Amiga PiStorm - sprostowanie

ODPOWIEDZ
drakon
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 47
Rejestracja: 2015-02-04, 08:40
Lokalizacja: Świdnica

Amiga PiStorm - sprostowanie

Post autor: drakon » 2024-02-01, 11:26

Hej, hej
Tak sobie ostatnio wszedłem na forum i po przeczytaniu wypowiedzi @Axiomata stwierdziłem, że muszę to sprostować, bo jeszcze ludzie w to uwierzą (wypowiedź z zamkniętego wątku viewtopic.php?f=36&t=8106)
I na koniec powod slabszej dostepnosci kart turbo na rynku, czyli ostatni krzyk mody - PiStorm. Wielu na to leci bo moc jest niewyobrazalna wrecz. To jest przyspieszenie Amigi 500 o jakies 2tys razy (liczby sa wrecz absurdalne, a programy ktore zliczaja moc Amigi glupieja czasem). Cena rowniez wydaje sie atrakcyjna. Niestety kompatybilnosc jest taka sobie i wiele gier wciaz sie krzaczy. Wciaz jednak tworcy pracuja nad firmware i co kilka tygodni wychodzi update i mozna sobie aktualizowac poprawiajac zgodnosc z klasyczna Amiga. Niestety prawda jest taka ze tam juz jest po prostu Raspberry Pi na pokladzie i to sie sprowadza juz do emulacji tak na prawde, dlatego wielu zwolennikow klasycznej Amigi nie rozpatruje jej na powaznie - w koncu tak na prawde masz komputer w komputerze, z klasycznej Amigi zostaje ci tak naprawde wejscie na joye/myszke, klawiatura, stacja dyskietek i zasilanie, cala reszta jest przejeta przez pistorm. No ale co kto lubi.
Otóż nie, nie i jeszcze raz nie.
- "programy ktore zliczaja moc Amigi glupieja czasem" - wystarczy użyć jednego z najlepszych, czyli AIBB zamiast przereklamowanego i zabugowanego SysInfo
- "kompatybilnosc jest taka sobie i wiele gier wciaz sie krzaczy" - trochę gier. Trochę. Nie "wiele". Są dostępne dwie opcje - Musashi (mniej kompatybilne, wolniejsze, ale z obsługą sieci) oraz Emu68k - o którym piszesz? Jeżeli chodzi o update'y, autor (Michał Schulz) robi je na bieżąco, a w tej chwili prowadzone są prace nad uruchomieniem wifi. Musashi nie jest aktualizowany od dłuższego czasu.
- "z klasycznej Amigi zostaje ci tak naprawde wejscie na joye/myszke, klawiatura, stacja dyskietek i zasilanie" - no niestety, to nie jest prawda. Chyba, że piszesz o Vampire, a nie o PiStormie. PiStorm emuluje JEDYNIE PROCESOR i - jeżeli chcesz - kartę GFX. Cała reszta to niestety nieprawda.
- "cala reszta jest przejeta przez pistorm" - nie. PiStorm nie przejmuje/nie emuluje NIC poza procesorem. Nie zastępuje ŻADNEGO z układów specjalizowanych Amigi.

Dodam jedynie dla porządku, że niedługo doczekamy się modułu umożliwiającego przesył natywnego obrazu z Amigi przez złącze kamery w Pi3 na wyjście HDMI w tymże. Odpadnie stosowanie dwóch monitorów/przełączenie między HDMI a RGB. Co więcej, obraz RGB będzie można włączyć sobie w okienku Workbencha, więc zapowiada się rewolucja.
https://www.facebook.com/Magia8bitow
https://www.facebook.com/RetroKlinika (stara)
https://www.facebook.com/RetroKlinikaserwis
www.soundkiller.bandcamp.com

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Amiga PiStorm - sprostowanie

