[K'] K'-chan no Game Tengoku

Regulamin forum
Rozdział III
Kolekcje retrogersów
1. Dopuszczalne jest ukazywanie kolekcji w zdjęciach i filmach.
2. Zdjęcia powinny być zawarte w funkcji mimg.
3. Tytuł kolekcji powinien zaczynać się tagiem z własnym nickiem.
4. Jeżeli coś z prezentowych rzeczy chcesz sprzedać, umieść to w pchlim targu. Wszelkie oferty sprzedaży będą usuwane wraz z całą kolekcją użytkownika.
K_slash
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 383
Rejestracja: 2013-02-07, 19:14
Lokalizacja: 天国

Re: [K'] K'-chan no Game Tengoku

Post autor: K_slash » 2013-07-14, 17:23

Zrobiłem mały update na pierwszej stronie :)

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: [K'] K'-chan no Game Tengoku

Post autor: PapaHerbal » 2013-07-17, 00:00

Hehe, Panowie, moja propozycja; sprezentujcie sobie po AS-ie i wyprawcie wspólnie urodzinowy melanż z sesją Soul Calibur wszechczasów! :)

P.S. Bardzo ładna kolekcja gier na DSa.
Obrazek

K_slash
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 383
Rejestracja: 2013-02-07, 19:14
Lokalizacja: 天国

Re: [K'] K'-chan no Game Tengoku

Post autor: K_slash » 2013-07-19, 10:44

Na DSa brakuje mi kilku tytułów które strasznie chciałbym mieć, a nie mogę znaleźć po "normalnej" cenie jak np. Chrono Trigger...

Co do grania w Soul Calibura to raczej zawsze byłem za Tekkenem, ale za to na DC z chęcią pykam w Street Fighter III: 3rd Strike :D , a samemu BloodyClaw'owi i tak już na pewno minimum browarka wiszę ;)

K_slash
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 383
Rejestracja: 2013-02-07, 19:14
Lokalizacja: 天国

Re: [K'] K'-chan no Game Tengoku

Post autor: K_slash » 2013-08-31, 22:45

Doszło mi trochę stuffu w tym trochę gier na psx'a, ps2 + ciemnoniebieski DSi - których to nie ma na zdjęciach :D Myślę, że pora teraz rozejrzeć się za jakimś Wii :> (tytuły z GC + kilka z exclusivów z owego wii kusi strasznie !)

Montuje aktualnie kolejnego arcade sticka na PC/PSXa/PS2/PS3 - jak go złoże zarzucę fotodokumentacje 8)

K_slash
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 383
Rejestracja: 2013-02-07, 19:14
Lokalizacja: 天国

Re: [K'] K'-chan no Game Tengoku

Post autor: K_slash » 2013-09-21, 18:06

Update'nąłem sprzęcior :D

Obiecane fotki z montażu Arcade Sticka

Pierwotnie sprzęcik wyglądał tak:

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Jednak oryginalne części (przyciski i joystick) były w nim naprawdę średniej jakości. Gałka randomowo łapała górę, a przyciski (oryginalnie na gumkach) szybko się zużyły. Więc znajomy poprosił mnie abym zmodował go lepszymi częściami.

Zamieniłem przyciski na Sanwę OSBN 30, a gałkę na Sanwę JLF - jedna z lepszych konfiguracji bardzo dobrze sprawdzająca się we wszystkich typach gier. Słowem - bardzo uniwersalna.

Dotychaczasowe "efekty" wyglądają tak:

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Musiałem wymieć shaft w joysticku ponieważ oryginalnie jest on bardzo długi i tarł by o dolny blat. (baza pudła jest niestety dość niska). Stick działa pod PSX/PS2/PS3 oraz PC.

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Nie jest to jest finalny efekt, ale jego końcowa faza. Muszę jeszcze wymienić śruby montażowe na nity (do przyczepienia joysticka) oraz przyczepić naklejkę na blat aby zakryć śrubki oraz polepszyć ogólne wrażenie estetyczne :)

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Don
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 285
Rejestracja: 2013-04-20, 11:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: [K'] K'-chan no Game Tengoku

Post autor: Don » 2013-09-21, 20:19

Robi wrażenie, widzę, że jesteś w te klocki b. dobry. Czy mógłbyś polecić jakiś arcade stick do PSX'a? Może jakiś model szczególnie się wyróżnia na tle konkurencji?

