PS5 Po zawyżonych cenach CZY WARTO?

ODPOWIEDZ
Tomek Walancik
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 643
Rejestracja: 2021-01-20, 11:00
Lokalizacja: Polska (Zachodniopomorskie)
Kontakt:

PS5 Po zawyżonych cenach CZY WARTO?

Post autor: Tomek Walancik » 2021-03-02, 08:23

Jak wiecie PS5 miało premierę w Polsce 19 listopada 2020 i nie ukrywajmy że jest ciężko jest zdobyć egzemplarz konsoli...
(Mi udało się zdobyć Egzemplarz Xboxa Series X cudem)
Ale ci którzy zdobyli konsole postanowili to wykorzystać i sprzedawać PS5 za około 5k,ale czy nawet wierny fan powinien kupować?
A więc tak chce wam uświadomić że lepiej poczekać kiedy będzie można normalnie PO NORMALNEJ cenie zdobyć egzemlać.
Zaczynając jak wiecie zawsze na początku konsole mają jakieś wady i mamy jeszcze za to nadpłacać :lol: ?Do tego czasu jak konsola będzie w normalnej cenie to już będzie mieć już dużo naprawionych wad.
PS5 ma tylko około 700GB wolnego miejsca na gry i nie da się tego powiększyć...
I oczywiście kolejnym powodem jest poprostu cena
Jeśli NIE posiadacie PS4 to ja na waszym miejscu wolał bym w nią zainwestować ponieważ gry na PS5 są o wiele droższe niż na PS4.
Kolejnym powodem jest wielkość konsoli,widziałem ją na oczy i jest ogromna konsola teraz mieć tylko nadzieje że nie popsuje wam to urody mebli :lol:

Podsumowanie: Jeśli nie macie ani ps5 ani ps4 a chcecie kupić konsole od PlayStation to wybierzcie ps4,jeśli chcecie kupić szybko ps5 to powiem wam że obecnie te pieniądze nie są tego warte,ale to wasze pieniądze...

Dziękuje za wysłuchanie :)

Pozdrawiam Tomek W
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: PS5 Po zawyżonych cenach CZY WARTO?

Post autor: Axi0maT » 2021-03-02, 13:22

Masz racje. Lepiej poczekac. ja standardowo poczekam az cena spadnie do 500 zyka. Zawsze kupuje sprzety jak juz poleca mocno w dol wlasnie w granice tej kwoty. Tylko za NeoGeo dalem wiecej ale to wylacznie dlatego ze juz po prostu niesposob ja dostac w innej kwocie. W zasadzie sztuka jest wiedziec kiedy wlasnie kupic dany sprzecik. Ja sie trzymam mojej zasady i calkiem dobrze na tym wychodze. Kolekcja rozrosla mi sie do pokaznych rozmiarow a nie przeplacam. Wiem jednak ze niektorzy maja ogromne parcie i placa spore pieniadze zeby kupic te PS5, moze nie 5 kola ale znam takich co te 3,5 tysiaka wylozyli zeby kupic. Xbox Series X poki co z tego co widze to zalegaja normalnie w sklepach - ile razy jestem w MediaMarkt to zawsze leza i chetnych brak.

Tomek Walancik
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 643
Rejestracja: 2021-01-20, 11:00
Lokalizacja: Polska (Zachodniopomorskie)
Kontakt:

Re: PS5 Po zawyżonych cenach CZY WARTO?

Post autor: Tomek Walancik » 2021-03-02, 13:39

@Axi0maT racja :d
Obrazek

Obrazek

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: PS5 Po zawyżonych cenach CZY WARTO?

Post autor: Kiriki-kun » 2021-03-07, 14:47

Ja w takich sytuacjach zwracam jeszcze uwagę, że pierwsze wydania konsol zazwyczaj mają trochę błędów, wad itp. Najczęściej chyba tyczy się to przegrzewania :)
PS5 może mieć ten sam problem, ponieważ chłodzenie w nim jest kosmiczne (jedyny sprzęt który znam, który przychodzi z fabryki z ciekłym metalem na cpu, zamiast termopasty).
Trochę kurzu, i sprzęt będzie się niemiłosiernie grzał. A wiem że nie każdy raz do roku rozkręca konsole, żeby je odkurzyć ;)

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: PS5 Po zawyżonych cenach CZY WARTO?

Post autor: Axi0maT » 2021-03-08, 11:14

Z tym odkurzaniem to najwiekszy problem maja posiadacze zwierzakow. Mialem okazje czyscic kilka konsol ludziom ktorzy maja zwierze wszelakie i powiem wam ze ilosc futra jaka znajdywalem byla tak duza ze czasem sie dziwilem wrecz ze to jeszcze dziala. Zgadzam sie tez z Kiriki-kunem ze warto poczekac na kolejna rewizje. Ja nigdy nie mialem przykrych przygod z tym zwiazanych ale znam mnostwo ludzi ktorzy mimo ze dbali o konsole to jednak sprzety odmawialy im posluszenstwa. Z tego co zauwazylem to wystarczy raz na dwa lata otworzyc i przesmarowac pasta termoprzewodzaca, ale wiadomo ze nie kazdemu takie zabawy pasuja wiec dopracowany sprzet zawsze lepszy.

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: PS5 Po zawyżonych cenach CZY WARTO?

