Nintendo Switch

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Nintendo NX

Post autor: cissic » 2016-12-12, 02:46

Nintendo jest bardzo dobre w kotletach :) Jeśli oprócz nowego Mariana i Zeldy zapowiedzą jeszcze konkretnych kilka gier to biorę tego grata :)

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Nintendo NX

Post autor: cissic » 2016-12-12, 03:12

Seasons of Heaven zapowiada się smakowicie, ale mało jest konkretów. W każdym razie już sobie zrobiłem smaka :)
https://www.youtube.com/watch?v=49fniECr3TM

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Nintendo NX

Post autor: Ukukuki » 2016-12-13, 20:01

Jak dla mnie póki co nie ma czym się podniecać, czekam na więcej informacji.

Chciałbym tą konsolę kupić na premierę ale nie ma po co. Mam nadzieje ,że w styczniu pokażą jakąś petardę na to albo i dwie. Strasznie niemrawe premiery nowych konsol w tej generacji.

Mógłby już ktoś zmienić tytuł tematu na właściwy:P
Famicom!

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Nintendo Switch

Post autor: Ukukuki » 2017-01-08, 09:55

http://www.ppe.pl/news/47556/nowe-szcze ... atoon.html

Kilka nowych informacji. Mario Kart 8 z dodatkami i nowy Mario spoko. Może jeszcze Zelda by mnie interesowała. Ciekawe co na tej prezentacji 13 pokażą, jak będzie dobrze to kupuję po raz pierwszy na premierę. Jak nie, zamykam swoją kolekcję na Famicoma o ostatnie tytuły:d
Famicom!

Tanker
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 74
Rejestracja: 2016-02-13, 12:30

Re: Nintendo Switch

Post autor: Tanker » 2017-01-08, 15:12

Jak sądzę w Polsce na premierę trzeba szykować z 1500zł? :/ Kurcze, chyba poczekam chwilkę aż pierwszy boom minie i wtedy zakupię. Nie wiem czy ktoś to pisał, ale gdzieś na YT znalazłem informację (nie wiem czy pewną), że w Switch'u ma być multiregion.
[b]I'm awake I'm alive
Now I know what I believe inside
Now it's my time
I'll do what I want cause this is my life[/b]

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Nintendo Switch

Post autor: Ukukuki » 2017-01-08, 22:10

Fajnie jakby cena zmieściła się w 1200 zł, 999 to już byłby wypas. Pytanie co w zestawie.
Famicom!

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Nintendo Switch

Post autor: cissic » 2017-01-08, 22:25

SNES mini ;)

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1050
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Nintendo Switch

Post autor: Kiriki-kun » 2017-01-08, 23:49

Raczej szału nie będzie, komplet kabli, gra, uchwyt na pady, gra w zależności od wersji.
Jeżeli dodadzą jeszcze zwykłego pada, to będzie już wypas.
Konsola w droższej wersji ma kosztować niecałe 250 funtów, więc myślę że 1200 zł w Polsce jest jak najbardziej realne :) A jak nie, to ludzie będą hurtowo zwozić zza granicy, bo przy 1500 zł, byłaby o połowę droższa niż w Anglii.

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Nintendo Switch

Post autor: Ukukuki » 2017-01-09, 16:51

Ja i tak chyba zamówię za granicą znając nasze ceny na premierę.
Famicom!

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Nintendo Switch

Post autor: ramzes64 » 2017-01-09, 20:02

https://www.youtube.com/watch?v=uuC4YLLkqME o 5 rano w ten piątek

a od 15:30 ma być prezentacja gier przez Nintendo Treehouse / pewnie coś na wzór tych eventów podczas E3
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Nintendo Switch

Post autor: Ukukuki » 2017-01-13, 17:36

Oglądałem rano tą prezentację, bez szału. Jedyną grą która robi jest Zelda ale ona też wychodzi na WiiU. Później w kwietniu Mario Kart 8, a na święta nowe Mario (poziom z miasta tylko mi kojarzy się z Sonic z Dreamcasta?).

Chyba jednak kupię WiiU a nad tą konsolą pomyśle za rok dwa jak będzie warto. Chyba ,że ukaże się nowa generacja która mnie zainteresuje.

Te minigierki i Arms kompletnie mi się nie podobają i w życiu za to nie dam pełnej ceny 50/60$. Dorzucane do konsoli spoko a tak to nie:P

Tetris i Bomberman (wersja na Saturna jest ładniejsza!!!) wyglądają jak tytuły niskobudżetowe, jeśli będą sprzedawane po pełnej cenie to porażka.

Oglądam też teraz to Treehouse, strasznie nudna formuła i przedłużanie prezentacji (poważnie 30 minut z Arms?). Fajnie zaprezentowana konsola mimo paru wpadek (logo Samsunga na karcie pamięci:D). Gruby ten tablet ale mi to jakoś nie przeszkadza, pudełka na gry podobne do tych z PSP a one mi się bardzo podobają. Kontrolery też spoko szczególnie ten uchwyt do łączenia dwóch w jeden. Jednak sama konsola z tymi dwoma kontrolerami jest duża, nie wrzuci tego już w kurtkę jedynie torba/plecak.

Cena jeśli po uspokojeniu się rynku wyniesie 1300 zł to spoko jednak zanosi się na okolice 1500 zł. To dosyć dużo, jednak jest trochę rzeczy w zestawie. Ciekaw jestem tych wibracji, jakie są faktyczne odczucia.

Ogólnie szału nie zrobiło, brakuje gry dla której by się chciało kupić tą konsolę. Zelda wygląda fenomenalnie! Jednak wychodzi też na WiiU. Szkoda ,że nie pokazali jakiejś petardy jak nowy Metroid czy nowa marka w bardziej dorosłej stylistyce.

