NDSie, ale interesowały mnie w zasadzie tylko dwie gry więc...

gry:
Obrazek
spis i opisPokaż
Breath of Fire - recenzja na głównej, całkiem dobry jRPG
Breath of Fire - recenzja na głównej, moim zdaniem ciekawsza od poprzedniczki
GT3 Advance + Moto GP - dostałem gratis przy jakimś innym zakupie, dla mnie niezbyt ciekawe
NDS
Obrazek
NDS jaki jest każdy widzi, obowiązkowo ze złamanym zawiasem, ale do grania jest OK.

gry:
Obrazek
spis i opisPokaż
Shin Megami Tensei: Devil Survivor 2 - całkiem niezły spin off Megatenów zrobiony przez ludzi odpowiedzialnych za Langrissery i Growlansery, poprzedniczkę mam w wersji odświerzonej na 3DSa
Shin Megami Tensei: Strange Journey - czili SMT 3,5 - świetny staroszkolny Dungeon Crawl z fenomenalną muzyką, ładną grafiką i mocnym klimatem
Trace Memory - przygodówka, zainteresowała mnie recenzja Chrno, ale jak dotąd nie miałem okazji zagrać
Valkyrie Profile: Convenant of the Plume - ostatnia odsłona Valkyrie Profile, średnio mi się podoba, ale uwielbiam jedynkę więc nie wypadało nie mieć
Dagon QUest: The Capter of the Chosen - ot, Dragon Quest - recenzja na głównej
Dragon Quest: The Hand of the Heavenly Bride - chyba mój ulubiony Dragon Quest, recenzja na głównej
Dragon Quest VI: Realms of Reverie - tak jakoś średnio mi wchodzi, może po prostu przedawkowałem jRPGi
Dragon Quest IX: Sentinels of the Starry Skies - jeszcze nie grałem
Luminous Arc 2 - grałem kilkanascie godzin, ale jednak trochę mi nie podeszła, jeśli lubicie Tacticsy i Waifu to może się wam spodobać
Super Scribblenauts - świetna gra, recenzja na głównej
Rhapsody: A Musical Adventure - jeszcze nie grałem
3DS
Obrazek
Tym razem dwie konsole bo kochane Nintendo wprowadziło blokadę regionalną, niebieski to europa czarny to stany - podstawowe startowe modele.

gry:
Obrazek
spis i opisPokaż
Persona Q: Shadow of the Labyrynt - Etrian ze skórką Persony 3 + 4, raczej dla fanów P3 i P4 bo inaczej nie znajdziecie tu zbyt wiele dla siebie
Shin Megami Tensei: Devil Survivor Overclocked - całkiem niezły spin off Megatenów zrobiony przez ludzi odpowiedzialnych za Langrissery i Growlansery, dwójkę mam w werjsi pierwotnej, Overclocked dodał przede wszystkim dubbing
Shin Megami Tensei IV - jeszcze nie grałem
Bravely Second: End Layer - jeszcze nie grałem, ale demko pierwszej części bardzo mi się spodobało, teraz tylko muszę ją gdzieś kupić
Shin Megami Tensei: Devil Summoner: Soul Hackers - port gry z Saturna / PS1, niezły dungeon crawl, ale raczej tylko dla fanów Megatenów, recenzja na głównej
Persona Q2: New Cinema Labirynth - jak Q tylko do P3 i P4 dodali P5
Fire Emblem Fates: Birthright - chciałem zobaczyć o co to całe halo z Fire Emblem, może się kiedyś za nią wezmę
Dragon Quest VII: Fragments of the Forgotten Past - ciężko dostać już oryginał na PS1 więc bardzo cieszę się że udało mi się dorwać remake na 3DSa
Code Name S.T.E.A.M - nie wiem czy kiedykolwiek w nią zagram, opinie ma niezbyt ciekawe
Hatsune Miku: Project Mirai DX - jeśli podobał wam się Project Diva to rzućcie wszystko w diabli i szukajcie Project Mirai! - jest świetna. To także jak dotąd jedyna gra na 3DSa której nie udało mi się kupic nowej - widziałem ją kiedyś w sklepie internetowym, stwierdziłem że rzucę okiem za miesiąc jak odrobinę stanieje i już więcej jej w folii nie widziałem...
Sony
PS1
Obrazek
Moja pierwsza prawdziwa konsola, zastanawiałem się przez jakiś czas czy jej nie sprzedać, ale jednak została. Obecnie czeka na transplantację tacki

gry:
Obrazek
spis i opisPokaż
Koudelka - Survival Horror RPG, całkiem ciekawa i klimatyczna gra która później wyewoluowała w Shadow Hearts
Final Fantasy VIII - była tania, prawdę mówiąc nie lubię Final Fantasy a 8 szczególnie mi nie podchodzi
Final Fantasy IX - jedna z Finali które mi się naprawdę podobają, recenzja na głównej
Legend of Kartia - ciekawy Tactics, nie jest idealny, ale ma parę interesujących pomysłów, recenzja na głównej
Vandal Hearts - świetny Tactics - polecam
Alundra 2 - niezła gra Zeldopodobna, niestety tytuł i dość luźny klimat to w zasadzie jedyne co ma wspólnego z pierwszą częścią
Breath of FIre IV - czwarty Breath of Fire - to w zasadzie wszystko co trzeba wiedzieć żeby domyślić się że to bardzo dobry jRPG
Duke Nukem: Land of the Babes - pan Nukem udaje panią Croft i niezbyt mu to wychodzi
Colin McRae Rally - klasyka wyścigów, warto zagrać nawet dziś
SoulBlade - czyli SoulCalibur 0, niedawno kupiłem i dość ciężko mi się przestawić z nowszych odsłon
Bust-A-Move 4 - logiczno troszkę-zręcznościowa, również klasyka
G.Darius - shmup... Tani był... Za bardzo nie grałem
Obrazek
spis i opisPokaż
Capcom Generations:
1: Shmupy z serii 194X
2: Ghosts / Ghouls & Goblins
3: Starsze gry bez ładu i składu
4: Strzelanki
Capcom to bardzo stary gracz na rynku i lubi o tym przypominać, sam zestaw to same gry, bez żadnej "otoczki" jak w Namco Museum.
Genso Suikoden 2 jest też na późniejszym zdjęciu, zapraszam niżej ;)
Obrazek
spis i opisPokaż
tutaj same japończyki

