Top 5 najrzadszych i najdroższych gier na PS2

ODPOWIEDZ
ZeroColections
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 36
Rejestracja: 2015-08-11, 11:53

Top 5 najrzadszych i najdroższych gier na PS2

Post autor: ZeroColections » 2015-09-12, 21:17

Każda konsola ma swoje unikaty, które są bardzo drogie(np. Suikoden 2), bardzo rzadkie ale niezbyt drogie(np. Kartia the word of fate), lub gry które są i rzadkie i bardzo drogie(np. Misadventures of Tronn Bonne - druga pod względem najwyższej wartości gra na szaraka). Wymienię więc top 5 najbardziej wartościowych gier na PS2:

Miejsce 5 - .hack// Part 4 - 450 do 700 zł - rzadkość 8/10
Gry z serii .hack// według wielu są jednymi z najlepszych gier RPG na PS2. Nie wiadomo co spowodowało nagły wzrost wartości 4 części tejże serii.

Miejsce 4 - Echo Night Beyond - 200 do 400 zł - rzadkość 9,5/10
Echo Night Beyond to dziwny ale oryginalny survival horror, który jest jedną z najbardziej niedocenianych gier na PS2. Ten tytuł słabo się sprzedał i, przez co jest definitywnie jedną z najrzadszych gier na drugą konsolę PS. Co prawda nie jest tak drogi jak inne gry w tej liście, ale jego wartość bardzo szybko rośnie.

Miejsce 3 - Kuon - 300 do 700 zł - rzadkość 9,5/10
Kuon to typowa japońska gra survival horror. Podobnie jak ENB, średnio się sprzedała(ale i tak lepiej niż wymieniona gra) przez co dzisiaj jest bardzo rzadka i droga.

Miejsce 2 - Wild Arms: Alter Code F - 350 do 600 zł - rzadkość 9,5/10
Jest to definitywnie najrzadsza gra RPG na PS2. Podobnie jak z .hack// Part 4, nie wiadomo co spowodowało taki wysoki poziom rzadkości tej gry (inne gry z serii Wild Arms nie są aż tak rzadkie i drogie).

Miejsce 1 - Rule Of Rose - 600 do 1500 zł - rzadkość 9/10
Nie oszukujmy się, RoR jest definitywnie najbardziej wartościową grą na PS2. Pół roku temu grę dało się zdobyć za 400 zł. Teraz cena jest taka jak wyżej. Rule of Rose nie wybija się wśród innych gier tylko wysoką ceną, ale także rzadkością. Zdobycie tego survival horroru to nie lada wyczyn(szczególnie w angielskiej wersji). Co spowodowało tak wysoką cenę i taki poziom rzadkości? Oczywiście kontrowersje o przemoc i podteksty seksualne. Gra została zbanowana w Wielkiej Brytani, nie pojawiła się w Australi, oraz została wyprodukowana w małych nakładach w Ameryce oraz kilku krajach europy(Włochy i Francja).

Inne wartościowe gry o których warto wspomnieć:
Haunting Ground(tylko w amerykańska wersja) - 300 do 550 zł - rzadkość 8/10
Fatal Frame 2 - 180 do 300 zł - rzadkość 8/10
Silent Hill 3(tylko amerykańska wersja) - 150 do 250 zł - rzadkość 7,5/10
Suikoden 5 - 200 do 400 zł - rzadkość 7,5/10
Xenosaga 3 - 250 do 600 - rzadkość 8/10

Lista została zrobiona przeze mnie.
Ostatnio zmieniony 2015-12-06, 14:20 przez ZeroColections, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Top 5 najrzadszych i najdroższych gier na PS2

Post autor: Storms » 2015-09-13, 09:07

Czasami rzadkość nie reguluje ceny, i cena nie reguluje rzadkości występowania.

Rule of rose w USA jest drogi ale nie rzadki, w EU jest rzadki i drogi, w JP jest łatwo dostępny i w miarę tani (przynajmniej względem niekrzakowatych wersji) .

Dużą część z tej listy raczej nie uważam za rzadkie pozycje, no ale to w końcu twój punkt widzenia. :)

Dzięki za to za Echo Night Beyond, jeszcze się z tym tytułem nie spotkałem więc wciągnę sobie go na moją horrorową wishliste.

