Koniec wróżenia z fusów?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tbxx
Administrator serwisu
Administrator serwisu
Posty: 731
Rejestracja: 2007-10-09, 17:16
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Koniec wróżenia z fusów?

Post autor: tbxx » 2020-06-14, 21:48

Koniec wróżenia z fusów? Sony zaprezentowało konsolę PS5, kilka gier AAA oraz indyków. Wiadomo o gustach się nie dyskutuje, gdyż gust się ma, albo nie... i PS5 jest futurystycznie paskudne. A Wy czekacie z wywieszonymi językami - "biere na premiere"? Czy też propozycja Sony ani Was grzeje, ani ziębi?

https://www.youtube.com/watch?v=RkC0l4iekYo

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Koniec wróżenia z fusów?

Post autor: kolo » 2020-06-15, 15:44

Z wyglądem trochę szkoda, liczyłem bardziej na prostą bryłę w stylu PS4 i PS2 ze względu na to że lubię ustawiać konsolę na konsoli a na tej górnej konsoli jeszcze inną konsolę albo monitor, a tutaj takie rozczarowanie...
Jeszcze nigdy nie kupiłem żadnego sprzętu na premierę i teraz też nie zamierzam, zwłaszcza że prawdopodobnie cena będzie zabójcza.
Sega, Sega über alles
Obrazek

Adonolam
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 114
Rejestracja: 2017-01-05, 13:49
Lokalizacja: Bemowo

Re: Koniec wróżenia z fusów?

Post autor: Adonolam » 2020-06-17, 23:46

Zgadzam sie z Kolo.
Wyglad konsoli odstrasza. Jednak czasami brzydkie kaczatko przemieni sie w łabędzia. Co do tego co pokazali na premierze nie porywa. Zaciekawilo co nieco ale reklamy tamponow maja wiecej ikry.
Na ten moment swinka skarbonka zginie moze na premiere konsoli od Billa G.

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Koniec wróżenia z fusów?

Post autor: cissic » 2020-07-01, 11:40

Paskuda, ale zasadniczo PS nie grzeszą urodą. Wyjątkiem było PS2 FAT, które uważam za najładniejszą konsolę ever. Niezależnie od wszystkiego pewnie kupię ją "klasycznie" po roku od premiery :)

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Koniec wróżenia z fusów?

Post autor: Axi0maT » 2020-07-18, 17:48

cissic pisze:
2020-07-01, 11:40
Wyjątkiem było PS2 FAT, które uważam za najładniejszą konsolę ever.
Pewnie to dlatego ze to nie Sony zaprojektowalo wyglad PS2 FAT a kupilo go na wyprzedazy od zdychajacego Atari (to byla przeciez obudowa do Atari Falcona Microbox ktory nie zdazyl trafic na rynek) :)
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Dla mnie wyglad PS5 jest co najmniej tragiczny. Konsoli zadnej nigdy nie kupilem na premiere i PS5 tez tego nie zmieni. Prawdopodobnie poczekam na wersje druga ktora bedzie bardziej rozsadnie sie prezentowala (a i do tego czasu ceny spadna). Z tego co widze to w zasadzie szykuje sie powtorka z obecnej generacji - dla mnie Sony nie ma zadnej konkurencji, wiec nie mam problemu z konsola ktora kupie - bo jest tylko jedna do wyboru. Microsoft dalej zajmuje sie jakimis nic nie znaczacymi dla mnie pierdolami ktore wywoluja we mnie odruchy wymiotne (Game Pass, zunifikowanie dwoch generacji konsol, kompatybilnosc wsteczna). Nintendo poszlo kompletnie inna siezka a handheldy to nie moja bajka. Pozostaje Sony z tym swoim szkarandnym potworkiem - czekam na redesign.