Post autor: Axi0maT » 2024-02-01, 22:54

drakon pisze:
2024-02-01, 11:26
- "programy ktore zliczaja moc Amigi glupieja czasem" - wystarczy użyć jednego z najlepszych, czyli AIBB zamiast przereklamowanego i zabugowanego SysInfo
To co napisalem nie wyklucza tego co napisales. No glupieja czy nie? Sam napisales o zabugowanym SysInfo wiec to potwierdza moje stwierdzenie.
drakon pisze:
2024-02-01, 11:26
- "kompatybilnosc jest taka sobie i wiele gier wciaz sie krzaczy" - trochę gier. Trochę. Nie "wiele". Są dostępne dwie opcje - Musashi (mniej kompatybilne, wolniejsze, ale z obsługą sieci) oraz Emu68k - o którym piszesz? Jeżeli chodzi o update'y, autor (Michał Schulz) robi je na bieżąco, a w tej chwili prowadzone są prace nad uruchomieniem wifi. Musashi nie jest aktualizowany od dłuższego czasu.
Dla jednego wiele to 50 dla innego 100 a jeszcze innego 500. Nie zliczalem na palcach bo bylo tego sporo jak patrzalem w wakacje zeszlego roku. Lista jest mniej wiecej znana, nie sledze tematu kazdego dnia, nie wykluczam ze wiele zostalo naprawione. Opieralem sie na informacjach sprzed jakiegos czasu. Dla ciebie moze byc to troche, dla mnie to zbyt niska kompatybilnosc aby traktowac temat na powazniej niz jedynie ciekawostke. Mozliwe ze wkrotce zmienie zdanie jak dopracuja temat.
drakon pisze:
2024-02-01, 11:26
Nie zastępuje ŻADNEGO z układów specjalizowanych Amigi.
Ok, moglem sie pomylic, dzieki ze w tej jednej kwestii mnie poprawiles. Z cala reszta niestety zgodzic sie nie moge, chociaz to jak ktos patrzy na zalety i wady pewnie zalezy od konkretnego uzytkownika danego sprzetu.

drakon
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 47
Rejestracja: 2015-02-04, 08:40
Lokalizacja: Świdnica

Re: Amiga PiStorm - sprostowanie

Post autor: drakon » 2024-02-02, 07:47

To co napisalem nie wyklucza tego co napisales. No glupieja czy nie? Sam napisales o zabugowanym SysInfo wiec to potwierdza moje stwierdzenie.
Głupieją. I głupieją również przy innych dziwnych konfiguracjach (nawet tych opartych o "prawdziwe", nieeumulowane wnętrzności). Więc nie jest to "wina" PiStorma jako takiego, ale tego, że są one po prostu źle napisane. To chyba wyczerpuje temat.
Lista jest mniej wiecej znana, nie sledze tematu kazdego dnia, nie wykluczam ze wiele zostalo naprawione.
Lista, która jest dostępna na GitHubie, jest od dawien dawna nieaktualna. Z autopsji wiem, że z mojej kolekcji WHDLoad (piszę o A600), niedziałające gry mogę policzyć na palcach dwóch rąk. Z innym softem jest podobnie.
Opieralem sie na informacjach sprzed jakiegos czasu.
Da się zauważyć :)
Dla ciebie moze byc to troche, dla mnie to zbyt niska kompatybilnosc aby traktowac temat na powazniej niz jedynie ciekawostke. Mozliwe ze wkrotce zmienie zdanie jak dopracuja temat.
Patrz wyżej ;)
Z cala reszta niestety zgodzic sie nie moge
Szkoda, bo piszę w oparciu o własne doświadczenia.

Przy okazji:
- nie napisałeś, o jakim konkretnie benchmarku piszesz w kontekście "głupiejących programów";
- nie napisałeś, o jakiej konfiguracji PiStorma piszesz (A600/A1200/PiZero/Pi3/Pi4/CM4)?
- nie napisałeś, której wersji softu używasz (Musashi/Emu68K) i w jakiej wersji
- nie napisałeś o używanym kickstarcie i wersji systemu

To wszystko ma znaczenie. A niestety to, co ja przeczytałem w podanym wątku, to jedynie ogólniki oparte o (jak sam napisałeś) niezbyt aktualne informacje. Więc sam przyznasz, że dość ciężko przyjąć coś takiego za jakikolwiek argument :)

Pozdrawiam!
https://www.facebook.com/Magia8bitow
https://www.facebook.com/RetroKlinika (stara)
https://www.facebook.com/RetroKlinikaserwis
www.soundkiller.bandcamp.com

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Amiga PiStorm - sprostowanie

