Nintendo Switch

ODPOWIEDZ
Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1050
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Nintendo NX

Post autor: Kiriki-kun » 2016-03-07, 15:12

I w tym rzecz. Według mnie to bardzo krzywdzące dla konsoli, jeżeli jest uważana za sprzęt drugiego gatunku. To musi przynosić spore straty i zawężać rynek.

Kaspar84
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 619
Rejestracja: 2013-10-28, 11:52

Re: Nintendo NX

Post autor: Kaspar84 » 2016-03-07, 15:42

Z tego co czytałem to Nintendo raczej jest na plusie finansowym niż minusie. W wielu krajach jest szał na Amiibo i jeśli podpiąć je pod peryferia do WiiU to myślę, że ta konsola nie przynosi strat.
Obrazek

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1050
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Nintendo NX

Post autor: Kiriki-kun » 2016-03-07, 16:15

Nie twierdzę że przynosi straty. Samo Nintendo też ma się dobrze, kasy mają dość.
Nie zmienia to jednak faktu, że status "konsoli drugiej kategorii" szkodzi sprzedaży.
Nie każdy kupuje 2-3 konsole najnowszej generacji.
Jeżeli przeciek w jakimś stopniu się sprawdzi, to wygląda jakby N chciało, żeby ich nowa konsola była stawiana na równi z Sony i MS. Wtedy oprócz rynku który w 100 % jest ich, uszczkną trochę zysków MS i Sony. Wiem, że mają dużo kasy, ale myślę że jeżeli będą mieli jeszcze więcej, to się ucieszą :)

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Nintendo NX

Post autor: Ukukuki » 2016-03-07, 18:33

Kiriki-kun pisze:I w tym rzecz. Według mnie to bardzo krzywdzące dla konsoli, jeżeli jest uważana za sprzęt drugiego gatunku. To musi przynosić spore straty i zawężać rynek.

Nintendo otwarcie samo przyznaje ,że nie celuje w target graczy Sony czy Xboxa. Od czasów Wii mają taką politykę i póki co sprawdza się świetnie, raczej tego nie będą zmieniać tylko będą chcieli powtórzyć sukces Wii, DSa i 3DSa.


Przecieki właśnie sugerują ,że obierają inną drogę niż konkurencja. Dlaczego wyciągasz wnioski ,że będą chcieli ukierunkować się w inną stronę niż dotychczas?
Famicom!

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1050
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Nintendo NX

Post autor: Kiriki-kun » 2016-03-07, 18:48

ponieważ w przeciekach mówi się o zwiększeniu mocy konsoli i łatwym portowaniu gier. Nie ma sensu pracować nad systemem który pozwoli łatwo przenosić gry z innych konsol na NX'a, jeżeli planuje się mieć tylko swoją bibliotekę.
Takie gry jak Splatoon czy Xenoblade nie muszą być portowane, więc gdyby chcieli całkowicie olać resztę rynku, to nawet by sobie tym nie zaprzątali głowy. Oczywiście zakładając, że przeciek jest prawdziwy.

Poza tym to, że wydadzą równorzędną konsolę w stosunku do XO i PS4, nie znaczy że celują w ten sam target. Cały czas mówię o uszczknięciu niewielkiej części rynku.
Nintendo może chcieć też w przyszłości wyjść z marginesu. Pamiętajmy, że kiedyś było największą firmą jeśli chodzi o konsole, a aktualnie ich stacjonarka jest traktowana jako sprzęt drugiego gatunku.

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Nintendo NX

Post autor: Ukukuki » 2016-03-07, 19:14

Analogiczna sytuacja była przecież z WiiU, moc zbliżona do PS3 i X360 aby łatwo portowało się gry. Jednak to nie przyciągnie graczy z targetu CoDa i Battlefielda bo samo Nintendo nie robi gier które w nich celują. A M$ i Sony to robią. Wszelkie Halo, Uncharted, Forzy, Gran Turismo, God of War, Gears of War, Las of Us, Killzone mają za zadanie przyciągnąć określonych graczy którzy też kupują CoDy, Battlefieldy, GTA, Batmany, Stare Zwoje, Fallouty itp. Jakoś nie widzę żadnego studia Nintendo w roli developera gry w stylu GoW, GTA, Ucharted, Forzy czy Halo itp.

