Świeżak w temacie - PS Vita

PlayStation Vita / Next Generation Portable
ODPOWIEDZ
Didzejek
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 91
Rejestracja: 2013-03-21, 00:31
Lokalizacja: Poznań

Świeżak w temacie - PS Vita

Post autor: Didzejek » 2015-08-02, 11:41

Siemka łobuzy;)

Przypadkowo stałem się posiadaczem tego cudeńka i chciałbym Was podpytać o podstawowe sprawy. Głownie w kwestii gier.

Rynek wtórny jest dość mocno zawężony - ceny gier na allegro trochę mnie odstraszają.

Jak sprawa wygląda z dystrybucją cyfrową?
Czytałem to i owo, ale chciałbym usłyszeć kilka opinii od osób, które korzystają ze tego sprzętu regularnie.

Nie posiadam PS4 wiec cross buy z PS+ nie wypada tak rewelacyjne.

Ogólnie jestem graczem, który woli "przedmuchać carta", niż ciągnąć megabajty po sieci. Jednak konsola mnie ciekawi i chciałbym dać jej szanse.

Jak to wygląda u Was?

wolny
Sponsor
Sponsor
Posty: 227
Rejestracja: 2010-12-11, 22:45

Re: Świeżak w temacie - PS Vita

Post autor: wolny » 2015-08-03, 10:05

Cześć.

Mam PS Vita od około roku.
Gram przeważnie w gry z PS Plus, choć kilka kupiłem w cyfrowej dystrybucji podczas obniżek.
Dużo jest japońskiego badziewia i popierdółkowych indyków. Większość z nich zainstalowałem, włączyłem i obadaniu co to jest od razu usunąłem. Wyjątek dla mnie stanowił jedynie Mousecraft.

Poza tym najwięcej czasu spędziłem przy Uncharted, Need for Speed Most Wanted, WRC4, Tearaway, Lego Batman, Killzone, Unit13, Rayman Origins, Hotline Miami, Sly Cooper Złodzieje w czasie, Abe.
Teraz gram w Assassin'c Creed i da się pograć.
W planie mam jeszcze do ogrania kilka gier z PS Vita oraz gry z PSP oraz PSX.

Gram na konsolce rzadko, głównie w wyjazdach lub gdy nie mogę grać na dużych konsolach.
Konsola dla mnie jest ok. Jestem zadowolony z zakupu. Kupiłem ją okazyjnie za 150 zł, więc nie mam czego żałować.

Brakuje mi jeszcze kilku dużych gier, jakiegoś GTA lub innej gry z dużej konsoli.

Kaspar84
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 619
Rejestracja: 2013-10-28, 11:52

Re: Świeżak w temacie - PS Vita

Post autor: Kaspar84 » 2015-08-04, 11:24

Instrukcja dla świeżego posiadacza PS Vity.
1. Otwierasz swoją przeglądarkę.
2. Wchodzisz na Allegro
3. Wystawiasz swoją vitę na sprzedaż
4. Sprzedajesz Vitę
5. Dokładasz kasę i kupujesz handhelda od nintendo.
6. Przybijasz sam sobie piątkę.
Obrazek

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Świeżak w temacie - PS Vita

Post autor: ramzes64 » 2015-08-20, 07:30

Kaspar84 pisze:Instrukcja dla świeżego posiadacza PS Vity.
1. Otwierasz swoją przeglądarkę.
2. Wchodzisz na Allegro
3. Wystawiasz swoją vitę na sprzedaż
4. Sprzedajesz Vitę
5. Dokładasz kasę i kupujesz handhelda od nintendo.
6. Przybijasz sam sobie piątkę.
i to jest chyba najlepsze rozwiązanie jeśli chcesz w coś pograć. ... jeśli okazyjnie, to baw się z tą Vitą. Ta konsola to trup. Ma pewnie pare tytułów które można ograć, ale propozycja kolegi wyżej jest najciekawszą opcją.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

yrkill
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 452
Rejestracja: 2011-07-28, 23:58
Lokalizacja: Łódź

Re: Świeżak w temacie - PS Vita

Post autor: yrkill » 2015-08-20, 20:17

Didzejek pisze: Czytałem to i owo, ale chciałbym usłyszeć kilka opinii od osób, które korzystają ze tego sprzętu regularnie.
Trudno korzystać z tego sprzętu regularnie. W ostatnich dwóch latach posłużył mi do ściągnięcia gier które kupuję w promocjach i przejścia FFX z platynowym trofeum ; D.

