Czym karmię swojego Szaraka - kolekcja PS1

Regulamin forum
Rozdział III
Kolekcje retrogersów
1. Dopuszczalne jest ukazywanie kolekcji w zdjęciach i filmach.
2. Zdjęcia powinny być zawarte w funkcji mimg.
3. Tytuł kolekcji powinien zaczynać się tagiem z własnym nickiem.
4. Jeżeli coś z prezentowych rzeczy chcesz sprzedać, umieść to w pchlim targu. Wszelkie oferty sprzedaży będą usuwane wraz z całą kolekcją użytkownika.
Manifesto
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 417
Rejestracja: 2013-06-18, 11:22
Lokalizacja: Przemyśl

Czym karmię swojego Szaraka - kolekcja PS1

Post autor: Manifesto » 2015-01-09, 17:40

Kocham PS1 i jRPG - nie ukrywałem tego nigdy. Moim priorytetem w kolekcjonowaniu gier od początku był właśnie ten gatunek, dlatego skupiłem się głównie na tego typu grach i zbieram je od prawie dwóch lat. Prócz tego kupuję również inne tytuły, jednak nie kolekcjonuję bijatyk, gier wyścigowych i sportowych, po prostu nie przepadam za tymi gatunkami. Interesują mnie głównie wersje NTSC-U, takie wydania podobają mi się najbardziej. Planuję zresztą zamienić kiedyś moje wszystkie gry (prócz oczywiście tych dwóch które w NTSC nie wyszły) na ten właśnie format.
Wszystkie moje gry są w stanie kompletnym (wyjątek - Alone in the Dark - brak przedniej okładki), 3xA i co najmniej bardzo dobrym stanie (na upartego kilka płyt określić mógłbym jako dobry+). Posiadam kilka duplikatów, które powtarzają się na zdjęciach. Do kolekcji brakuje mi kilkunastu dosłownie tytułów i wówczas będę ją uważał za kompletną.

Na sam początek danie główne, czyli gry RPG:

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Bezcenne i ogromnie trudne do zdobycia wydania gier od Working Designs:
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Poniżej mój największy rarytas jeśli chodzi o wydania w PALu - kolekcjonerskie wydanie FF VIII:
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Kolekcja przygodówek w klimatach horroru:
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Kolekcjonerska edycja TR:
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Mój drugi największy rarytas w PALu (po FF):
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Inne rzadkie i ciekawe gry:
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Pozostałe gry - nie posegregowane, w ilości, jakiej chciało mi się zdejmować z półki i robić zdjęcia: ;)
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Ostatnio zmieniony 2015-01-09, 19:28 przez Manifesto, łącznie zmieniany 1 raz.

szczupi26
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 588
Rejestracja: 2014-04-27, 11:32

Re: Czym karmię swojego Szaraka - kolekcja PS1

Post autor: szczupi26 » 2015-01-09, 19:10

Piękna kolekcja, naprawdę piękna, jrpg-i zapierają dech w piersiach.
Do tego mnóstwo innych rarytasków które sam bym z chęcią przygarnął (Lomax-a ostatnio sprzątnęli mi sprzed nosa)
i5 4690K@4400 MHz + NOCTUA NH-U12P|ASRock Fatal1ty Z97|2x4GB G.SKILL TRIDENT X 2400MHz CL10
Gigabyte G1 GTX 1070|Kingston SM2280 M.2 120GB + TOSHIBA 1TB|CORSAIR 520HXEU-520W|CM DOMINATOR 690|BENQ GW2750HM|MICROLAB SOLO 5C

Awatar użytkownika
Blackie
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 887
Rejestracja: 2006-02-06, 12:36

Re: Czym karmię swojego Szaraka - kolekcja PS1

Post autor: Blackie » 2015-01-09, 21:33

Sliczne zbiory!
He only went so far as the subconscious.

K_slash
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 383
Rejestracja: 2013-02-07, 19:14
Lokalizacja: 天国

Re: Czym karmię swojego Szaraka - kolekcja PS1

Post autor: K_slash » 2015-01-10, 01:07

Długo trzeba było czekać, aby zobaczyć tą piękną kolekcje :)

Widać wszystko co najlepsze w danych gatunkach. Same wysokiej jakości tytuły - żadnego zapychacza !