Będzie taka sama sytuacja jak z WiiU, gdzie na początku Nintendo przekona kilku developerów do zrobienia portów Batmana, Bioshocka zobaczą ,że się nie sprzedaje i tyle.

Platformy Nintendo mają swój unikalny klimat i niech tego się trzymają. Z WiiU nie wypaliło bo tablety i smartfony osiągneły gigantyczną popularność więc nikt nie będzie kupował konsoli z podobnymi funkcjami. Mówię tutaj o zwykłych zjadaczach chleba dla których granie nie jest hobby. Dlatego jestem pewny ,że przywalą znowu czymś unikalnym.
Famicom!

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1050
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Nintendo NX

Post autor: Kiriki-kun » 2016-03-07, 19:50

Czyli twierdzisz że gdyby na NX'a wyszły CoD'y i Battlefieldy w jakości takiej samej jak na XO i PS4, to skończyłoby się tak samo jak przy WiiU?
WiiU technicznie stało na poziomie generacji wcześniej, NX ma być na poziomie aktualnej generacji.
Mówię o sytuacji w której wykorzystaliby tą moc tych "50 WiiU".

Nintendo aktualnie ma swoją nisze i klimat, ale ciężko powiedzieć czy jest to dobra taktyka na dłuższą metę. Zwróć uwagę że nie zawsze tak było, i mogą chcieć powoli wracać na rynek.
Nie mówię że nie podoba mi się aktualny stan Nintendo, i nie mówię też że zbankrutują, ale w biznesie jest tak, że jeżeli nie idziesz do przodu to się cofasz.
Wii zostało uznane za casualową konsolę, WiiU szału nie zrobiło, stacjonarki od nich zostały zepchnięte na margines. Wygrywają w handheldach, ale jest to mniejszy rynek w dodatku z dużą konkurencją w postaci smarfonów.
Przy WiiU próbowali wrócić na główny tor, ale przejechali się na powiązaniu z Wii i kiepskich bebechach.
Mimo wszystko uważam, że będą próbowali wrócić zamiast dalej się wycofywać.

Kaspar84
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 619
Rejestracja: 2013-10-28, 11:52

Re: Nintendo NX

Post autor: Kaspar84 » 2016-03-07, 20:14

Czy przypadkiem nie było tak, że WiiU wyszło w takim okresie Xboxa360 i PS3 co teraz NX w czasie XO i PS4? Jak ta konsola będzie wydawana za rok i będzie zbliżona, czyli nie lepsza, do XO i PS4 a rok później zaczną ogłaszać nowego klocka i PS5 to myślę, że może być sytuacja analogiczna.
Co do portowania to X i PS to praktycznie PC a WiiU nie, więc nie portowanie polegało na napisaniu gier praktycznie od nowa. Teraz ma to się zmienić.
Obrazek

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1050
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Nintendo NX

Post autor: Kiriki-kun » 2016-03-07, 20:19

Fakt, sporo zależy od tego kiedy wejdzie kolejna generacja (XO ma już 3 lata, a ja mam wrażenie jakby wyszło wczoraj :P).
Aczkolwiek jeżeli NX ma mieć tą wydajność 15x XO, to by dało radę :P
Zresztą NX może jeszcze czekać do kolejnej generacji i będzie się wtedy mierzyć z PS5 i Xbox Two.

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Nintendo NX

Post autor: Ukukuki » 2016-03-07, 21:02

NX ma mieć zbliżoną wydajność do X0. Konsole stacjonarne od Nintendo są jakby na uboczu od premiery N64. Tyle ,że konsole N64 i GameCube są ostatnimi które były takie same jak konkurencja. Od premiery DSa Nintendo idze swoją ścieżką i póki co wychodzi im to na dobre. Nintendo na pewno nie padnie, może skończyć tak jak Sega ale szybko to się nie stanie. Chyba ,że ich linia konsol przenośnych dostanie po tyłku od telefonów, na razie się na to nie zanosi. Zresztą może uda im się powtórzyć sukces Wii.
Famicom!

chrno
Redaktor
Redaktor
Posty: 277
Rejestracja: 2011-07-02, 16:52
Lokalizacja: Bolków
Kontakt:

Re: Nintendo NX

Post autor: chrno » 2016-03-19, 20:46

Obecny problem Nintendo leży w podobnej sytuacji co obecnie Microsoft.