Gry z PSNu kupujesz, masz przyporządkowane do konta. I to właściwie tyle. Ceny na rynku wtórnym są jakie są, bo konsola — delikatnie mówiąc — mało kogo interesuje. Swego czasu można było na play-asia wyrwać w tygodniowych wyprzedażach dobre gry w dobrych cenach. Teraz nawet nie sledzę, bo jedyną grą która wyszła od FFX i mnie interesowała była Oreshika, którą nabyłem w promocji PSN. Także... to tyle ;)
n3ds, amiga1200, amiga cdtv, ds lite, n64, ps2, ps3, ps4, psp, smd2, snes, wii, wii u, vita

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Świeżak w temacie - PS Vita

Post autor: kolo » 2015-08-20, 20:24

No niestety ale ta konsola jest w zasadzie martwa, gdybyś miał PS3 / PS4 z abonamentem to inna sprawa, ale obecnie Vita to w zasadzie tylko indyki, porty i crossbuye z większych konsol. Jak dopiero kupiłeś to masz kilka dobrych starszych gier (Gravity Rush, Uncharted), jak się rozglądniesz to coś znajdziesz żeby trochę pograć (jest sporo dziwacznej japońszczyzny), ale do intensywniejszego grania chyba nawet w Polsce lepiej jest kupić sobie 3DSa, pomimo że Nintendo tutaj praktycznie nie istnieje.
Vitę sobie kupię, kiedyś, ale na pewno nie wkrótce.
Sega, Sega über alles
Obrazek

tooloudtoowide
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 13
Rejestracja: 2015-11-25, 23:28

Re: Świeżak w temacie - PS Vita

Post autor: tooloudtoowide » 2015-12-04, 00:17

Vita cierpi nadal na brak sensownych własnych tytułów w ilości większej niż kilka, nadmiar portów gier z PSP w wersji PSNowej czyli elektronicznej oraz totalnego niewykorzystania jej możliwości (m.in. tylnego panelu dotykowego). Pomijam już fakt, że wykastrowaną ją z wyjścia wideo a dołożono jej teraz nad grobem PS TV. Gdyby nie rzeczywiście crossbuy'e z PS3 i abonament PS+ to bym popędził pomimo bardzo fajnego ekranu (mam tą wersję z IPSową matrycą).
==

game over.

Tanker
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 74
Rejestracja: 2016-02-13, 12:30

Re: Świeżak w temacie - PS Vita

Post autor: Tanker » 2016-02-18, 11:34

Ja też mam pytanie. Czy gry, które były dostępne na PSP (głównie chodzi mi o GTA: VCS i LCS są dostępne w cyfrowej dystrybucji i można w nie grać na Vicie?

@ do dołu: mhm, dzięki wielkie.
Ostatnio zmieniony 2016-02-28, 13:48 przez Tanker, łącznie zmieniany 1 raz.
[b]I'm awake I'm alive
Now I know what I believe inside
Now it's my time
I'll do what I want cause this is my life[/b]

wolny
Sponsor
Sponsor
Posty: 227
Rejestracja: 2010-12-11, 22:45

Re: Świeżak w temacie - PS Vita

Post autor: wolny » 2016-02-18, 13:34

Jakiś czas temu były dostępne. GTA: LCS był swego czasu w PS Plus. Sprawdzałem i działa. Nie wiem czy dalej jest dostępny w PS Store, bo przez strone nie znalazłem LCS tylko VCS na PS Vita/PSP.

ODPOWIEDZ