Tales of Destiny - druga odsłona Tales, jeszcze nie grałem
Tales of Phantasia - nie grałem bardzo dużo w inne odsłony serii, ale jak na razie jedynka najbardziej mi się spodziewała, do gry dostępne jest fanowskie tłumaczenie
Volfoss - tu macie intro: https://www.youtube.com/watch?v=-X_gFNqE1-w i jak, wszystko już jasne :D
Eithea - wygląda ciekawie, ale mocno przegadana, trzeba poczekać na lepszego tłumacza od Google
PoPoRoGue - ta odsłona nie wyszła poza Japonią
PoPoLoCrois - nieco dziecinne w klimatach, ale bardzo przyjemne jRPG, wyszła na PSP połączona z dwójką
Slayers Wonderful - kolejne budżetowe jRPG w uniwersum Slayers
Valkyrie Profile - fenomenalna gra, jeszcze zanim została zbezczeszczona przez Squaresoft
Imadoki no Vampire: Bloody Bride - dating sim z elementami RPG, gra doczekała się fanowskiego tłumaczenia, ale za nic w świecie nie mogę zmusić jej do działaniu na konsoli po spatchowaniu, może wersja bez tłumaczonego intra działała by lepiej, ale nigdzie nie mogę znaleźć odpowiednich plików
Dragon Knight 4 - klasyka od świętej pamięci elf - mieszanka gry strategicznej i ocenzurowanej gry erotycznej
Thousand Amrs - mieszanka jRPG i Dating Sim, całkiem solidna i doczekała się wydania po angielsku, niestety ceny zwalają z nóg
Puyo Puyo 2 - urocza i zabawna, ale absolutnie bezlitosna gra logiczno zręcznościowa - obecnie marka należy do Segi

Obrazek
spis i opisPokaż
Dragon Quest VII - bardziej do kolekcji, wersja angielska jest trudna do zdobycia a parę lat później kupiłem na 3DSa
Persona - bardziej kolekcja / ciekawostka - remake na PSP jest dużo bardziej grywalny, nie tylko dlatego że jest po angielsku
Front Mission 3
Dead or Alive - przedstawiać chyba nie trzeba, jedna z najlepszych bijatyk tej generacji
Genso Suikoden 2 - fenomenalny jRPG, wydanie po angielsku kosztuje krocie, na szczęście wyszła wersja cyfrowa na PS3

PS2
Obrazek
W tłuściochu już dawno zdechł laser, ale na szczęście mam w nim oyginalny Network Adapter z dyskiem. Zawsze imponowało mi jak bardzo zmniejszyli slimkę w stosunku do oryginalnych rozmiarów.

Obrazek
gry:
spis i opisPokaż
Baldur's Gate: Dark Alliance - całkiem niezły hack&slash
Baldur's Gate: Dark Alliance 2
Baroque - remake roguelikea z Saturna i PS1, nie jest nawet w połowie tak klimatyczny, ale przynajmniej jest po angielsku, troszkę brzydsza od wersji na Wii, ale gra się dużo wygodniej
Breath of Fire: Dragon Quarter - czyli jak po prawie 10 latach zmieniono trochę formułę i na dobrą sprawę zabito serię
Canis Canem Edit - szerzej znane jako Bully
Dragon Quest: Journey of the Cursed King - bardzo dobre jRPG
Final Fantasy X
Final Fantasy X-2

Obrazek
spis i opisPokaż
Final Fantasy XII
GTA III
GTA: Liberty City Stories - jak dotąd grałem tylko w wersję na PSP
GTA: Vice City - chyba moja ulubiona odsłona serii
GTA: San Andreas
Gunbird: Special Edition - czyli kolejna edycja specjalnej troski tego arcyzabawnego shmupa, zastanawiam się czy oni specjalnie przygotowywali jak najgorsze wydania na rynki poza Japonią, no ale SE przynajmniej nie jest tak tragiczny jak wersja na PS1
Jak II - kolejna bardzo dobra gra od Naughty Dog
Maken Shao: Demon Sword - remake Maken X na DC, jeszcze nie grałem
Obrazek
spis i opisPokaż
Need For Speed: Underground - recenzja na głównej
Need For Speed: Underground 2 - moim zdaniem wyraźnie lepsza od poprzedniczki, tylko na kiego wafla wrzucili tutaj SUVy?
Need For Speed: Most Wanted
Odin Sphere - przepiękne dwuwymiarowe action RPG
Oni - mieszanka beat em up i strzelanki, dość upierdliwa, ale moim zdaniem ciekawa
Outrun 2006: Coast 2 Coast
Eden - jeszcze nie grałem, ponoć dość ciekawa gra od Core Design
Resident Evil 4 - najstarszy Resident w którego jestem w stanie grać
Obrazek
spis i opisPokaż
Rogue Galaxy - ponoć jeden z ciekawszych jRPG na PS2, jeszcze nie grałem
Sakura Wars: So Long My Love - pierwsza Sakura która wyszła po angielsku, ponoć niezbyt udana ale jeszcze nie miałem czasu zagrać - mieszanka tacticsa i dating sim
Shadow Hearts: From the New World - dziwna gra jRPG, recenzja na głównej
Shin Megami Tensei: Lucifer's Call - FEATURING DANTE FROM DEVIL MAY CRY SERIES - a poza tym kolejny SMT z morderczym poziomem trudności
Shin Megami Tensei: Devil Summoner: Raidou Kuzonoha vs. The Soulles Army - jeden z najpóźniejszych SMT na PS2, poza długim tytułem to dość casualowy Shin
Shin Megami Tensei: Devil Summoner 2: Raidou Kuzonoha vs. King Abaddon - ostatni SMT na PS2, kontynuacja The Soulles Army
Shin Megami Tensei: Digital Devil Saga - jak to ku-* nie ma fuzji? poza tym dość klimatyczna, ale trochę nierówna gra jRPG
Shin Megami Tensei: Digital Devil Saga 2 - zakończenie mnie wykończyło i nie dałem rady skończyć tej gry - zaczynała mnie męczyć od połowy, ale kiedy zobaczyłem filmik przed wejściem do ostatniego dungeonu? coś po prostu we mnie pękło :(
Obrazek
spis i opisPokaż
Persona 3 - czyli gra która wreszcie wepchnęła SMT do mainstreamu, recenzja na głównej
Persona 3 FES - czyli rozszerzona wersja podstawki + cienki dodatek, recenzja
Persona 4 - czyli prawie wszystkiego więcej i lepiej, recenzja na głównej
SNK vs. Capcom SVC Chaos - jeszcze nie grałem
Soul Calibur II - kolejna bardzo udana gra w serii
Soul Calibur III - jeszcze nie grałem
Star Ocean: Till the End of Time - jeszcze nie grałem, ale generalnie ujmując nie jestem fanem serii, trafiła się okazja więc kupiłem
Street Fighter Alpha Anthology - antologia serii Alpha, dodatkowo w zestawie jest Super Gem Fighter