Post autor: Axi0maT » 2024-02-02, 08:52

drakon pisze:
2024-02-02, 07:47
Głupieją. I głupieją również przy innych dziwnych konfiguracjach (nawet tych opartych o "prawdziwe", nieeumulowane wnętrzności). Więc nie jest to "wina" PiStorma jako takiego, ale tego, że są one po prostu źle napisane. To chyba wyczerpuje temat.
A ja gdzies napisana ze to wina PiStorma? Zacytuj prosze jesli mozesz, bo nie kojarze takiej sytuacji.
drakon pisze:
2024-02-02, 07:47
Lista, która jest dostępna na GitHubie, jest od dawien dawna nieaktualna. Z autopsji wiem, że z mojej kolekcji WHDLoad (piszę o A600), niedziałające gry mogę policzyć na palcach dwóch rąk. Z innym softem jest podobnie.
No i ok, ja sie opieralem na informacjach z wakacji bo wtedy sledzilem temat ostatni raz. Warto zauwazyc jednak ze ze nawet gdyby to ktos kto pracuje nad softem po poprawkach nawet nie raczyl listy zaktualizowac - co moze wprowadzac w blad nawet po tak dlugim czasie kogos kto chcialby temat zglebic. No sorry, ale jak mnie cos interesuje i na wstepie widze taka litanie to sobie daruje. Inna sprawa ze ja to pisalem w pazdzierniku a ty przypierdalasz sie do mnie w lutym kolejnego roku. Przy czym sam twierdzisz ze autorzy wciaz pracuja nad tym, wiec wiadomym jest ze tamte informacje sprzed kilku miesiecy nie sa juz z cala pewnoscia aktualne.
drakon pisze:
2024-02-02, 07:47
Szkoda, bo piszę w oparciu o własne doświadczenia.

Przy okazji:
- nie napisałeś, o jakim konkretnie benchmarku piszesz w kontekście "głupiejących programów";
- nie napisałeś, o jakiej konfiguracji PiStorma piszesz (A600/A1200/PiZero/Pi3/Pi4/CM4)?
- nie napisałeś, której wersji softu używasz (Musashi/Emu68K) i w jakiej wersji
- nie napisałeś o używanym kickstarcie i wersji systemu

To wszystko ma znaczenie. A niestety to, co ja przeczytałem w podanym wątku, to jedynie ogólniki oparte o (jak sam napisałeś) niezbyt aktualne informacje. Więc sam przyznasz, że dość ciężko przyjąć coś takiego za jakikolwiek argument :)
Cieszy mnie ze opierasz sie na wlasnym doswiadczeniu, ja opieram sie wylacznie na informacji ktorych zasiegnalem jakis czas temu na temat tych kart i z powodow ktore podalem nie byly wowczas w kregu moich zainteresowan. Nie wykluczam jednak ze zakupie jak je dopracuja. Z benchmarkami - mialem na mysli SysInfo (tak, mozesz sobie psioczyc na niego, nie bede go bronil, napisalem jedynie ze glupieja). Konfiguracja nie ma tu znaczenia - ogolnie jak zglebialem temat to sie sypalo i nie spelnialo moich oczekiwan. Nie uzywam zadnej wersji softu bo nie mam tej karty, kickstart i wersja systemu tez bez znaczenia, bo jedynie czytalem fora, ogladalem filmiki na youtube i wyniki dzialania byly dla mnie nieakceptowalne.

Podsumowujac - dobrze ze zweryfikowales te informacje i dales wskazowki ze jest juz lepiej... no i git. Nie widze jednak powodu zeby naskakiwac na mnie za post sprzed kilku miesiecy. Tu wymagana jest w tej kwesti aktualizacja a nie sprostowanie jak to nazwales i przepychanki kto ma racje (ktora ci przyznaje, bo jestes na biezaco z tematem jak widac wiec ufam ci na slowo ze wiesz co piszesz). Z tego co napisalem moge posypac jedynie glowe popiolem za info ze PiStorm przejmuje wiekszosc funkcjonalnosci w komputerze, bo tu natrafilem na wiele sugestii ze jest to rozwiazanie podobne do Vampire.

drakon
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 47
Rejestracja: 2015-02-04, 08:40
Lokalizacja: Świdnica

