Szalitar - dyskusja na temat tego sprzedawcy...

Ogólna dyskusja o handlu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: Szalitar - dyskusja na temat tego sprzedawcy...

Post autor: hat » 2013-08-29, 15:37

Uważasz że to jest na temat ?
Antari pisze: Nie to było przyczyną ostatecznego ostrzeżenia na GBF, prędzej długofalowy, wulgarny i szczeniacki stosunek do admina, któremu jakaś forma szacunku za całokształt włożonej w portal/forum pracy się należy. Szacunku chociażby w formie kulturalnego dyskutowania i nie uciekania się do argumentów ad personam. Ale tłumacz to sobie jak chcesz.
bogo pisze: Nie będę tu z tobą dyskutował, żeby nie robić syfu innym tak jak ty to zawsze robisz.
Zablokowałeś mi możliwość pisania na GBF bo skomentowałem twoj film jako beznadziejny(nie tylko ja), żal mi. Ja się chciałem dogadać i to nie raz, ale ty nie wiec twoja decyzja, jak coś do mnie jeszcze masz to pisz na priva.
Nie podobają mi się wasze przepychanki i tyle. Powtarzam ,jak macie jakieś sprawy do wyjaśnienia, to załatwiajcie je gdzie indziej.
Obrazek

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Szalitar - dyskusja na temat tego sprzedawcy...

Post autor: mentor93 » 2013-09-01, 12:50

Właśnie dostałem takiego e-maila od Allegro:
Sprzedający wystąpił do Allegro o zwrot prowizji, wybierając następujący powód niesfinalizowania transakcji:
Przedmiot został odesłany przez Kupującego w ramach zwrotu lub reklamacji
Tego już chyba trochę za wiele. Nie dość, że oszukuje ludzi, wysyła fałszywe maile, jakoby wysłał już grę, wystawia mi negatywny komentarz o treści "Jak gra dotrze, proszę o anulowanie komentarzy", to jeszcze chce wyłudzić od Allegro zwrot prowizji... Wiem, że ta prowizja to jakieś grosze, ale moim zdaniem facet postępuje bardzo nie fair.
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

Murzin
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 91
Rejestracja: 2013-07-22, 10:07
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Szalitar - dyskusja na temat tego sprzedawcy...

Post autor: Murzin » 2013-09-01, 17:00

Odpowiedź na mojego negatywa:

[Odpowiedź z: sob 31 sie 2013 16:02:50 CEST] Widać masowe sprawdzanie języków gier zawiodło w przypadku gier na playstation. Cóż nie dostałem maila od razu negatywa, szkoda gadać.

Mógłby mieć trochę honoru, maile o tym, że gra była po niemiecku, były ciągle ignorowane ;)

ping
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1551
Rejestracja: 2009-08-29, 12:00

Re: Szalitar - dyskusja na temat tego sprzedawcy...

Post autor: ping » 2013-09-03, 19:27

Dzisiaj doszły mi gry. Jestem naprawdę mile zaskoczony stanem - większość jest bardzo ok, spodziewałem się tragedii. Gdyby nie ponad miesiąc czekania na wysyłkę + nierzetelność, to z pewnością bym zrobił zakupy ponownie, bo ceny naprawdę zacne, mimo że praktycznie wszystko to niemcy.
Obrazek

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Szalitar - dyskusja na temat tego sprzedawcy...

Post autor: mentor93 » 2013-09-05, 11:32

Alleluja! Po ponad miesiącu gra kupiona za 8 zł w końcu do mnie dotarła. W okropnym, wręcz koszmarnym stanie - pudełko pęknięte (pęknięcie jest tak duże, że szczerze wątpię, aby był to wynik pracy Poczty Polskiej), na płycie ponaklejane jakieś naklejki, na tyle okładki pieczątka jakiegoś sklepu, instrukcja w stanie co najwyżej dostatecznym, a wszystko wygląda jakby pochodziło z domu strasznego brudasa. A Szalitar w opisie aukcji twierdził, że wszystko jest w stanie dobrym... No trudno, 15 zł to nie majątek, ale więcej od tego faceta nie będę kupował.
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: Szalitar - dyskusja na temat tego sprzedawcy...

