W co teraz grasz?

Senshu
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 470
Rejestracja: 2005-12-20, 23:11

Re: W co teraz grasz?

Post autor: Senshu » 2007-08-27, 18:27

W ogole mnie smieszy, jak mozna byc lepszym graczem w jRPG ? te gry sie przechodzi, o twoim podejsciu do sprawy bedzie wiadomo jak ktos luknie na statystyki postaci czy czas spedzony z gra, bedzie wiadomo jaki z ciebie dobry gracz... Na pewno nie poczulbym sie dowartosciowany po znalezieniu jakiegos itema czy miejsca kiedy - wiesz ze to masz znalezc, nie zgubiles sie w grze, a jedynie nie mozesz tego wyczaic na ekranie...wiecej szczescia niz rozumu czasem trzeba w takich sytuacjach. Na poczatku mozna sie pomeczyc, ale nie chcialbym sie nigdy zatrzymac w grze z powodu jakiejs pierdolki, podpatrzenie takiej informacji w FAQu raczej nie zdradzi fabuly, a szukanie przez pare godzin dzwigni to juz odchyl (czytaj:mental illness) a nie hardcore...

Poczulbym sie za to lepszym graczem gdybym pokonal jakiegos prosa w fajtery czy pobil najwyzszy obecny score z jakiejs naprawde trudnej gry, wtedy to tak...

Zastanawiam sie w takim razie po co sa FAQi do gier, dla graczy, czy do poczytania ?

Awatar użytkownika
setezer
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 654
Rejestracja: 2005-12-22, 13:59
Lokalizacja: Borzymin
Kontakt:

Re: W co teraz grasz?

Post autor: setezer » 2007-08-27, 19:19

Nigdzie nie napisalem, ze ktos kto gra bez poradnikow jest lepszym graczem, czy harcore'owcem. Po prostu ja z nich nie korzystam, a jezeli gra mnie przerasta, to w nia nie gram. I nie mowie o szukaniu dzwigni, ale o naprawde trudnych zagadkach, z ktorymi nie moge sobie poradzic.

Senshu
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 470
Rejestracja: 2005-12-20, 23:11

Re: W co teraz grasz?

Post autor: Senshu » 2007-08-27, 19:51

Ja ogolnie mowie, zacytowalbym jakby co :P z dzwignia mi akurat chodzi o element ktory umozliwi dalsze poruszenie akcji gry, np. dzwignia taka moze byc zagadanie do wszystich wiesniakow w wiosce itp. czy pokonanie bossa.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: W co teraz grasz?

Post autor: Axi0maT » 2007-08-28, 06:27

setezer pisze:Nigdzie nie napisalem, ze ktos kto gra bez poradnikow jest lepszym graczem, czy harcore'owcem.
Mysle ze nie ma co rozpatrywac tego w kategorii lepszy czy gorszy gracz. Kwestia tego czy gra kogos wciagnie na tyle zeby poswiecil jesj wiecej czasu. Jesli gracz szybko sie zniecheci to znaczy ze gra jest dla niego za trudna i tyle. Ale w swojej historii przypominam sobie takie tytuly jak seria Ishar czy Curse of Enchantia gdzie przejscie calej gry bez pomocy graniczy po prostu z cudem... W takich grach jak gdzies utkne i od kiklu godzin krece sie bez celu to uzywam odrobine Walkthrought/faq'ow/solucji (jak zwal tak zwal), bo poniechanie gry w super tytul tylko z powodow ze gdzies utknelem (a tak robi setezer z tego co napisal) to absurd... dlaczego mam sobie odmawiac tej niesamowitej rozrywki.

philemon
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 166
Rejestracja: 2007-03-09, 10:53
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: W co teraz grasz?

Post autor: philemon » 2007-08-28, 22:32

Dzieki za opis, Ashka. O grze wiem tyle, ile widzialem jej z oficjalnego trailera.
Motyw przewodni, z oprawy audio, calkiem pasuje po 'Forces' (Hirasawa :lol: ) a graficznie, to druzyna zostala przyzwoicie wymodelowana. I palic to, ze siekanina - w koncu to Berserk. :wink:

Awatar użytkownika
ashka
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 687
Rejestracja: 2006-08-01, 16:29
Lokalizacja: z Innej Planety
Kontakt:

Re: W co teraz grasz?