1. Konsola musi wyjść na nieznane wcześniej rynki czyli Europe Centralną i Wschodnią, Amerykę Południową itp.
2. Lokalizacja gier na każdy z rynków.
3. Reklama! Wystarczy prześledzić nawet to ile Nintendo na swoje największe tytuły wydaje na marketing (ba oni na promocję konsoli nie wydają więcej niż niektóre firmy na promocję pojedynczej gry - vide: Destiny blisko 300mln poszło na czysty marketing gry a rzekomo nowa Zelda ma 36mln$ przeznaczone na reklamy).
4. Z unifikowany system profili - czyli nadchodzące My nintendo które nie może tym razem być w produkcji przez lata.
5. Większe wsparcie Zachodnich developerów i współpraca z nimi - jak widać nawet po Wii U współpraca z Japońskimi devami dobrze zaowocowała nowymi IP lub świetnymi kontynuacjami. Czas aby zachód w końcu przyszedł do Big N o czym firma chyba ciągle zapomina.

To takie mniej więcej parę punktów nad którymi musi popracować Nintendo bo i 3DS i Wii U ucierpiały na beznadziejnym początkowym wsparciu gier third-party i first-party co jest moim zdaniem tragedią i choć 3DS dobrze sobie radzi (aczkolwiek brakuje mu już obecnie prawdziwych system sellerów które ruszą sprzedaż konsoli) tak Wii U nigdy się z tego nie wydostał.
Kolejnym wielkim błędem była nazwa związana z Wii co Big N samo przyznało że dali ciała ale po prostu chcieli zbudować kolejną markę obok Game Boy'a i Nintendo DS ale zły marketing z Wii skierowany głównie pod casuali (niesłusznie bo lista świetnych gier "dla graczy" przekracza dobrą setkę tytułów.
Ploty plotkami ale również tutaj muszę powiedzieć iż jeżeli najnowsze info w postaci ex'a jak Beyond Good and Evil czy ekskluzywność bety Beyond Destiny (rzekomej kontynuacji Destiny) czy nowego CoDa mogłyby nieźle namieszać.
No i co najważniejsze. Nintendo powinno bardziej otworzyć się na graczy. Nie pochwalam tego ale świetnie pokazuje to i MS i Sony które zapowiada różne pozycje, czy to nowe IP czy remake'i/remastery/rebooty poprzez nawet efektowny teaser lub ogólnie trailer pomimo że gra może być w powijakach jeszcze przez 2/3 lata. U Nintendo standardowo o nowych grach dowiadujemy się często dopiero parę tygodni lub ew. miesięcy przed już właściwą premierą.
Dziwi mnie to bo pierwszy Nintendo Direct z 2013r. był świetnym przykładem jak Ninny poszło drogą konkurencji i zapowiedziało tytuły które zaczęły się pojawiać dopiero rok do prawie trzech lat. Nie mówię iż zaskoczenia są złe bo Nintendo Digital Event z 2014r. był prawie że idealny pod względem contentu i tego jak potem promowali na E3 zapowiedziane pozycje.
No i dopóki nie pójdą w gry z kategorii wiekowej 16+ to wielu dalej będzie uważało ich stacjonarki za sprzęt dla dzieci oraz drugiej kategorii jako konsole "dodatkową" do platformy Sony lub MS.

Wybaczcie tak długiego posta ale trochę chciałbym aby Ninny ogarnęło się w dosyć wielu kwestiach i choć z zachwytem spędzałem czas przy Wii i obecnie przy Wii U chciałbym abym nie był zmuszony do kupowania zaraz drugiej konsoli tylko po to aby pograć w gry multiplatformowe. Czy MS nie pójdzie zaraz za Ninny i nie wyda nowej konsoli? Cóż ogólnie rzecz biorąc XOne sprzedaje się lepiej niż 360 ale to tylko dzięki rynkowi USA bo obecnie w Europie jest zaledwie 5mln użytkowników przy prawie 15mln PS4 (o Japonii nawet nie wspomnę). Najgorsze co się przytrafiło to właśnie to przedłużenie cyklu życiowego zeszłej generacji. Gdyby MS i Sony zapowiedziały swoje konsole na równi z Big N to do 2017r. mielibyśmy już PS5 i Xbox Next ale tak nie jest bo obie te firmy rzekomo chcą powtórzyć 10 letni cykl swych konsol co jest moim zdaniem niezłym absurdem.

