Szalitar - dyskusja na temat tego sprzedawcy...

Ogólna dyskusja o handlu.
Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Szalitar - dyskusja na temat tego sprzedawcy...

Post autor: mentor93 » 2013-09-17, 11:29

Naprawdę nie wiem, co mam Ci odpisać, hat. Poczekam, aż Storms się wypowie, bo on jest trochę bardziej rozgarnięty i przynajmniej nie będzie się tak bezczelnie naśmiewał.
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

Antari
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 174
Rejestracja: 2007-06-28, 13:17
Lokalizacja: gbforever.pl
Kontakt:

Re: Szalitar - dyskusja na temat tego sprzedawcy...

Post autor: Antari » 2013-09-17, 11:54

Zachowanie Szlitara i jego pobratymców oraz podejście do klienta zdradza nawyki rodem z PRL aka klient = wróg. Pewnie wpojone przez rodziców trudniących się jakimś rodzajem handlu. Na zagranicznych serwisach aukcyjnych to by było niedopuszczalne. Sprzedawca zazwyczaj gdy towar ma jakikolwiek, nawet minimalny defekt zwraca prowizję, niekiedy nawet nie trzeba odsyłać towaru. Poza tym jeżeli coś jest w takim stanie jak opisuje mentor, jest to traktowane jako junk, a nie super stan nie śmigany, no właściwie nówka, Niemiec płakał jak sprzedawał. No i kultura w przypadku kontaktowania się z klientem też o lata świetlne dalej. Nie ma straszenia kolegami, znajomościami, sądami grodzkimi, GIODO i prokuraturą ;) Co nota bene jest dość zabawne. Do kompletu zabrakło milicji.

Zresztą jeżeli towar naprawdę cechowałby się wybitnym stanem wizualnym, gry byłby w folii od dystrybutora a nie powtórnie foliowane, to wysokie ceny byłyby do przełknięcia. Kwota owszem wysoka, ale dostajemy konkret, towar ekskluzywny i taki jakbyś sobie życzyli. Tymczasem kwitnie kombinatorstwo, prześciganie się w trikach, w jaki sposób oszwabić klienta. No ale nie czarujmy się, w Polsce ten biznes chyba na tym polega.

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: Szalitar - dyskusja na temat tego sprzedawcy...

Post autor: hat » 2013-09-17, 16:40

Ja pier.... mam wrażenie że żyję w jakiejś równoległej rzeczywistości.
Skoro masz wiedzę że ktoś tu kogoś oszukał, to bądź tak miły i się nią ze mną podziel. Ja nic o tym NIE WIEM. Pisanie pierdół typu - cała Polska to widzi a wredny moderator pali głupa i kryje oszusta - jest co najmniej nie na miejscu. Nie mam bladego pojęcia i nie mam tego jak sprawdzić kto tu ma dwa lub więcej kont. Skoro o tym wiesz daj znać albo powiadom administratora.
Kogo na miły buk mam zbanować i za co, ja się pytam?

@mentor
Ja nie oczekuje od ciebie żadnej odpowiedzi. Opowiedziałeś swoją rzewną historię już kilka razy, i pięknie. Jak ktoś to przeczyta na pewno trzy razy pomyśli zanim kupi coś u tego sprzedawcy. Czego ty jeszcze oczekujesz? Przytulenia i pogłaskania po główce?
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Szalitar - dyskusja na temat tego sprzedawcy...

Post autor: Axi0maT » 2013-09-17, 18:31

A ja myslalem ze jako moderator czytasz wszystkie posty. Wystarczy zapoznac sie z tym tematem i kilkoma problemami jakie mieli nasi userzy w innych tematach. Z rzedu kilku sie znajdzie. Co do multikont to faktycznie Storms chyba powinien sie tym zainteresowac bo ma takie narzedzie by to sprawdzic.

Co do handlarzy na forum, to sa tu i tacy ktorzy handluja i nie ukrywaja tego a jednak potrafia wniesc cos do zycia forum. Pomagaja innym, dziela sie wiedza i spostrzezeniami - sa po prostu pozyteczni. Sa jednak i tacy ktorzy skupiaja sie tylko na handlowaniu, a wsrod nich rowniez oszusci. Pokazywac palcem chyba nie trzeba o kogo chodzi, bo wystaczy spojrzec kilka postow w gore zeby wiedziec o kim mowa... prawda bogo?