Post autor: ashka » 2007-08-28, 22:57

Tak jak na poczatku mialam watpliwosci, to w sumie, po 2h gry, nawet sie Berserk'a przekonalam :)
Co chwila gra przerywana jest filmikami fabularnymi i regularnie pojawiaja sie "bosowie" do zwalczenia (Zod juz byl, a po nim trzech czlonkow Bandy Sokola , z ktorymi walczylo sie jednoczesnie :-) ).

Jest coraz lepiej :)

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: W co teraz grasz?

Post autor: froger3 » 2007-08-29, 20:52

Jeszcze nie, ale juz w piatek. Ladna rzecz nam do pracy przyszla i szkoda zmarnowac:
Obrazek

*^__^*

Awatar użytkownika
ashka
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 687
Rejestracja: 2006-08-01, 16:29
Lokalizacja: z Innej Planety
Kontakt:

Re: W co teraz grasz?

Post autor: ashka » 2007-08-29, 22:37

Dostalas kolejnego faceta? Rozwydrzona.....

I tak szkoda zmarnowac nabralo nowego znaczenia ;)

Senshu
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 470
Rejestracja: 2005-12-20, 23:11

Re: W co teraz grasz?

Post autor: Senshu » 2007-08-30, 01:06

変態 :shock:

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: W co teraz grasz?

Post autor: froger3 » 2007-08-30, 07:23

ashka pisze:Dostalas kolejnego faceta? Rozwydrzona.....

I tak szkoda zmarnowac nabralo nowego znaczenia ;)
Ba kolejnego XD
I Heavenly Sword do testow :D

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: W co teraz grasz?

Post autor: Inlagd sill » 2007-09-02, 15:53

Malpia wyspa 4. Slabsza fabularnie i trudniejsza z powodu nielogicznych zagadek w porownaniu do trzeciej. Do tego utrudniajacy gre interfejs (w porownywalnym Grim Fandango rozwiazali go jakos o niebo lepiej).
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: W co teraz grasz?

Post autor: Morden » 2007-09-02, 18:20

Inlagd sill pisze:Malpia wyspa 4. Slabsza fabularnie i trudniejsza z powodu nielogicznych zagadek w porownaniu do trzeciej. Do tego utrudniajacy gre interfejs (w porownywalnym Grim Fandango rozwiazali go jakos o niebo lepiej).
Trojke tak szybko skonczyles? ;) Co do sposobu sterowania ja nie narzekalem. Nie uwazam by sie on jakos szczegolnie roznil od Grim Fandango. Polecam przetestowac sterowanie padem PlayStation. Zdaje egzamin na medal.
Obrazek

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: W co teraz grasz?

Post autor: Inlagd sill » 2007-09-02, 20:15

Morden pisze:Trojke tak szybko skonczyles? ;)
Nie mialem jakos wiele zaciec, a poddalem sie tylko w dwoch momentach (na landrynce i napoju na kaca). No i oprawa mnie jakos bardziej zachecala do dalszego probowania. Bez dwoch zdan moja ulubiona czesc serii. :smile:
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
ashka
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 687
Rejestracja: 2006-08-01, 16:29
Lokalizacja: z Innej Planety
Kontakt:

Re: W co teraz grasz?

Post autor: ashka » 2007-09-02, 22:13

A ja juz mam 2 godziny na koncie w "Arc: Twilight of the Spirits". Szkoda, ze wiekszosc scenek jest niema - przeciez to DVD, mogli troche wiecej audio wcisnac.....

Awatar użytkownika
Mejs
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 498
Rejestracja: 2006-08-09, 17:52
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: W co teraz grasz?

Post autor: Mejs » 2007-09-02, 23:48

Skonczylem Zelde, swietne zakonczenie, nie szokujace ale bardzo satysfakcjonujace. Haha przegonilem Axiomata, chociaz wyscig byl niezbyt fair ze wzgledu na jego prace a moje wakacje.

Teraz pytanie, w co zagrac teraz?

ODPOWIEDZ