[Doolo] Na kolana chamy! ;-)

Regulamin forum
Rozdział III
Kolekcje retrogersów
1. Dopuszczalne jest ukazywanie kolekcji w zdjęciach i filmach.
2. Zdjęcia powinny być zawarte w funkcji mimg.
3. Tytuł kolekcji powinien zaczynać się tagiem z własnym nickiem.
4. Jeżeli coś z prezentowych rzeczy chcesz sprzedać, umieść to w pchlim targu. Wszelkie oferty sprzedaży będą usuwane wraz z całą kolekcją użytkownika.
Awatar użytkownika
Doolo
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 180
Rejestracja: 2012-07-28, 16:31
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Doolo] Na kolana chamy! ;-)

Post autor: Doolo » 2013-09-15, 12:08

Długo zwlekałem z tym wpisem, bo nie chciałem powielać tego co już wrzuciłem do jednego wątku i czekałem aż przybędzie więcej giereczek i zrobię wielką aktualizację. Niestety z kasą jakoś krucho, a i w ostatnim roku jakoś bardziej skupiłem się na PS3 (ale to niedługo również będzie retro:P), no ale wrzucam swoją kolekcję żeby mieć wszystko ładnie w jednym miejscu. Zapraszam i podziwiać! :P

Pegasus/Famicom
Obrazek

SNES
Obrazek

PSone
Obrazek

GameCube
Obrazek

PlayStation 3
Obrazek
Obrazek

Konsole
SpoilerPokaż
Pegasus
Obrazek

Amiga 500
Niestety nie dysponuję fotką tego co jest w środku bo Amiga leży w piwnicy, a samo zdjęcie trzasnąłem z 2 lata temu, zanim ją tam umieściłem.
Obrazek

SNES
Obrazek

PSone
Obrazek

Nintendo 64
Obrazek

Dreamcast
Obrazek

GameCube
Obrazek

PS3
Obrazek

Duperelki
SpoilerPokaż
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Niestety FightPad już nie działa, więc został tylko dla dekoracji.
Ostatnio zmieniony 2016-08-15, 21:46 przez Doolo, łącznie zmieniany 17 razy.
Obrazek
Obrazek

Kwaśny
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1222
Rejestracja: 2011-10-09, 13:08
Lokalizacja: BDG

Re: [Doolo] Na kolana chamy! ;-)

Post autor: Kwaśny » 2013-09-15, 13:04

Damn, same konkrety :)
 Pokaż
Obrazek

K_slash
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 383
Rejestracja: 2013-02-07, 19:14
Lokalizacja: 天国

Re: [Doolo] Na kolana chamy! ;-)

Post autor: K_slash » 2013-09-15, 18:50

Rzeczywiście same high quality tytuły :)

Nie grałeś czasem w Tekkena 3 kiedyś ? (kojarzę nicka skądś :) )
Ostatnio zmieniony 2013-09-15, 19:07 przez K_slash, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Doolo
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 180
Rejestracja: 2012-07-28, 16:31
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Doolo] Na kolana chamy! ;-)

Post autor: Doolo » 2013-09-15, 20:21

Dzięki wszystkim ;-)

K_slash: Grałem w Tekkena 3 jakoś w 1997 u kolegi w domu, ale chyba nie o to Ci chodzi :D
Obrazek
Obrazek

K_slash
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 383
Rejestracja: 2013-02-07, 19:14
Lokalizacja: 天国

Re: [Doolo] Na kolana chamy! ;-)

Post autor: K_slash » 2013-09-16, 21:36

Kiedyś grałem dużo w Tekkena 3 Online i pamiętam gracza właśnie o nicku doolo - stąd moje pytanie.

Manifesto
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 417
Rejestracja: 2013-06-18, 11:22
Lokalizacja: Przemyśl

Re: [Doolo] Na kolana chamy! ;-)

Post autor: Manifesto » 2013-09-17, 10:35

I właśnie takie kolekcje mi się podobają - gdzie jakość przeważa nad ilością (co z tego, że ktoś ma 500 gier skoro 80% z tego to same crapy i średniaki za 20 zł szt.?) Z gier na PSX (bo te interesują mnie najbardziej) gratuluję posiadania Castlevanii (prawdziwy rarytas).