Obrazek
spis i opisPokaż
Suikoden IV - jeszcze nie grałem, podobno dużo słabszy niż pierwsze 3 części
Suikoden V - też jeszcze nie grałem
Suikoden Tactics - nie zgadniecie, ale też jeszcze nie grałem
Valkyrie Profile 2: Silmeria - jak dla mnie zbyt mocno jedzie Squaresoftem i straciła dużo z dynamiki jedynki, ale to wciąż bardzo dobry jRPG, recenzja na głównej
Virtua Fighter 4: Evolution - najprawdopodobniej najlepszy Virtua Fighter jaki kiedykolwiek wyszedł i kiedykolwiek wyjdzie bo Sega od lat kompletnie go zlewa
Wild Arms 3 - jeszcze nie grałem
Wizardry: Tale of the Forsaken Land - absolutny majstersztyk wśród jRPG jeśli chodzi o ciężki klimat i pogłębiającą się paranoję
Yakuza - początek obecnie najważniejszej serii od Segi (Sonic obecnie to parodia)
Obrazek
spis i opisPokaż
Yakuza 2 - jeszcze nie grałem
Zone of the Enders - nie lubię mechów, nie lubię Kojimy, fabuła jest do niczego, ale jednak gra jest moim zdaniem naprawdę świetna
Zone of the Enders: The 2nd Runner - jeszcze nie grałem
Shining Wind - wersja japońska, jeszcze nie grałem
Shining Tears - wersja japońska, jeszcze nie grałem
Arcana Heart - ponoć całkiem niezła bijatyka, jeszcze nie grałem, ale mam nadzieję że jest lepsza niż trójka
Growlanser II - bardziej zapychacz zamówenia, japończyk
Growlanser III - bardziej zapychacz zamówienia, japończyk

PS3
Obrazek
Można chyba śmiało powiedzieć że PS3 jest teraz moją główną konsolą, tłucioch kupiony stosunkowo niedawno pod moda po tym jak pojawiły się przecieki że Sony zamyka PS Store, ale jak dotąd się do tego nie zabrałem i chyba jeszcze długo tego nie zrobię. Jednej rzeczy której nie znoszę w PS3 to niewygodny pad.
W tym przypadku będziemy lecieć od Z do A ;)

Obrazek
spis i opisPokaż
F3AR - okropna kolekcjonerka podobno niezbyt udanej gry, ale lubię tą serię więc kiedyś pewnie w nią zagram
Soul Calibur V - to chyba njgorsza część serii, okropny story mode, nikomu niepotrzebne zmiany starych bohaterów na nowych z takim samym zestawem ciosów (stary zabieg jeszcze pomiędzy Soul Blade a Soul Calibur), kolekcjonerka też mizerna
Obrazek
spis i opisPokaż
Yakuza: Dead Sols - świetna paroodia filmów i gier o zombie, bardzo słaba gra
Yakuza 4 - kolejna część serii
Yakuza 3 - mój pierwszy kontakt z serią, jak widać zostałem na dłużej
Xcom: Enemy Unknown - przedstawiać chyba nie trzeba, jeden z najlepszych tacticsów na PS3
Uncharted: Drake's Fortune - dzisija mało kto już pamięta, ale pierwsza część Uncharted była dostępna w Polsce tylko po angielsku
Uncharted 2
Uncharted 3
Viking: Battle for Asgard - kolejna próba wyrwania się z RTSowej pułapki przez twórców Total Wara, trochę bardziej udana niż Spartan, ale ostatecznie pokazali na co ich stać dopiero w Alien: Isolation
Obrazek
spis i opisPokaż
The Last of Us: GOTY - ostatni system seller PS3, chyba nie ma ładniejszej gry
The Darkness II - skończyłem już kilka razy wersję na PC, bardzo mi się podoba, znacznie mniej toporna niż jedynka
The Darkness - dużo bardziej toporna i dużo bardziej mroczna niż kontynuacja
The Elder Scrolls V: Skyrim - mea długaśna recenzja na głównej, trochę przesadziłem tam z pozytywami, wersja na PS3 jest zdecydowanie najsłabszą z obecnie dostępnych - może nie sypie się tak jak zaraz po premierze ale wciąż zostawia sporo do optymalnego doświadczenia
Warhammer 40k: Space Mariene - niezła strzelanka w świecie W40, jak dotąd jej nie skończyłem
Splatterhouse - jak najbardziej solidny i współczesny restart tej kontrowejsyjnej serii, niestety z restartu wyszły nici - recenzja na głównej
Soul Calibur IV - rozczarowująca odsłona serii, ale wciąż dużo lepsza niż słaba V
Obrazek
spis i opisPokaż
Sega Rally - seria najlepsze lata ma już dawno za sobą, ale wydanie na PS3 jest całkiem całkiem
Saints Row IV - jeszcze dalej podbita poprzeczka szaleństwa, tym razem nawet trochę zbyt wysoko bo ma negatywny wpływ na klasyczne mechanizmy rozgrywki
Saints Row: The third - chyba najlepsza część serii
Risen 2: Dark Waters - wersja na PS3 podobno jest koszmarna, jeszcze nie grałem, ale jak już to pewnie zagram w wersję na PC
Resonance of Fate - jeszcze nie grałem
Resident Evil: Revelations - trochę powrót do horrorowych korzeni po CODziarskiej szóstce
Resident Evil 6 - miał być absolutny hit wyszedł trochę kit, ale generalnie gra mi się podobała bo nie trawię pierwszej generacji Residentów
Resident Evil 5 - to tutj ostatecznie przekonałem się do serii, fani trochę kręcili przy niej nosem, ale mi się spodobała
Obrazek
spis i opisPokaż
Red Dead Redemption: Undead Nightmare - tylko Undead Nightmare, tak się kończą nieuważne zakupy na giełdzie ;)
Red Faction: Guerilla - jak na swoje lata świetny mechanizm niszczenia budynków ale gra taka sobie - dość mocno mi nie podeszła, recenzja na głównej
Recod of Agarest War 2 - jeszcze nie grałem
Rayman Origins - jedna z moich ulubionych gier na PS3, świetna platformówka
Rage - dobra strzelanka w otwartym swiecie post-apo, trochę jak Mad Max: The Game zanim zrobili go twórcy Jast Cause
Grid: Reloaded - jedna z moich ulubionych ścigałek, niestety Reloaded to tylko kod który był już zużyty
Overlod II - ostatni prawdziwy Overlord, dużo solidniejszy od strony technicznej, ale moim zdaniem odczuwalnie mniej zabawny niż jedynka, obecnie twórcy wrócili do macieży, czyli Age of Wonders
Need For Speed: Shift - jednak ostatnio wolę NFSy na torze
Obrazek
spis i opisPokaż
Max Payne 3 - jeszcze nie grałem, ale bardzo podobały mi się pierwotne 2 części więc jestem ciekawy ostatecznego zakończenia historii
Mass Effect 2 - w sumie chyba najlepsza odsłona serii, PS3 nie jest najlepszym sprzętem, ale mam dość badziewnego sklepu EA i ich DRMów
Lolipop Chainsaw - dziwna gra, w sumie jak wszytskie gry od Grasshopper
Hunted: The Demon's Forge - gra ma dość kiepskie opinie, ale zdecydowałem się ją kupic bo Brian Fargo, jeszcze muszę zobaczyć czy było warto
Heavenly Sword - pdoobno dobra sieczka, jeszcze nie grałem
Hatsune Miku: Project Diva F 2nd - solidna gra rytmiczno muzyczna, zaskakująco "normalna" muzyka, przynajmniej zazwyczaj
GTA V - po prostu nie lubię tej gry
GRA IV + Episodes - zakup od niezbyt dobrego sklepu który sprowadzał gry zza granicy bez pudełek żeby było taniej i wszystko mieszał, cóż przynajmniej tym razem na moją korzyść :)
Obrazek
spis i opisPokaż
Golden Axe: Beas Rider - jeszcze nie grałem
Folklore - intrygująca gra, ale jeszcze nie miałem czasu w nią zagrać, na głównej recenzja Stormsa
Fallout New Vegas: Ultimate - New Vegas z wszystkimi dodatkami - fenomenalna gra i port najgorszy ze wszystkich a zarazem rekordowo niski klatkarz jaki kiedykolwiek widziałem - pod koniec gry po przejściu prez kilka lokacji i wejściu do ryuchliwego miasta - jedna klatka na kilka sekund!
Duke Nukem Forever - nie jest to najlepsza gra ever, ale pomimo kilku wkurzających pomysłów całkiem mi się spodobała
Driver: San Francisco - jeden z ciekawszych pomsyłów w wyścigach, obecnie trochę trudno ją dostać poza konsolami
Dragon's Dogma: Dark Arisen - rozszerzona wersja
Dragon's Dogma - fenomelnalny action RPG, ma trochę irytujących momentów, ale kto lubi gatunek i nie grał ten trąba
Dragon's Crown - kolejna gra od Vanillaware, jeśli znacie twórców to wiecie że warto, jeśli nie znacie to zapraszam do recenzji na głównej
Obrazek
spis i opisPokaż
Dragon Age II - nie tak dobry jak Origins, ale przynajmniej działa na PS3
Dead or Alive 5: Ultimate - DoA 5 to najprawdopodobniej najlepsza bijatyka 3D na PS3
Brutal Legend - miało być Metal GTA, wyszło Metal Action Adventure, ale i tak jest całkiem niezła
Bound By Flame - trochę dobra, trochę kiepska, w sumie ujdzie i ma kilka niezłych pomysłów
BlazBlue: Continuum Shift - ostatnia odsłona serii którą kupiłem na płycie, po prostu się nie opłaca
Bioshock Infinite - dość ciekawa i rozbudowana fabularnie strzelanka, warto rzucić okiem
Bioshock 2 - niezła ale nie zaszedłem zbyt daleko
Atelier Rorona - chciałem zobaczyć o co biega z tym całym Atelierem, ale gra niezbyt mi podeszła
Obrazek
spis i opisPokaż
Hitman Absolution - niezbyt podobają mi się nowe Hitmany i nie potrafię grać w stare, ale ten jest dla mnie w sam raz
Anarchy Reigns - Madworld tylko że w kolorze i bez sterowania ruchowego - trochę klapa
Alpha Protocol - fenomenalny system rozmów i przygotowywania się do misji, niezła fabuła, cała reszta to dno i pół metra mułu... I tak ją kocham.
Deus Ex: Human Revolution - czyli dobry, uwspółcześniony Deus Ex uratowany przez Square Enix zanim Square Enix zdołało go zniszczyć tak jak kontynuację
Alice Madness Returns: świetna gra, zdecydowanie warto zagrać dla fenomenalnego klimatu i niezłej rozgrywki
Aegis of Earth: Protonovus Assault - trochę bardziej rozbudowana minigierka, nawet nie wiedziałem że wyszła wersja na płycie