Chyba już niewiele zostało do skompletowania ? ;)

Grabelny
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 46
Rejestracja: 2014-02-02, 15:11

Re: Czym karmię swojego Szaraka - kolekcja PS1

Post autor: Grabelny » 2015-01-10, 09:46

nieźle :) gdyby tylko to były PALe nie NTSC ;) ale kto co lubi
Obrazek

Manifesto
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 417
Rejestracja: 2013-06-18, 11:22
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Czym karmię swojego Szaraka - kolekcja PS1

Post autor: Manifesto » 2015-01-10, 11:27

Dzięki chłopaki. W tej chwili lecą do mnie z USA obydwie części Saga Frontier, ale zdecydowałem się nie czekać tylko już teraz zamieścić zdjęcia kolekcji. Poza tym mam do zebrania jeszcze kilkanaście tytułów, a najważniejsze są dla mnie obydwie części Tales of Destiny na które poluję od dłuższego czasu.
Grabelny pisze:nieźle :) gdyby tylko to były PALe nie NTSC ;) ale kto co lubi
O to już można mieć pretensje do wydawców, którzy omijali Europę szerokim łukiem. Zauważ, że bardzo dużo gier z mojej kolekcji nigdy nie wyszło w PALu. Poza tym wydania NTSC są ładniejsze 8)

Awatar użytkownika
tbxx
Administrator serwisu
Administrator serwisu
Posty: 732
Rejestracja: 2007-10-09, 17:16
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Czym karmię swojego Szaraka - kolekcja PS1

Post autor: tbxx » 2015-01-10, 12:54

Little Big Adventure [PAL] z Autografem Fredericka Raynala to też rarytas - wiem tylko o 2 egzemplarzach w Polsce.

Manifesto
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 417
Rejestracja: 2013-06-18, 11:22
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Czym karmię swojego Szaraka - kolekcja PS1

Post autor: Manifesto » 2015-01-10, 16:16

Tbxx - zapomniałem o tym napisać, choć planowałem. Przy okazji wrzucę tutaj zdjęcie tego autografu. Jakby ktoś nie wiedział - zdobył go tbxx :)

Keitaro
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 785
Rejestracja: 2007-11-13, 20:22

Re: Czym karmię swojego Szaraka - kolekcja PS1

Post autor: Keitaro » 2015-01-10, 19:15

Epicka sprawa, taka kolekcja to prawdziwy skarb. Zazdroszczę

Kwaśny
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1222
Rejestracja: 2011-10-09, 13:08
Lokalizacja: BDG

Re: Czym karmię swojego Szaraka - kolekcja PS1

Post autor: Kwaśny » 2015-01-10, 21:03

Zbierasz tylko i wyłącznie gry na PS1?

Kolekcji zazdroszcze i szanuje za konsekwencję :)
 Pokaż
Obrazek

yrkill
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 452
Rejestracja: 2011-07-28, 23:58
Lokalizacja: Łódź

Re: Czym karmię swojego Szaraka - kolekcja PS1

Post autor: yrkill » 2015-01-11, 11:22

Może i ograniczona do jednej platformy, ale naprawdę solidna i bez żadnych śmieci. Samo mięsko, gratulacje :)
n3ds, amiga1200, amiga cdtv, ds lite, n64, ps2, ps3, ps4, psp, smd2, snes, wii, wii u, vita

Manifesto
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 417
Rejestracja: 2013-06-18, 11:22
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Czym karmię swojego Szaraka - kolekcja PS1

Post autor: Manifesto » 2015-01-11, 11:38

Kwaśny pisze:Zbierasz tylko i wyłącznie gry na PS1?

Kolekcji zazdroszcze i szanuje za konsekwencję :)
W tej chwili tak. Za kilka miesięcy prawdopodobnie zacznę kolekcjonować gry na PS2, ale póki co mam jeszcze do zdobycia kilkanaście rzadkich tytułów na PS1 :) Najważniejsze z nich: Tales of Destiny, Einhander, Tail Concerto, Persona cz. 1, Silhouette Mirage. Dzięki.

meres
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 93
Rejestracja: 2014-05-02, 18:46

