[kaplitov] namiastka kolekcji

Regulamin forum
Rozdział III
Kolekcje retrogersów
1. Dopuszczalne jest ukazywanie kolekcji w zdjęciach i filmach.
2. Zdjęcia powinny być zawarte w funkcji mimg.
3. Tytuł kolekcji powinien zaczynać się tagiem z własnym nickiem.
4. Jeżeli coś z prezentowych rzeczy chcesz sprzedać, umieść to w pchlim targu. Wszelkie oferty sprzedaży będą usuwane wraz z całą kolekcją użytkownika.
Awatar użytkownika
Kaplitov
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 456
Rejestracja: 2013-11-02, 13:52
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

[kaplitov] namiastka kolekcji

Post autor: Kaplitov » 2013-11-02, 16:59

Witam!
Chciałem pokazać (pochwalić się?) co to takiego mam u siebie na stanie. Może akurat ktoś uzna moją kolekcje za ciekawą ;)

Cóż, z tego co widziałem tutaj po różnych tematach, moja kolekcja jest dość... mała/skromna i w małym stopniu retro. Jednakże wychowałem się na Pegasusie i naprawdę uwielbiam pikselowo chiptunowe klimaty :)

Na pierwszy rzut idzie kolekcja konsol. Nie ma ich jakoś wiele, raptem sześć - ale sądzę, że są to dość ciekawe konsole z ciekawymi bibliotekami gier.
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Na zdjęciu:
- Pegasus IQ502 rev.2
- Super Nintendo aka SNES
- Playstation
- Playstation 2
- Playstation Portable w wersji Street
- Xbox Classic
(Jakiś czas temu doszedł Xbox 360 w wersji FAT, ale że będzie widoczny na ostatniej fotce nie aktualizuje tego zdjęcia z konsolami - czyt. nie chce mi się wszystkich znowu wyciągać)

Aha, chciałem dodać że spis gier widocznych na fotkach znajduje się pod "spoilerami". Bez tego, post wydaje mi się zbyt nieczytelny i za długi.

Pora na gry! Zaczniemy od legendarnego Pegasusa.
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Na głównym planie są cardy, których nie wstyd mi pokazywać - w tle kartridże o wątpliwej wartości kolekcjonerskiej - tak zwane bazarówki. Czasami zdarzają się na nich fajne gry - takie jak "Goal 3" czy Chip and Dale 1 i 2. Jednakże nie są one zbyt cennymi przedmiotami i myślę, że nie ma głębszego sensu w pokazywaniu ich w pełnej okazałości (na tych na zdjęciu, większość tytułów się nie powtarza). Są jeszcze inne kartridże, większość to multicardy, albo gry które mi się powtarzają, nie chciało mi się ich specjalnie wyciągać do fotki.
Wróćmy do gier przedstawionych na zdjęciu. Jak widać większość to oryginalne kartridże na Famicoma, ale są też "kolekcjonerskie". Na zdjęciu widoczne są: - Road Fighter
- Boku Dracula-kun (dobrze to napisałem?)
- Gradius
- Life Force
- Złota Piątka
- Fantastic Adventure of Dizzy
- Złota Czwórka
- Dragon Quest III
- Tetris
- Great Tank
- 168 in 1
- Super Mario Bros
- Super Mario Bros 3
- Yoshi`s Cookie
- Binaryland
- Little Marmaid
- F1 Race
- Doraemon
- City Connection
- 1945
- Hoshi no Kirby
- Multicard 4 in 1, na którym znajdują się Jurassic Park, Felix the Cat, Chip and Dale 2 i Super Mario Bros 2 (U.S.A)
- 64 in 1 - naprawdę mniamuśmy multicard. Od numery 1 do 54 wszystkie gry są inne, nie powtarzają się.
- Rockman 3
- Twinbee 3
Większość z tych gier ma dla mnie po prostu wartość sentymentalną. Toż to własnie od Pegasusa zaczęła się moja przygoda z grami video ;)


Następne zdjęcie przedstawia nikłą jeszcze, ale powoli rozrastającą się kolekcje na SNES`a.
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć - Super Mario All Stars
- Super Mario World
- Super Mario World 2: Yoshi`s Island
- Pop`n`Twinbee
- F-Zero
- Parodius
- Micro Machines
- Super R-Type
- Sensible Soccer wraz z boxem
- Twinbee Rainbow Bell Adventures
- Nigel Mansell`s World Championship
- Tetris Attack
- Super Gameboy z Tetrisem
Czas na "nowsze konsole". Zacznę od Playstation 1.
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Na zdjęciu widoczne są: - Air Combat
- Ace Combat 2
- Ace Combat 3
- R-Type Delta
- G.Darius
- Metal Gear Solid
- Omega Boost
- Gran Turismo 2
- Tomb Raider III
- Jurassic Park: Warpath
- The Lost World: Jurassic Park
- Worms World Party
- Worms Armageddon
- Heart of Darkness (w zestawie są jeszcze okulary 3D)
- Colin McRae Rally
- Colin McRae Rally 2.0
- Grandia
- Final Fantasy VI
- SHEEP
- Worms
- Wipeout 2097 (okładka zastępcza... muszę coś ładniego wydrukować. Grę znalazłem w lumpeksie, stan idealny, ale brak przedniej okładki)
- Micro Machines V3
- Oddworld
- Dinosaurs (gra znaleziona w lumpie)
- Army Men
- X2
- Tomb Raider: The Last Revelation (to samo co w przypadku Wipeouta)