PS4
Obrazek
Jak dotąd najświerzsza konsola w mojej kolekcji, PS4 niezbyt mnie przekonało - jest głośne i nieporęczne, na plus dość wygodny kontroler w porównaniu z słabiutkim padem z PS3, żeby nie było zbyt dobrze wyposażony jest w żenująco mało pojemną baterię wystarczającą na góra 10 godzin ostrego grania.

Obrazek
spis i opisPokaż
Dragon Age: Inquisition - jeszcze nie grałem, lubię tą serię i jestem ciekaw jak wygląda ciąg dalszy histori świata
Dragon's Crown Pro - jak Dragon's Crown, tylko jeszcze ładniejszy!
Deus Ex: Mankind Divided - jeszcze nie grałem, ale opinie ma raczej kiepskie
Exist Archive - co dostaniesz jak weźmiesz twórców Valkyrie Profile, dasz im taki sam budżet jak 20 lat temu i zabierzesz im ich markę? Cóż... Właśnie tą grę.
Gravity Rush Remastered - jeszcze nie grałem
Mass Effect: Andromeda - festiwal mniejszych i większych wpadek, u korzeni dość solidna gra, ale zwyczajnie nie chce się grać
Persona 5 - świetna gra, co ciekawe to najbardziej SMT Persona od czasu dwójki a nie ma Shin Megami Tensei w nazwie XD
Persona 5 Royal - rozszerzona edycja Persony 5, jeszcze nie grałem
Red Dead Redemption II - Świetna gra i nie ma co dodawać
Sakura Wars - mam szczerą nadzieję że to początek odrodzenia serii a nie pojedynczy wyskok, ale zobaczymy - Sega robi różne skrajne głupie rzeczy
Obrazek
spis i opisPokaż
Samurai Shodown - jeszcze nie grałem
Shining Resonance Refrain - jeszcze nie grałem
Streets of Rage 4 - jeszcze nie grałem, ale ponoć świetny powrót serii
The Last of Us Remastered - grałem w wersję na PS3
The Witcher III: Wild Hunt GOTY - świetna gra, recenzja podstawki i dodatków na głównej, ale podejrzewam że prawie wszyscy już ją znacie
Torment: Tides of Numenera - konsola to naprawdę nie jest najlepszy sporzęt na ogrywanie tego typu gier...
Uncharted 4 - jeszcze nie grałem
Valkyria Chronicles 4 - jeszcze nie grałem, ponoć godny powrót serii po tym jak zgniła na PSP
Yakuza 0 - jeszcze nie grałem
Yakuza 6 - jeszcze nie grałem, wciąż mam do zaliczenia 0, 2 i 5

Obrazek
spis i opisPokaż
Trójpak Tales of - jeszcze nie grałem, ale jestem nastawiony trochę sceptycznie, jak dotąd odsłony 3D nieszczególnie przypadły mi do gustu
World End Syndrome - pograłem trochę w demko i klimat tego VN przypadł mi do gustu, wciąż się do niej nie dobrałem
Utawererumono: Mask of Truth - stare Utawererumono to absolutna legenda, nowe podobno też nie mają się czego wstydzić, zobaczymy
Utawererumono: Mask of Deception - stare Utawererumono to absolutna legenda, nowe podobno też nie mają się czego wstydzić, zobaczymy
Obrazek
spis i opisPokaż
God of War - świerzy zakup, już po podstawowej sesji zdjęciowej

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Soul Calibur VI - wreszcie dobra gra w tej serii, gdyby nie pierdyliard DLC byłaby idealna, no ale takie czasy



PSP
Obrazek
Zdecydowanie jestem graczem stacjonarmym, ale PSP jest na tyle dobrą konsolą z na tyle dobrymi grami że warto się walnąć na kanapie i ślepić w mały ekranik, konsola to stare wydanie japońskie

