Co sądzicie o Abonamentach typu NINTENDO SWITCH ONLINE,XBOX LIVE,PS+

ODPOWIEDZ
Tomek Walancik
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 644
Rejestracja: 2021-01-20, 11:00
Lokalizacja: Polska (Zachodniopomorskie)
Kontakt:

Co sądzicie o Abonamentach typu NINTENDO SWITCH ONLINE,XBOX LIVE,PS+

Post autor: Tomek Walancik » 2021-03-29, 09:02

Co sądzicie o Abonamentach typu NINTENDO SWITCH ONLINE,XBOX LIVE,PS+?
Czy według was to jest to naciąganie na kasę i czy posiadacie jakiś tego typu abonament? :)

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Co sądzicie o Abonamentach typu NINTENDO SWITCH ONLINE,XBOX LIVE,PS+

Post autor: Axi0maT » 2021-03-29, 13:59

Ogolnie uwazam to za zdzierstwo w kontekscie grania online. Akurat sam niemal nie gram online wiec mnie to nie boli ale wolanie za to kasy to przeginka. Ja wiem ze postawienie insfrastruktury pod gre i wykorzystywanie uslug Microsoftu, Sony czy Nintendo to koszta ale i tak inaczej powinno byc to zorganizowane. Za czasow PS3 jakos sie dalo. Darmowe gry w tych abonamentach zwykle niezbyt trafiaja w moje gusta a ja i tak wole miec pudelko niz ogrywac cyfre. Obecnie posiadam wykupionego Plusa (dlugo sie wahalem ale w koncu kupilem za niecale 150 zyka) na platformie playstation ale glownie dla dodatkowych znizek na gry cyfrowe ktore do pudelek nie trafily (abonament mam od listopada i juz prawie mi sie zakup zwrocil). Przez niemal pol roku tylko dwie gry ogralem z tego abonamentu wiec niespecjalnie mnie to interesuje. Ogolnie jestem raczej przeciwnikiem tych abonamentow i raczej zdania nie planuje zmieniac.

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1050
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Co sądzicie o Abonamentach typu NINTENDO SWITCH ONLINE,XBOX LIVE,PS+

Post autor: Kiriki-kun » 2021-03-29, 15:23

Dla mnie to jest nieporozumienie, że trzeba płacić za grę online. Na PC to nigdy nie było problemem, ale też producenci sprzętu pc nigdy nie musieli sobie odbijać kosztów hardware'u.

Darmowe gry i zniżki mnie nie dotyczą, bo gram tak mało że nawet nie mam jak z tego korzystać

Awatar użytkownika
Brzostek
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 257
Rejestracja: 2011-01-08, 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co sądzicie o Abonamentach typu NINTENDO SWITCH ONLINE,XBOX LIVE,PS+

Post autor: Brzostek » 2021-03-30, 18:28

Pamiętam jak niegdyś o wiele bardziej mnie to denerwowało, że musiałem mieć abonament do grania online na X360, z tym, że wtedy (okolice 2011r.) nie było prawie żadnych dodatkowych korzyści z posiadania Golda, żadnych gierek i chyba żadnych promocji... więc dzisiaj jest to na pewno bardziej opłacalne. Obecnie nie gram tyle w gry multi na konsoli, wolę singleplayery, więc z tego aspektu nawet dużo nie korzystam, ale za to moja biblioteka gier na PS4 z PS Plusa jest już tak duża, że prawie w ogóle nie kupuję pudełkowych wersji, bo nie mam czasu wszystkiego ograć. Zazwyczaj wolę wersje pudełkowe (przynajmniej na konsole, bo na PC już dawno przestałem takie kupować), ale jak mogę teraz zagrać w FF7 Remake za bezcen, to nie będę narzekał. Szkoda tylko, że nie będę mógł grać w nie bez posiadania PS Plus...
Natomiast o wiele ciekawszym rozwiązaniem wydaje mi się PS Now, którego na razie w Polsce niestety nie ma...

Tomek Walancik
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 644
Rejestracja: 2021-01-20, 11:00
Lokalizacja: Polska (Zachodniopomorskie)
Kontakt:

Re: Co sądzicie o Abonamentach typu NINTENDO SWITCH ONLINE,XBOX LIVE,PS+

Post autor: Tomek Walancik » 2021-04-14, 10:58

@Brzostek Wtedy jak zbytnio nie grało się Online to według mnie nie było sensu kupować, ale w sumie to grosze kosztuje.

ODPOWIEDZ