Re: Amiga PiStorm - sprostowanie

Post autor: drakon » 2024-02-02, 09:12

Axi0maT pisze:
2024-02-02, 08:52
A ja gdzies napisana ze to wina PiStorma? Zacytuj prosze jesli mozesz, bo nie kojarze takiej sytuacji.
Napisałeś o tym w kontekście PiStorma, przyjąłem więc, że piszesz właśnie o nim:
"[...]PiStorm. [...]To jest przyspieszenie Amigi 500 o jakies 2tys razy (liczby sa wrecz absurdalne, a programy ktore zliczaja moc Amigi glupieja czasem).
Widzisz sam zatem ze to wina kogos kto pracuje nad softem ze po poprawkach nawet nie raczyl listy zaktualizowac.
Nie, listę aktualizują głównie userzy - dlatego jest nieaktualna, bo nikomu nie chce się tego robić (wypadałoby przecież podać numer commita, warunki uruchamiania itd.), pewnie widziałeś tę listę i wiesz, co jest na niej zawarte.
Inna sprawa ze ja to pisalem w pazdzierniku a ty przypierdalasz sie do mnie [...]
Jeśli sprostowanie informacji wprowadzających w błąd uważasz za "przypierdalanie się", to nie jest dobrze.
Cieszy mnie ze opierasz sie na wlasnym doswiadczeniu, ja opieram sie wylacznie na informacji ktorych zasiegnalem jakis czas temu na temat tych kart i z powodow ktore podalem nie byly wowczas w kregu moich zainteresowan.
Cieszy, że w końcu przyznałeś, że nie korzystałeś z PiStorma, a opierasz się jedynie na tym, co wyczytałeś "gdzieśtam". Dodam tylko, że już od samego początku kompatybilność była BARDZO DUŻA. I cały czas piszę o Emu68K - należy o tym pamiętać.
Nie wykluczam jednak ze zakupie jak je dopracuja.
Polecam. To już ten czas.
Konfiguracja nie ma tu znaczenia - ogolnie jak zglebialem temat to sie sypalo i nie spelnialo moich oczekiwan. Nie uzywam zadnej wersji softu bo nie mam tej karty, kickstart i wersja systemu tez bez znaczenia
Chodziło mi o to, że przy używaniu tej karty ma to wszystko znaczenie. Podobnie zresztą jak przy innych kartach turbo do Amig.
Nie widze jednak powodu zeby naskakiwac na mnie
Źle odczytałeś moje intencje. Ja po prostu prostuję informacje w formie aktualizacji ;)
posypac jedynie glowe popiolem za info ze PiStorm przejmuje wiekszosc funkcjonalnosci w komputerze, bo tu natrafilem na wiele sugestii ze jest to rozwiazanie podobne do Vampire.
Tak właśnie powstają plotki, dezinformacja i zamęt. Niesprawdzone informacje, bzdury wyssane z palca, ktoś coś bąknie, kolejny podchwyci, a za nim następny. Bez sensu. Uważam, że jeżeli nie znam jakiegoś tematu, nie piszę o nim. Podobnie jak jeżeli nie wiem, jak coś naprawić, nie naprawiam, tylko oddaję do specjalisty. :)

Zdrówka :)
https://www.facebook.com/Magia8bitow
https://www.facebook.com/RetroKlinika (stara)
https://www.facebook.com/RetroKlinikaserwis
www.soundkiller.bandcamp.com

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Amiga PiStorm - sprostowanie