Wracając do tematu samego NX'a w najgorszym przypadku mogą się ziścić te plotki o słabej mocy konsoli (nie oszukujmy się jeżeli NX będzie o mocy XO lub zbliżonej to będzie naprawdę źle) oraz ponownie dziwacznym kontrolerze na podobieństwo Gamepada to obstawiam iż konsola będzie mogła się bić o pierwszeństwo najgorszej sprzedaży z Virtual Boyem. Jeżeli jednak przypomną sobie jak dobry w specyfikacji był GaCek i zaimplementują do niego współczesne porządne bebechy i nośnik + coś "innego" w stylu NInny co może przyciągnąć ludzi ale nie odstraszyć developerów to myślę iż sprzeda się te 50mln i będzie można mówić o sukcesie.


P.S. I niech się do jasnej choinki zlitują z ilością gier z Mario. Naprawdę ilość Mariana zaczyna przytłaczać. Jak DS i Wii dostały po jednym tytule i było super tak rozkręcili się na dobre i na 3DS'a i Wii U dostaliśmy w tej konwencji aż 6 głównych gier gdzie nawet seria Super Mario poszła w konwencje 2.5D i krótkimi czasowymi stage'ami, nie zapominając o masie spin-offów które wychodzą dalej.

P.S. 2. I jak to jest możliwe aby firma z tak bogatym portfolio IP olała dobre 80% z nich bo Miyamoto twierdzi iż nowa super grafa, nowe plansze i parę innych pierdół nie sprawią że gra będzie fajna. Hmmm patrząc co robi konkurencja gdzie fani i tak są podjarani to myślę że sam z chęcią przygarnąłbym nowego F-Zero, 1080, Wave Race'a, Kid Icarusa, prawdziwego Metroida, Wario Land i całą resztę ale nie bo po co Mario nam to wynagrodzi.....
Ostatnio zmieniony 2016-03-19, 20:55 przez chrno, łącznie zmieniany 1 raz.

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Nintendo NX

Post autor: Ukukuki » 2016-03-19, 20:52

Pod wszystkim mogę się podpisać ale dlaczego 10 letni cykl życia konsoli uważasz za absurd? Dla mnie jest to normalne, po to się kupuje konsolę żeby mieć spokój ze sprzętem jak najdłużej. To nie rynek komputerowy ,że co 5 lat pasuje wymienić procesor, płytę i grafikę.


Problem Nintendo jest taki ,że ich polityka od lat 80 się nie zmienia. Celują w rodzinną konsole i to im najlepiej wychodzi, jeśli miało by to wyglądać jak u Sony czy M$ to ich wewnętrzne studia musiałby robić gry typu Gears of War, God of War, Gran Turismo czy Uncharted. Ja sobie tego wyobrazić nie potrafię, zresztą po co niech robią to co im najlepiej wychodzi. Nie wiadomo może uda im się powtórzyć sukces Wii.


Do tego naprawdę mierny online na ich konsolach. Kupując coś na PS3 czy PSP ze staroci mam dostęp do tego na wszystkich pozostałych platformach a Nintendo nawet porządnie gry do konta nie potrafi przypisać. Tylko kupując grę ze SNESa na Wii, nie mogę pograć w nią na WiiU lub 3DSie niech pierw potrafią się w tym temacie. Dla mnie jest to straszne złodziejstwo i duszenie pieniędzy z użytkowników.
Ostatnio zmieniony 2016-03-19, 20:58 przez Ukukuki, łącznie zmieniany 1 raz.
Famicom!

chrno
Redaktor
Redaktor
Posty: 277
Rejestracja: 2011-07-02, 16:52
Lokalizacja: Bolków
Kontakt:

Re: Nintendo NX

Post autor: chrno » 2016-03-19, 20:58

Tak tylko iż 10 letni cykl już się odbija na graczach i twórcach. Wprowadza stagnacje i nudę. Wszystkie poprzednie generacje trwały do max. 6 lat tylko 7-generacja trwa już prawie 11 lat gdzie samo Nintendo stwierdziło iż po 5 latach trzeba ruszyć do przodu a Sony i MS ciśnie i PS3 i X360 dalej. Po co więc wydali PS4 i XOne skoro w wiele pozycji mogę dalej pograć na pastach w gorszej grafie?