K_slash
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 383
Rejestracja: 2013-02-07, 19:14
Lokalizacja: 天国

Re: [K'] K'-chan no Game Tengoku

Post autor: K_slash » 2013-09-22, 00:06

Ogólnie to raczej jestem fanem customów ponieważ można sobie samemu dobrać części i dostosować do swoich potrzeb. Dodatkowo często może nas to wyjść taniej niż kupno jakiegoś w 100% markowego sticka z dobrymi częściami, które starczą na lata. Wszystko zależy od naszych preferencji.


Z starszych komercyjnych sticków, które były robione stricte pod PSXa do głowy przychodzi mi tylko jeden:

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Namco Arcade Stick - był robiony przez znaną firmę HORI. Dawniej był bardzo popularny i uważany za jednego z lepszych na rynku w stosunku ceny do jakości. Głównie nadaje się do bijatyk 3D ze względu na kwadratowy ogranicznik joysticka. Jest dosyć kompaktowych rozmiarów co może utrudnić ewentualną późniejszą wymianę gałki. Poleciłbym go jeśli ktoś by celował w coś naprawdę oldschoolowego jednak prawdą jest, że można znaleźć aktualnie o wiele lepsze modele kompatybilne dodatkowo z PS3/PC lub nawet Xboxem 360.

Dobry byłby starszy model HORI REAL Arcade Proobrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć, ale z ceną i znalezieniem może być problem.

Na start jeśli nie chcemy wydawać dużo kasy ten model Mayflasha wydaje się rozsądnym zakupem:

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć - używane można było znaleźć jeszcze jakiś czas temu nawet za 40-50 zł. Jednak będzie trzeba liczyć się z tym, że przyciski są na gumkach i siądą na 100% po jakimś bliższym bądź dłuższym czasie.
Ostatnio zmieniony 2013-11-15, 02:05 przez K_slash, łącznie zmieniany 2 razy.

Don
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 285
Rejestracja: 2013-04-20, 11:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: [K'] K'-chan no Game Tengoku

Post autor: Don » 2013-09-22, 20:51

Dzięki wielkie za porady. Tak właśnie coś kojarzyłem, że ten Namco Arcade stick był swego czasu najbardziej polecanym sprzętem. Zakup arcade sticka pewnie jeszcze odłożę w czasie, ale taka wiedza nigdy nie zaszkodzi. Dziękuję Ci raz jeszcze.

K_slash
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 383
Rejestracja: 2013-02-07, 19:14
Lokalizacja: 天国

Re: [K'] K'-chan no Game Tengoku

Post autor: K_slash » 2013-10-21, 02:35

Niedługo minie rok od kiedy zacząłem solidniej powiększać swoją kolekcję i jestem naprawdę zadowolony ponieważ udało mi się zebrać ponad 50 % tytułów na PSXa/PS2 jakie chciałem zawsze mieć :) Ciągle jeszcze długa droga do końca (+ długie godziny grania ;) ). Cały czas kieruję się zasadą Black Label + j.angielski czyli chyba najzdrowsze połączenie jeśli chodzi o gry na konsoki SONY (no może poza japońskimi exclusive'ami).

Tutaj większość z tego co do tej pory znalazłem i raczej już się nie pozbędę ;) :


PSX

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć


PS2

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Zostało mi jeszcze parę "common" tytułów + trochę trudno dostępnych.


Jako bonus wrzucam jeszcze koszulki od NAMCO, które kiedyś wygrałem:

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Manifesto
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 417
Rejestracja: 2013-06-18, 11:22
Lokalizacja: Przemyśl

Re: [K'] K'-chan no Game Tengoku

Post autor: Manifesto » 2013-10-21, 09:34

Bardzo fajna kolekcja - zwłaszcza jeśli chodzi o PS2. PSX też niczego sobie, bo choć poza Brave Fencer nie posiadasz jakiś mega unikalnych tytułów to jednak takie gry jak Breath of Fire IV czy Legend of Kartia są stosunkowo rzadkie i nie często pojawiają się np. na Allegro. Widzę, że masz ładną listę gier skoro to "tylko" 50 % z planowanych do zakupu, ja sam planuję mieć w swojej kolekcji jakieś 60 tytułów na PSX, gdyż bijatyk, wyścigów i platformówek 3D nie kupuję (nie przepadam za tymi gatunkami, a z platformówek 3D jedynie Crash Bandicoot mnie wciągnął, do dziś nie mam jednak w swojej kolekcji żadnej części).