ZeroColections
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 36
Rejestracja: 2015-08-11, 11:53

Re: Top 5 najrzadszych i najdroższych gier na PS2

Post autor: ZeroColections » 2015-09-13, 10:24

Bardzo dobrze wiem że niektóre gry które są drogie nie są rzadkie(np. Suikoden 2). Ale to jest lista najbardziej WARTOŚCIOWYCH gier na PS2, nie rzadkich. Jeżeli coś jest wartościowe to według mnie musi być dosyć drogie i rzadkie.
Nie brałem pod uwagę japońskich wersji językowych ponieważ większość gier w tej w tej wersji po prostu ma bardzo niską wartość. I zresztą bardzo mało osób z Polski zna Japoński.
Nie wiem jakim cudem według ciebie RoR w USA nie jest rzadki. Gdyby nie byłby rzadki to by było ponad 40 aukcji z tą grą na ebayu i kilka aukcji na allegro - a jest tylko kilkanaście aukcji na ebayu i ani jednej nie ma na allegro. Ale jak mówiłeś każdy ma inny punkt widzenia :D
Jeżeli jesteś zainteresowany ENB to radzę ci kupić tą grę, kiedy jeszcze da się ją zdobyć za 200 zł(chyba że grasz tylko na piratach). Ja już mam jedną kompletną i oryginalną kopię w PALu. I powiem że mogę ci tą grę polecić jeżeli lubisz gry z gatunku survival horror. Co prawda jeszcze jej nie przeszedłem, ale klimat ma jak na razie świetny. Jedynie sterowanie jest beznadziejne(nawet jeżeli się je zmieni w opcjach).

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Top 5 najrzadszych i najdroższych gier na PS2

Post autor: kanarekkk » 2015-09-13, 11:27

Echh.. Zarzucać adminowi forum, które nie toleruje piractwa, granie na piratach :D Ciekawe :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Top 5 najrzadszych i najdroższych gier na PS2

Post autor: Storms » 2015-09-13, 12:55

ZeroColections pisze:Ale to jest lista najbardziej WARTOŚCIOWYCH gier na PS2, nie rzadkich. Jeżeli coś jest wartościowe to według mnie musi być dosyć drogie i rzadkie.
Zatem temat wskazuje na inne podejście do sprawy niż pierwszy post.
Tu zaś pojawia się pytanie jak definiujesz tytuł "wartościowy", co jest wyznacznikiem?
Bo jeżeli chodzi tylko o "fun" płynący z gry, albo jakość wykonania to ja takiego założenia nie przyjmuje. Bo tytuł może być badziewny, ale wydany małym nakładem, drogi i być perełką kolekcjonerską.
ZeroColections pisze:Nie brałem pod uwagę japońskich wersji językowych ponieważ większość gier w tej w tej wersji po prostu ma bardzo niską wartość. I zresztą bardzo mało osób z Polski zna Japoński.
Większość gier z tej listy? Czy większość gier ogółem?
Tylko że predyspozycje językowe kolekcjonera nie definiują rynku. Sam mam trochę drogiej japońszczyzny a nie rozumiem tam ani słowa. Ba, nawet japońskie PSX DVR jest w moim posiadaniu.
Wszystko zależy od tego jak bardzo znajomość japońskiego jest kluczowa w danym produkcie.
ZeroColections pisze:Nie wiem jakim cudem według ciebie RoR w USA nie jest rzadki. Gdyby nie byłby rzadki to by było ponad 40 aukcji z tą grą na ebayu i kilka aukcji na allegro - a jest tylko kilkanaście aukcji na ebayu i ani jednej nie ma na allegro. Ale jak mówiłeś każdy ma inny punkt widzenia :D
Chwileczkę, są różne stopnie rzadkości. Nie twierdze że RoR jest powszechny i sprzedają go razem z paczką płatków śniadaniowych.
Jednak jest dość osiągalny, problemem jest tylko śpiewana kwota. Jest jej zawsze kilka aukcji i jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się, by jakaś aukcja z nią, nie wyskoczyła w rezultacie wyszukiwania.
Na allegro może nie być bo tak jak pisałem na rynku europejskim ta gra jest faktycznie bardzo rzadka i droga.
ZeroColections pisze:Jeżeli jesteś zainteresowany ENB to radzę ci kupić tą grę, kiedy jeszcze da się ją zdobyć za 200 zł(chyba że grasz tylko na piratach). Ja już mam jedną kompletną i oryginalną kopię w PALu.
Dziś rano była aukcja na allegro komplet za 20 zł. W sumie mogłem wziąć, ale jakoś nie czułem presji. Wszystko w swoim czasie.

