Top 10 najlepszych gier na PlayStation 2

BloodyClaw
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 354
Rejestracja: 2011-12-31, 13:20
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Top 10 najlepszych gier na PlayStation 2

Post autor: BloodyClaw » 2012-05-21, 16:18

Apeluję o zmianę tytułu tematu na TOP10 (co najmniej). To chyba ostatnia konsola na świecie, której liczbę ulubionych tytułów można zmieścić w pięciu sztukach. Obiektywnie rzecz biorąc, gdyby jakiś świeżak zapytał mnie: "mam uzbierane piniążki, nie wiem nic o grach i konsolach, chcę zobaczyć "czym to się je", którą konsolkę by mi pan polecił, mister?" Najpierw do głowy przyszłyby mi zapewne raczej niszowe sprzęty, a wspominając o nich, dodałbym sobie parę punktów w oczach nowicjusza (zajebista znajomość tematu i takie tam), a moje ego też z pewnością by nie ucierpiało w tej sytuacji. Gdybym jednak na piedestale postawił dobrobyt oraz szczęście tej zagubionej duszyczki, zdecydowanie (obiektywnie) stwierdziłbym: "Kup PS2 głodny konsolowej rozkoszy dewiancie, ona wskaże ci ścieżkę ku światłości..."
Ostatnio zmieniony 2012-05-21, 20:48 przez BloodyClaw, łącznie zmieniany 1 raz.

eldergod
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 104
Rejestracja: 2011-12-15, 22:57
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Top 10 najlepszych gier na PlayStation 2

Post autor: eldergod » 2012-05-21, 19:09

1. Shadow Hearts I
2. Ico
3. Shadow of Colossus
4. Persona 3 FES
5. Okami

Ech... dopisałbym jeszcze Suikoden'a V, MGS'a 3: Subsistance, Zone of the Enders 2... no cóż...

Awatar użytkownika
Spyro1993
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2184
Rejestracja: 2008-06-29, 16:49
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Re: Top 10 najlepszych gier na PlayStation 2

Post autor: Spyro1993 » 2012-05-21, 21:26

BloodyClaw pisze:Apeluję o zmianę tytułu tematu na TOP10 (co najmniej).
Popieram ten apel i korzystając z władzy jaką mam, zmieniłem ten temat na top 10. :smile:
Mój friendcode:
Nintendo 3DS: 1075-0891-4847
Nintendo Switch: SW-7223-6894-3313

(2b v ~2b) - Szekspir

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Top 10 najlepszych gier na PlayStation 2

Post autor: kanarekkk » 2012-05-21, 21:42

Zaraz zrobicie z tego top 50 ;) Top 5 bylo w sam raz, najlepsze 5 gier w jakie graliscie. Wiecznie wam malo, jak tylko ktos wspomni o tej czarnej poczwarce ;d
Obrazek

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Top 10 najlepszych gier na PlayStation 2

Post autor: frodo666 » 2012-05-21, 22:32

No i czego zmieniacie? Właśnie o to w tym temacie chodziło, żeby wybrać tylko 5! Ew. serię jak GoW połączyć w jedno.
Obrazek

BloodyClaw
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 354
Rejestracja: 2011-12-31, 13:20
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Top 10 najlepszych gier na PlayStation 2

Post autor: BloodyClaw » 2012-05-21, 23:09

Biorąc na warsztat tak bogaty dorobek konsoli, pięć najbardziej zajebistych tytułów jest wytypować niesamowicie trudno i zawsze pozostaje niedosyt, o którym już kilka osób wspomniało w temacie. Chyba większość zainteresowanych popiera formułę TOP10, a jeśli ktoś chce wytypować mniejszą ilość perełek, to chyba nikt go za to nie zastrzeli?
Ostatnio zmieniony 2012-05-22, 11:25 przez BloodyClaw, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Top 10 najlepszych gier na PlayStation 2

Post autor: kanarekkk » 2012-05-22, 07:10

Podobny temat byl na nesa, ktorego dorobek tez jest pokazny. Tam top 5 wystarczylo, jak ktos dal wiecej, tez sie nic nie stalo ;)
@Spyro, idziesz na reke opozycji ;p Zamiast nie dawac im zyc, dajesz im pole do popisu ;p Coz za niegodne Inkwizycji postepowanie ;D
Obrazek

Awatar użytkownika
Zelas12
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 231
Rejestracja: 2011-02-06, 09:41
Lokalizacja: Wągrowiec
Kontakt:

