Potencjometr nawala czy co?(problem)

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shadowpl
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 306
Rejestracja: 2008-12-22, 23:04
Lokalizacja: Giżycko
Kontakt:

Potencjometr nawala czy co?(problem)

Post autor: Shadowpl » 2008-12-22, 23:09

Witam, grałem wczoraj 5h na gamecube, ustawiłem laser na 105om(przy takim nie było żadnych dre itp), po grze postanowiłem sprawdzic a tam uwaga: 8om. Czemu sam zjeżdza do takich małych wartości, przed podkręcaniem nie było takich kłopotów. Czy to dlatego że konsola pracowała i nagrzewała się?
Ustawiłem na 183omy(fabryczna wartośc) po 15h sprawdziłem a tam 174. Czy to normalne?

Awatar użytkownika
artemis
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 554
Rejestracja: 2008-07-17, 11:40

Re: Potencjometr nawala czy co?(problem)

Post autor: artemis » 2008-12-23, 00:08

Ja sie na tym nie znam :P . Generalnie jedna dobra rada: nie przerabiaj konsoli i nie będziesz mieć problemu pewnie :P. Nintendo robi naprawde dobry sprzęt i nie widze sensu sie bawić nim od środka jak tyle gier jest do tego :P . Jak gadam głupoty to niech ktoś mnie poprawi :P

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Potencjometr nawala czy co?(problem)

Post autor: Axi0maT » 2008-12-23, 07:08

Popieram w 100% artemisa... Poza tym pojecia nie mam jaki jest sens zabawy laserem w Gacku. Prawde powiedziawszy jest tylko jeden powod dla ktorego mozna to robic, ale zanim rozwiniesz temat w tym wlasnie kierunk to proponuje zapoznac sie z regulaminem , a w szczegolnosci jego 5 punktem. Jesli jednak przerobiles Gacusia zeby uzywac Homebrew to i tak zabawa z laserem nie jest wymagana bo istnieje takie cos jak SD Gecko (dziala i na Gacku i na Wii). Nie trzeba wowczas kombinowac za wiele, a odpalisz pare ciekawych rzeczy.

Awatar użytkownika
Shadowpl
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 306
Rejestracja: 2008-12-22, 23:04
Lokalizacja: Giżycko
Kontakt:

Re: Potencjometr nawala czy co?(problem)

Post autor: Shadowpl » 2008-12-23, 11:17

Gra na piratach mnie nie kręci, głównie chodziło mi o granie na importach(konsola ntsc a gry pal, a wiadomo jak ciezko ntsc w polsce zdobyc). Ogółem chciałem zobaczyc jak wygląda odpalanie filmów, a jak juz przytrymowalem do odpowiedniej wartości nie pomyslalem zeby wrócic do fabrycznych na czas grania.

Zamówiłem na allegro ten adapter, można odtwarzac filmy i muzykę bez dodatkowych płyt?

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Potencjometr nawala czy co?(problem)

Post autor: Axi0maT » 2008-12-23, 11:24

Shadowpl pisze:głównie chodziło mi o granie na importach(konsola ntsc a gry pal, a wiadomo jak ciezko ntsc w polsce zdobyc).
Jak masz zamontowanych chip w konsoli to po prostu wkladasz plytke i grasz. Nie przejmujesz sie czy gra jest w PAL, NTSC, czy JAP NTSC. Wszystko dziala idealnie. Sam w tym celu zamontowalem Vipera w swoim Gacku i nigdy nie trymowalem lasera. Plywa kazda gierka bez wyjatku.
Shadowpl pisze:Ogółem chciałem zobaczyc jak wygląda odpalanie filmów
Przede wszystkim to bedziesz musial obedrzec Gacka ze skory, bo jak bedziesz wypalal na duzych plytach to sie nie zmieszcza. Sa tez inne warianty ale albo musisz zdjac obudowe, albo kupic inna na duze plytki, albo pociac ta oryginalna. Tak czy siak kazdy wartiant jest beznadziejny i szpecacy dla Gacka. Poza tym nie nastawiaj sie na jakies hiper ogladanie filmow. Sa problemy z kodekami i napisami... Mowiac w skrocie zabawa nie warta zachodu.
Shadowpl pisze:Zamówiłem na allegro ten adapter, można odtwarzac filmy i muzykę bez dodatkowych płyt?
Tego akurat nie wiem, ale teoretycznie chyba powinna byc taka mozliwosc bo przeciez film w divX zmiesci sie na karcie SD.

Awatar użytkownika
Spyro1993
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2184
Rejestracja: 2008-06-29, 16:49
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Re: Potencjometr nawala czy co?(problem)

Post autor: Spyro1993 » 2008-12-23, 11:45

Axi0maT pisze:
Shadowpl pisze:Ogółem chciałem zobaczyc jak wygląda odpalanie filmów
Przede wszystkim to bedziesz musial obedrzec Gacka ze skory, bo jak bedziesz wypalal na duzych plytach to sie nie zmieszcza. Sa tez inne warianty ale albo musisz zdjac obudowe, albo kupic inna na duze plytki, albo pociac ta oryginalna. Tak czy siak kazdy wartiant jest beznadziejny i szpecacy dla Gacka.
Można jeszcze kupić puste płyty miniDVD-R i nagrywać, ale w porównaniu do 12 cm płyt DVD są droższe. Moim zdaniem najlepiej kupić sobie osobny odtwarzacz DVD lub oglądać filmy na kompie, albo kupić do tego PS2 lub Xbox'a. :P
Mój friendcode:
Nintendo 3DS: 1075-0891-4847
Nintendo Switch: SW-7223-6894-3313

(2b v ~2b) - Szekspir

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Potencjometr nawala czy co?(problem)

Post autor: Axi0maT » 2008-12-23, 12:51

Spyro1993 pisze:Można jeszcze kupić puste płyty miniDVD-R i nagrywać, ale w porównaniu do 12 cm płyt DVD są droższe.
Owszem... sa piekielnie drogie (bo przypomnijmy ze plytki RW nie sa lykane przez Gacka), ale dodatkowo bardzo ciezko dostepne. Poza tym zeby bylo zabawniej naprawde niewiele z tych nielicznych plytek miniDVD bedzei wspolpracowalo z Gackiem. Zanim trafisz wlasciwe plytki, dojdziesz z jaka predkoscia je nagrywac i w jakim programie to pewnie wtopisz z 50pln. Potem jeszcze trymowanie laserka... To dla zapalencow ktorzy nie maja co robic z kasa i wolnym czasem. Ja podziekowalem i kupilem odtwarzacz DVD (WIWA za niecale 100pln). Dziala i sprawdza sie w roli odtwarzacza filmow lepiej niz jakakolwiek konsola.

soberpl
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1984
Rejestracja: 2005-12-20, 23:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Potencjometr nawala czy co?(problem)

Post autor: soberpl » 2008-12-23, 14:02

Płytki są zdecydowanie tańsze ;) link ,ale co do reszty to masz rację.

Awatar użytkownika
Shadowpl
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 306
Rejestracja: 2008-12-22, 23:04
Lokalizacja: Giżycko
Kontakt:

Re: Potencjometr nawala czy co?(problem)

Post autor: Shadowpl » 2008-12-23, 14:11

A nie wiecie może jak "zatamowac" zmniejszający się opór?;)

ODPOWIEDZ