Obrazek
spis i opisPokaż
The 3rd Birtday - czyli Parasite Eve 3 - strasznie lipna gra
BlazBlue: Calamity Trigger - bardzo dobra bijatyka z solidnym portem na PSP, recenzja na głównej
Breath of FIre III - najtańszy sposób na zagranie w trójkę
Darkstalkers Chronicle: The Chaos Tower - jak na możliwości PSP całkiem udany zestaw
Final Fantasy IV TCC - chyba moja ulubiona część FF poza dziewiątką
GTA: Libery City Stories - słaby framerate i małe guziczki dają mi tu dość mocno we znaki, chyba dokończę ją na PS2
Phantasy Star Portable - z tego co kojaszę uproszczony port Phantasy Star Universe, całkiem przyjemny choć muli straszliwie
Phantasy Star Portable 2 - byłby świetną grą gdyby nie scaling poziomu przeciwników, a tak to trafia mnie przy niej szlag
PoPoLoCrois - średnio udany port pierwszej i drugiej części jednej z najbardziej uroczych serii jRPG na PS1
Puyo Pop Fever - kto grał w Puyo Puyo wie co to za gra
Mega Drive Collection - kolejna paczka z grami na Mgea Drive od Segi, jest jednak parę ciekawych tytułów i jeśli mierzymy wartość zestawu po samych godzinach do zaliczenia to fenomenalny pakiet
Tactics Ogre: Let Us Cling Together - jedne z najlepszych tacticsów
Obrazek
spis i opisPokaż
Valkyrie Profile: Lenneth - czyli uduszony w sosie Square i skiepszczony port jednej z najlepszych gier jRPG na PS1, ale też jedyny który jest dostępny w miarę przystępnej cenie
Valkyria Chronicles II - czyli gorsza kontynuacja Valkyria Chronicles
Shining Ark - wersja japońska, zapychacz przesyłki
Gungir - tactics od Sting - twórców Baroque
Hatsune Miku: Project Diva Extend - początek serii, całkiem solidna choć nie do końća ogarniam niczego poza podstawowym trybem

PS Vita
Obrazek
Generalnie na konsole mam wywalone równie mocno co samo Sony, ale w chwili zakupu to był jedyny sprzęt na jaki dostępna była Persona 4 Golden, więc...


Obrazek
Persona 4: Golden - jedyny powód dla którego kupiłem PSV i jedyna gra jaką na nią mam, dziękuję i miłego dnia




PC
Obrazek
Painkiller: Czarna edycja (czyli wielkie pudło z płytką DVD, tyle) + premierowe podstawka oraz dodatek. Dla tej gry podwajałem swój RAM w pierwszym kompie.

Obrazek
Gothic 2: Złota edycja, podstawka w platynie (serią zainteresowałem się z pewnym opóźnieniem, premiera nie była już wtedy dostępna) oraz premierowa Noc Kruka (dodatek)
Swoją drogą o ile podstawka jest zaskakująco łatwa w porównaniu z jedynką to Noc Kruka jest po prostu przegięciem w drugą stronę.