Re: Top 10 najlepszych gier na PlayStation 2

Post autor: Zelas12 » 2012-05-24, 21:15

Poprostu niektórzy nie rozumieją że czarnula jest królową :) i nie da się wytypować tych 5-ciu :)

Hmm dla mnie :
1. GOW
2. MGS 3
3. Ico
4. Resident Evil 4 (chociaż odbiega od standardów znanych nam z PSXa)
5. Silent Hill 2

Może oryginalny nie jestem ale cóż :)
Kolekszyn:Psx,PS 2,PS 3,C 64,Atari 2600,GBC,SEGA Portable,NES,SNES,N 64

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Top 10 najlepszych gier na PlayStation 2

Post autor: Axi0maT » 2012-05-27, 06:46

Zelas12 pisze:niektórzy nie rozumieją że czarnula jest królową
Zelas12 pisze:4. Resident Evil 4
Taka z niej krolowa ze w top 5 ma gre w najslabszej wersji ze wszystkich platform... buhahahahaha :D

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: Top 10 najlepszych gier na PlayStation 2

Post autor: hat » 2012-05-27, 09:58

Jezus królem Polski a czarnula królową ... pora umierać :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Springbok
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 10
Rejestracja: 2012-02-18, 15:00

Re: Top 10 najlepszych gier na PlayStation 2

Post autor: Springbok » 2012-05-28, 00:30

Trudnym przedsięwzięciem jest powstrzymanie siebie samego przed zestawieniem dziesięciu najlepszych pozycji na ulubioną platformę do grania. Odnoszę jednak wrażenie, iż w ograniczonym wyborze (przykładowo top3 w dziale N64) jesteśmy zmuszeni do takiej konfrontacji tytułów, gdzie najbardziej wyjątkowe cechy i ludzkie emocje związane z rozgrywką decydują o zestawieniu. Mnie urzekły przede wszystkim:

1. Grand Theft Auto Vice City - jestem ogromnym entuzjastą popkultury Miami lat 80. Vice City dysponuje narzędziami, które pozwalają namacalnie wręcz poczuć klimat miasta Sonnego Crocketta i Ricardo Tubsa. Lniana marynarka Boss, Versace sleeveless, Ferrari Daytona Convertible i oświetlone fioletowymi neonami Miami Beach - check! Dziewczyny w bikini jeżdżące wzdłuż plaży na wrotkach - check! Cocaine cowboys i silne inspiracje motywami ze Scarface - check! Vice City odznacza się również rewelacyjną ścieżką dźwiękową, wystarczy posłuchać komentarz amerykańskiego społeczeństwa w wykonaniu gości programu Pressing Issues Maurice Chaveza, czy choćby miłosne podboje Fernando Martineza z Emotion 98.3. Muzyka oczywiście jest esencją lat 80. - Broken Wings, Self Control, I’ve Been Looking For a Girl Like You, Atomic, Life’s What You Make It, Keep On Loving You, Running With The Night, Toto Africa ahhh! Chyba obejrzę pilot Miami Vice!
2. Metal Gear Solid 3 Snake Eater - zapowiedź trzeciej części MGS zmroziła mi krew w żyłach, bowiem protagonistą okazał się sam Big Boss. Mam nadzieję, że doczekam się w bliżej nieokreślonej przyszłości nowego spojrzenia na Metal Gear i Metal Gear 2. Szumne zapowiedzi odnoszące się do wysoce realistycznej dżungli pozostały raczej szumnymi, nie mniej dobór odpowiedniego kamuflażu, dbanie o pożywienie i podstawowe czynności paramedyczne ciekawie wpływały na poziom immersji. Podoba mi się również krytykowana mocno przez wielu filmowa narracja (dla czystej rozrywki zawsze mam Donkey Kong). Urzekło mnie szczególnie zakończenie, którego wydźwięk wzmocnił ogromnie utwór Way to fall. Zdecydowanie najbliższa mi pozycja na PlayStation2.
3. Shadow of the Colossus - gasnące spojrzenie mistycznie monumentalnych kolosów zawsze wprawiało mnie w ponury nastrój. Design tych istnień to prawdziwa sztuka, wobec czego dla osób wrażliwych na piękno ich zniszczenie jest wysoce trudnym zadaniem. Shadow of the Colossus wyróżnia w bibliotece PlayStation2 przede wszystkim unikatowy koncept gry - jest to bowiem eksperyment prowadzenia narracji oraz prawdziwy kunszt stylistyczny. Warto pamiętać również o Agro, który doprowadził niemal każdego do uronienia skromnej łezki :smile: .

