Ja i moj Game Boy

GB, GB Pocket, GB Light, GB Color, GBA, GBA SP, GB Micro
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
stillo
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 455
Rejestracja: 2011-01-02, 21:51
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Ja i moj Game Boy

Post autor: stillo » 2012-02-29, 22:50

Ja od roku użytkuje GBA SP v.1 i na prawdę sobie chwalę, wszytko działa jak należy, podświetlenie ok, choć może mówię tak temu, bo nigdy nie miałem okazji porównać v1 z v2 na żywo, ale dla mnie takie podświetlenie jest w zupełności wystarczające. W przeciwieństwie do wielu osób mi gra się na nim na prawdę wygodnie, dłonie nie cierpną ani trochę. Jedyne denerwujące to to, że kiedy slot jest już wyjechany to gry z wcześniejszych generacji GB często nie łącza i trzeba się(przynajmniej w moim przypadku) na prawdę nagimnastykować z ułożeniem carta w slocie by móc pograć bez konieczności ciągłego włączania i wyłączania konsoli chociażby godzinę. A co do GBM to pod względem designu jak dla mnie jeden z ładniejszych modeli, ale przeraża mnie to, że podczas gry dłonie nie mają żadnego oparcia i gra wydaje mi się na dłuższą metę niewygodna.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Ja i moj Game Boy

Post autor: Axi0maT » 2012-03-01, 06:04

Ja od roku użytkuje GBA SP v.1 i na prawdę sobie chwalę, wszytko działa jak należy, podświetlenie ok, choć może mówię tak temu, bo nigdy nie miałem okazji porównać v1 z v2 na żywo, ale dla mnie takie podświetlenie jest w zupełności wystarczające.
Ja mialem okazje porownac i faktycznie jest roznica, ale zeby az tak sie tym jarac to spora przesada. Wazne jest samo podswietlenie ktore jak wspomnieli koledzy chwile predzej - umozliwia granie w gry z GB i GBC - moc :) Ze sluchawkami ze wzgledu na port moze byc problem, ale jak ktos chce to i je moze zdobyc, wiec tez przesadzone... Ogolnie GBA SP czy to w pierwszej czy drugiej wersji to najlepszy z rodziny GameBoyow moim zdaniem, przy czym 80% jego zalety to kompatybilnosc wsteczna ktora juz na starcie oferuje przeogromna biblioteke gier.

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Ja i moj Game Boy

Post autor: kanarekkk » 2012-03-01, 08:25

Martwe piksele? Ee takie ciemne plamki na wyswietlaczu? To raczej martwe piksele nie byly ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
stillo
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 455
Rejestracja: 2011-01-02, 21:51
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Ja i moj Game Boy

Post autor: stillo » 2012-03-01, 15:27

Ja mialem okazje porownac i faktycznie jest roznica, ale zeby az tak sie tym jarac to spora przesada. Wazne jest samo podswietlenie ktore jak wspomnieli koledzy chwile predzej - umozliwia granie w gry z GB i GBC - moc :)
Jestem tego samego zdania, niektórzy to już na prawdę przesadzają, traktują SP'ka v1 jakby był absolutnie niegrywalny.

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Ja i moj Game Boy

Post autor: Ukukuki » 2012-03-01, 15:37

A co dopiero klasyczny GBA bez podświetlania :P Różnica w jakości wyświetlania obrazu jest spora między v1 a v2 w cenie również.
Famicom!

Awatar użytkownika
marcin_N
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 325
Rejestracja: 2010-11-21, 22:18
Lokalizacja: Gniezno

Re: Ja i moj Game Boy

Post autor: marcin_N » 2012-03-01, 16:36

Potwierdzam. GBA SP v2 to najlepszy GameBoy jaki kiedykolwiek wyszedł i osobiście, mój ulubiony handheld. Mimo, że mam go krócej od DSa, to i tak jest moim faworytem, przede wszystkim przez bardzo bogatą bibliotekę gier i mimo wszystko doroślejsze podejście do gracza niż Nintendo DS, który ma i tak mnóstwo świetnych tytułów, ale w kwestii takich platformówek jest o wiele gorszy od GBA.

Spikain
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 948
Rejestracja: 2011-09-11, 10:16
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Ja i moj Game Boy

Post autor: Spikain » 2012-03-01, 19:00

Idealny byłby zwykły GBA z ekranikiem od SP, obojętnie czy wersja pierwsza czy druga, ważne że podświetlony. Bo brak podświetlenia to właściwie jedyny mankament w tym pierwszym GBA - gdyby nie to, dla mnie byłby handheldem idealnym :)

Keitaro
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 785
Rejestracja: 2007-11-13, 20:22

Re: Ja i moj Game Boy

Post autor: Keitaro » 2012-03-01, 19:11

Te ciemne plamki w SP v1 to pewnie drobiny kurzu ci się dostały pod matrycę. Zdarza się to w tym modelu.

Axi0maT >> moim zdaniem SP v1 a v2 to jest zupełnie inna kategoria. Na v2 masz obraz jak z dobrego monitora komputerowego, screeny wyglądają tak samo jak te które możemy obejrzeć w internecie. A gier z GBC w takich barwach to już na pewno na żadnej innej konsoli nie obejrzymy.

Generalnie nie znam osoby która by się zawiodła na SP v2. Czasami udaje się wyrwać te konsole za <100zł więc tragicznie nie jest.

kawka
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 511
Rejestracja: 2007-08-29, 15:43
Lokalizacja: Perła Mazur
Kontakt:

Re: Ja i moj Game Boy

Post autor: kawka » 2012-03-01, 22:11

kanarekkk, Keitaro - dobrze wiem, że to były uszkodzone piksele. Przede wszystkim nie były ciemne, tylko cały czas świeciły tym samym kolorem, bez względu na to, co było wyświetlane. Nie powstały w skutek upadku, czy innego uszkodzenia. Działały tak od chwili, kiedy go kupiłem (konsola używana). Tego po prostu nie dało się nie zauważyć.

Spikain - jestem podobnego zdania, które zresztą wyraziłem już wcześniej na łamach naszego forum. Gdyby tylko klasyczny GBA miał takie podświetlenie ekranu jak micro czy sp v2, mielibyśmy perfekcyjnego GBA, chyba najlepszego w historii. No, ale tak to już jest, że nie można mieć wszystkiego, a co za tym idzie - z czasem wychodzą ulepszone wersje konsol.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Ja i moj Game Boy

Post autor: Axi0maT » 2012-03-01, 23:02

Keitaro pisze: A gier z GBC w takich barwach to już na pewno na żadnej innej konsoli nie obejrzymy.
A na Gacku z GB Playerkiem to nielaska? :smile:

ODPOWIEDZ