Wkurza też nastawienie na te pierdółkowate gry. Wiem ,że kusi ich powtórzenie sukcesu Wii ale to była chwilowa moda jakich wiele. Mają ogromny potencjał z tymi markami i zdolnymi studiami a robią jakieś minikupy.

Jeśli nie pokażą jeszcze jakiejś petardy kupuję WiiU i czekam rok dwa jak Switch będzie miał bibliotekę gier i może wydadzą jakąś wersję lite. Póki co główną platformą do grania zostaje PC.

Ogólnie czuje zawód jak przy pamiętnej prezentacji Xboxa One na E3.

Miłośnicy jRPG będą bardzo zadowoleni, ja tego gatunku kompletnie nie trawię.

Aaaa zapomniałem jeszcze, płatny online to minus ale mnie i tak to nie interesowało, mało gram po sieci. Jednak dodawanie w abonamencie gry z NESa i SNESa na miesiąc a później zabieranie dostępu do tytułu to porażka po całej linii. W porównaniu do konkurencji to aż wstyd. Naprawdę zbiednieją jak dadzą grę z NESa i SNESa na zawsze? Już nie mówiąc ,że te gry mają od 30-20 lat a konkurencja daje 2-3 letnie gry (czasem z górnej półki!). Fajnie jakby miesięcznie dawali jakiś hit z GC lub Wii w podrasowanej rozdzielczości.

Jeszcze coś dopiszę, znowu robią ten sam błąd co przy WiiU. Wydadzą Mario, Mario Kart, Zeldę i wszystkie te gry będą pewnie hitami z średnią powyżej 90%. Tylko znowu nie robią nic aby przyciągnąć graczy z PS4,One czy PCta. Fani Nintendo będą zadowoleni ale kierownictwo chyba nie rozumie jakie błędy zrobili przy WiiU. Widać to po wspominaniu w tym całym Nintendo Treehouse o świetnych czasach NESa, SNESa czy Nintendo power i mapach do Zeldy. Ale to było 25 lat temu! Nintendo jest świetnym uzupełnieniem innych platform ale ile pociągną sprzedając 20 mln konsol? Mam nadzieje ,że pokażą jeszcze pazur z Switchem.
Famicom!

Adonolam
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 114
Rejestracja: 2017-01-05, 13:49
Lokalizacja: Bemowo

Re: Nintendo Switch

Post autor: Adonolam » 2017-01-13, 18:37

Ja to widzę zupełnie inaczej. Na szczęście prezentację oglądałem popołudniu. Zrobiła na mnie wrażenie jezeli chodzi o Mario i Zelde. Filmiki Splatoon 2 spowodowaly ze chcialbym zagrać. Jezeli w Polsce cena na start z gra nie przekroczy 1500 to bede starał sie kupic. Teraz moze za 200 zloty mniej chca za Wii U jednak wiekszosc sklepow nie ma juz ich u siebie. Zreszta Wii U to plyty a Switch to chyba kartridże. Wii U mam nadzieje ze stanieje.
Moze nie uwazalem w czasie prezentacji, ale jezeli multi bedzie platne i gry abonamentowe to niech ×÷@#!!. Teraz gry bez mikroplatnosci i multum dodatkow to już chyba przeszłość. Kiedys mozna bylo robic gry gdzie tego nie bylo. Nie mam ochoty wydawac kasy na takie rzeczy lub byc atakowany reklamami ich.

Te Joy Con to swietny pomysł. Gierka ala pojedynek z westernow rodem az sie prosi aby zagrac.

Duzo mozna by pisac. Kazdy moze miec inne odczucia. Ja jestem ZA. Obawy mam jeszcze co do ceny i dostępności. Boje sie ze znajdzie sie duza grupa ludzi chcacych zarobic na niej tak jak na Classic Mini

Adonolam

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Nintendo Switch

Post autor: cissic » 2017-01-13, 19:25

Tak myślałem, że wyjdzie 1500 zł. Tyle to mogę dać za Switcha z Zeldą i Marianem - choć gdyby to było 1200 zł to byłoby jeszcze fajniej ;)

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1050
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Nintendo Switch

Post autor: Kiriki-kun » 2017-01-13, 21:07

Powiem szczerze że nie oglądałem, ale z tego co opowiadacie to abonament, w porównaniu do np Xboxa wygląda blado. Nie dość że jest konieczny do grania w multi, to dostajemy za niego stare gry, i to na ograniczony czas....

Co do rozmiarów, to wiadomo było że mała nie będzie. To nie jest handheld w końcu :)
Co minigier, to myślę że mogą się przyjąć. Olbrzymia część rynku to dorośli ludzie, którzy nie mają 120 godzin żeby przejść Wiedźmina 3, ale lubią coś odpalić i pograć. Bez zobowiązań itp.

Ogólnie mam wrażenie że robią wszystko, żeby przypomnieć ludziom "stare, dobre czasy". Dają gry na wirtualnej konsoli, nowe gry to tylko kolejne części starych serii, porty z innych konsol też już swoje lata mają. O ile konsola mi się podoba, to zaczynam odnosić wrażenie że jest to sprzęt dla dziadków, którzy chcą powspominać stare dobre czasy.

Adonolam
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 114
Rejestracja: 2017-01-05, 13:49
Lokalizacja: Bemowo

Re: Nintendo Switch

Post autor: Adonolam » 2017-01-13, 21:26

Koniecznie trzeba zweryfikować informacje o uslugach online.

Smash brothers jak wyjdzie to z tymi joy'ami kolejna super gierka by byla.
Zawsze z kims obok mozna by sie zmierzyć.

ODPOWIEDZ