Hayabusa
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 692
Rejestracja: 2011-07-28, 14:03
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Top 10 najlepszych gier na PlayStation 2

Post autor: Hayabusa » 2012-05-28, 14:47

1. GTA: Vice City - jak dla mnie jeden ze sztandarowych tytułów na PS2, świetny klimat rodem z lat 80, doskonała ścieżka dźwiękowa i bardzo arcade'owy styl, choć gra do trudnych nie należy.

2. Shinobi - świetna kontynuacja kultowej serii, gra jest dosyć krótka, jednak wysoki poziom trudności sprawia że jest to nie lada wyzwanie dla gracza. Bardzo mi się podoba system rozwiązania save, brak żyć (zawsze zaczynasz od początku misji, a te nie należą do najprostszych). Świetne sterowanie i bardzo klimatyczna muzyka.

3. Sega Megadrive Collection - jeśli nie masz SMD, to najlepsza kompilacja, jaką widziałem na tę konsolę. Wszelkie Capcom Classics, Namco Anniversary, Taito Legends i inne Atari wysiadają przy niej. Lista gier mówi sama za siebie, gracz dostaje wszystko co najlepsze z tejże konsoli.

4. Marvel Vs Capcom 2 - dosyć słaba konwersja jak na ten tytuł, jednak jak dla mnie to najlepsza bijatyka dostępna na PS2, mnogość postaci, świetnie zbalansowane postaci i wielorodność taktyk sprawiają że gra nie nudzi się nawet po długim czasie.

5. Burnout: Takedown - pierwsze odsłona Burnouta z którą się spotkałem, spośród tych, w które grałem ta wydaje mi się najlepsza, a było ich kilka. Połączenie dynamicznych wyścigów o destruktywnym charakterze i zawrotnej prędkości z maksymalną demolką, jaką oferuje trybie Crash Events. Doskonała w trybie multiplayer, jak i dla jednego gracza. Grafika jest bardzo przyjemna, muzyka choć nie do końca w moim guście, pasuje do gry i daje radę ;)

Opcjonalnie dorzuciłbym jeszcze Dragon Quest VIII w którego swego czasu sporo grałem, nie miej jednak PS2 kojarzy mi się głównie z wysokiej klasy rozrywką w zawrotnym tempie, przez co RPG musi ustąpić miejsce powyższym typom ;)

Manifesto
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 417
Rejestracja: 2013-06-18, 11:22
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Top 10 najlepszych gier na PlayStation 2

Post autor: Manifesto » 2013-06-28, 21:05

Dużo grałem na PS2, niestety, ominęły mnie ostatnie wielkie gry wydane na ten sprzęt - Persona 3 i 4 (był to niestety początek mojego okresu przerwy w graniu). Kolejność (poza dwoma pierwszymi tytułami) przypadkowa:

1. ICO - gra ocierająca się o sztukę i mój ulubiony tytuł na PS2. Niezwykła sceneria, klimat opuszczonego lądu i te enigmatyczne cienie które chciały porwać Yordę - tytuł, który na długo zapadł mi w pamięć.

2. Silent Hill 2 - ktoś kto kocha horrory nie mógł przejść obok tego tytułu obojętnie, wyśmienity tytuł który straszy w sposób najbardziej przeze mnie lubiany - tym czego nie widać. Znakomity scenariusz - najlepszy ze wszystkich części SH.

3. Shadow Hearts- nie wiem dokładnie co jest takiego w tej grze, że tak strasznie ją lubię. Świetny klimat i pokręcona fabuła, humor i świetny, oryginalny system walki - być może trochę przesadzam umieszczając tą grę w "top five" ale cóż - choć gra jako jRPG nie dorasta do kolan większości gier z PS1 to na PS2 jest to jeden z moich ulubionych tytułów w tym gatunku.

4. God of War - imo najlepszy slasher w historii, część druga jest chyba nawet lepsza od jedynki, ale to właśnie pierwsza część przygód Kratosa bardziej zapadła mi w pamięć. Wyśmienity tytuł, którego gameplay jest wzorem do naśladowania dla podobnych tytułów - niedoścignionym imo do dziś.

5. Project Zero 2 (aka Fatal Frame) - żadna gra nie miała równie strasznych "nagłych" momentów. Świetny klimat, fenomenalny scenariusz, system walki z duchami - po prostu majstersztyk!

Shadow of the Colossus, Valkyrie Profile II, MGS 3, Shin Megami Tensei: LC i Resident Evil 4 to gry, które wymieniłbym w następnej kolejności.