Post autor: Axi0maT » 2024-02-02, 09:52

drakon pisze:
2024-02-02, 09:12
Napisałeś o tym w kontekście PiStorma, przyjąłem więc, że piszesz właśnie o nim
zle zatem przyjales
drakon pisze:
2024-02-02, 09:12
Nie, listę aktualizują głównie userzy - dlatego jest nieaktualna, bo nikomu nie chce się tego robić (wypadałoby przecież podać numer commita, warunki uruchamiania itd.), pewnie widziałeś tę listę i wiesz, co jest na niej zawarte.
Czyli jak wnioskuje nigdzie nie ma aktualnej listy co wciaz sie krzaczy a co dziala poprawnie. Skoro nie ma takiej listy to na jakiej podstawie twierdzisz ze to "trochę gier"? Nie wydaje ci sie ze dokumentacja powinna byc jednak aktualna? Bo w przeciwnym wypadku to powoduje takie wlasnie problemy ze juz nie wiadomo co jest polatane a co nie. Skad ci ludzie maja to wiedziec? Inna srpawa ze ogolnie jak ostatnim razem patrzalem na to to tam jest taka sieczka z dokumentacja ze bania mala - brak jakiejkolwiek sensownej dokumentacji i rzucenie ludzi na gleboka wode - macie i radzcie sobie. Znajac zycie to tez sie pewnie zmienilo i juz jest lepiej ale ja takiego manuala krok po kroku jakos do tej pory nie widzialem.
drakon pisze:
2024-02-02, 09:12
Jeśli sprostowanie informacji wprowadzających w błąd uważasz za "przypierdalanie się", to nie jest dobrze.
Jest bardzo dobrze - tak jak napisalem informacje nalezy zaktualizowac a nie naskakiwac na kogos za stare informacje. Nie uwazam zebym kogos wprowadzal w blad (poza jednym aspektem o ktorym wspomnialem, ze sam zle zinterpretowalem z wpisow na forach).
drakon pisze:
2024-02-02, 09:12
Cieszy, że w końcu przyznałeś, że nie korzystałeś z PiStorma, a opierasz się jedynie na tym, co wyczytałeś "gdzieśtam". Dodam tylko, że już od samego początku kompatybilność była BARDZO DUŻA. I cały czas piszę o Emu68K - należy o tym pamiętać.
Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia. Dla ciebie bardzo duza, dla mnie kompletnie nieakceptowalna. Jak widze filmik i koles uruchamia 10 gier z czego trzy sie krzacza to dla mnie to nie jest bardzo duza kompatybilnosc, a raczej zenujaca.
drakon pisze:
2024-02-02, 09:12
Polecam. To już ten czas.
Sam to ocenie, szczegolnie ze jak pokazaly twoje wypowiedzi twoje granice akceptowalnosci sa kompletnie w innym miejscu niz moje.
drakon pisze:
2024-02-02, 09:12
Źle odczytałeś moje intencje. Ja po prostu prostuję informacje w formie aktualizacji ;)
sprostowanie - zdanie, notatka, artykuł itp. prostujące jakiś błąd, niedokładność
aktualizacja - czynienie czegoś aktualnym, odpowiadającym nowym realiom
No sorry, ale to sa dla mnie dwie kompletnie rozne sprawy.
drakon pisze:
2024-02-02, 09:12
Tak właśnie powstają plotki, dezinformacja i zamęt.
Dzieki informacjom od ciebie tamten wpis zostal juz poprawiony wiec juz nie ma zametu i dezinformacji.

drakon
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 47
Rejestracja: 2015-02-04, 08:40
Lokalizacja: Świdnica

Re: Amiga PiStorm - sprostowanie

Post autor: drakon » 2024-02-02, 10:04

Axi0maT pisze:
2024-02-02, 09:52
Czyli jak wnioskuje nigdzie nie ma aktualnej listy co wciaz sie krzaczy a co dziala poprawnie. Skoro nie ma takiej listy to na jakiej podstawie twierdzisz ze to "trochę gier"?
Już o tym pisałem - na podstawie własnych doświadczeń i miesięcy testowania.
Nie wydaje ci sie ze dokumentacja powinna byc jednak aktualna? Bo w przeciwnym wypadku to powoduje takie wlasnie problemy ze juz nie wiadomo co jest polatane a co nie. Skad ci ludzie maja to wiedziec?
Najpierw pisałeś o liście softu, a teraz o dokumentacji. Zdecyduj się :) Jedno i drugie to dwie różne rzeczy - listę softu aktualizują userzy, zaś sama dokumentacja do Emu68K to jest wręcz ideał tego, jak powinna być prowadzona dokumentacja rozwoju software.
Inna srpawa ze ogolnie jak ostatnim razem patrzalem na to to tam jest taka sieczka z dokumentacja ze bania mala - brak jakiejkolwiek sensownej dokumentacji i rzucenie ludzi na gleboka wode - macie i radzcie sobie.
Nie wiem, o czym piszesz teraz. O Musashi, Emu68K czy ogólnie o płytce PiStorm?
ale ja takiego manuala krok po kroku jakos do tej pory nie widzialem.
J.w. - o czym piszesz? Instalacji PiStorma, instalacji Emu68K, instalacji Musashi, uruchomieni RTG, systemu? Na razie piszesz tak ogólnie, że niestety ciężko cokolwiek zrozumieć. :/
Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia. Dla ciebie bardzo duza, dla mnie kompletnie nieakceptowalna. Jak widze filmik i koles uruchamia 10 gier z czego trzy sie krzacza to dla mnie to nie jest bardzo duza kompatybilnosc, a raczej zenujaca.
Podzielisz się linkiem? Bo film raczej nie wygasł. Może nie umiał po prostu tego obsłużyć, nie umiał w tooltype'y?
Sam to ocenie.
Oczywiście. Ja tylko poleciłem.
No sorry, ale to sa dla mnie dwie kompletnie rozne sprawy.
Nie ma za co przepraszać :) Serio.
Dzieki informacjom od ciebie zaraz tamten wpis poprawie
Super. O to chodzi.
juz nie bedziesz musial plakac nad zametem i dezinformacja.
Nie płaczę. Po prostu nie lubię, jak ktoś pisze o czymś, o czym nie ma pojęcia/nie powinien pisać. :)