Ja im nie karzę kopiować pomysłów na shooterki. Ja bardzo chciałbym powrotu bardzo wielu ich marek które na 100% przyciągnęłyby graczy. Ja właśnie nie chce celowania w rodzinę bo im to nie wychodzi za dobrze. Wtedy będą tylko Wii U party i cała reszta tego typu gniotów. Mogą to doskonale zrównoważyć ale dopóki tego nie zrobią i nie zaczną wspierać firm third-party z ich produkcjami to firmy nie będą chciały tam wydawać gier. Wiele największych teamów developerskich o tym mówiło. Nawet Ubisoft przyznało iż w momencie gdy Nintendo wydaje swoje największe marki, cała reszta schodzi na daleki plan i jak dane gry mają się sprzedać? Są właśnie obecnie sami więźniem gier z Pokemonami i Mario na czele a tak nie powinno być że tylko dwie serie napędzają sprzedaż konsoli. Kiedyś Nintendo z czasów NES'a i SNES'a potrafiło zrównoważyć gry dla rodzin i gry dla graczy. Każdy miał to co chciał (z koncentracją na graczach zwłaszcza na SNES'ie). Obecnie ten rodzinny aspekt pokazał gdzie ich ma gdy wydali Wii U (czyt. głęboko w pupie gdyż to są użytkownicy jednorazowego zakupu).
Ostatnio zmieniony 2016-03-19, 21:05 przez chrno, łącznie zmieniany 1 raz.

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Nintendo NX

Post autor: Ukukuki » 2016-03-19, 21:03

Przecież tak samo było już w latach 80? Sega swego czasu portowała gry z Mega Drive na starszą konsolę Master System! Każda generacja tak ma, no proszę cię, to jest naturalne dla konsol. Jeśli konsola jest popularna to i jej cykl życia jest długi, przykład NES, Genesis, Neo Geo, PSX, PS2, X360, PS3, Wii, nigdy nikt nie będzie podtrzymywał sztucznie trupów jak Xbox, GC, N64 czy Saturn. A cyklu życia PS2 to już chyba nic nie pobije. O ile dobrze pamiętam PS2 dostała God of War 2 kiedy PS3 byłą już na rynku. Do tego przez następne kilka lat Sony dalej wydawała gry na PS2 i to swoje wewnętrzne. Najgorsze co było dla mnie to zachowanie Microsoftu po wydaniu X360, całkowite porzucenie Xboxa co dla mnie jako posiadacza było bolesne. Mimo wszystko nie odwróciłem się od nich i kupiłem 360 i tego nie żałuje bo dla mnie jest to jedna z najlepszych konsol, jednak po tym co pokazali przy One to mam ich gdzieś i już nigdy więcej od nich konsoli nie kupię.


10 letni cykl nie oznacza ,że przez ten czas nie będzie następcy tylko ,że konsola będzie przez tyle lat wspierana. Następca może wyjść w 6-7 roku życia konsoli.

Dla mnie rodzinne gry od Nintendo to platformówki z Marianem, Donkey Kong i Mario Kart plus świetne sportsy itp. Dla tych gier kupuję Nintendo, pograć z dziewczyną, siostrą czasem z kumplami.

W moim odczuciu ta generacja konsol może być ostatnią jaką znamy w klasycznym znaczeniu. Oczywiście jeśli plotki się potwierdzą http://www.ppe.pl/news/42517/sony-pracu ... sc-4k.html Takie same plotki chodzą z One. Problem jest taki ,że w dzisiejszych czasach może to wypalić.
Ostatnio zmieniony 2016-03-19, 21:14 przez Ukukuki, łącznie zmieniany 1 raz.
Famicom!

chrno
Redaktor
Redaktor
Posty: 277
Rejestracja: 2011-07-02, 16:52
Lokalizacja: Bolków
Kontakt:

Re: Nintendo NX

Post autor: chrno » 2016-03-19, 21:13

Ale ja nie mówię o cross-wydaniach które są naturalną rzeczą od studiów first-party. Mówię o sytucjach gdzie twórcy Third-party decydują się na wydanie swojej gry na iluś tam letnią konsole kosztem nie wydania jej na next-gena. Wiele firm olało Wii U bo twiedzili że port na PS3 i X360 przyniesie im większą i łatwiejszą kasę niż pójście do nowego nabywcy. Ja doskonale wiem jak było bo ja również miałem Xboxa i wcale nie żałowałem tego bo z X360 byłem od początku. MS od początku mówił że z pierwszym Xboxem przygotowują grunt pod ich prawdziwą konsolę jaką była 360-tka. Sony tak zachłyśnięte sukcesem PS2 wolało aby ich teamy wydawały gry jeszcze na nią a ekipa od God of Wara miała tak naprawdę problemy podczas developingu z GoW2 i dlatego im tyle zeszło.
Zresztą Japońskie teamy bardzo długo trzymają się starych konsol ze względu na problemy z programowaniem. Nowe silniki i programy nie są natywnie tłumaczone na Japoński tylko na Angielski. Czas potrzebny na wydanie odpowiedniej wersji dla Japończyków jest często bardzo długi i dlatego pozostają w tyle. To co mi się nie podoba to poprzednia generacja gdzie Sony i MS próbowało swych sił w kontrolerach ruchowych aby wydłużyć sztucznie cykl życia swoich konsol.
A powiedz co takiego złego pokazali przy XOne że nigdy ich konsoli już nie kupisz? Moim zdaniem o wiele lepiej słuchają graczy niż Sony które obecnie ciągnie sprzedaż tylko i wyłącznie z gier third-party a nie swoich tytułów na wyłączność.


P.S. takie ploty chodzą od lat i dotyczący praktycznie każdej konsoli. O Wii pisano to samo. Sony nigdy nie zdecyduje się na taki kierunek ponieważ będzie zaraz problem czy dana gra pójdzie na starych modelach a obecnie 36mln użytkowników dostałoby strzała w ryj wiedząc iż kupili "tą" gorszą platformę i teraz karzą im kupować nową. Gdy Phil Spencer ostatnio powiedział iż chciałby aby konsola została drugim PC-tem gdzie po latach dostaje się nowe części na wymianę to ludzie mało co go nie zjedli to poprawił się z tym stwierdzeniem iż to właśnie zamknięta infrastruktura i stały cykl nowych konsol czyni je wyjątkowymi. Pomijam kwestię 3DS'a bo handheldy rządzą się swoimi prawami. Ale także widać co ludzie twierdzą o ulepszonych wydaniach bo i New 3DS do tej pory dostał tylko i wyłącznie Xenoblade'a .
To co miałem na myśli z 10 letnim cyklem konsoli to to iż Sony i MS przed wydaniem tej obecnej bardzo hucznie głosiło iż chcą aby ten cykl wytrzymał bo nie chcą wydawać pośrodku właśnie nowej konsoli. No i nie zgodzę się że jest to zdrowe podejście. Sony przy PS2 zaczęło wydawać masę podrasowanych portów z PSP. Przy PS3 i X360 wiele firm zapowiedziało nowe tytuły które po jakimś czasie skasowano ponieważ okazywały się rzekomo za słabe. Robią w ten sposób sztuczne obietnice i wmawiają ludziom aby nie przesiadali się na nowy sprzęt po czym i tak wszystko standardowo przerzucają na next-geny. Nawet Sony aby PS4 utrzymało się w sprzedaży olało kompletnie Vitę i gry które były w produkcji i na PS3 i na Vite przenieśli na PS4. Vita stała się trupem na zachodzie i pomimo że w Japonii wiele gier wychodzi na ich trzy platformy to na Zachodzie dostajemy wyłącznie wersje na PS4.

Nie zrozum mnie źle bo nie chce zejść z tematu którym jest tutaj NX. Chodzi mi głównie o to iż obecnie Nintendo ma mnóstwo rzeczy które jeżeli poprawi lub trochę podpatrzy i wyda w swojej wersji może im wyjść tylko na dobre. Ale nie zgodzę się aby tkwili w party games i rodzinnym nastawieniu bo NES, SNES oraz wszystkie handheldy nie sprzedały się dzięki grom rodzinnym a dzięki przyciągnięciu również graczy którzy liczą na wyzwania i dobry growy content. Sam kupuje platformy Nintendo nie dla pogrania z dziewczyną a dla takich serii jak Pikmin, Star Fox, Donkey KOng, Metroid, The Legend of Zelda, Kid Icarus, Luigi's Mansion, Xenoblade Chronicles, F-Zero, Wave Race, i całej reszcie skierowanej do starych fanów. Ty możesz mieć odmienne zdanie ale Nintendo z Mario Karta i party games nie utrzyma się długo a taki 3DS sukcesu takimi grami nie zdobył.
Ostatnio zmieniony 2016-03-19, 21:34 przez chrno, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