ZeroColections
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 36
Rejestracja: 2015-08-11, 11:53

Re: Top 5 najrzadszych i najdroższych gier na PS2

Post autor: ZeroColections » 2015-09-13, 14:19

kanarekkk pisze:Echh.. Zarzucać adminowi forum, które nie toleruje piractwa, granie na piratach :D Ciekawe :D
Jestem nowy na forum więc skąd mogłem wiedzieć że Storms nie toleruje piractwa? I poza tym ja tego mu nie ZARZUCIŁEM.
Storms pisze:
ZeroColections pisze:Ale to jest lista najbardziej WARTOŚCIOWYCH gier na PS2, nie rzadkich. Jeżeli coś jest wartościowe to według mnie musi być dosyć drogie i rzadkie.
Zatem temat wskazuje na inne podejście do sprawy niż pierwszy post.
Tu zaś pojawia się pytanie jak definiujesz tytuł "wartościowy", co jest wyznacznikiem?
Bo jeżeli chodzi tylko o "fun" płynący z gry, albo jakość wykonania to ja takiego założenia nie przyjmuje. Bo tytuł może być badziewny, ale wydany małym nakładem, drogi i być perełką kolekcjonerską.
ZeroColections pisze:Nie brałem pod uwagę japońskich wersji językowych ponieważ większość gier w tej w tej wersji po prostu ma bardzo niską wartość. I zresztą bardzo mało osób z Polski zna Japoński.
Większość gier z tej listy? Czy większość gier ogółem?
Tylko że predyspozycje językowe kolekcjonera nie definiują rynku. Sam mam trochę drogiej japońszczyzny a nie rozumiem tam ani słowa. Ba, nawet japońskie PSX DVR jest w moim posiadaniu.
Wszystko zależy od tego jak bardzo znajomość japońskiego jest kluczowa w danym produkcie.
ZeroColections pisze:Nie wiem jakim cudem według ciebie RoR w USA nie jest rzadki. Gdyby nie byłby rzadki to by było ponad 40 aukcji z tą grą na ebayu i kilka aukcji na allegro - a jest tylko kilkanaście aukcji na ebayu i ani jednej nie ma na allegro. Ale jak mówiłeś każdy ma inny punkt widzenia :D
Chwileczkę, są różne stopnie rzadkości. Nie twierdze że RoR jest powszechny i sprzedają go razem z paczką płatków śniadaniowych.
Jednak jest dość osiągalny, problemem jest tylko śpiewana kwota. Jest jej zawsze kilka aukcji i jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się, by jakaś aukcja z nią, nie wyskoczyła w rezultacie wyszukiwania.
Na allegro może nie być bo tak jak pisałem na rynku europejskim ta gra jest faktycznie bardzo rzadka i droga.
ZeroColections pisze:Jeżeli jesteś zainteresowany ENB to radzę ci kupić tą grę, kiedy jeszcze da się ją zdobyć za 200 zł(chyba że grasz tylko na piratach). Ja już mam jedną kompletną i oryginalną kopię w PALu.
Dziś rano była aukcja na allegro komplet za 20 zł. W sumie mogłem wziąć, ale jakoś nie czułem presji. Wszystko w swoim czasie.
1. Mówiłem że oceniając wartość gry biorę pod uwagę cenę, rzadkość i to jak szybko rośnie ta wartość a nie "fun".
2. Większość gier ogółem. Właściwie mógłbym powiedzieć że wszystkie gry na PS2 które pojawiły się w europie lub ameryce, są w japońskiej wersji tańsze. Gdybym brałbym pod uwagę japońskie wersje nie zrobiłbym tej listy, bo nie znam żadnej gry na PS2 która jest droższa w japońskiej wersji. A znam dużo gier na PS2. Jeżeli znasz taką grę to mi podaj przykład.
3. Czyli jeżeli nigdy nie zobaczyłeś że nie ma żadnej aukcji z RoR oznacza to że tytuł nie jest rzadki? Po przemyśleniu muszę się trochę zgodzić i obniżyłem 9,5/10 na 9/10 w rzadkości(bo czasem nie ma aukcji na ebayu z ENB, Wild Arms ACF lub z Kuon, a wymienione gry miały taką samą ocenę), ale nadal według mnie to rzadka gra.
4. Daj mi linka do tej aukcji bo szukam, szukam i nie mogę jej znaleźć ani w zakończonych ani w aktualnych ofertach.