Obrazek
Wybrane płytki z gazet, wymienione ze względu na:
rozpiskaPokaż
Majesty Gold Edition, strategia jedyna w swoim rodzaju, no bo gdzie indziej nie można wydawać rozkazów jednostkom?
Bloodrayne - przyjemna sieczka
Soul Reaver 2 - wolę Blood Omena 2, ale SR też jest dobry
Knights and Merchants - swojskie Settlersy, cała okolica grała z tej jednej płyty :)
Blood Omen 2 - moja ulubiona odsłona uniwesum
Airfix Dogfighter - latamy modelami samolotów, nienawidzę misji z U-Bootami...
Simon the Sorcerer 2 - spolonizowana przez ekipę Komputer Świat GRY, ubaw po pachy, choć niektórych żartów nie udało im się przetłumaczyć
Obrazek
Wybrane płytki, pudełka gdzieś mam, ale zajmowały za dużo miejsca i musiałem całość "skompresować" zostawiając pod ręką same płyty:
rozpiskaPokaż
Simon the Sorcerer 4 - w porównaniu z pierwszymi częściami strasznie cienki, ale to wciąż przyzwoita przygodówka
Risen - następca Gothica, nigdy nie skończyłem, ale muszę przyznać że mi się podobało... Może kiedyś...
Arcanum: Przypowieść o maszynach i magyi - odkupiona od kumpla, niestety bez instrukcji. trochę ciężko było mi się w nią wgryźć i nie zaszedłem zbyt daleko, jednak szpil warty uwagi
Kroniki Might and Magic - wybrane starsze gry z M&M, średnio mi podeszły, nie do końca ogarniam system walki, no ale za śmieszne pieniądze jakie na to wydałem nie narzekam
Mount and Blade - świetna gra, jednak szybko robi się dość trudna i nigdy nie skończyłem
Kings Bounty: Legenda - myślę że nie trzeba przedstawiać
Obrazek
Wybrane płytki z gazet, wymienione ze względu na:
rozpiskaPokaż
Nitro Family - przyzwoita strzelanka w stylu Serious Sama
Wizardry 7 Gold - wstyd się przyznać ale nie mogę przejść, wydaje mi się że w gazecie nie podali hasła / systemu DRM przed wejściem do miasta
Duke Nukem: Manhattan Project - przyjemny platformer, chyba podobał mi się nawet bardziej niż Forever
Larry 7: Miłość na Fali - obok Simona 2 to moja ulubiona przygodówka
Postal 2: Apocalypse Weekend - zombie, wściekłe krowy oraz kosa + maczeta + młot wyburzeniowy, no i koty
Postal 2 - moja recenzja na głównej, gra o tyle świetna co beznadziejna
Gothic - to dzięki gazetce zapoznałem się z serią, recenzja znowu na głównej
Worms World Party - chyba nie muszę przedstawiać
King's Bounty: Wojownicza Księżniczka
A Vampyre Story - przyjemna przygodówka, niestety bardziej przypomina duże demo niż pełnoprawną grę, a kontynuacji nie ma i nie będzie
Carmageddon TDR 2000 - mówią że najgorszy z serii, ale ja znam tylko tego :)
Obrazek
Kończy się duża bieda i zaczyna mała (lub premiera, gry są trochę wymieszane):
rozpiskaPokaż
Turok - przyjemna strzelanka, nigdy nie chciało mi się jej skończyć
Sam & Max Sezon 1 - miodzio przygodówka, ale chyba wszyscy wiedzą o co chodzi
Bionic Commando Rearmed
Fable: zapomniane opowieści - moim zdaniem świetna gra action RPG / Aciotn Adventure
Prince of Persia: Dusza wojownika - niektórzy marudzą że zbyt mroczny i brutalny, ale mi się taki książę spodobał, no i soundtrack jest świetny
Mafia - przedstawiać nie trzeba
Max Payne: Antologia - znowu przedstawiać nie trzeba
Test Drive 6 - bardziej z sentymentu bo gra mi się w to teraz dość ciężko
Obrazek
rozpiskaPokaż
Bioshock - przedstawiać raczej nie trzeba, jedna z ciekawszych strzelanek ostatnich lat
Alone in the Dark - gra taka sobie, ale grafika świetna, no i artbook ładny
The Elder Scrolls IV: Oblivion
The Elder Scrolls III: Morrowind złota edycja
Heroes of Might and Magic I - III z dodatkami
Medival: Total War - nigdy nie skończyłem, zawsze wymordowali mi wcześniej dynastię :(
Toca: Race Driver - w swoim czasie kolejny rekord w realizmie jazdy i zderzeń, do dzisiaj dobra ścigałka
Gothic 3 - aż trudno w to uwierzyć, ale ponoć nie jest najgorszą częścią serii, mam też wersję gold z któregoś czasopisma
Obrazek
rozpiskaPokaż
Dungeon Siege 2: Deluxe - 7 płyt CD jeśli dobrze pamiętam, średnio mi się podobała...
Fear 2: Project Origin - ponoć znacznie słabszy niż jedynka, a jednak wywarł na mnie duże wrażenie
Saga Fallout: Edycja DVD, niestety pozbyłem się bigboxa, gówniarz byłem i się nie znałem :(
Mega Drive Classic Collection 3 - świetne gry, spieprzone DRM
Alice: Madness Returns - opis jest przy okazji wersji na PS3
Dragon Age 2 - jak wyżej
Dragon Age: Origins - w przeciwieństwie do wersji na PS3 wspaniała gra cRPG
Freedom Fighters - strzelanka z świetnym (bo prostym) systemem taktycznym
Obrazek
rozpiskaPokaż
Icewind Dale + dodatek - bardzo przyjemny cRPG, niestety nigdy nie skończyłem, choć zaszedłem dość daleko
Planescape Torment - powiem wprost, kiedy ostatnio grałem w to lata temu gra mnie przerosła, teraz odkładam ją na chwilę gdy będę mógł spokojnie skupić się tylko na niej
Dawn of War II - bardzo dobra gra taktyczna, większość ludzi woli jedynkę, jednak jeszcze w nią nie grałem
Escape from Monkey Island - przedstawiać raczej nie trzeba
Star Wars: Jedi Knight: Jedi Academy - świetna gra w uniwersum gwiezdnych wojen, zdecydowanie moja ulubiona choć przyznam że nie grałem w zbyt wiele innych
Machinarium - czarująca przygodówka, jeśli macie i jeszcze nie graliście to polecam nadrobić zaległości
Disciples II: Gold - z braku Buntu elfów kupiłem sobie podstawkę + dodatek (inna sprawa że dodatek tak czy inaczej zawiera w sobie podstawkę) podczas jednej z biedronkowych promocji, gra niestety po angielsku
Disciples II: Bunt Elfów - zdecydowanie jedna z moich ulubionych gier w stylu Heroesów, bijąca nawet Heroesów, wcześniej miałem Powrót Galleana z Playa, z którą spędziłem dziesiątki godzin, pożyczając od czasu do czasu Bunt Elfów od kolegi, tą niedawno znalazłem na giełdzie samochodowej w Rzeszowie
Obrazek
rozpiskaPokaż
Dawn of War - nie grałem jeszcze
Mark of Chaos - też nie grałem, ponoć dodatek, ale nie wiem do czego :)
Majesty 2 - niestety nie jest tak dobre jak jedynka, ale wciąż niezłe
Street Fighter IV - partyjka w tą grę przegrzewa mi kartę graficzną do poziomu samowyłączenia i nic nie jestem w stanie z tym zrobić :angry: Ale gra całkiem niezła, choć z ustawieniem sterowania pod pad inny niż z Xboxa trzeba się trochę pomęczyć
Thief Antologia - przedstawiać raczej nie muszę? Jedne z najlepszych skradanek ever
The Bard's Tale - trochę pokraczny RPG który ratuje się humorem, ale za to jakim humorem!
BlazBlue: Calamity Trigger - poza tym że instalator mam po japońsku to moim zdaniem bardzo dobry port jednej z lepszych bijatyk 2D poprzedniej generacji
Test Drive: Unlimited - ten prawdziwy, nie to co to coś z konsol Sony :roll:
Obrazek
rozpiskaPokaż
Wiedźmin - Axiomat może hejtować ile chce, moim zdaniem to kawał dobrego cRPG i pomimo słabszych momentów podoba mi się dużo bardziej niż dwójka
Wiedźmin 2: Zabójcy królów - krótka, bardzo krótka. Mogą mówić o filmowości i wartkiej akcji ile chcą, nie tego szukam w komputerowych RPGach
Zeus: Pan Olimpu - recenzja na głównej, bardzo przyjemna gra w "zbuduj miasto", choć szybko robi się monotonna
Disciples III: Wskrzeszenie - samodzielny dodatek do trójki zawierający kampanię Hord nieumarłych, do pięt nie dorasta pierwszym dwóm częściom (za bardzo starali się upodobnić do Heroesów), ale wciąż mi się podoba
Disciples III: Odrodzenie - ruscy nie do końca ogarnęli co sprawiało że Disciples było wyjątkowe, to jednak wciąż dobra gra
The Path - recenzja na głównej, bardzo ładne wydanie jak na swoją cenę :)
Obrazek
A teraz coś dla tych co uważają że rozmiar ma znaczenie :)
Fallout 3 kolekcjonerka - całkiem dobra gra, nie wiem dlaczego ludzie jej nie lubią, choć oczywiście do 1 i 2 ma fabularnie i pod względem możliwości (zwłaszcza w dwójce) daleko

Obrazek
Disciples III: Wskrzeszenie - Edycja Specjalna, czyli bigbox z gratisami, wciąż zafoliowana bo zanim do niej się dobrałem dorwałem podstawkę z dodatkiem za grosze

Obrazek
Baldur's Gate 2 z dodatkiem oraz obok Baldur's Gate - jeszcze żadnego nie skończyłem, ciężko mi było się przestawić z nowszych gier na ten poziom trudności

Obrazek
Anno 2070 - gra przyjemna (skończyłem), nie grałem w inne odsłony serii, więc nie porównam. Dla nie kojarzących strategia z naciskiem na stronę ekonomiczną położona głównie na wyspach (tutaj po roztopieniu lodowców). Pudło wygląda imponująco, jednak edycja kolekcjonerska strasznie... Chińska. Artbook jednak ładny, a i płytki z soundtrackiem fajne.

Obrazek
Bigboxy z Neverwinter Nights - zgarnąłem za dość niewielkie pieniądze w jarosławskim sklepie z grami, podstawka nie ma podkładki pod myszkę, ale poza tym raczej kompletne. Szczególnie podobał mi się dodatek Hordy Podmroku.

Obrazek
Kolekcja wszech czasów Neverwinter Nights - tak mi rób CeDeProjekt! Wielkie pudło z podstawowymi wersjami gier (jedynka z wydania diamentowego) wraz z wybranymi elementami kolekcjonerek. A całość za naprawdę śmieszne pieniądze, nie pamiętam już, ale raczej w okolicach 50zł :)
Dwójki nigdy nie skończyłem, wydawała mi się całkiem fajna, ale niesforna kamera w mieście doprowadzała mnie do nerwicy.

