[nvd96] nie takie znowu retrogranie ;)

Regulamin forum
Rozdział III
Kolekcje retrogersów
1. Dopuszczalne jest ukazywanie kolekcji w zdjęciach i filmach.
2. Zdjęcia powinny być zawarte w funkcji mimg.
3. Tytuł kolekcji powinien zaczynać się tagiem z własnym nickiem.
4. Jeżeli coś z prezentowych rzeczy chcesz sprzedać, umieść to w pchlim targu. Wszelkie oferty sprzedaży będą usuwane wraz z całą kolekcją użytkownika.
ODPOWIEDZ
nvd96
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 230
Rejestracja: 2013-02-14, 14:05

[nvd96] nie takie znowu retrogranie ;)

Post autor: nvd96 » 2013-04-27, 10:58

Mimo, że urodziłem się w czasach świetności Gameboy'a, początków PSX'a czy N64, a jeszcze względnie długo przed Advance'm, PS2 czy GaCkiem to moja przygoda z własnym konsolowym graniem zaczęła się jakieś 2,5 roku temu kiedy to po odwiedzinach u rodziny w Niemczech moi rodzice zauroczeni grami ruchowymi dla Wii podpatrzonymi u rodzinki sami zakupili takową maszynkę coby dzieci nie tylko siedziały przed TV, ale poruszały się troszkę. Pół roczku później dokupiłem sobie GBA, do którego mam wielki sentyment (setki godzin spędzonych jako bachor przy Visual Boy'u na PieCu). Po kilku miesiącach do biblioteczki dołączył nieobecny już DS, który spieniężony został abym mógł zakupić 3DSa. Ostatnio dokupiłem Pocket'a, a teraz jakoś się to kręci wszystko. Niby obracam się w kręgu Ninny, ale fanboyem jeszcze siebie nie nazwę - masę czasu jako 5/6-latek spędziłem u wujka zagrywając się w Tekkena 3 na PS2 albo Crash'a. A chętnie bym przygarnął też coś ze stajni Sony bądź Microsoftu. Irytują mnie kłótnie typu "konsola X jest lepsza od konsoli Y, bo ma lepszą grafę" - uważam, że każda konsola jest wobec innej w obecnej generacji równa - każda posiada własną unikalną bibliotekę gier, która jest warta ogrania. Ale dosyć tu o mnie, czas na moją skromną, niekoniecznie retro, ale zawsze kolekcję :)

Na początek maszynki do grania (Wii nie fotografowałem, ze względu na jego umiejscowienie i remont w domu):
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
GBA bez szybki, bo była zarysowana tak, że niewygodnie było grać - teraz wszystko widać jak się gra. Poza tym stan bdb, brak większych otarć.
GBP w trochę gorszym stanie - poprzecierany, naklejka połuszczona w paru miejscach tak jakby chciała zmienić miejsce zameldowania, brak klapki (w takim stanie kupiłem).
3DS jak widać na zdjęciu - lusterko z jedną większą ryską - w środku też tak ładnie :)

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Tutaj są moje gry luzem, nie mam do nich opakowań, ale mówi się trudno, a gra toczy się dalej :)

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
To co jest czysto MOJE ze stacjonarnego Wiigrania. (leżą gdzieś jeszcze WiiSports+Resort, Just Dance 2 Extra Songs, EA Active Trainer). Linka ograłem całkiem całkiem, natomiast brakuje mi czasu na odpalenie Enclave - nawet chciałem się go przez pewien czas pozbyć, ale przez brak chętnych stwierdziłem, że sobie zostawię i przejdę, gdy tego wolnego czasu będzie więcej.

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Jedyny GaCkowy element w moim domu - niestety pożyczony od kolegi, ale pochwalę się za kolegę, ponieważ uznałem, że warto, a z tego co wiem konta tutaj nie ma (dołączył mi nawet klimatyczny liścik - pada i memorkę też pożyczyłem od niego) :D

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Poki niemieckie - odpaliłem na parę minut, tylko dla sprawdzenia, szkopski aż tak w oczy nie razi, obecnie brak czasu.
Eragon kupiony okazyjnie ze względu na to, że jestem fanem książek - gameplay nie najgorszy - bardziej szczegółowo ogram jak zdejmą mi gips z ręki - sterować w obecnym stanie (bez sprawnego kciuka) zbytnio nie mogę.
Waria ograłbym z chęcią, ale okazał się być wersją demo i przez to nie odpala na moim sridiesu, chciałem zwrócić ze względu na towar niezgodny z opisem, ale seller z alledrogo się wypiął i tak już został na półeczce.
Cubic Ninja to świetnym tytułem fajnie wykorzystującym możliwości 3DS'a - sterowanie przez obracanie - gdzieś w połowie jestem :D

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Mario Karta nie muszę przedstawiać - gra się bardzo fajnie (zwłaszcza na żyroskopie), dopracowane multi jest :)
Ghost Recon to bardzo dobra strategia będąca ciekawą odskocznią od Fire Emblem, bardzo polubiłem (jedyny dubel jak na razie) i szczerze polecam.
Sama Fishera w 3D jeszcze nie miałem czasu rozfoliować i odpalić - pożyjemy zobaczymy i ogramy :)

