Bogo - sprawy związane

Ogólna dyskusja o handlu.
Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Bogo (working)

Post autor: Axi0maT » 2013-09-17, 21:47

Czyli standardowo - wypierasz sie wszystkich swoich multikont - nie pierwszy i nie ostatni raz zapewne.

Co do gier ktore ponoc byly nowe, a nowe nie sa, to czy ci sie to podoba czy nie - wprowadzasz ludzi w blad. Nie dociekam czy swiadomie czy nieswiadomie... moze faktycznie kolesie z menago zrobili cie w balona a ty jestes tak glupi ze kupiles je jako nowki (w takim przypadku gratuluje bystrosci umyslu). Tak czy siak - sprzedawane przez ciebie gry NIE SA NOWE. Zostaly rozpakowane. Jestes oszustem i klamca. Chyba nikt nie ma co do tego watpliwosci i nawet ty to wiesz, tylko sie nie przyznasz bo popsuloby to twoje brudne interesy krataczu.

Antari
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 174
Rejestracja: 2007-06-28, 13:17
Lokalizacja: gbforever.pl
Kontakt:

Bogo (working)

Post autor: Antari » 2013-09-17, 21:52

Niektórzy dowolnie sobie interpretują wyrażenie "nowa gra". A w rzeczywistości znaczenie ma ono jedno, chodzi o fabrycznie zafoliowaną grę. W swoich aukcjach często używasz tego pojęcia i wprowadzasz w błąd. Gra powtórnie zafoliowana nie jest nowa, lecz używana. Samo zdjęcie folii fabrycznej obniża znacząco wartość danej produkcji, o czym doskonale wiesz. Wiedzą o tym, także kolekcjonerzy, użytkownicy tego forum. Ktoś kto kupił od Ciebie daną pozycję za 300 stówki na pewno liczył na właśnie nową, a nie powtórnie zafoliowaną grę. To jest robienie ludzi w konia tylko na nieco innym poziomie. Zresztą skoro posiadasz wiedzę na temat etymologii tych gier, to dlaczego nie wspomnisz w opisie aukcji, że są to tytuły powtórnie foliowane z sieci sklepów Empik? Wniosek chyba jest oczywisty. Chodzi o wykorzystanie czyjejś naiwności lub liczenie, że ktoś pod wpływem emocji podejmie niesłuszną decyzję. Chwalebne.

Poza tym o jakie wyzwiska i obrażanie masz na myśli? Nie przypominam sobie żebym użył jakichkolwiek inwektyw, czy jakichkolwiek argumentów skierowanych do ciebie jako osoby. Ja oceniam tylko twoje działania. Niemniej czekam może coś mi udowodnisz, materiał masz na forach w formie pisemnej. Zabawne, z tego co widzę, to ty sam obraziłeś Axi0 wyzywając go od hejterów.

@Storms: To, że owe osoby posiadają inne adresy IP nic tak naprawdę nie zmienia. U nas dostawali bany na IP i nadal wchodzili z różnych adresów, od różnych operatorów. Gdyby się okazało, że jednak z tego samego po prostu byłoby łatwiej. A tak macie pod górkę.

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Bogo - sprawy związane

Post autor: Storms » 2013-09-17, 22:51

Antari pisze:@Storms: To, że owe osoby posiadają inne adresy IP nic tak naprawdę nie zmienia. U nas dostawali bany na IP i nadal wchodzili z różnych adresów, od różnych operatorów. Gdyby się okazało, że jednak z tego samego po prostu byłoby łatwiej. A tak macie pod górkę.
Wiem, dlatego ciężko brać adres IP jako prawdę objawioną.

Tak jak mówiłem. Określanie na aukcji "Jest nowa i zafoliowana." przy czym folia nie jest oryginalnie zafoliowana sprawia że użytkownicy forum mają prawo ostrzegać/informować innych użytkowników. Niestety nie jestem w stanie weryfikować kont allegro.

