PlayStation VR 2

ODPOWIEDZ
Tomek Walancik
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 643
Rejestracja: 2021-01-20, 11:00
Lokalizacja: Polska (Zachodniopomorskie)
Kontakt:

PlayStation VR 2

Post autor: Tomek Walancik » 2023-01-02, 10:18

Witam forumowiczów, małymi krokami zbliża się premiera najnowszych okularów wirtualnej rzeczywistości do PS5. Wiem że chyba nikt tu nie ma oprócz mnie PS5 ale załóżmy że macie, kupilibyście najnowsze akcesorium sony? Mile widziane argumenty za I przeciw.

PS. Witam w 2023 r. :D
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: PlayStation VR 2

Post autor: PapaHerbal » 2023-01-02, 20:26

Witaj Tomku w Nowym Roku! Otóż tak się składa, że jestem posiadaczem pierwszej generacji VR od Sony i powiem szczerze, że rzecz robiła piorunujące wrażenie kiedy się pojawiła na rynku (zakupiłem trzy miechy po premierze), zwłaszcza jeśli ktoś nie miał wcześniej kontaktu np z Oculusem. Zjawisko, które przestawiało w głowie jakąś wajchę jeśli chodzi o percepcję otoczenia. Zjawisko, które najprościej ubrał w słowa mój znajomy; "po prostu tam jesteś":) Mimo wielu niedoskonałości immersja robiła i myślę, że robi do dziś spore wow! Najlepszym materiałem dla "gości" było kilkuminutowe demko Kitchen, stanowiące swego rodzaju preludium do siódmego Residenta. Mocna rzecz!
Ale to właśnie, mam wrażenie takie wow na chwilę. Dłuższe przebywanie w tych wirtualnych światach stwarzało mi jednak jakiś rodzaj dyskomfortu, nie spowodowany bynajmniej ciężarem konstrukcji, czy ciągnącym się po podłodze kablem, ale bezpośrednim kontaktem z teksturami, faktem niemożliwości odwrócenia wzroku od ekranu (można zamknąć oczy :) i niestety wariowaniem błędnika w szybkich scenach.
Doszedłem do przykrego wniosku, że to zabawka "na chwilę" i mimo, że np wspomniany Resident robi robotę w VR bardzo, to nie zdecydowałem się przechodzić tego tytułu na goglach. Nie wiem czy mój organizm byłby w stanie przyjąć dostateczne ilości Aviomarinu abym przetrwał takiego questa. :D
W związku z tym, mimo iż mniej więcej od roku mam pod TV PS5, to do tej pory nie zamówiłem darmowej przejściówki aby móc podłączać PS VR do piątasa.
To bardziej taka moja refleksja na temat poprzedniej generacji, co do nowych gogli, to ciekaw jestem bardzo na ile ta technologia poszła do przodu i czym jest w stanie mnie jeszcze zaskoczyć. Jak mawiają: pożyjemy - zobaczymy. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: PlayStation VR 2

Post autor: Axi0maT » 2023-01-02, 21:06

Mialem VR do PS4 i... okazal sie zabawka na doslownie 3 dni. Duze wow na poczatek i szybki spadek zainteresowania spowodowany prawdopodobnie mala iloscia ciekawych gier. Poswiecilem jeszcze kilka godzin na ogladanie filmikow 3d na youtube... i w sumie nawet to bylo fajne. No ale ile mozna ogladac rekina z bliska albo jechac kolejka gorska? Sprzet pozniej przelezal pol roku kompletnie nieuzywany i "poszedl do zyda". Moja przygode z VR uwazam za zamknieta. Jesli kiedys kupie PS5 to VR2 raczej nie bedzie w kregu moich zainteresowan. Poobcowalem z technologia i mi wystarczy na dluzej.

Tomek Walancik
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 643
Rejestracja: 2021-01-20, 11:00
Lokalizacja: Polska (Zachodniopomorskie)
Kontakt:

Re: PlayStation VR 2

Post autor: Tomek Walancik » 2023-01-02, 21:59

W związku z tym, mimo iż mniej więcej od roku mam pod TV PS5, to do tej pory nie zamówiłem darmowej
A już myślałem że jako jedyny posiadam tu PS5 :)
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: PlayStation VR 2

Post autor: Axi0maT » 2023-01-05, 09:07

Jest juz oficjalna cena za ps vr2 - "jedyne" 550$, co daje w przeliczeniu na zlotoweczki zawrotna kwote ponad 2,5 tys. Do tego jeszcze jakas gre trzeba kupic. Widze ze zestawy w preoderze wahaja sie od 2750 do 3200. No maja fantazje. Nie ma co :)

Tomek Walancik
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 643
Rejestracja: 2021-01-20, 11:00
Lokalizacja: Polska (Zachodniopomorskie)
Kontakt:

Re: PlayStation VR 2

Post autor: Tomek Walancik » 2023-01-05, 10:52

Ponad 2,5 tys zł? Z tego co widziałem to tylko po 3tys PLN chodzą preordery
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: PlayStation VR 2

Post autor: Axi0maT » 2023-01-05, 17:35

W NeoNet byly po 2749 przy wykorzystaniu kodow promocyjnych.

ODPOWIEDZ