Zabarwione analogi

ODPOWIEDZ
Nervil18
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 2
Rejestracja: 2022-11-16, 12:17

Zabarwione analogi

Post autor: Nervil18 » 2022-11-16, 12:26

Witam

Mam dziwny problem, chodzi mianowicie o to że moje dziecko przed graniem na konsoli jadło surową marchewkę (witaminki) i później grało na konsoli switch..... Jakie było moje zdziwienie kiedy dziecko skończyło grę a analogi świtch 'a po tej sesji z koloru białego/szarego zrobiły się żółte..... Ma ktoś pomysł czy jest szansa żeby to jakoś doczyscic? Próbowałem już woda utlenioną bo o takim sposobie wyczytałem w internecie czy może odpuścić temat i czekać że kiedyś samo się wytrze 🤔

Tomek Walancik
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 643
Rejestracja: 2021-01-20, 11:00
Lokalizacja: Polska (Zachodniopomorskie)
Kontakt:

Re: Zabarwione analogi

Post autor: Tomek Walancik » 2022-11-16, 16:43

Dziwne, to na pewno od marchewki??
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Zabarwione analogi

Post autor: kolo » 2022-11-16, 17:02

Przyjmuję że analogi w Switchu są gumopodobne - pomoże ciepła woda z mydłem / płynem do naczyń czy czymś podobnym i dużo "masowania", ale to po rozebraniu kontrolera i wyciągnięciu samego grzybka. Najprawdopodobniej nie uda ci się w ten sposób przywrócić oryginalnego koloru, ale powinno się poprawić.
Alternatywnie możesz spróbować użyć gumki do mazania ołówków, ale efekt znowu nie będzie idealny, a do tego pewnie są różne zakamarki gdzie się nie dostaniesz i będzie wyraźniejsze odcięcie w kolorze.

Tak więc jeśli się nie lepi do rąk to prawdopodobnie bym to zostawił w spokoju.

PS To musiała być naprawdę soczysta marchewka :)
Sega, Sega über alles
Obrazek

Nervil18
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 2
Rejestracja: 2022-11-16, 12:17

Re: Zabarwione analogi

Post autor: Nervil18 » 2022-11-16, 17:03

Na 100 %... Marchew niestety ma mocne właściwości barwiące.... Niestety a przyciski w moim switch lite są szare/białe....

Próbowałem
pasta do zębów
Ocet
Soda spożywcza
Woda utleniona


Niestety zero efektów

Myślałem nad zmywaczem do paznokci ale jednak coś czuję że i guma by dostała rynkoszetem

Edit. Jednak użyłem tego zmywacza do paznokci , żona mówi że jest on mega mocny ale niestety na analogi niestety nie zadziałał :⁠-⁠(

Awatar użytkownika
TankerPL
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 78
Rejestracja: 2021-12-23, 05:32

Re: Zabarwione analogi

Post autor: TankerPL » 2022-11-17, 08:00

Jak cię razi to możesz ewentualnie nakładki na analogi kupić :)
Zeo Ranger Mode! Gold!

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Zabarwione analogi

Post autor: Axi0maT » 2022-11-17, 08:47

Lipna sprawa. Skoro nie schodzi takimi rzeczami co napisales - mozesz sprobowac jeszcze spiritusem salicylowym... ale nie wroze sukcesow skoro poprzednie srodki niczego nie zmienily. Nakladki sugerowane przez Tankera sa bardzo spoko, a jesli nie ten kierunek to zawsze mozesz wymienic sam grzybek analoga... Chociaz znalezienie koloru bialego moze byc lekko klopotliwe - z tego co widze dominuja takie w kolorze czarnym.

ODPOWIEDZ