Post autor: Bodzio » 2013-09-05, 20:39

Do mnie też gry nareszcie dotarły. Niestety z 3 pozycji na których mi najbardziej zależało, wbrew opisowi, dwie gry to szwaby. Stan płyt jest ok, pudełek ujdzie. Gdyby nie czas oczekiwania i oszustwo jeśli chodzi o język bo nie wierzę w pomyłkę to nawet mógłbym być zadowolony. Ogólnie na allegro nie spotkałem się z tak zlewkowym podejściem do klienta, ale można było się tego spodziewać. .

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Szalitar - dyskusja na temat tego sprzedawcy...

Post autor: Axi0maT » 2013-09-16, 13:52

Drodzy forumowicze, proponuje postawic w koncu sprawe jasno. Od dluzszego czasu mamy tu na forum lobbystow z allegro ktorzy probuja robic nas w przyslowiowego [cenzura]. Poprzednia moderacja (o zgrozo) pozwolila sobie bronic jegomosciow ale na cale szczescie nastapily zmiany i... no niestety teraz mamy dla odmiany miekkie faje ze tak to brzydko okresle - bo problem istnieje nadal. Co prawda PapaHerbal podjal jakies kroki w celu utworzenia czarnej listy sprzedawcow w tym temacie:
http://www.retroage.net/forum/viewtopic.php?f=39&t=5407
ale to nie to samo. Ludzie ktorzy sa w temacie pewnie sie orientuja juz powoli, ale jest mnostwo ludzi ktorzy nadal nabieraja sie na Szelitara, bogo, Nakatka i inne wcielenia jedenj i tej samej (prawdopodobnie) osoby. Powiedzmy sobie szczerze. Delikwent ow (lub grupa osob) ktora postanowila doprowadzic do monopolu na allegro w konkretnych dzialach w celu pozniejszego lobbowania cen - perfidnie rozsiadla sie na forum retroage i stara sie sukcesywnie robic z nas idiotow. Zazwyczaj machalem na to reka, ale po ostatnim temacie:
http://www.retroage.net/forum/viewtopic.php?f=42&t=5431
Granica zostala juz przekroczona. (juz pomijam fakt nawet ze to nie sa nowe gry, a foliowane domowymi metodami, bo ani folia nie jest oryginalna, ani nie maja paska Nitnendo). Droga administracjo - apeluje zebyscie w koncu przejrzeli na oczy. Nie powinno byc tu miejsca na forum dla kretaczy i oszustow. Na allegro zdominowali caly dzial GameBoyow, N64, a w GC i PSXie wiekszosc aukcji to ich gry sprzedawane na kontach pod roznymi wcieleniami. Zrobcie cos z tym do cholery - nie mozna pozwolic zeby na bezczelnego lobbowali ceny sobie i tu na naszym forum. Wezcie ta sprawe potraktujcie na powaznie bo o ile na alelgro nikt sobie z multikont nic nie robi, o tyle tu na forum ktos ma w tym jakis cel - wydojenie was z kasy i zrobienie z kazdego z nas z osobna glupka ktory natnie sie na "okazje". Macie narzedzia w postaci banow - proponuje w koncu zrobic z nich uzytek.
Ostatnio zmieniony 2013-09-16, 15:23 przez hat, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Brzydko tak przeklinać na forum :D

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Szalitar - dyskusja na temat tego sprzedawcy...

Post autor: mentor93 » 2013-09-16, 14:15

Zgadzam się, że należałoby podjąć jakieś kroki w celu uniknięcia lobbowania cen. Tyle, że o ile na forum jest mniejsza szansa, że ktoś nabierze się na wysokie ceny albo kolejne wcielenie Szalitara, tak na Allegro sprawa z cenami jest trochę gorsza. Ale od czegoś trzeba zacząć, więc popieram bana.
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

ping
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1551
Rejestracja: 2009-08-29, 12:00

Re: Szalitar - dyskusja na temat tego sprzedawcy...

Post autor: ping » 2013-09-16, 15:02

A niby jak banowanie sprzedawców ma wpłynąć na ich allegrowe ceny?
Obrazek

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Szalitar - dyskusja na temat tego sprzedawcy...