Re: Czym karmię swojego Szaraka - kolekcja PS1

Post autor: meres » 2015-01-12, 00:49

No ładna kolekcja dla fanów gier RPG, ja wolę wydania PAL ze względy na pudełka właśnie bardzo mi się podobają mi że są bardzo podatne na uszkodzenia
Muszę CI podziękować zobaczyłem u Ciebie wydanie Final Fantasy VII Limitke i sam swoją kupiłem :) http://www.ebay.co.uk/itm/Final-Fantasy ... 1395513377
Także dzięki za pozytywnego kopniaka :)
Widać że wiesz co chcesz zbierać chodź to to dosyć sterylna kolekcja a co do Lunara 2 to nie są bardzo trudne do zdobycia znalazłem 2 aukcje na szybko:
1. http://www.ebay.co.uk/itm/Lunar-2-Etern ... 3ce6e15633
2. http://www.ebay.co.uk/itm/Lunar-2-Etern ... 463098c7a1

Chyba się skuszę na 2 aukcję skoro twierdzisz że cięzko ją dostać może kiedyś będzie to dobra karta przetargowa :)
Moim zdaniem każdą grę można kupić to zależy ile chcesz wydać, jeżeli masz kasę masz każdy tytuł praktycznie.
Na PS2 też będziesz uderzał w RPG?
Obrazek

Manifesto
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 417
Rejestracja: 2013-06-18, 11:22
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Czym karmię swojego Szaraka - kolekcja PS1

Post autor: Manifesto » 2015-01-12, 07:22

meres pisze:Lunara 2 to nie są bardzo trudne do zdobycia znalazłem 2 aukcje na szybko:
1. http://www.ebay.co.uk/itm/Lunar-2-Etern ... 3ce6e15633
2. http://www.ebay.co.uk/itm/Lunar-2-Etern ... 463098c7a1
Nie wiem czy zauważyłeś, ale w obydwu aukcjach czegoś brakuje - w pierwszej naszyjnika, w drugiej sprzedawca napisał o zgubionej mapie. Tak więc jak widzisz wcale nie jest tak łatwo znaleźć te gry w stanie kompletnym. Dodatkowo jeśli ktoś sprowadza gry z USA poluje raczej na aukcje bez podatków importowych, a takie w przypadku tych tytułów są rzadkością.
Chyba się skuszę na 2 aukcję skoro twierdzisz że cięzko ją dostać może kiedyś będzie to dobra karta przetargowa :)
Moim zdaniem każdą grę można kupić to zależy ile chcesz wydać, jeżeli masz kasę masz każdy tytuł praktycznie.
Na PS2 też będziesz uderzał w RPG?
Owszem, wiele gier można znaleźć nawet w stanie zafoliowanym i za 1000 zł, ale to chyba nie o to chodzi, aby wydawać na nie bajońskie sumy. Jeśli zaś chodzi o używki pieniądze czasami nie wystarczą. Przykładowo - znalezienie takiego Thousand Arms w stanie co najmniej bdb, pełnym, z nalepkami i kartą hologramową uważam za wyjątkowo trudne, takie zestawy pojawiają się na eBayu niezmiernie rzadko (w tej chwili widzę jedną aukcję, bardzo drogą zresztą).

Jeśli chodzi o PS2 to zapewne zacznę od gier jRPG, ale pierwszą grą, którą naprawdę będę chciał kupić będzie kolekcjonerskie ICO (moja ulubiona gra na PS2).

meres
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 93
Rejestracja: 2014-05-02, 18:46

Re: Czym karmię swojego Szaraka - kolekcja PS1

Post autor: meres » 2015-01-12, 08:53

O tej mapie dobrze nie doczytałem, a widzisz :) Zresztą ja niektóre gry kupuję i traktuje jako karty przetargowe, często kolekcjonerzy wolą tytuł za tytuł już zamiast samej kasy a jak mówisz że to rzadkie gry i cena nie jest tragiczna moim zdaniem. Muszę się za nią rozejrzeć gdyż jako gracz nigdy w nią nie grałem.Wciąż się uczę kolekcjonowania jeszcze wiele przede mną :)

Masz rację połowa radości z gry jak ją kupisz po okazyjnej cenie dlatego ja zawsze lubię licytację często do poźnych godzin, czekam na koniec i nierzadko kupuje gry za grosze :)
Akurat posiadam tą wersję chyba o tą Ci chodzi
Obrazek
Nabyłem ją na pchlim targu za 5 zł w stanie bardzo dobrym dziadek nie wiedział co sprzedaje, lubię takie okazje :)
Obrazek

ODPOWIEDZ