Zdrówka!
https://www.facebook.com/Magia8bitow
https://www.facebook.com/RetroKlinika (stara)
https://www.facebook.com/RetroKlinikaserwis
www.soundkiller.bandcamp.com

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Amiga PiStorm - sprostowanie

Post autor: Axi0maT » 2024-02-02, 10:37

drakon pisze:
2024-02-02, 10:04
Już o tym pisałem - na podstawie własnych doświadczeń i miesięcy testowania.
Aa.. no to w takim razie to zaden dla mnie wyznacznik. Ja sie raczej nie bede opieral na czyims "widzi mi sie", bo ktos uruchomil X gier i programow i one mu dobrze dzialaja wiec uwaza ze kompatybilnosc jest wysoka. Nie uwazasz ze przydalaby sie wlasnie taka kompletna lista? Tak na czyjes slowo to troche lipa kupowac cos w ciemno.
drakon pisze:
2024-02-02, 10:04
J.w. - o czym piszesz? Instalacji PiStorma, instalacji Emu68K, instalacji Musashi, uruchomieni RTG, systemu? Na razie piszesz tak ogólnie, że niestety ciężko cokolwiek zrozumieć. :/
Wlasnie o wszystkim. O takim od A do Z. Jakims tutorialu. Nikt sie nie postaral na tyle zeby to wszystko gdzies spisac, zeby zwykly uzytkownik kupujac ten sprzet wiedzial co ma kolejno zrobic. A przynajmniej ja takiego nie widzialem - jesli ty widziales, to podziel sie linkiem.
drakon pisze:
2024-02-02, 10:04
film raczej nie wygasł. Może nie umiał po prostu tego obsłużyć, nie umiał w tooltype'y?
Wybacz ale nie mam pojecia co to byl za filmik, wyobraz sobie ze nigdzie tego linku sobie nie zapisalem. Jesli faktycznie ktos nie potrafil tego obsluzyc to w zasadzie potwierdza moje przypuszczenie jak wyzej - ze nie ma dobrego tutoriala jak sie za to zabrac
drakon pisze:
2024-02-02, 10:04
Nie ma za co przepraszać :) Serio.
Ironia nie na miejscu - unikasz odpowiedzi czy tak naprawde dajesz sprostowanie czy aktualizujesz informacje o nowe ktore sie pojawily na przestrzeni kilku miesiecy.
drakon pisze:
2024-02-02, 10:04
Nie płaczę. Po prostu nie lubię, jak ktoś pisze o czymś, o czym nie ma pojęcia/nie powinien pisać. :)
Nie uwazam zebym nie mial pojecia, raczej powielilem informacje ktore byly gdzie indziej. Z tego co piszesz to sugerujesz ze jak ktos nie ma sprzetu i go nie uzywa to powinien miec zakaz pisania na temat tego czegos, nawet w stopniu bardzo ogolnym (jak to sam napisales w stosunku do mojego komentarza). Jak damy takie zakazy to sie okaze ze zaraz w ogole nikt z nikim tu nie bedzie mogl na zaden temat porozmawiac bo wypowiadac sie beda mogly jedynie osoby ktore cos posiadaja i od roku ostro oraja sprzecik zeby moc zamiescic wpis ktorego pewnie i tak nikt nawet nie przeczyta.

drakon
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 47
Rejestracja: 2015-02-04, 08:40
Lokalizacja: Świdnica

Re: Amiga PiStorm - sprostowanie

Post autor: drakon » 2024-02-02, 11:50

Axi0maT pisze:
2024-02-02, 10:37
Aa.. no to w takim razie to zaden dla mnie wyznacznik. Ja sie raczej nie bede opieral na czyims "widzi mi sie"
...ale napisanie "kilku słów" o PiStormie nie posiadając go i nie używając, a opierając swoją wiedzę na podstawie, cytuję:
" ja opieram sie wylacznie na informacji ktorych zasiegnalem jakis czas temu na temat tych kart"
oraz
"jedynie czytalem fora, ogladalem filmiki na youtube"

wygląda na zaprzeczanie samemu sobie.