Post autor: frodo666 » 2013-09-16, 15:13

Axi0maT, nie można tak sobie banować użytkowników :-/ Jaki niby miałby być powód bana? Handlujesz grami - ban, bo pewnie jesteś szalitar - ban, bo masz za wysoką cenę - ban... Głupota. Poza tym to oni się tutaj nawet za bardzo nie ogłaszają, bo wiedzą, że nie jesteśmy ich targetem. A to, że zabroni się im wstępu tutaj to kompletnie nic nie zmieni. Musiałbyś raczej ten apel wystosować do Allegro. Jedyne co można u nas zrobić to czarna lista allegrowych nicków p.t. "OD NICH NIE KUPOWAĆ" podpięta w ogłoszeniu i tyle.
Obrazek

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: Szalitar - dyskusja na temat tego sprzedawcy...

Post autor: hat » 2013-09-16, 15:30

Uff, już myślałem że tylko ja uważam to za kompletną bzdurę.
Piękna i płomienna ta przemowa Axiomata, tylko co z tego wynika? Nie mam zamiaru nikogo banować za to że handluje na Alle grami po zawyżonych cenach. No litości, jak uważam że coś jest za drogie to tego nie kupuję. Jeżeli ktoś ma nadmiar gotówki, albo jest na tyle durny żeby kupić po zawyżonej cenie to jego problem. Multikonta na Allegro i rzekome zawyżanie cen to chyba jest problem administracji Alle a nie nasz. Jedno co mogę obiecać, jak ktoś będzie łamał regulamin naszego forum zostanie adekwatnie do przewinienia ukarany.
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Szalitar - dyskusja na temat tego sprzedawcy...

Post autor: Axi0maT » 2013-09-16, 18:11

Chyba sie panowie nie do konca zrozumielismy. Chodzi o to ze niektore osoby z forum zostaly oszukane przez tych delikwentow, a tymczasem oni sobie normalnie wchodza tutaj i sie oglaszaja jak gdyby nigdy nic. Dla was to jest normalne? No sorry... Ale dla mnie nie. Czy wy macie jakies klapki na oczach? Jesli koniecznie potrzebny wam do tego bana regulamin to moze proponuje zaktualizowac ow regulamin o stosowne pozycje? Dla mnie ta sytuacja zakrawa na ironie. To tak jakby miec w towarzystwie gwalciciela i wszystko byloby ok, bo on mojej zony nie zgwalcil, a inne skoro sie daly to sa glupie... No litosci. Jak dlugo te szuje beda tu tolerowane?

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Szalitar - dyskusja na temat tego sprzedawcy...

Post autor: mentor93 » 2013-09-16, 18:22

Rozumiem Twój punkt widzenia, Axi0mat. Szalitar mnie też oszukał i jeszcze chciał wyłudzić od Allegro zwrot prowizji, która wynosiła pewnie mniej niż złotówkę. Dla mnie to też nie jest w porządku, że kilku użytkowników forum zostało oszukanych, ale nic się z tym nie robi.
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

Kwaśny
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1222
Rejestracja: 2011-10-09, 13:08
Lokalizacja: BDG

Re: Szalitar - dyskusja na temat tego sprzedawcy...

Post autor: Kwaśny » 2013-09-16, 18:25

ej, Axio ma rację. Wysokie ceny to nie zbrodnia ale robienie w hooya, machloje itd. nie powinny być tolerowane.
 Pokaż
Obrazek

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2741
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Szalitar - dyskusja na temat tego sprzedawcy...

Post autor: kolo » 2013-09-16, 18:54

Sam szalitar na swoim "głównym" konice już tu nie zagląda, pozostałe gdzie to że należą do niego jest potwierdzone (np. IP lub adres MAC) podchodzi pod zakaz posiadania kilku kont i jak najbardziej można banować te założone później, nikt za tym płakać nie będzie, ale podkreślę że coś takiego można robić gdy jest pewność że to multikonta. Jego kolegów nie ma powodu ruszać, przynajmniej tak długo jak nie przesadzają i nie olewają całkowicie regulaminu, słuszne wyśmianie (jak na przykład crasha w podanym przez Axiomata wątku) w zupełności wystarczy, takie coś bardziej boli niż wlepienie ostrzeżenia.

A do regulaminu faktycznie można dodać zapis że na przykład "oszukiwanie użytkowników nie będzie tolerowane" czy coś innego w tym stylu.
Sega, Sega über alles
Obrazek

ODPOWIEDZ