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Top 5 najrzadszych i najdroższych gier na PS2

Post autor: kolo » 2015-09-13, 14:39

Nie tyle Storms nie toleruje piractwa co regulamin forum więc wyszło że go nie czytałeś.
Sega, Sega über alles
Obrazek

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Top 5 najrzadszych i najdroższych gier na PS2

Post autor: kanarekkk » 2015-09-13, 15:05

kolo pisze:Nie tyle Storms nie toleruje piractwa co regulamin forum więc wyszło że go nie czytałeś.
Jak większość ;)
Obrazek

ZeroColections
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 36
Rejestracja: 2015-08-11, 11:53

Re: Top 5 najrzadszych i najdroższych gier na PS2

Post autor: ZeroColections » 2015-09-13, 15:54

kolo pisze:Nie tyle Storms nie toleruje piractwa co regulamin forum więc wyszło że go nie czytałeś.
Czytałem regulamin, i wiem dobrze o tym.

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Top 5 najrzadszych i najdroższych gier na PS2

Post autor: kanarekkk » 2015-09-13, 15:59

Więc powinienes zdawac sobie sprawę z tego, ze tak niefortunne stwierdzenie jak Twoje jest nie na miejscu ;) Tym bardziej w kierunku admina, ktory wspoltworzy glowna ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Top 5 najrzadszych i najdroższych gier na PS2

Post autor: Storms » 2015-09-13, 19:59

ZeroColections pisze:Większość gier ogółem. Właściwie mógłbym powiedzieć że wszystkie gry na PS2 które pojawiły się w europie lub ameryce, są w japońskiej wersji tańsze. Gdybym brałbym pod uwagę japońskie wersje nie zrobiłbym tej listy, bo nie znam żadnej gry na PS2 która jest droższa w japońskiej wersji. A znam dużo gier na PS2. Jeżeli znasz taką grę to mi podaj przykład.
Generalnie wersje wieloregioniowe są tańsze w japońskim wydaniu, tylko że ja bardziej miałem na myśli te pozycje japan only, ale teraz rozumiem że skoncentrowałeś się tylko na rynku amerykańskim i europejskim.
ZeroColections pisze:4. Daj mi linka do tej aukcji bo szukam, szukam i nie mogę jej znaleźć ani w zakończonych ani w aktualnych ofertach.
Nie mam linka, wklepałem dzisiaj rano jak czytałem ten temat i był. Potem po południu sprawdziłem jeszcze raz bo chciałem właśnie ci zalinkować i już nie było.

ZeroColections
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 36
Rejestracja: 2015-08-11, 11:53

Re: Top 5 najrzadszych i najdroższych gier na PS2

Post autor: ZeroColections » 2015-09-13, 20:25

kanarekkk pisze:Więc powinienes zdawac sobie sprawę z tego, ze tak niefortunne stwierdzenie jak Twoje jest nie na miejscu ;) Tym bardziej w kierunku admina, ktory wspoltworzy glowna ;)
No dobrze, potwierdzam mój błąd.
Storms pisze:
ZeroColections pisze:4. Daj mi linka do tej aukcji bo szukam, szukam i nie mogę jej znaleźć ani w zakończonych ani w aktualnych ofertach.
Nie mam linka, wklepałem dzisiaj rano jak czytałem ten temat i był. Potem po południu sprawdziłem jeszcze raz bo chciałem właśnie ci zalinkować i już nie było.
Wątpię byś kłamał, ale to trochę dziwne że ta aukcja tak nagle zniknęła. Nawet gdyby sprzedawca zdjął tą grę z aukcji to by i tak była w zakończonych.

Kwaśny
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1222
Rejestracja: 2011-10-09, 13:08
Lokalizacja: BDG

Re: Top 5 najrzadszych i najdroższych gier na PS2

Post autor: Kwaśny » 2015-09-17, 19:07

Mimo wszystko fajnie, że zrobiłeś takie zestawienie :)
 Pokaż
Obrazek

ODPOWIEDZ