Tutoriali jest masa. Wystarczy wpisać odpowiednią frazę w Google.
Z tego co piszesz to sugerujesz ze jak ktos nie ma sprzetu i go nie uzywa to powinien miec zakaz pisania na temat tego czegos
Bzdura, nic takiego nie napisałem. Raczej tylko tyle, jeżeli nie masz o czymś pojęcia, nie pisz o tym, bo można się wygłupić i to na dodatek publicznie. To naprawdę chyba nietrudno zrozumieć? Mam nadzieję.

Wybacz kolego, resztę pominę, bo to już prawie bełkot, a ja nie mam już chęci, by po raz kolejny coś tłumaczyć jak przysłowiowej krowie na rowie.
Ja wiem, ja sobie zdaję sprawę, że nie potrafisz przyznać się do błędu.
Ale kurczę, no, momentami czuję się jakbym z gołębiem konwersował (bez urazy).
Szkoda, bo zapowiadała się ciekawa dyskusja, a tutaj widzę jedynie zacietrzewionego użytkownika.

Tak więc wybacz, ale już bez odzewu.

Zdrówka i trochę mniej krnąbrności życzę :)
https://www.facebook.com/Magia8bitow
https://www.facebook.com/RetroKlinika (stara)
https://www.facebook.com/RetroKlinikaserwis
www.soundkiller.bandcamp.com

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Amiga PiStorm - sprostowanie

Post autor: Axi0maT » 2024-02-02, 12:52

drakon pisze:
2024-02-02, 11:50
wygląda na zaprzeczanie samemu sobie.
Masakra jaki ty jestes uparty zeby jednak tylko na twoje wyszlo. Jak ogladam filmik i widze ze nie dziala, to jest to dla mnie jakos bardziej wiarygodne niz koles ktory napisal jedno zdanie "z wlasnego doswiadczenia jak uzywam" i dlatego twierdzi ze dziala. To niby filmik byl zaprzeczeniem tego co tu wypisujesz. Wiec nie ma tu zadnej hipokryzji, po prostu docieraja do mnie sprzeczne informacje. Temat ewidentnie jest do przewalkowania kolejny raz jak dla mnie i tyle.
drakon pisze:
2024-02-02, 11:50
Tutoriali jest masa. Wystarczy wpisać odpowiednią frazę w Google.
Wpisalem, znalazlem, faktycznie cos tam juz jest. Moze sie urodzilo w miedzyczasie. Tak jak pisalem - sprawdzalem w zeszle wakacje.
drakon pisze:
2024-02-02, 11:50
Bzdura, nic takiego nie napisałem. Raczej tylko tyle, jeżeli nie masz o czymś pojęcia, nie pisz o tym, bo można się wygłupić i to na dodatek publicznie. To naprawdę chyba nietrudno zrozumieć? Mam nadzieję.
No to juz twoja wlasne interpretacja. Ja staralem sie pomoc koledze przyblizyc kilka roznych wariantow. Zrobilem jeden niewielki blad (ktory juz skorygowalem), ktory raczej nie mial wielkiego wplywu na calosc wypowiedzi. Tak wiec daruj sobie te insynuacje.
drakon pisze:
2024-02-02, 11:50
Wybacz kolego, resztę pominę, bo to już prawie bełkot
Dokladnie to samo moge napisac o twoich wypocinach.
drakon pisze:
2024-02-02, 11:50
Ja wiem, ja sobie zdaję sprawę, że nie potrafisz przyznać się do błędu.
Ty tak na powaznie? No przeciez przyznalem sie juz do pomylki w pierwszym poscie... No ja cie prosze, nie wymyslaj mi tu jakichs krzywych historii.
drakon pisze:
2024-02-02, 11:50
Tak więc wybacz, ale już bez odzewu.
No mam taka nadzieje.

ODPOWIEDZ