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: Bogo - sprawy związane

Post autor: PapaHerbal » 2013-09-17, 23:09

Axi0, bogo i Szalitar to na bank dwie różne osoby, wnioskuję to z layoutu aukcji oraz opisów a przede wszystkim z korespondencji jaką miałem sposobność z nimi prowadzić. Sposób wypowiedzi Szalitara to bezczelny bełkot małolata, któremu wydaje się, że klienci powinni całować go po rękach i odpier***ać przed nim tańce za towar, który im oferuje. Z bogo korespondencja była naprawdę na poziomie, wysyłka szybka i 100% zgodności. bogo sprzedaje z kont Game-Pad i ostatnio wspomnianego Retr0spekcja. Konta do których linki zapodałeś to konta Szalitara. Tu dla porównania konto bogo:
http://allegro.pl/show_user.php?uid=253 ... _recvd_all
jeden negatyw i cztery neutrale na niemal półtora tysiąca sprzedanych przedmiotów to imo niemal nieskazitelna opinia kupujących w przeciwieństwie do tego co reprezentuje Szalitar.

Ceny zafoliowanych przez empik gier są bezapelacyjnie z dupy wzięte, tu się zgadzam i wątpię aby ktokolwiek o zdrowych zmysłach pokusił się o zakup takich fantów co nie zmienia faktu, że w mojej ocenie bogo, niezależnie od tego jak bardzo go nie lubicie, wywiązuje się ze swoich zobowiązań względem kupujących a ci są jak widać po komentarzach zadowoleni z obsługi i zakupionego towaru, czego niestety nie można powiedzieć o Szalitarze...

Być może ktoś odniesie wrażenie, że staram się tu bronić bogo bo pewnie mam w tym jakiś interes, ja natomiast po prostu próbuję podejść do sprawy obiektywnie i zupełnie bezstronnie. :)
Obrazek

DizzyX
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1233
Rejestracja: 2009-09-15, 15:25
Kontakt:

Re: Bogo - sprawy związane

Post autor: DizzyX » 2013-09-18, 06:28

A ja się zastanawiam nad jedną rzeczą - a mianowicie tą folią z Empiku. Czy przypadkiem Empik nie robił tak, że odfoliowywał gry, dokładał jakieś papierki w języku polskim (ostrzeżenie o epilepsji itp) i ponownie foliował? Wydaje mi się, że spotkałem się z takim przypadkiem...
Nie to, że kogoś bronię, ale po prostu ciekawy jestem tej kwestii poruszonej przy okazji...

ping
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1551
Rejestracja: 2009-08-29, 12:00

Re: Bogo - sprawy związane

Post autor: ping » 2013-09-18, 07:53

Lukas Toys tak robił, żeby wrzucić polskojęzyczną instrukcje do pudełka.
Obrazek

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: Bogo - sprawy związane

Post autor: PapaHerbal » 2013-09-18, 08:07

Ktokolwiek by ich nie foliował nie są warte tych pieniędzy.
Obrazek

ping
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1551
Rejestracja: 2009-08-29, 12:00

Re: Bogo - sprawy związane

Post autor: ping » 2013-09-18, 08:17

To zweryfikuje rynek i głosujący portfelem chętni. Jeśli dla mnie coś nie jest warte danych pieniędzy to po prostu tego nie kupuję, a na bicie piany o ceny szkoda mi czasu i nerwów :) .
Obrazek

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: Bogo - sprawy związane

Post autor: PapaHerbal » 2013-09-18, 08:26

O tym właśnie pisałem kilka postów wcześniej. To jest najzdrowsze podejście do tematu. :)
Obrazek

bogo
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 200
Rejestracja: 2012-06-30, 16:41

Re: Bogo - sprawy związane

Post autor: bogo » 2013-09-18, 08:31

dziekuję normalnym ludziom za normalną i obiektywną opisnie.
Axio nawet juz nie będę komentował bo nie warto.
Antari : nie powiedziałem że Ty mnie wyzwałeś tylko on , a hejter to nie wyzwisko tylko aktualny poziom i zachowanie jaki obejmuje axio.