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Dwa prześwietne RPG'i w mojej kolekcji (chyba jedne z najlepszych okazów).
Tales of the Abyss obecnie ogrywane, ok.33h na liczniku i jeszcze przygoda trwa - wypas gierka :)
The World Ends With You to najlepszy tytuł na DS'a (przynajmniej w mojej opinii bije DS'ową Zeldę na głowę) epicka fabuła, innowacyjne sterowanie i system walki - polecam z całego serca :)

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
A tutaj przedstawiam (obecną) gwiazdę wieczoru. Pierwsze w kolejce do ogrania zaraz po TotA. Przyleciała do mnie z UK'owskiego "jebaja" za przysłowiową "czapkę drobnych" (porównanie odnośnie równania cena/jakość, a nie bardzo niskiej ceny). Posiada piękny save z przegranymi ok.170h, złapanych 241 poków, wszystkie odznaki, aż żal usuwać ;)

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
A tutaj poki w tekturowej chatce :)

Jeśli coś dojdzie do tego przybytku gamingu to zamieszczę odpowiednie fotki :)

Pozdrawiam i czekam na opinie :)

(przy okazji poniższego update'a powstawiałem direct linki)

UPDATE 9.05.2013

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Gameboy Color - stan obudowy dobry, ale wymaga przeczyszczenia (wszędzie syf) i najprawdopobniej wymiany gumek (START ciężko łączy), brakuje klapki na baterie, screen protector też trochę zajechany, ale jak się bawić to się bawić, budę wyjąć nową wstawić ;)

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Profesor Layton - naprawdę dobry brainteaser - na niektórych zagadkach dłuższy przestój murowany :D
Puzzle Quest całkiem ciekawy "puzzle RPG" wymaga myślenia - źle wybierzesz i Twój przeciwnik może Cię nieźle zjechać. Z pozdrowieniami dla GBM_Fana ;)

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Nintendo 64 z fajnymi okarynowymi naklejeczkami :)

UPDATE 16.05.2013

Kolejny zastrzyk, tym razem same retrogierki, niby niewiele, bo tylko 2 tytuły, ale za to jakie... :)

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
The Legend of Zelda Ocarina of Time - chyba nie muszę tego streszczać. Klasyk nad klasyki, przez wielu uważana za najlepszą oraz najbardziej innowacyjną grę wideo. Pudełko w średnim stanie, ale liczy się wnętrze, a to jest po prostu cudowne. Po ograniu wersji na 3DS i obczajeniu w miarę okazji stwierdziłem, że muszę to mieć (3DSowej wersji jak widać już nie posiadam). A że zbiegło się to z okazyjnie zakupioną N64 to całkiem "podejrzany" zbieg okoliczności. Ogram po ukończeniu Wind Wakera. :)

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Sword of Mana - dla rzeszy graczy zwykły przeciętniak, dla jeszcze większej rzeszy arcydzieło. Zaliczam się do tej drugiej grupy oczywiście - inaczej bym się w to nie zaopatrywał. Ograne częściowo za młokosa na emulatorze. Ostatnio zacząłem robić zakupy na GBA i przypomniałem sobie o tym wartościowym kawałku kodu. Urzeczony byłem oprawą audiowizualną oraz miodnym gameplay'em. Uznałem, że kupię i ogram po zrobieniu backlight'a do GBA (obecnie jestem na etapie składania zamówienia - pozdrowienia dla M4ćka i całej ekipy modującej razem ze mną :)). Póki co w kolejce na Ntej pozycji (muszę poogrywać trochę stuffu z 3DSa i DSa i się go pozbyć, bo "hajs mi się nie zgadza" ;). LONG LIVE GRANZ REALM (under new managament)!!! :)
Ostatnio zmieniony 2013-05-16, 16:12 przez nvd96, łącznie zmieniany 4 razy.

nesek
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 107
Rejestracja: 2010-06-23, 19:07
Lokalizacja: Kraków

Re: [nvd96] nie takie znowu retrogranie ;)

Post autor: nesek » 2013-04-27, 11:33

Użyłeś funkcji mimg do obrazów z linków ?
3DS, GBA, Ps2, PsOne

nvd96
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 230
Rejestracja: 2013-02-14, 14:05

Re: [nvd96] nie takie znowu retrogranie ;)

Post autor: nvd96 » 2013-04-27, 11:54

tak właśnie uczyniłem ;)

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: [nvd96] nie takie znowu retrogranie ;)

Post autor: Storms » 2013-04-27, 12:33

Funkcja w porządku, po prostu użyłeś zwykłego linka zamiast "direct/bezpośredni" i dla tego nie ma małych podglądów.

