WII U

Awatar użytkownika
BigBoss
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 703
Rejestracja: 2007-11-03, 16:04
Lokalizacja: Zawadzkie/Opolskie
Kontakt:

Re: WII U

Post autor: BigBoss » 2011-06-08, 21:20

Po ochłonięciu zmieniłem zdanie, jaram się. Wystarczy mi grafika na poziomie X360/PS3. Mam nadzieję na dobre, "normalne" gry, no i zasięg pozwalający grać w kiblu :D
N64|GCN|Wii|PSX|PS2|PS3|PS4|PSP|DC|X|360
Kolekcja Last.FM

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: WII U

Post autor: ramzes64 » 2011-06-08, 22:47

ja czekam na kolejne wieści na temat konsoli, kolejne gry, kolejne info na temat wykorzystania kontrolera.

Jesli chodzi o demo Zeldy - fajne, gdyby taka gra sie kiedys ukazala, gdyby caly ekran byl czysty, a inwentarz na malym ekranie, mapka itd - to na TV wygladaloby to jak film. Jakies fajne zastosowanie, do fajnych gier i mozna by, ale chwilowo nie zaskarbili sobie moich pieniedzy na ten sprzet. A juz chcialem kupic nowe Nintendo na premiere.

3DS do mnie nie przemawia. Obecnie nie ma gier ciekawych, cała para idzie w efekt 3D ktorego nie widze - więc nie interesuje mnie ta konsola, skoro skupiają sie na 3D. Wiadomo, możliwe ze sprawdze, przelamie sie, moze zmienie zdanie - ale obecnie DSi/DS lite wystarczy.

a jesli chodzi o stacjonarki - to moge nadrabiac spokojnie gry z Wii, GC i N64. Już się bałem, a jednak wydłużyli mi czas ze starszymi konsolami - normalnie jestem zadowolony z tego faktu - że mam więcej czasu ;)
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: WII U

Post autor: Axi0maT » 2011-06-09, 08:41

Dred pisze:Wszystko tak na prawd� zale�y od mocnych exclusive'�w
Ale jakie oni moga exclusivy dac? Mario? Zelda? Metroid? Pokemony? Ile z tego bedzie dla graczy hardcorowych? Juz to przerobilismy na GameCube... Trzeba czegos duzo wiecej i powazniejszych pozycji tu bardzo mocno potrzeba, zeby przekonac od startu... a nie jakies Lego City Stories... no litosci... Exclusive (nie jakis tam czasowy) w postaci GTA 5, jakies wyscigi - moze ten Dirt przebijajacy totalnie GT5 i nowa Forze. Do tego jakas bijatyka (Tekkena pewnie na wylacznosc nie dadza rady sciagnac), ale moze specjalna wersja Mortala? No musieliby bardzo mocno kasa sypnac na poczatek, zeby ludzi przekonac do tego ze warto kupic ten sprzet bo ich ps3 czy xbox360 nie nadaje sie juz do niczego. To bardzo trudne, ale w zasadzie kasy maja full po tym Wii, wiec kto wie.

Awatar użytkownika
Y2K
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 167
Rejestracja: 2006-08-02, 14:22
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: WII U

Post autor: Y2K » 2011-06-09, 09:32

ramzes64 pisze:(...)

bo konsoli nie pokazali, tylko kontroler... gdyby kontroler mozna bylo kupic i uzywac z Wii to fajnie, ale jesli musialbym kupic cala konsole z tabletem (a reszte mam z Wii: Wii Remote, Nunchaki, Balance Board i gry starsze).

(...)


Jak oglądałem tą prezentację, to jakoś cały czas myślałem, że będzie to po prostu dodatkowe akcesorium do naszego Wii. I se myślę - czemu nie? Dajcie dobrą cene (100-130 euro) dorzucajcie co chwilę jakiś dobry pakiet gier na Virtual Console i chyba kupię, bo potencjał ogromny. Jak jest rzeczywiście - wszyscy wiemy. I w tym momencie rodzi się pytanie ile nie-casuali (celowo nie piszę hardkorowców) kupi ewolucję konsoli, którą już posiada. Z tego co widzę to las rąk z piszącym na czele. Nie wiem za to jak sprawa wygląda z casualami, bo co Wii na tym polu osiągnęło wszyscy wiemy.