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Szalitar - dyskusja na temat tego sprzedawcy...

Post autor: Storms » 2013-09-17, 22:55

Jaką reakcje spodziewacie się od administracji?

Co tak naprawdę ma być wyznacznikiem do stosowania bana dla nowo przyjętych użytkowników?

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: Szalitar - dyskusja na temat tego sprzedawcy...

Post autor: hat » 2013-09-17, 23:02

Nie spodziewaj się żadnej sensownej odpowiedzi.
Obrazek

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Szalitar - dyskusja na temat tego sprzedawcy...

Post autor: mentor93 » 2013-09-17, 23:10

Wiesz co, hat, Twoje wypowiedzi jako moderatora powinny być bardziej uprzejme. Nikt nie miał do Ciebie żalu/pretensji, ale zacząłeś wyśmiewać sprawę. Świetna postawa.
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

Woland_D
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 463
Rejestracja: 2010-08-10, 13:53

Re: Szalitar - dyskusja na temat tego sprzedawcy...

Post autor: Woland_D » 2013-09-18, 08:05

http://www.poszukiwani.policja.pl/porta ... ATRYK.html

Czy to ten delikwent :D

--------------------
Dobra za stary chyba :P

stoodio
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 895
Rejestracja: 2010-05-18, 13:04
Lokalizacja: Radom | P(r)oland
Kontakt:

Re: Szalitar - dyskusja na temat tego sprzedawcy...

Post autor: stoodio » 2013-09-18, 11:13

Prześledziłem temat - krótka piłka ode mnie: bardzo dobre zachowanie moderacji. Zwykły użytkownik może ferować bardziej lub mniej słusznymi wyrokami, moderacja ma podejść do sprawy na chłodno, z głową. Tak też się dzieje. Dobra robota, Panowie.
Obrazek

Keitaro
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 785
Rejestracja: 2007-11-13, 20:22

Re: Szalitar - dyskusja na temat tego sprzedawcy...

Post autor: Keitaro » 2013-09-18, 19:37

Tylko że Axio czy Ant to osoby dosyć zasłużone, a nie jacyś tam zwykli użytkownicy.

BloodyClaw
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 354
Rejestracja: 2011-12-31, 13:20
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Szalitar - dyskusja na temat tego sprzedawcy...

Post autor: BloodyClaw » 2013-09-18, 19:49

Nie powinno być równych i równiejszych. Co z tego, że to zasłużeni użytkownicy portalu?
Obrazek

Keitaro
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 785
Rejestracja: 2007-11-13, 20:22

Re: Szalitar - dyskusja na temat tego sprzedawcy...

Post autor: Keitaro » 2013-09-18, 19:55

Zgadzam się z powyższym, ale przez zasłużonych rozumiem oblatanych w temacie i kilku forach o podobnej tematyce. Osoby głęboko siedzące w jakimś zagadnieniu, w tym wypadku głównie szło o działy GB. Mimo wszystko ich opinia będzie bardziej adekwatna od opinii nowicjusza w temacie. Tylko tyle :)

Co do samego tematu, to moim zdaniem trzeba się zdystansować. Świata nie uratujemy. Przewidujący userzy spytają o pomoc i opinie przed zakupami. Reszta musi się uczyć na swoich błędach..

ping
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1551
Rejestracja: 2009-08-29, 12:00

Re: Szalitar - dyskusja na temat tego sprzedawcy...

Post autor: ping » 2013-09-21, 16:42

Obrazek

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: Szalitar - dyskusja na temat tego sprzedawcy...

Post autor: PapaHerbal » 2013-09-21, 16:54

Heh, właśnie miałem Was ostrzec... ping mnie uprzedził. :)
Obrazek

Woland_D
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 463
Rejestracja: 2010-08-10, 13:53

Re: Szalitar - dyskusja na temat tego sprzedawcy...

Post autor: Woland_D » 2013-09-23, 07:26

O ma jedne komentarz :D
SUPER BOSKI GOŚĆ!! POLECAM!!! A JAKI PRZYSTOJNIAK : ) WOOOW : ) CZŁOWIEK GODNY ZAUFANIA :)

ODPOWIEDZ