Keitaro
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 785
Rejestracja: 2007-11-13, 20:22

Re: [Doolo] Na kolana chamy! ;-)

Post autor: Keitaro » 2013-09-17, 10:57

Manifesto pisze:I właśnie takie kolekcje mi się podobają - gdzie jakość przeważa nad ilością (co z tego, że ktoś ma 500 gier skoro 80% z tego to same crapy i średniaki za 20 zł szt.?) Z gier na PSX (bo te interesują mnie najbardziej) gratuluję posiadania Castlevanii (prawdziwy rarytas).
Kolekcje tak, ale niektórzy lubią po prostu grać nie tylko w gry zwane hitami w ogólnym rozrachunku ;P Czyli niekoniecznie w to co gramy pokrywa się z kolekcjonerską wartością gier.

Świetna kolekcja :) Wrzuć zdjęcia konsol jeszcze.

BloodyClaw
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 354
Rejestracja: 2011-12-31, 13:20
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: [Doolo] Na kolana chamy! ;-)

Post autor: BloodyClaw » 2013-09-17, 11:00

Dla niektórych średniak za 20 zeta jest wart więcej niż np. wspomniana wcześniej Castlevania.

EDIT: Keitaro szybszy :D

Co do zbiorów Czarnego Doola, padłem na kolana przede wszystkim przed Batmanem: Arkham Asylum i legendarnym Street Fighter Alpha 3.
Obrazek

Manifesto
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 417
Rejestracja: 2013-06-18, 11:22
Lokalizacja: Przemyśl

Re: [Doolo] Na kolana chamy! ;-)

Post autor: Manifesto » 2013-09-17, 12:51

Keitaro pisze:
Kolekcje tak, ale niektórzy lubią po prostu grać nie tylko w gry zwane hitami w ogólnym rozrachunku ;P Czyli niekoniecznie w to co gramy pokrywa się z kolekcjonerską wartością gier.
Ależ ja nikomu nie bronię grać w takie gry, sam czasem grywam w produkty średnie (crapy jednak omijam), tylko nie bardzo mi się chce wierzyć, że ktoś, kto ma ponad 50 % crapów na półkach, kolekcjonuje je z jakiegoś sentymentu. Dla mnie to raczej zbieranie dla samego zbieractwa.

BloodyClaw - wiem o czym piszesz, ale co w związku z tym? Przecież wyraziłem jedynie swoje zdanie na temat kolekcjonerstwa, iż bardziej cenię zbiory konkretnych jakościowo gier w mniejszej ilości niż setki crapów na półkach, Ty możesz mieć swoje zdanie w tej kwestii, przecież Ci tego nie zabronię. :|

ping
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1551
Rejestracja: 2009-08-29, 12:00

Re: [Doolo] Na kolana chamy! ;-)

Post autor: ping » 2013-09-17, 13:08

Różne są gusta. Zresztą masa hitów schodzi po kilkanaście złotych - wartość kolekcjonerska zerowa, bo na rynku wtórnym czekają na nowego nabywcę tysiące egzemplarzy.
Osobiście mam sporo średniaków, crapy też się znajdą i nie twierdzę, że to zbieranie dla samego zbierania.

Swoją drogą pierwszy przykład z brzegu, Team Buddies - http://www.gamespot.com/team-buddies/

Ocena 4.8, czyli crap, zapychacz miejsca. Dla mnie wręcz przeciwnie - jedna z ulubionych gier na pierwsze PlayStation, zobacz za jakie pieniądze schodzi. Na pewno ma większą wartość kolekcjonerską niż FF7 czy inny Crash 3, które są ogólnodostępne.
Obrazek

Manifesto
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 417
Rejestracja: 2013-06-18, 11:22
Lokalizacja: Przemyśl

Re: [Doolo] Na kolana chamy! ;-)