Antari
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 174
Rejestracja: 2007-06-28, 13:17
Lokalizacja: gbforever.pl
Kontakt:

Re: Bogo - sprawy związane

Post autor: Antari » 2013-09-18, 10:19

Axi0 użył skrótu myślowego, Szalitar to nie jedna osoba a szajka, skoordynowana grupa osób spokrewnionych lub powiązanych ze sobą, która rozprowadza towar w różnych częściach Polski (rozsyła towar z różnych części północnej Polski ale także Krakowa, co jest informacją publiczną, udostępnioną w opisach aukcji). Ciężko żeby sam rozsyłał towar z miejscowości tak daleko od siebie oddalonych. I moim zdaniem ty należysz do owej grupy. To nie pierwszy przypadek takiej działalności na allegro. Kiedyś takie kliki miały jeszcze tyle godności, żeby nie kręcić afer na tego typu forach dla fanów konsol/gier. Zresztą zapytasz czemu tak uparliśmy się na ciebie i twoje aukcje. Na allegro jest wielu oszustów. Odpowiedź jest prosta, albo zwyczajnie nie ma ich na forum albo żaden z nich publicznie nie ujawnia na forum swojej działalności. Nie próbuje byś super kolekcjonerem i super sprzedawcą, bo konflikt interesów jest oczywisty. Nie lobbuje cen w działach "Czy warto kupić, ile coś jest warte" itd.

Może wyjaśniłbyś w końcu publicznie jaki stosunek łączy cię z Szalitarem? Tylko bez ściemniania, bo tak to do niczego nie dojdziemy.

A odnośnie folii, to fajnie, że w końcu się przyznałeś, że to powtórnie foliowana gra. Czyli otwarta ze swojego oryginalnego opakowania (używana) i wsadzona do folii po raz drugi. Innymi słowy nikt nie ma pewności co siedzi w środku. Antari jednak miał rację i nie "plótł bzdur". Pasek Nintendo to jakaś tam forma zabezpieczenia przed takim krętactwem. Sorry ale dla kolekcjonerów nalepki z empiku czy lukas toys to śmieci i powinieneś doskonale o tym wiedzieć przeglądając oferty ebay. Znaczą tyle co nalepka Pokemona na pudełku. Takie gry powinieneś sprzedawać po 60 zł a nie 300.

bogo
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 200
Rejestracja: 2012-06-30, 16:41

Re: Bogo - sprawy związane

Post autor: bogo » 2013-09-18, 10:38

Cena to moja sprawa, a na aukcji nie ma napisane ze to org folia ? duża część gier była refoliowana przez sklepu i to nie znaczy że nie są nowe. Nowe - oznaczy nie używane. Tak naprawdę kupując jaką kolwiek grę w sklepie nie mamy pewności że sklep przed foliowaniem nie wsadził jej "gdzies". Widać dokładnie na fotografii co to za folia, więc gdzie tu jakieś oszustwo ?
Znam Szalitara, mam do niego GG i czasem z nim pisze i nie ma tu czego ukrywać nie tylko ja, ale co to ma do mojej działalności to nie wiem. Masz coś do niego to pisz do niego i mnie z tym nie mieszaj.

Jak narazie ani Ty ani Axio nie udowodnił mi żadnego oszustwa czy przekrętu i wiem że nie będziecie mieli do tego okazji :)

Keitaro
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 785
Rejestracja: 2007-11-13, 20:22

Re: Bogo - sprawy związane

Post autor: Keitaro » 2013-09-18, 11:03

Gra nowa to nowa nawet jeśli powtórnie foliowana. Choć warto o tym wspomnieć w aukcji. Cena nie ma nic do rzeczy, każdy woła tyle ile chce.

ODPOWIEDZ