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: [nvd96] nie takie znowu retrogranie ;)

Post autor: Baieros » 2013-04-27, 18:48

Dobrze, jedz dużo i rośnij w siłę nvd96 :) Podobają mi się początki Twojej "choroby" :D

nvd96
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 230
Rejestracja: 2013-02-14, 14:05

Re: [nvd96] nie takie znowu retrogranie ;)

Post autor: nvd96 » 2013-05-09, 11:24

Mały update :)
Tylko czemu mimg'i nie działają? :/

EDIT. mimg'i działają - z serdecznymi podziękowaniami dla Stormsa :)
Ostatnio zmieniony 2013-05-09, 16:35 przez nvd96, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: [nvd96] nie takie znowu retrogranie ;)

Post autor: Bodzio » 2013-05-09, 13:10

Storms Ci już odpowiedział na to pytanie post przed Twoim. Wybrałeś złe linki z imageshack, tzn. nie bezpośrednie/direct do obrazka tylko jakieś inne. Wejdź sobie w swój profil na tej stronce i skopiuj odpowiednie linki to wszystko będzie ładnie widać od razu bo tak to trochę zniechęca do oglądania.

nvd96
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 230
Rejestracja: 2013-02-14, 14:05

Re: [nvd96] nie takie znowu retrogranie ;)

Post autor: nvd96 » 2013-05-09, 13:15

Jakbyś przeczytał mojego pierwszego posta (dwie linijki powyżej kwestii "UPDATE") to zauważyłbyś, że wstawiłem teraz linki direct ;)

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: [nvd96] nie takie znowu retrogranie ;)

Post autor: Storms » 2013-05-09, 14:45

Dobrze wstawiłeś ale porobiłeś jakieś spacje/entery między tagami i kod już nie ogarniał co miał w sobie. Poprawiłem.

Szacun za Laytony. Też planuje je mieć ale dopiero gdy ogram w przyszłości ostatnią część. (Lecę linią fabularną, nie produkcyjną). ;)

nvd96
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 230
Rejestracja: 2013-02-14, 14:05

Re: [nvd96] nie takie znowu retrogranie ;)

Post autor: nvd96 » 2013-05-09, 16:37

Dzięki wielkie za poprawkę i pomoc (jak się bierze "get direct link" na imageshacku to zaznacza całą linijkę, to puste dalej po linku też i dlatego tak wyszło - będę wiedział na następnego update'a) :)
A propos Laytonów to lecę póki co linią produkcyjną (póki nie zdobędę Miracle Mask i zanim nie wyjdzie Azran Legacy), a jak będę miał wszystkie to przejdę jeszcze raz fabularną (Pandora's Box miałem i ukończyłem z pół roku temu, a teraz i tak byłem miejscami ani be ani me). Ta seria po prostu uczy myśleć logicznie i nieszablonowo (w przeciwieństwie do szkół) co jest bardzo przydatną umiejętnością :) Skończyłem właśnie PB i będę się zabierał za LF. W międzyczasie ogrywam po troszku tego Puzzle Questa od GBM_Fana - taki bejeweled z dodanymi elementami RPG i fabułą ;)

Keitaro
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 785
Rejestracja: 2007-11-13, 20:22

Re: [nvd96] nie takie znowu retrogranie ;)

Post autor: Keitaro » 2013-05-09, 16:56

Tales of Abyss to jeden z najlepszych RPGów w ogóle moim zdaniem :) Plus edycja na 3DS idealnie pasuje na ten sprzęt - lokacje w 3D fajnie się prezentują w kamerach z gry, dobra fabuła i dużo VA. Gra na 55h bez misji pobocznych :) Długo nic większego na 3DSa nie powstanie, nie licząc Fire Emblem.

nvd96
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 230
Rejestracja: 2013-02-14, 14:05

Re: [nvd96] nie takie znowu retrogranie ;)

Post autor: nvd96 » 2013-05-09, 17:11

Zgadzam się w 100% :)
Zatrzymałem się na razie gdzieś na tej 33. godzinie i odłożyłem na półkę, ale nie dlatego, że mi się nie podoba (nie spędziłbym wtedy przy niej prawie 1,5 doby), tylko dlatego, że poleciałem teraz troszkę w te Laytony i czasem troszkę pykam po necie w MK7. Ale nie ma bata i niedługo wrócę do tego, o fabule ciężko zapomnieć (synopsis to świetna opcja opisująca ostatnie wydarzenia z gry), a poza tym jest świetna i niebanalna ;)
W oryginał z PS2 nie grałem, ale gdzie nie spojrzysz, tam widzisz świetnie przeportowaną gierkę, błędów praktycznie nie ma (wg mnie możnaby poprawić lądowanie statkiem w niektórych miejscach, ale to tylko moje skrzywienie, grze dałbym z czystym sumieniem 10/10) a efekt 3D sprawdza się w widokach (generalnie gram bez 3D, ale jak wchodziłem do każdej nowej lokacji to suwaczek leciał up-down żeby zobaczyć to w pełnej krasie). :)

nvd96
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 230
Rejestracja: 2013-02-14, 14:05

Re: [nvd96] nie takie znowu retrogranie ;)

Post autor: nvd96 » 2013-05-16, 16:14

Mały wielki update :)
Dochodzą 2 wg mnie bardzo wartościowe pozycje :)

ODPOWIEDZ