Post autor: Manifesto » 2013-09-17, 13:37

ping pisze:Różne są gusta. Zresztą masa hitów schodzi po kilkanaście złotych - wartość kolekcjonerska zerowa, bo na rynku wtórnym czekają na nowego nabywcę tysiące egzemplarzy.
Osobiście mam sporo średniaków, crapy też się znajdą i nie twierdzę, że to zbieranie dla samego zbierania.
OK, tylko racz przeczytać dokładnie to co napisałem powyżej cyt. "ktoś, kto ma ponad 50 % crapów na półkach", Nie twierdzę, że nie można mieć na półce gry słabej i nie darzyć jej sentymentem, ale jeśli ktoś swoją kolekcję opiera głównie na takich tytułach, uważam że robi to bardziej dla samego zbieractwa. Bo jakoś nie chce mi się wierzyć że wolał grać częściej w crapy niż w gry co najmniej dobre.

ping
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1551
Rejestracja: 2009-08-29, 12:00

Re: [Doolo] Na kolana chamy! ;-)

Post autor: ping » 2013-09-17, 13:54

Spróbuj zebrać fullset, w którym będzie ponad 50% hitów :). Gier, które nie są średniakami wcale nie ma tak wiele, więc jak kogoś interesuje poszerzanie horyzontów, nie poprzestanie na kilkuset grach.

Z drugiej strony krytycznie jestem nastawiony do sportówek - nawet jak zbierają mega dobre oceny, staram się ich po prostu nie dołączać do kolekcji i w miarę możliwości wypychać.
Obrazek

Manifesto
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 417
Rejestracja: 2013-06-18, 11:22
Lokalizacja: Przemyśl

Re: [Doolo] Na kolana chamy! ;-)

Post autor: Manifesto » 2013-09-17, 14:02

A czy chęć zebrania "fullsetu" nie jest właśnie zbieractwem dla samego zbieractwa? :P
Imo każdy zbiera gry jakie chce, na mnie półki pełne crapów wrażenia nie robią, ale ktoś może mieć inne zdanie i nikomu tego nie zabronię. Ja wyraziłem swoje w pierwszym moim poście w tym topicu.

ping
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1551
Rejestracja: 2009-08-29, 12:00

Re: [Doolo] Na kolana chamy! ;-)

Post autor: ping » 2013-09-17, 14:08

Hej, ale forum jest po to, żeby dyskutować ;). Póki nikt się błotem nie obrzuca, jest dobrze.

Fullset to swego rodzaju zboczenie, osobiście się łudzę, że ogram wszystkie gry wydane na obecną generację konsol - zarówno te słabe (dotychczas najgorsza gra w jaką grałem to Leisure Suit Larry: Box Office Bust...), jak i blockbustery, więc cały zestaw muszę jak najbardziej skompletować. Dla mnie to przedłużenie zabawy w gonienie zajączka, wszak must have'y z racji ich dostępności można zebrać w ciągu dwóch tygodni (dysponując odpowiednią gotówką).
Obrazek

Manifesto
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 417
Rejestracja: 2013-06-18, 11:22
Lokalizacja: Przemyśl

Re: [Doolo] Na kolana chamy! ;-)

Post autor: Manifesto » 2013-09-17, 14:24

Kwestia gotówki to niestety problem, zwłaszcza w przypadku niektórych kultowych tytułów (np. Suikoden 2 w wersji PAL). Ja mam całkowicie inne podejście do kolekcjonerstwa - zbieram tytuły do których mam jakiś sentyment, ewentualnie takie, w które chciałem kiedyś zagrać, ale z różnych powodów tego nie zrobiłem. Kilka średnich jakościowo tytułów na półkach posiadam, jednak tylko takich z którymi wiąże określone, dobre wspomnienia. Zbieranie gier aby np. skompletować wszystkie gry z danej konsoli byłoby dla mnie bezcelowe, wolę zebrać gry na których mi zależy, a później "przerzucić się" na kolejną konsolę. Każdy z nas ma inne podejście do kolekcjonerstwa i o to chodzi w tym temacie :)
Ostatnio zmieniony 2013-09-17, 14:27 przez Manifesto, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