Sd adapter od wii coś nie działa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shadowpl
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 306
Rejestracja: 2008-12-22, 23:04
Lokalizacja: Giżycko
Kontakt:

Sd adapter od wii coś nie działa

Post autor: Shadowpl » 2009-04-03, 15:55

Jak w temacie, chciałem zrobic kopie saveów z mc na sd(już raz straciłem wszystkie). Jednak w żaden sposób żadnym z programów nie chce mi wykryc, a już tym bardziej ten od saveów.

Od strony hardware sd adapter działa: wszystkie połączenia sprawdzałem miernikiem, żadnych układów scalonych.
To to:
https://www.dealextreme.com/details.dx/sku.4980

Używałem czterech różnych kart sd: 3x1gb i 2gb sformatowane Fat16.

Może coś zle robie? Boje się o swoje save, jest ewentualnie inny sposób na zgranie save gdzieś?

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Sd adapter od wii coś nie działa

Post autor: ramzes64 » 2009-04-03, 21:55

a piszesz o Wii czy GC?

ja nie wiem, ale jak wlozylem wszystkie karty z GC do Wii, to pozniej nie czytalo mi save'ów w GC i pisalo ze musze sformatowac karte bo jakis blad ;/ ... no i Metroid Prime ukonczony, Mario Sunshine na 100% - wszystko poszlo sie kochac.

Moze to wina nieoryginalnych gier - albo jaiejs kompatybilnosci z Wii - nie wiem - ale gram na GC - to juz nie wkladam memorek do Wii :???:
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Sd adapter od wii coś nie działa

Post autor: Axi0maT » 2009-04-03, 22:41

ramzesku, czytaj ze zrozumieniem. Nie chodzi o memorke do Gacka podlaczona do GC ani tym bardziej do Wii. Nie chodzi tez o karte SD wkladana do konsoli Wii. Shadowpl mowi o sd adapter - cos w tym stylu:
Wii key SD adapter

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Sd adapter od wii coś nie działa

Post autor: ramzes64 » 2009-04-03, 23:28

wiem, przeciez dziala to chyba mniej wiecej tak samo - tylko ze zapisujesz na karcie SD - no chyba ze jeszcze pozniej cos z tymi save'ami robi na komputerze.

ja tylko mowie, ze wlozenie tego adapytera do GC / Wii ... moze miec taki sam wplyw jak mi sie zdarzylo ;( i karty nie chcialy czytac danych... tzn na Wii wyskakiwaly mi wszystkie bloczki, a na GC byl blad
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Sd adapter od wii coś nie działa

Post autor: Axi0maT » 2009-04-04, 00:39

ramzes64 pisze:wiem, przeciez dziala to chyba mniej wiecej tak samo - tylko ze zapisujesz na karcie SD - no chyba ze jeszcze pozniej cos z tymi save'ami robi na komputerze.
No niekoniecznie. Ten adapter sluzy przede wszystkim do uruchamiania softu z karty SD zamiast z plytek miniDVD. Kopiowanie savow jest tylko opcjonalne. Tego typu adapter nie ma takiej struktury jak standardowa memorka do Gacka i z tego co pamietam nie moze byc jako taka traktowana (przynajmniej kiedys tak bylo, nie wiem jak jest w nowszych wersjach i byc moze cos sie zmienilo w tej kwestii).

Awatar użytkownika
Shadowpl
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 306
Rejestracja: 2008-12-22, 23:04
Lokalizacja: Giżycko
Kontakt:

Re: Sd adapter od wii coś nie działa

Post autor: Shadowpl » 2009-04-04, 10:23

Nie do końca zostałem zrozumiany, za bardzo namieszane w moim poście;d

Powiem krótko: adapter nie chce współpracowac, próbowałem czteroma programami które wykorzystują sd i nic.
Konsola gamecube.
No i właśnie nie wiem czy to wina adaptera, czy może kart(złe karty, zle sformatowane).
A bezpośrednio nie da się na sd zapisac saveów, można ewentualnie z memorki na sd przenieśc
<PSX> <GBA> <PS2> <XBOX> <NGC> <PSP> <NDS> <WII> <X360> <3DS>
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Sd adapter od wii coś nie działa

Post autor: Axi0maT » 2009-04-04, 19:40

Albo trafil ci sie padniety egzemplarz (raczej malo prawdopodobne), albo tez zostala niepoprawnie sformatowana karta SD (i tego bym sie raczej trzymal).

Awatar użytkownika
Shadowpl
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 306
Rejestracja: 2008-12-22, 23:04
Lokalizacja: Giżycko
Kontakt:

Re: Sd adapter od wii coś nie działa

Post autor: Shadowpl » 2009-04-04, 21:57

sprawdzalem miernikiem pomiedzy czytnikiem kart a końcówką i wszystko działa.
A jak powinny byc karty sd przygotowane?
<PSX> <GBA> <PS2> <XBOX> <NGC> <PSP> <NDS> <WII> <X360> <3DS>
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Sd adapter od wii coś nie działa

Post autor: Axi0maT » 2009-04-05, 12:34

Shadowpl pisze:A jak powinny byc karty sd przygotowane?
Nie mam takiego adaptera, wiec nie wiem. Faktem jest ze kiedys mialem problem z karta SD do mojego teledonu ktory blizniaczo przypominal twoj. Po sformatowaniu na FAT16 i tak nic nie szlo z tym zrobic. Ostatecznie wlozylem karte do aparatu i wybralem formatowanie - od tej pory telefon czytal normalnie. Prawdopodobnie diabel tkwi w jakis szczeglach :)

ODPOWIEDZ