BTW Nie wiem na ile to wiarygodne, ale chyba na onecie czytałem, że demka na Wii U nie chodziły na tej konsoli, tylko na PC i chyba innych konsolach. Jeżeli to prawda, w takim razie sama konsola nie jest jeszcze "zbudowana", rodzi się zatem pytanie, czy tableto-pad działał na jakimś PC czy może jest kompatybilne i chodziło na starym Wii?
Obrazek

Awatar użytkownika
BigBoss
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 703
Rejestracja: 2007-11-03, 16:04
Lokalizacja: Zawadzkie/Opolskie
Kontakt:

Re: WII U

Post autor: BigBoss » 2011-06-09, 12:44

Axi0maT pisze:
Dred pisze:Wszystko tak na prawd� zale�y od mocnych exclusive'�w
Ale jakie oni moga exclusivy dac? Mario? Zelda? Metroid? Pokemony? Ile z tego bedzie dla graczy hardcorowych? Juz to przerobilismy na GameCube... Trzeba czegos duzo wiecej i powazniejszych pozycji tu bardzo mocno potrzeba, zeby przekonac od startu... a nie jakies Lego City Stories... no litosci... Exclusive (nie jakis tam czasowy) w postaci GTA 5, jakies wyscigi - moze ten Dirt przebijajacy totalnie GT5 i nowa Forze. Do tego jakas bijatyka (Tekkena pewnie na wylacznosc nie dadza rady sciagnac), ale moze specjalna wersja Mortala? No musieliby bardzo mocno kasa sypnac na poczatek, zeby ludzi przekonac do tego ze warto kupic ten sprzet bo ich ps3 czy xbox360 nie nadaje sie juz do niczego. To bardzo trudne, ale w zasadzie kasy maja full po tym Wii, wiec kto wie.
Forza jest ekskluzywna dla Xbox'a tak jak GT dla PS. Ja tam problemu nie widzę, wystarczy wystartować z nową, silną marką i mogą zwojować rynek, przykładem jest Uncharted, który wystartował na PS3 i każda jego część robi furorę większą od poprzedniczki.

Szkoda, że dalej będą stosować jakieś optical disci. Marzy mi się powrót do kartridży, teraz do jakiś kart SD czy coś w tym stylu. Szybki odczyt danych no i wytrzymałość większa, nie mogę strawić kiedy widzę rysy na płycie a przy zakupie używek jest to zbyt częste.
N64|GCN|Wii|PSX|PS2|PS3|PS4|PSP|DC|X|360
Kolekcja Last.FM

mcfly12
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 781
Rejestracja: 2011-01-02, 22:19

Re: WII U

Post autor: mcfly12 » 2011-06-09, 13:13

Z kartów zrezygnowano bo było to niewygodne z marketnigowego punktu widzenia. Proces produkcji karta to kilka tygodni, a wytłoczenie płyt kilka dni.
Cycki i Heavy metal to dwie najlepsze rzeczy jakie przytrafiły się ludzkości.

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: WII U

Post autor: Baieros » 2011-06-09, 13:21

BigBoss cieszę się, że nas fanów cartów jest więcej, ja je uwielbiam z dokładnie tych samych powodów.

Jako prezes N normalnie wypuściłbym urządzenie skierowane do retro fanów pozwalające odczytać karty na Wii z N64 czy SNES i jakaś limitowaną edycje kartów np z okazji 25 lecia Zeldy wypuścił. Wiem, że jest Virtual console, ale ja jednak wole mieć w ręce to co posiadam.