Gry które mi troszkę wcięło przy robieniu poprzednich zdjęć:
Obrazek
rozpiskaPokaż
Vampire The Masquerade: Redemption - co tu dużo mówić, po prostu bardzo dobry cRPG, w tym świecie bardziej do gustu przypadł mi późniejszy action RPG Bloodlines
Soldier of Fortune chyba przedstawiać nie trzeba, jedna z najlepszych strzelanek swojego okresu
Knights and Merchants: The Peasants Rebellion - wydanie premierowe, w tym charakterystycznym tanim wydaniu udającym gazetkę z kartonowym pudełkiem do poskładania i instrukcją z której mogliśmy sobie wyciąć okładkę do pudełka CD... Niestety została mi tylko to co widać na zdjęciu.
Age of Wonders - wyrwany w szmateksie, parę dni później rozdawana na GOGu :)
Septerra Core - mój pierwszy RPG, stylizowany na jRPG, ogólnie niezły, ale trochę denerwujący. Nie wiem czy to ogólnie występujący bug czy coś jest nie tak z moją płytką, ale podczas jednej z walk notorycznie wysypywało mi grę. Warte odnotowania jest że to kolejna gra której tłumaczenie wykonała ekipa czasopisma KS Gry, mieli jednak w tamtych czasach chłopaki zacięcie... Prawdę mówiąc nigdy nie udało mi się jej przejść, nawet gdy jakimś cudem przebiłem się przez sypiącą się walkę z bossem gubiłem się kilka godzin później.
Gry które ostatnio kupiłem:
Obrazek
rozpiskaPokaż
Kiedyś spodobało mi się demo Heavy Metal FAKK2, ale jakoś nie chcieli dać do żadnej gazetki, ja nie widziałem nigdzie w sklepach gry i tak jakoś o niej zapomniałem... Aż zacząłem przeglądać stare płytki z gazet i sobie przypomniałem. O dziwo był do kupienia w loombardzie, Earth kupiony przy okazji żeby zamortyzować wysokie koszty wysyłki.
Earth chyba kompletny, Heavy Metal FAKK2 zamiast instrukcji ma tylko karteczkę po polsku, ale jakoś przeżyję, liczy się gra :)

Anime
A teraz to co mi zostało z mojej już niegdyś skromnej kolekcji anime.
Obrazek
rozpiskaPokaż
Karas, anime samo z siebie raczej przyzwoite niż wspaniałe, jednak zostawiłem ze względu na bardzo ładne wydanie zbiorcze.
Akira - chyba jedno z najlepszych anime jakie kiedykolwiek powstało, a przynajmniej moim zdaniem jest najlepsze.
Obrazek Obrazek Obrazek
Czas na mój mały anime - skarb, edycję kolekcjonerską Last Exile
rozpiskaPokaż
Samo anime określiłbym jako dobre z plusem, historia jest ciekawa a kreska niezła, zdecydowanie określiłbym jako jedno z moich ulubionych i jedn z lepszych które ukazało się oficjalnie w Polsce. Zestawik kopiłem nowy na wyprzedaży oficjalnego sklepu Vision, prawdę mówiąc był to jeden z ostatnich dostępnych egzemplarzy, bo kolega chciał kupić kilka dni później i już nie było.
W wydaniu oprócz serialu (co ciekawe z licencją do wypożyczania) są pocztówki, dwa niewielkie artbooki (z postaciami oraz projektami statków), trzy plakaty (A3, A4 i jakieś małe cholera wie co, co podobno jest mapą), oraz podróżne szachy z wygrawerowanym logo Last Exile. Szachy szczególnie mnie zawiodły swoim wykonaniem, znaczy dopóki ich nie otworzymy są ładne, ale grać na tym nie sposób.
Ostatnio zmieniony 2021-05-30, 17:36 przez kolo, łącznie zmieniany 22 razy.
Sega, Sega über alles
Obrazek

mcfly12
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 781
Rejestracja: 2011-01-02, 22:19

Re: [kolo] i jego mały harem

Post autor: mcfly12 » 2012-09-07, 21:33

Kolo zawsze spoko ;) Fajny zbiór na makarona, skąd wyrwałeś zafoliowanego SC ? Trochę za dużo RPG, ale i tak masz u mnie duży plus.
Cycki i Heavy metal to dwie najlepsze rzeczy jakie przytrafiły się ludzkości.

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: [kolo] i jego mały harem

Post autor: Bodzio » 2012-09-07, 22:02

Sporo ciekawych gierek i widać duży sentyment do Segi :) Sam muszę kupić w tym roku DC i Saturna bo jakoś mi nie po drodze z tymi konsolami, a zwłaszcza ta pierwsza konsola mi chodzi po głowie od dawna.
Moja pierwsza własna konsola pojawiła się niedługo później - jakiś wymyślniejszy model pegazusa, niestety zjarałem go (dosłownie - poszedł niezły dym) wpinając zły zasilacz i tu następuje czarna dziura gdy byłem pozbawiony mojego szczęścia i musiałem szukać go u kolegów.
Ja tak spaliłem bodaj mojego 3 kolna pegasa, który się zwał Real Station. Pamiętam jak dziś jak kupiłem go na bazarze za sporą kasę bo to był taki lepszy model :) Od razu jakoś coś mnie pokusiło żeby sprawdzić zasilacz od wiertarko-wkrętarki bo miał taką samą końcówkę. Poczułem tylko dym i zonk, ale byłem taki młody, że na początku chyba nie skojarzyłem, że to moja wina. Poszedłem z mamą na bazar za tydzień i oddałem na gwarancję samą konsolę. W zamian dostałem Poly Station :)
Play - to z tym czasopismem w ręce przeżywałem udrękę niespełnionej miłości do Dreamcasta - wedle wszystkich informacji które posiadałem nigdy nie będzie mi dane choćby się do niego zbliżyć, co dopiero zbezcześcić swym dotykiem. Tym większa była moja rozpacz gdy ogłoszono jego śmierć, nie wiedziałem wtedy jeszcze że wstanie on jako mesjasz.
Z "Play" też mam dużo wspomnień. Pamiętam do dziś pierwszy numer i przegląd wszystkich gier z serii Resident Evil i to, że co chwila chodziłem po kioskach pytać o drugi numer i nie mogłem się go doczekać. Nie wiedziałem, że dopiero za 2 miesiące miał się pojawić kolejny (myślałem chyba, że za miesiąc) . Do dziś też pamiętam numer, z nagrobkiem DC ogłaszającym jego "śmierć". Chyba nawet mam gdzieś wszystkie numery wydań konsolowych.