Post autor: PapaHerbal » 2021-03-08, 12:54

Ja również daleki jestem od tego aby przepłacać za nowy sprzęt różnej maści geszefciarzom.
Z drugiej strony (tej stricte kolekcjonerskiej) lubię postawić na półce karton w wydaniu premierowym a nie jakieś bundle, bo z czasem takie się będą pokazywać. Tak czy inaczej, na ten moment ceny PS5 od handlarzy są nie do przyjęcia.
Obrazek

Awatar użytkownika
Y2K
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 167
Rejestracja: 2006-08-02, 14:22
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: PS5 Po zawyżonych cenach CZY WARTO?

Post autor: Y2K » 2021-03-15, 17:20

Ja właśnie niedawno kupiłem Prosiaka, z podobnych powodów co powyżej plus paru własnych:

- cena: wydawać 3 koła, tylko dlatego że sklepy chcą się pozbyć gier które im zalegają (TLOU 2, CP 2077), o handlarzach już nie wspomnę. Zresztą Sony jest samo sobie winne i przez to wydawcy nie chcą często wydawać za bardzo gier na nową generację, zwlekają z premierami albo wydają na obie (RE8).

- pamięć 667 GB to ogromny żart, zainstaluję 3 wielkie gry i będę musiał żonglować pamięcią? A co jak najdzie mnie ochota na szybki szpil i będę musiał czekać pół dnia aż zrobi się instalka plus jeszcze zawartość z sieci. Na moim XOX mam ok. 60 gier, do których mam bezpośredni dostęp. Wiem, że SSD jest drogie i konsola musiałaby kosztować drugie tyle albo i więcej, żeby miała sensowną ilość miejsca, ale co mnie to obchodzi? Jestem starej daty i konsola ma być maszyną do grania, gdzie wkładam grę i gram. Inaczej grał bym na PC.

- ogólnie Sony mnie wkurza ze swoją polityką gier z poprzednich generacji, dlatego nie kupiłbym nowej konsoli od nich. Miałem np. pakiet chyba wszystkich Residentów na PS3 (cyfra) i na PS4 musiałbym kupić je jeszcze raz.

- cena nowych gier to temat na osobną dyskusję, osobiście preferuję gry nowe i premierowe, a tu wiadomo jaka cena.

- coraz bardziej gry z poprzednich generacji przestały się znacząco różnić od ich odpowiedników na nową generację i gdyby nie YT i DF ciężko byłoby dostrzec różnicę nie mając dwóch tv koło siebie. Oczywiście za parę miesięcy dojdziemy do punktu, że już nikt nie będzie wydawał na stare platformy i chcąc pograć w jakąś nową grę będziesz zmuszony kupić ją na PS5/XSX lub PC, ale taka kolej rzeczy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: PS5 Po zawyżonych cenach CZY WARTO?

Post autor: Forte » 2021-03-15, 21:32

Nigdy nie było, nie jest i nie będzie warto kupować konsoli na premierę. PS5 nie ma jak dla mnie teraz zbytniego sensu, PS4 jeszcze nie dobito i sporo gier jest w produkcji. Piątka nabierze sensu za 2-3 lata.
Sega!

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: PS5 Po zawyżonych cenach CZY WARTO?

Post autor: Axi0maT » 2021-03-16, 05:32

Mysle tak jak Forte - PS5 ma sens dopiero za kilka lat. Do tego czasu wyjdzie cos sensownego do ogrania a ceny tez juz znaczaco spadna... zarowno sprzetu jak i samych uzywanych gier. Poko co mam taka kupke wstydu do ogrania ze te 3 lata chetnie wykorzystam do nadrabiania zaleglosci zamiast slinienia sie na nowe gry.

Natomiast z Y2K zgodze sie co do wielkosci dyskow na nowej generacji - sa przerazajaco male. W swojej PS4 Pro mam 1GB podstawowy + 4GB zewnetrzny i wcale nie jest jakos super duzo miejsca. Wiem ze na nowych konsolach gry zajmuja o wiele mniej miejsca ze wzgledu na wbudowane moduly kompresujace dane w locie, ale to i tak niewiele. Brak kompatybilnosci mnie nie boli kompletnie, bo i tak z niej nie korzystam - ogrywam wszystko na pierwotnych platformach na jakich zostalo to wydane. Gry we wstecznej za bardzo bola mnie po oczach - a to cos sie rozlazi, a to cos nie jest do konca zsynchronizowane poprawnie, a to rozmyte.... wyzsza rozdzialka i stabilniejszy framerate nie rekompensuja tych pozostalych niedogodnosci. Wiem ze jest kilka gier ktore pod wsteczna zostaly wrecz od nowa przerobione (Gearsy jak mnie pamiec nie myli), ale to nieliczny wyjatek... wiekszosc mnie odstrasza. Ponoc gry z Xbox One dobrze dzialaja na Xbox Series X ale nie mialem jeszcze okazji sprawdzic wiec sie nie wypowiadam. Dla mnie wsteczna z x360 na xone to porazka na calej linii i nie jestem w stanie zrozumiec jak mozna uzywac jej jako argumentu za zakupem xone ("bo ogram sobie na nim gry z x360").

Tomek Walancik
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 643
Rejestracja: 2021-01-20, 11:00
Lokalizacja: Polska (Zachodniopomorskie)
Kontakt:

Re: PS5 Po zawyżonych cenach CZY WARTO?

Post autor: Tomek Walancik » 2021-04-28, 10:01

@Axi0maT, ja może nie zamierzam parę lat czekać no ale jak patrzę na ceny to nie wiem co już o tym myśleć.
Obrazek

Obrazek

ODPOWIEDZ