W kwestii osiagow slow kilka bo wydaje mi sie ze warto o tym wspomniec. Jest sporo domyslow na temat tego slynnego SSD w PS5, i o ile fakt ze ten dysk jest bardzo szybki to odnosze wrazenie ze wiekszosc pominela niejako fakt ze duzo wazniejsza wydaje sie byc modyfikacja dotychczasowej architektury gdzie dane leca po plycie przez kontrolery itd. Tutaj (ponoc) dysk ma byc tak bardzo mocno zwiazany z sercem konsoli ze wszystko jest nastawione na pelne wykorzystanie jego predkosci. Widzialem nawet jakas wypowiedz jednego z developerow ze jesli sie to przyjmie (co jest wysoce prawdopodobne) to mozna oczekiwac ze zmianie ulegnie architektura nadchodzacych PCtow. Ciekawe ile w tym prawdy, ale kiedy pokazywane byly wyniki ze jakies sceny zaczytuja sie na PS5 1 sekunde, a na Xboxie prawie 5, no to czuc roznice.To oznacza doczytywanie w locie calych swiatow w zasadzie. I tu nawet nie chodzi o to ze znikna waskie korytarze w ktorych maszyny doczytuja dane, ale sam fakt tego ze mozna np. zwalniac pamiec z obiektow ktore mamy za plecami bo ich nie widzimy! To jest doprawdy szokujace. Dla maszyny wazne jest tylko to co ma wyswietlic wiec generowany obraz bedzie mogl byc o wiele ladniejszy i bardziej szczegolowy bo nie trzeba bedzie trzymac duzej ilosci danych. Rownoczesnie mam wiele obaw co do wielkosci dysku, i faktu ze pewnie bedzie niezbedny drugi dysk. Podejrzewam ze moze sie skonczyc na tym ze ten dysk glowny to bedzie taki na ktorym beda znajdowaly sie ze 2-3 gry, a reszta jak chcesz uruchomic - to musisz przeniesc z dysku magazynowego na podstawowy i dopiero zagrac... Innej opcji nie widze (bo dokupowanie drugiego takiego drogiego szybkiego dysku wydaje sie byc slaba opcja z finansowego punku widzenia.

Awatar użytkownika
tbxx
Administrator serwisu
Administrator serwisu
Posty: 731
Rejestracja: 2007-10-09, 17:16
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Koniec wróżenia z fusów?

Post autor: tbxx » 2020-07-18, 19:48

"Tutaj (ponoc) dysk ma byc tak bardzo mocno zwiazany z sercem konsoli ze wszystko jest nastawione na pelne wykorzystanie jego predkosci."
"bo dokupowanie drugiego takiego drogiego szybkiego dysku wydaje sie byc slaba opcja z finansowego punku widzenia"

Sony musiało by też zrobić specjalne złącze na zewnętrzne dyski - skoro dysk ma być bardzo mocno związany z sercem konsoli...

Oby też nie wyszło, że dysk owszem jest szybki ale w pewnych sytuacjach zwalnia lub krztusi się na podobieństwo pamięci RAM w N64...

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Koniec wróżenia z fusów?

Post autor: Axi0maT » 2020-07-18, 23:00

No to wlasnie ponoc Xbox ma miec takie waskie gardla ze superszybki proc a przestoje na ramie takie ze nigdy tego proca nie da sie w pelni wykorzystac. Developerzy mowia ze niby PS5 to najlepiej spasowana konsola w historii. Wszystko ze soba zgrane idealnie. Zobaczymy ile w tym prawdy...

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Koniec wróżenia z fusów?

Post autor: cissic » 2020-07-22, 13:01

Axi0maT pisze:
2020-07-18, 17:48
Pewnie to dlatego ze to nie Sony zaprojektowalo wyglad PS2 FAT a kupilo go na wyprzedazy od zdychajacego Atari (to byla przeciez obudowa do Atari Falcona Microbox ktory nie zdazyl trafic na rynek) :)
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Prawda. Stylistycznie Sony jest w D

ODPOWIEDZ