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: [kolo] i jego mały harem

Post autor: kolo » 2012-09-07, 22:05

Było czytać opisy a nie tylko oglądać obrazki ;)
Wygrałem w konkursie na Sega Support Site (razem z czytnikiem kart SD). Było się ze mną przenieść tam a nie tutaj :evil:

Tak czy inaczej dzięki mcfly i Bodzio!
Sega, Sega über alles
Obrazek

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: [kolo] i jego mały harem

Post autor: hat » 2012-09-07, 22:14

Że też chciało Ci się tyle pisać :)
Grandia 2 wygląda jakoś znajomo, a tak w sumie to nie wiem czemu ale myślałem ze masz dużo więcej tytułów na makarona :)
No i co ta peestrójka taka zakurzona :D
Obrazek

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: [kolo] i jego mały harem

Post autor: kolo » 2012-09-07, 22:25

Bo to ta od ciebie.
Co do ilości gier. Miałem trochę więcej (chyba?), część z tych co są na zdjęciu też zamierzam się pozbyć - nie widzę sensu w "czy już wszystkie masz" - biorę tylko to co na pewno, albo prawdopodobnie będzie dobre i to co powinno mi się spodobać - na wishliście mam jeszcze kilka / kilkanaście tytułów i więcej mi nie trzeba, problem w tym że większość z nich jest dość droga. Etap co popadnie, byle więcej mam już za sobą od co najmniej roku, teraz staram się do tego podchodzić trochę bardziej dojrzale choć wciąż emocjonalnie.
Zakurzona? Nie widziałeś jak wyglądają u mnie zakurzone rzeczy :D Ogólnie czarna jest więc widać, zwłaszcza z bliska. Przecieram ją mniej więcej raz w tygodniu, ale miejsca mało więc robię to pobieżnie.
Sega, Sega über alles
Obrazek

Damjen
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1481
Rejestracja: 2005-12-21, 02:50
Lokalizacja: Miasto Smoka
Kontakt:

Re: [kolo] i jego mały harem

Post autor: Damjen » 2012-09-08, 07:01

Widzę, że kolekcję na PSXa mocno okroiłeś. No ale Point Blank'i zostały - i o to chodzi :D
GBC, TV POKER, BSS-01, C64, CDTV, A800XE, A2600 Jr, FC, SMS 2, GEN 2+32X, SNESx2+SGB, SATURN, PSX, N64x2, DC, NGC+AGP, PS2, XBOX, WII :roll:

"Two things that kill videogaming: piracy and TASes"

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: [kolo] i jego mały harem

Post autor: kolo » 2012-09-10, 15:41

Nawet bardzo mocno, miałem chyba ze 2 razy tyle gier co teraz, no ale na tym polega selekcja naturalna. Point Blanków nie sprzedam za nic - są zbyt odlotowe żeby tych kilka złotych które są warte przekonało mnie do rozstania.

Poza tym bump - wszystko zostało mniej, więcej uzupełnione i zaktualizowane. PS2 i PSP nie podmieniałem bo to za dużo wyciągania, a różnice naprawdę niewielkie (PSP doszło Valkyria Chronicles 2, PS2 doszed GOW2 a wyszedł Dragon Ball i Onimusha 3).
Sega, Sega über alles
Obrazek

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: [kolo] i jego mały harem

Post autor: mentor93 » 2012-09-12, 19:38

O, Golden Axe. Gratuluję gierki :) Bardzo mi się podoba kolekcja gier na Dreamcasta i PSX-a. Te kompaktowe opakowania wyglądają elegancko. Ładnie się białe PSP prezentuje ;) Sam bym chciał takie mieć.
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: [kolo] i jego mały harem

Post autor: kolo » 2012-11-30, 14:09

Zaktualizowałem zdjęcia kolekcji gier na PSP i PS3 (wyszły do niczego).
Przy okazji zdjęcie mojego odmłodzonego Dreamcasta :lol:
Obrazek
Sega, Sega über alles
Obrazek

mingan
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 274
Rejestracja: 2012-02-09, 18:51
Lokalizacja: Katowice

Re: [kolo] i jego mały harem

Post autor: mingan » 2012-11-30, 16:21

Fajna kolekcja.
Szczególnie po grach na ps2 widać, że nie ma tam tytułów przypadkowych. Bardzo zazdroszczę Odin sphere, którego muszę jeszcze upolować (nie dam za nią 80zł, no bez przegięć ;P ).

Widzę, że na ps2 i na wii masz grę Baroque. Ma ona zawsze bardzo niskie noty więc nawet się nią nie interesowałem, ale patrząc na inne gry to chyba mamy podobny gust. Polecisz ten tytuł?
Wiele osób dawało słabe noty grze Shadow of memories a mi się bardzo podoba, więc nie polegam w pełni na tych internetowych rankingach.

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: [kolo] i jego mały harem

Post autor: kolo » 2012-11-30, 18:54

Żeby nie robić tutaj offtopu założyłem temat, gdzie nieco pobieżnie (gra jest cholernie głęboka) przedstawiłem temat: http://www.retroage.net/forum/viewtopic.php?f=63&t=4756 .
Radzę też poczytać oficjalną stronę gry, dodam też że oprócz niskich not są ludzie którzy uważają że Baroque to nie gra, lecz sztuka i muszę się z nimi zgodzić.
Sega, Sega über alles
Obrazek

BloodyClaw
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 354
Rejestracja: 2011-12-31, 13:20
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: [kolo] i jego mały harem

Post autor: BloodyClaw » 2012-12-01, 18:53

Szacun za wrzucenie czegoś więcej poza suchymi zdjęciami (historia + opis posiadanych tytułów). Przyznam, że w przypadku Dreamcasta też spodziewałem tabunów gier, ale widocznie nie tędy droga do nirwany, jak pewnie mawiał jakiś randomowy mnich.

Maken X to jedna z gier, które chyba w najbliższym czasie zakupię, podobnie Fur Fighters (kiedyś ogrywałem na kopii i przyznam, że uwielbiam ten klimat).

Fajtery na Saturna też niczego sobie (na czele z niszowo-kultowym Last Bronx), jako fan bijatyk nie mogłem o nich nie wspomnieć.

Zaimponował mi też zbiór RPGów na PS2, nie często u posiadaczy tej konsoli można ujrzeć tyle oryginalnych tytułów z tego gatunku.
Obrazek

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: [kolo] i jego mały harem

Post autor: kolo » 2013-02-27, 12:38

Aktualizacja, doszły zdjęcia japońskich gier na PSX które zamierzam sobie zatrzymać (bez opisu), wymieniłem stare zdjęcia gier na PS3 (jak zawsze paru brakuje, tym razem Dragon Age 2 i MGS4). Jakiś czas temu wymieniłem też zdjęcie gier na Dreamcasta (w pełni aktualne), ale uznałem że to za mało żeby podbijać temat.
Sega, Sega über alles
Obrazek

eldergod
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 104
Rejestracja: 2011-12-15, 22:57
Lokalizacja: mazowieckie

Re: [kolo] i jego mały harem

Post autor: eldergod » 2013-02-27, 14:04

Wow... Miło wyglądają te japońskie wersje gier na psx'a... Z tego całego zestawu mam tylko Tales of Phantasia :( ... No ale może kiedyś...
PS1|2xPS One (PAL, NTSC)|PS2|PS2 Slim|Dreamcast|2xN64 (PAL, NTSC)|Wii

ODPOWIEDZ