Edit - gra Fade to Black na PSX może i nie jest jakaś szczególnie rzadka, ale ja poluję na jej wersje NTSC, która została wydana w big boxie i wygląda po prostu dużo lepiej niż PAL. Niemniej jednak bardzo dobrze, że patrząc na Twoje zdjęcie przypomniałem sobie o tym tytule bo muszę nieco intensywniej zacząć szukać tej pozycji :)

K_slash
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 383
Rejestracja: 2013-02-07, 19:14
Lokalizacja: 天国

Re: [K'] K'-chan no Game Tengoku

Post autor: K_slash » 2013-10-24, 08:40

Ogólnie zbieram to czego wcześniej nie ukończyłem/grałem lub chcę zagrać jeszcze raz lecz muszę to być minimum porządne tytuły. Co do tego Fade to Black to jest jeszcze jedna wersja PAL tej gry, ale niestety w ohydnej wersji. Moje listy co do PSXa/PS2 są w miarę duże ze względu na oczywistą ogromną bibliotekę dobrych gier. Na takiego Gacka celuję gdzieś w max około 20 tytułów :D

Manifesto
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 417
Rejestracja: 2013-06-18, 11:22
Lokalizacja: Przemyśl

Re: [K'] K'-chan no Game Tengoku

Post autor: Manifesto » 2013-10-24, 17:44

Ja nieco inaczej podchodzę do kolekcjonerstwa - zbieram te tytuły, w które kiedyś grałem (nie ważne czy ukończyłem) i mam je w pamięci jako bardzo dobre lub znakomite gry. Oprócz tego kupuję gry, w które kiedyś chciałem zagrać, ale z różnych względów tego nie zrobiłem.

Co do Fade to Black - przeszukałem parę źródeł i znalazłem wersję ntsc za 55 zł, trochę drogo, zwłaszcza, że wersję PAL (black label) można kupić za grosze. Jeszcze się zastanowię nad tym zakupem, aczkolwiek chyba jednak względy finansowe tym razem przeważą, tym bardziej, że w przyszłym miesiącu chcę nabyć gry na których zależy mi o wiele bardziej (w tym długo przeze mnie poszukiwany Blood Omen - Legacy of Kain), a które do tanich nie należą.

K_slash
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 383
Rejestracja: 2013-02-07, 19:14
Lokalizacja: 天国

Re: [K'] K'-chan no Game Tengoku

Post autor: K_slash » 2013-12-15, 01:07

Zrobiłem update PSX'owych zbiorów bo chyba na niego już w tym roku nic mi nie przybędzie :) Ciągle brakuje kilku must have'ów : ( , ale i tak jestem naprawdę zadowolony :D

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Za niedługo przyjdzie pora na PS2, GC oraz Wii - koniec roku się zbliża :>

Manifesto
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 417
Rejestracja: 2013-06-18, 11:22
Lokalizacja: Przemyśl

Re: [K'] K'-chan no Game Tengoku

Post autor: Manifesto » 2013-12-15, 08:57

Wygląda to co najmniej przyzwoicie, kolekcja się ciągle powiększa - oby tak dalej. Tak jak pisałem wyżej - szczególnie "zazdroszczę" Brave Fencera, ale kilka innych tytułów również bym przygarnął ;)

Edit: Tak się zastanawiam kiedy sam założę podobny topic i pochwalę się swoją kolekcją, ale póki co muszę jeszcze zdobyć parę tytułów - może na wiosnę ;)
Ostatnio zmieniony 2013-12-15, 10:13 przez Manifesto, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: [K'] K'-chan no Game Tengoku

Post autor: Bodzio » 2013-12-15, 09:53

Świetne zbiory, widać od razu, że przemyślane zakupy :) Sporo tytułów bym widział u siebie, ale zakup tych tańszych, jak np. Soul Blade , MDK, itp. odkładam na później. Podkradł bym Ci póki co Bugs Bunny ;)

ODPOWIEDZ