PS2 miało świetne gry - np. przygodówki w klimacie horroru były w większości znacznie lepsze niż te z PSX (gdzie poza SH i dwoma pierwszymi Residentami niewiele gier potrafiło zachwycić). Również FPSy biły na głowę te z PS1. W przypadku mordobić i wyścigów sprawa jest dyskusyjna, ale ja nie gram w te gry więc się nie wypowiem. Niestety - platformówki i jRPG na PS2 nie dorastały do kolan grom z PS1 - tutaj PS2 musiała uznać wyższość poprzedniej generacji.

Tarai
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 4
Rejestracja: 2014-12-20, 19:14

Re: Top 10 najlepszych gier na PlayStation 2

Post autor: Tarai » 2014-12-20, 20:06

No to lecimy:

10. God of War II - średnio przepadam za serią, ale nie można odmówić tej grze miodności.

9. Tekken 5 - spędzone przy nim setki godzin i wspaniałe wspomnienia dają mu miejsce w mojej topce.

8. Virtua Fighter 4 Evolution - Tekken jest świetny, ale jednak VF jest dla mnie czymś lepszym. Jestem dosyć świeży do tej gry, ale znalazłem w niej masę funu.

7. Final Fantasy XII - może i fabularnie kuleje, ale wciąż dała mi masę zabawy. Piękna i wielka gra, która potrafi przyciągnąć na długie godziny.

6. Kingdom Hearts - nie byłem kiedyś przekonany do tej gry, ale zachęcił mnie mocno trailer dostępny na płycie "Beyond Final Fantasy". Genialna gra, która sprawiła, że poczułem ostatnie ciepełko bijące od Squaresoftu.

5. Persona 3 FES - gra, którą będę musiał zacząć chyba od nowa. Oryginalne podejście do tematu od razu mnie wciągnęło. Mroczny i nietypowy klimat dodaje tej grze masę smaczku. Niestety źle rozwinąłem ekipę i będę musiał powtórzyć ponad 30h gry... Nic wielkiego :D

4. ICO - irytująca statyczna kamera i fakt, że po krótkim niegraniu musiałem główkować, na czym skończyłem i co mam teraz zrobić, nie ujmują tej grze niezwykłości. Do tego tej grze udało się mnie zafascynować postacią Yordy.

3. Metal Gear Solid 3 - to, ile ta gra dostarczyła mi emocji, trudno opisać. Cudowna gra, w której rzadko kiedy miałem okazję na coś narzekać. Historia trzymała w napięciu do samego końca, a wspaniałe zakończenie idealnie zamyka ten doskonały tytuł.

2. Final Fantasy X - jako stary-młody jRPGowiec pokochałem tą grę od początku. Udało mi się ją upolować w wersji z dodatkową płytą i sporo znaczącym dla mnie znaczkiem Squaresoftu. Ani trochę nie przeszkadzała mi liniowość. Po prostu nie było kiedy o tym myśleć, bo gra co chwila wciągała się czymś nowym. Często lubię sobie powracać do początku gry. Jak dla mnie, obok siódemki, najlepsza akcja na początku.

1. Shadow of the Colossus - perełka, którą ukończyłem dopiero całkiem niedawno. Genialna, po prostu genialna gra. Praktycznie każdy element został tutaj dopracowany i całość daje masę rozrywki. Pokonanie każdego kolosa dawało mi masę satysfakcji i z czasem wywołało ten słynny efekt zadumy nad tym, po co właściwie to wszystko robimy. Pamiętam moją przeklinaną reakcję na napotkanie pierwszego kolosa. To było coś!

Awatar użytkownika
Kaplitov
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 456
Rejestracja: 2013-11-02, 13:52
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Top 10 najlepszych gier na PlayStation 2

Post autor: Kaplitov » 2014-12-21, 16:50

1. Okami
2. Persona 4
3. Dragon Quest VIII
4. Odin Sphere
5. Persona 3
6. Shadow of the Colossus
7. Gradius V
8. Disgaea 1/2
9. BLACK
10. Ace Combaty (Distatn Thunder, Squadron Leader i Belkan Wars).

Dlaczego te gry? Nie ma sensu się rozpisywać, moje po prostu top ten na czarnucha.
Pegasus IQ502/MT777DX | SNES | Playstation [Fat] | Playstation 2 [Slim] i [FAT] | Playstation Portable [Street] | Xbox Classic x2 | Wii | DS Lite | Nintendo 3DS | Nintendo 64 | Gameboy Color |

ODPOWIEDZ