Awatar użytkownika
BigBoss
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 703
Rejestracja: 2007-11-03, 16:04
Lokalizacja: Zawadzkie/Opolskie
Kontakt:

Re: WII U

Post autor: BigBoss » 2011-06-09, 13:22

Kardridże to przeszłość ale teraz można stosować karty pamięci, coś jak w DS. Same plusy, wytrzymałość, szybkość, czytnik się nie zajedzie. Tylko koszta pewnie większe :(
N64|GCN|Wii|PSX|PS2|PS3|PS4|PSP|DC|X|360
Kolekcja Last.FM

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: WII U

Post autor: Baieros » 2011-06-09, 14:40

Ja nie mówię, żeby wrócić do kartów bo rozumiem, że są to koszta większa, ale chodzi o taki LE dla kolekcjonerów. Ja bym coś takiego kupił.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: WII U

Post autor: Axi0maT » 2011-06-09, 17:00

BigBoss pisze:Forza jest ekskluzywna dla Xbox'a tak jak GT dla PS
Wiem ze to exclusivy konkurencji - chodzilo mi o wyscigi jako takie - zeby byly na tym poziomie jak GT5 czy Forza - stad sugestia Dirta. Zle zrozumiales co mam na mysli :)

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: WII U

Post autor: ramzes64 » 2011-06-09, 18:11

ten Dirt to jakas pomyleczka, przeciez Dirt 3 chyba wyszedl/wychodzi - a oni tu z zwyklym Dirt'em wyskakuja, wiec o co chodzi? Bedzie to pierwsza czesc, czy po prostu cos innego, niz na PS3 i X360.... zeby nie bylo znow, ze gry na Wii U - beda inne jak na PS3 i X360.

a ten Tekken to porazka - wygladal jakis rozpikselowany ze masakra

Ghost Recon mi sie podobal - zobaczyny co z tego wyjdzie
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: WII U

Post autor: Axi0maT » 2011-06-09, 18:29

ramzes64 pisze:Tekken to porazka - wygladal jakis rozpikselowany ze masakra
W ogole strasznie biedny jakis graficznie na pierwszy rzut oka - wyglada duzo gorzej niz Tekken 5 na PS2., ale zakladam ze to tylko jakis podglad z obecnych prac. Z cala pewnoscia nie bedzie tak wygladal.
ramzes64 pisze:Ghost Recon mi sie podobal - zobaczyny co z tego wyjdzie
Do mnie rowniez nie przemowil, bieda niemilosierna i jeszcze takie malo dynamiczne. W porownaniu do wiekszosci strzelanek z Wii to brak dynamizmu.

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: WII U

Post autor: ramzes64 » 2011-06-09, 21:43

Mi sie wlasnie Ghost Recon podobal - a dynamizmu brak, bo to jest bardziej taktyczne.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
BigBoss
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 703
Rejestracja: 2007-11-03, 16:04
Lokalizacja: Zawadzkie/Opolskie
Kontakt:

Re: WII U

Post autor: BigBoss » 2011-06-10, 16:09

Porównanie controllera Wii U z całą resztą. Wielkość ekranu jest mega świetna!

Obrazek

Można być też pewnym supportu "gigantów" - Battlefield 3 i zachwyt nad nowym padem:
EA discusses how the Wii U controller brings all sorts of new ideas to Battlefield 3
June 9, 2011 by RawmeatCowboy Filed Under: Nintendo in general, Wii U

"What's really going to make it [Wii U] stand out for core gamers is the new controller. It's touchscreen, it's elegant and it works seamlessly with the experience. We've just had a little bit of time with it and we've uncovered new ways of playing Battlefield that I'm really excited about. You can imagine that there are new ways of playing the game from a commander mode or for being able to drive from a different position inside of a vehicle. What I really liked about it was how good it felt in your hands. In addition to that it's super powerful. It allows you to do a lot of things that no other controller can do." - EA's President Frank Gibeau

Battlefield 3 is an absolutely gorgeous game, and I can't wait to see it on Wii U. With that said, I'm definitely more excited about what can be done with the controller.
N64|GCN|Wii|PSX|PS2|PS3|PS4|PSP|DC|X|360
Kolekcja Last.FM

Awatar użytkownika
michu40i4
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 648
Rejestracja: 2010-07-31, 14:29
Lokalizacja: D.Śląsk/Kamionki
Kontakt:

Re: WII U

Post autor: michu40i4 » 2011-06-10, 17:50

zapewne pad będzie wykorzystany do celowania ze snajperki w battlefield

ODPOWIEDZ